mdouglas

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 18.11.2009  19:00
    16 bloků (2006)

Na tenhle film jsem se nechtel docela dlouho kouknout, kvuli jeho sest a sedesati procentum. Nakonec to nebyla uplne spatna podivana. Snad az na ten docela klisoidni konec. 75%

• 11.8.2009  03:12
    25. hodina (2002)

Slušný filmový zážitek. Výborný Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Barry Pepper a Brian Cox ve snímku vyprávějící příběh bývalého drogového Dealera. Sotva co začal sekat dobrotu, je chycen a má ponechán jeden den, než nastoupí k výkonu trestu. 85%

• 3.10.2009  00:45

Skoro až do konce filmu mě drželo napětí. Posledních 15 minut mě ovšem trochu zklamalo. Abych příblížil co konkrétně. Bezcitný zabiják Ben Wade je zatčen za přepadení dostavníku a eskortován skupinkou osob do vzdáleného města, odkud má být převezen do vězení v Yumě po železnici. Jedním z doprovodu je i rančer Dan Evans, který tuto cestu podniká kvůli $200. Tím má zachránit svojí rodinu před ztrátou živobytí. Vše jde nějakých 100 minut podle uvěřitelného scénáře. Eskortu krom pronásledování lidmi od Wadea stíhá mnoho útrap. Po té, co dojedou do města odkud má být transport vlakem uskutečněn, zbyte pouze Wade, Evans a jeho syn. Obklíčeni lidmi od Wadea se ocitnou v bezvýchodné situaci. Musí se dostat k nádraží, které je docