mdouglas

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.1.2019  00:08
    MOST! (TV seriál) (2019)

Když jsem se koukal na první díl, uplně jsem nečekal, že to může někam dál gradovat, že to může bejt reálně dobrý. Měl jsem totiž pocit, že u prvního dílu se trošku vytřískal potenciál a skončíme u prvoplánovýho humoru. Tuhle svůj pocit prozatim beru zpět. Jsem u čtvrtýho dílu a čekám na další. Ne, že by se to nedalo zpracovat líp, ale pokud to porovnám s českou serialovou tvorbou a tvorbou na obdobný téma (jakou?), tak tu dlouhou dobu nic moc obdobnho nebylo. Zatim 7/10.

• 28.12.2016  12:29
    Pustina (TV seriál) (2016)

Na české poměry určitě nadprůměrný seriál. Co určitě stojí za vyzdvihnutí a co jde ještě víš, než jen někam k nadprůměru, je kamera a díky ní tvořené úžasnné, kompozičně dokonale zvládnuté, záběry. Ani za herecké výkony, výbornou ponurou atmosféru či výběr lokací se tento počin nemusí stydět. Ne všechno kolem Pustiny je ovšem dokonalé. Několik věcí mě trošku zklamalo. Asi to nejzásadnější je rozuzlení celého pátrání po pachateli, ke kterému dojde v postatě jen tak zázrakem, respektive na to jak je pomalu rozvíjen děj, na snahu o budování vedlejších dějových linií přes 8 dílů, nemuselo k rozuzlení dojít během posledního dílu, natož během posledních cca 30 minut. Vedlejší dějové linie jsou další věc, ne všechny byly za mě dostatečně využité. Jinak řečeno, nemuseli v seriálu vůbec být. Třeba by se tim i zamezilo místy zbytečné roztahanosti a zbyl by prostor pro linii hlavní. Každopádně se jedná o kvalitní seriál, který stojí za to vidět. Netvrdil bych, že se nutně jedná o seriál desetiletí, nebo že je to to nejlepší co v seriálové tvorbě za dlouhou dobu vzniklo. Pravda, moc konkurentů se nenajde, ale třeba takový Cirkus Bukowski se může relativně klidně s Pustinou srovnávat.

• 5.7.2014  01:58

Hodina a půl neskutečné deprese a marnosti. Film o muži, který neví co se životem a patřičně to dává najevo kontinuálním monologem plným rozhořčení, nenávisti a zoufalosti. Velice nepříjemný a tíživý film, který ještě nějakou dobu budu trávit.

• 26.5.2013  15:39

Dobře zpracovaný dokument, který celkem komplexně popisuje vnznik a vývoj korejského konfliktu.

• 14.4.2013  00:46
    Neděle (TV film) (2003)

Až na tu hudbu příjemná podívaná. Hezký střih, námět i herecké výkony. Stopáž taky tak akorát. Bohužel, za hudbu dávám dolu 10%. Být to po hudební stránce domyšlenější, mohlo to pro mě skončit líp. 65%.

• 14.4.2013  00:00
    Domina (TV film) (2010)

Na to, jaké televizní filmy u nás většinově vznikají je tohle poměrně koukatelná záležitost. Ne, že by se na tom nic nedalo změnit. Primárně některé herecké výkony, dělení obrazu atd. Co je naopak na celém filmu pozitivní je jeho spád a celkově ponurá atmosféra. 65%

• 13.4.2013  14:20
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Je trošku škoda, že jsou zde všechny filmy v rámci cyklu dohromady. Je totiž obtížné hodnotit všechno najednou. Z mého pohledu se ale jedná o jeden z nejlepších filmových projektů co u nás vznikl. Až mě to překvapilo. Jednotlivé díly bych hodnotil následovně: 1. Pod hladinou: Film na téma rodičovství s výborným hereckým obsazením, který nějak tak pomalu ubíhá. Děj není nikam "násilně" tlačen, zároveň se ani nevleče. 85%. 2. Lež má rozbité auto: Z ceké serie filmů je tenhle asi nejodlehčenější a zároveň postaven na nejmenší lži. Velké plus je poměrně dobře vybraný dětský herec. Zrovna na dětské herce jsme měli podle mě posledních 15 let dost smůlu. 70%. 3. Druhý dech: Jedná se sice o film na téma, které bylo zpracované už x krát a možná i mnohokrát lépe. Na druhou stranu je film dobře herecky obsazen, děj slušně ubíhá. (spoiler!) Co mi trošku vadilo je happy end. Kdyby vše skončilo scénou, kdy se octne bez domova, možná bych byl radši. 70%. 4. Hvězdička: Asi nejslabší počin. Téma samo o sobě by to mohlo být zajímavé, pokud by bylo uvěřitelně zpracované. Jediné, co tenhle film drží nad vodou jsou herci, jinak se to celý řadí spíš k lepší český seriálový tvorbě. 45%. 5. Klukovina: Vděčné, přesto závažné a dobře zpracované téma. Také spolu s prvním dílem nejlepší záležitost celé serie. Co mě hodně překvapilo je, že jsou všichni dětští herci naprosto uvěřitelní a snad poprvé to nevypadá, že jim psal scénář člověk, který je o 2 generace starší. 80% 6. Chromozom: Opět, dobré herecké obsazení, včetně dětských herců. Dobře konstruovaný příběh, dobrá kamera. Navíc poměrně otevřený konec (i když, pro diváka který si dá 1 + 2 dohromady zas tak otevřený neni). 70% 7. Čistá práce: Obdobné téma, jako u třetího dílu. V tomto případě je však všechno nějak tak uvěřitelnější a normálnímu člověku i bližší. Jestliže u filmu Druhý dech byla nosnou myšlenkou ztráta práce (na vysoké pozici), odcizení se od reality a následná ztráta rodiny i majetku, tady je to podle mě podstatně intimnější v tom, že je příběh založen na nespravedlnosti, rodina, které se vše týká žije v podstatě od výplaty k výplatě a výpadek příjmu jí nakonec dost zničí. U Druhého dechu jsem postrádal otevřený konec. Zde se mi ho dostává v daleko větší míře, než jakou jsem čekal. 75%.

• 4.4.2013  13:47

Dokument je zbytečně dlouhej a po chvíli začne nudit. Za to max 50%. To že podobný sekty existujou v ČR, SR jsem věděl. Pokud jsou lidi hlupáci, ať si na tyhle vymejvárny choděj. Zakázal bych na to ovšem tahat děti. To je totální hnus.

• 3.4.2013  23:38
    Pevnost (2012)

Tenhle dokument jsem chtěl vidět od chvíle co vznikl. Moje motivace byla o to větší, že jsem v Moldavsku byl Podněstří jsem sledoval z druhé strany přehrady Dubasari. Zároveň jsem v této zemi byl natolik dlouhou dobu, abych pochopil její fungování, potenciální budoucnost. V rámci Sociologického večera se mi to konečně podařilo. Rozhodně nečekejte, že vám někdo něco bude polopatickou formou vysvětlovat. Dokument je sdělením několika aktérů a banálních situací. Nečekejte ani dokumentaci stalinistického režimu v "srdci Evropy". Tím totiž Podněsterská republika není. Pořád je to území, kde jsou občané drženi ne režimem, ale svojí ekonomickou situací. Tajná policie mnohdy funguje spíš symbolickou formou. I když nemůžu tvrdit, že by byla místní garnitura vstřícná k jakýmkoliv žurnalistům, filmařům, ze západu. Natož filmařům bez akreditace. A těmi rozhodně autoři snímku byli. O to víc mě potěšilo konkrétní promítání, jež následovala diskuse na dané téma. A diskuse jsem se milérád účastnil, i jsem některé informace doplnil. Dokonce jsem se v rámci jednoho večera zúčastnil jednoho promítání, diskuse a diskuse navazující na další promítání, na jiném místě. Dokument, co do ofilmařského hlediska, je moc hezky natočen. Ocenil jsem hlavně střídmou formu a na to, jaké byly možnosti (točeno na DSLR) i střih, kompozici a vůbec celou koncepci. 90%.

• 31.3.2013  15:39

Ze začátku se to tvářilo jako zajímavý dokument. Ve chvíli, kdy došlo na konspirační teorie typu Americká vláda, Atlantida a podobný pavědecký nesmysly, začal jsem o hodnotě dost pochybovat. Nejhorší ale je, že je to hodinu a půl trvající natahovaný nic. Rozuzlenim je, že "vědci" nic nenašli, na nic nepřišli, ale že i tak zůstává mnoho nezodpovězených otázek. Dokument má asi takovou vypovídající hodnotu, jako kdybych natáčel dokument o požáru lesa. Přitom jediné, co bych za celou dobu zjišťoval, by bylo co je to strom a kdo může za jeho růst. O požáru bych nezjistil zhola nic, přesto bych to nazýval dokumentem o požáru lesa. Dávám 15% za schopnost přesvědčit mě v prvních 30 minutách o tom, že by to mohlo mít nějakou hodnotu. Po 30 minutách jdou procenta jen dolu.

• 23.3.2013  15:38
    Jak na holky (2009)

V polovině jsem odpadl, dál už to opravdu nešlo. Chápu, že takovej snímek může imponovat 10 - 15 letejm dětem, který nemaj příliš vysoký kulturní nároky. U kohokoliv staršího tomu moc nerozumim. "Příběh" je tak lacinej a tolikrát zpracovanej, tolikrát špatně, že už to musí člověka odradit. Herecký výkony žádná sláva, kamera klasická průměrná seriálovka a do toho ještě nepovedenej špatnej dabing. Nic pozitivního, zábavnýho nebo zapamatováníhodnýho na tom nevidim. Takovejhlech "snímků" vzniká ročně několik stovek, všechny pro průměrný, podprůměrný a naprosto nenáročný diváky. Nic pro mě. 5%

• 6.3.2013  21:16

Klasický, ale výborný francouzský film s Delonem v asi nejlepší formě. Spolu s filmem "Dva muži ve městě" je to pro mě asi nejlepší, co jsem s ním viděl.

• 6.3.2013  21:13
    Pan Klein (1976)

Možná je můj pohled na film zakalen tím, že staré francouzské filmy jednoduše miluju. Každopádně i přes delší stopáž stojí za vidění, ač by mu zkrácení o pár minut neuškodilo. Celá atmosféra filmu se nese v duchu nejistoty, postupně narůstající zmatenosti, strachu, beznaděje a smutku. Snad jediné, co bych filmu vytknul je trošku větší roztahanost a tím i narůstající šance, že finální část zapadne a nevyzní tak, jak by vyznět měla, nebo mohla. 78%

• 6.3.2013  20:56

Zajímavý vhled do jedné z nejstřeženějších a nejtvrdších věznic v USA. Dokument je primárně zaměřen na 3 vězně, a několik strážců. Jinak ale postihuje celý systém fungování věznice a líčí pravidla přežití, která by byla pro většinu z nás naprosto nepodstoupitelná. Patrně by ani nikdo z nás dlouho nepřežil. 75%

• 23.2.2013  16:00
    Vteřiny před katastrofou (TV seriál) (2004)

Po prvních dvou shlédnutých dílech (Lyonské nádraží, Eschede) jsem dal 4 hvězdičky. Teď ale po dalších asi 4 dílech snižuju na 3. Nejvíc mi asi začala vadit hrozná zdlouhavost, opakování záběrů, "slowmotion" a přehnaná dramatizace. On by se totiž nakonec každý díl, nebýt toho všeho, vešel do 25 minut a hned by to bylo daleko poutavější. Škoda. Každopádně některé díly za vidění stojí.

• 2.2.2013  11:20
    Hawkingův paradox (TV film) (2005)

Horko těžko 3 hvězdičky. Upřímě mě nejvíc irituje "průvodkyně pořadem", která používá takové slovní obraty, jako kdyby mluvila k hlupákům. Pokud to pominu, mnoho se toho člověk v dokumentu nedozví. Určitý informační přínos má, ale čekal jsem mnohem víc, zvlášť od BBC.

• 7.11.2012  23:20

Dokument, který sice nepřináší žádný hlubší pohled na problematiku, kterou se zabývá. Obsahově jde v podstatě o souhrn všech možných veřejně dostupných informací. Svojí hodnotu ale určitě má. Má jí i v tom, že nehraje primárně na emoce, jak by se u dokumentu jdoucí po tématu válečných zločinů dalo očekávat.

• 29.10.2012  21:26
    Žáby (2002)

Nevim, ale sebelepší děj (v ideálnim případě, tohle nemá ani průměrnou myšlenku) nenahradí naprosto otřesná 3D grafka. I na rok 2002 je to hodně špatný. V tý době to šlo udělat podstatně líp. Obecně mě překvapuje Tománkovo tvrzení, že nemáme dostatek kvalitních animátorů. Já si myslim naprostej opak a spíš by je nebyl schopen zaplatit.

• 26.10.2012  08:16

Zatím jsem neviděl celé a dovolím si tedy ohodnotit pouze grafickou stránku. Připadá mi totiž, že to co Tománek a jeho studio předvádí není žádný styl, ale pouze neumětelství. To, jak celý film vypadá je tak na úrovni konce druhé poloviny 90 let (hlavně co do textur a světel). Modely, jako takové, jsou pro mě těžko popsatelná nuda. + Nazývat Koží příběh (první díl) nejúspěšnějším českým animovaným filmem, to už chce hodně drzosti. + si tu dovolím takový dodatek, netýkající se filmu a to zveřejnění zpráv od uživatele "Meluhovna", jehož přezdívka je víc než výstižnná: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Meluhovna - 27. 10. Co to meleš za hovna ve tvém tupém komentáři k pohádce o Koze ??? Tam se mají psát recenze filmů, které jsi viděl a ne které jsi neviděl. Ach jo, další přemoudřelá haterská socka ... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- mdouglas - 27. 10. Tak zaprvé se vyjadřuj slušně. Za druhé, nehodnotím děj, už vůbec ne body. Film jsem neviděl celý, proto hodnotím technické zpracování, které je prostě špatné a v podstatě se neliší od naprosto tragické první části. A samozřejmě má snad každý nárok na svůj názor. Taky si vyprošuju nazývání mě sockou. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Meluhovna - 28. 10. Socka, která hodnotí něco co neviděla. Jestli chceš, abych ti to řekl do očí tak stačí říct. Rád vyhovím. Někdo, kdo píše sračky podle traileru a evidentně sám nenatočil ani hovno, je pro mě socka. Tragické jsi tu akorát ty sám vole.

• 25.10.2012  15:25

První polovina dokumentu sice utíká velmi pomalu, ale nakonec jsem s tím neměl žádný velký problém. Každopádně mě hodně zaujala kompozice jednotlivých záběrů, střih a nakonec to, že je vše točeno na film a i to, že je to ze záběrů nádherně cítit.

• 23.10.2012  22:22

Argument jednostranosti, který se tu tak často vyskytuje mi připadá poněkud nepromyšlený. Jednostranost mi vadí třeba u dokumentu typu Uloupené Kosovo, kde to celý počit absolutně degraduje. Tady ovšem nevím, co by mělo být právě z té druhé strany? Nějaká obhajoba? Nebo, že někdo jiný dělal taky něco špatně? To, že dokument hodně hraje na city, je naléhavý, to beru jako něco, co mu ubírá na objektivnosti (resp. na jejím dojmu). Ovšem, na druhou stranu, u dokumentů o komunistických, nacistických zvěrstvech mě to ani moc netrápí a neberu to jako příliš velkou vadu na kráse.

• 23.10.2012  22:09
    Český mír (2010)

Osobně se nedomnívám, že by Klusák s Remundou byly na straně odpůrců radaru. Aspoň ne na straně těch, co v dokumentu vystupovali. Nedokážu si totiž pořádně představit, že by svoje sympatie takhle vyjadřovali ke starostovi, kterej nemá problém vystupovat na komunistickejch shromážděních, k aktivistům, který máchaj 70% národa který vzali bůh ví kde, který se hrozně divjej, že jsou vyváděný z vojenskýho újezdu, kde nemaj co dělat a hloupejma důchodcema s argumentama, že tu nechtěj američany, protože točej blbý filmy. Nemluvě o tom, že jsou přesvědčený, že to oni odradili USA od umístění radaru nejen v Brdech, ale asi i v Polsku. Tohle je, aspoň pro mě, jenom ukázka toho, jak každej u nás rozumí všemu a požaduje demokracii, aniž by věděl co to vlastně je a nechce něco, o čem nic neví. Prostě ukázka lidský hlouposti a ubohosti.

• 25.8.2012  18:43

Hodně silný dokument a hodně těžko se mi po něm hledají jakákoliv slova. Co mě napadá jako první, je jak minulý režim mohl zadržovat informace o katastrofě takového rozsahu. To co se stalo před 26 lety má a bude mít dopad ještě na několik generací. Je hrozně smutné se dívat na děti, kterým v podstatě není pomoci, ať už je to z finančních důvodů, nebo z toho důvodu, že to prostě není možné vůbec. Dívat se na děti, které v podstatě jen čekají na smrt, nebo na smilování boží.

• 15.6.2012  00:51

Hodně silný, nepříjemný a zdrcující zážitek.

• 23.3.2012  18:17
    Kristus v Riu (TV film) (2005)

Velmi zajímavý dokument, o stavbě, vnímání, poselství největší sochy světa. Krista, shlížejícího z hory Corcovado na Rio de Jainero a na širý oceán. Rozhodně stojí za vidění. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10120934998-kristus-v-riu/21238255089/

• 30.11.2011  23:55

Prapodivná podivaná. Hodně znepokojující.Stejně tak jako Lino, coby Roland Fériaud nevěděl o co jde. Ničemu nerozuměl. Stejný pocit jsem z toho měl já, jakožto divák. Postavy mizející a následně znovu objevené, kdesi. Prapodivné telefonáty. Dotazy bez odpovědí. Totální zmatek a pocit naprostého ztracení, bezvýchodnosti situace. Strhující krimi noirovka. Neuvěřitelná atmosféra. Já osobně jsem spokojen nadmíru. Něco takového jsem nečekal. 95%

• 29.11.2011  02:39

Další poctivý francouzský snímek ze zlaté éry. Tenhle film je ukázkou poctivé vyšetřovací práce jednoho inspektora, jehož, jak jinak než výborně, hraje Lino Ventura. Lino je na počátku filmu uklizen na obvodní policejní stanici, kde se zabývá podřadnou prací. Zatýkáním pedofilů spolu s přidělenou volavkou, půvabnou a citlivou, Marlene Jobert. Vzhledem k tomu, že je Lino přeci jen dobrým vyšetřovatelem, je mu přidělem případ dlouhá léta se skrývajícího svědka ve velmi dúležitém případě. Moc příjemný, leč smutný film odehrávající se převážně na pařížských předměstích...

• 29.11.2011  02:28
    Mlčenlivý (1973)

Poslední týdný koukám jen na francouzské filmy, specialně s Venturou v hlavní roli. A film od filmu ho 'žeru' víc a víc. Další počin kde, byl naprosto výborný. A ač třeba příběh nebyl bůh ví jak složitý, tak s Venturou je to pro mě další výborný počin francouzské kinematografie 70. let. Špionážní kriminálka zasluhující 5 hvězdiček.

• 28.11.2011  21:02

Mrazivý, mystický a neskutečně výborně gradovaný thriller od začátku do konce! 90%

• 28.11.2011  18:52

Příjemný snímek s výborným Venturou. Klasická francouzská kriminálka odehrávající se v předvolebním období. Děj je stavěn na propletení politiky, předvolebního souboje a policie s organizovaným zločinem. A velmi mě potěšil konec :) 80%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6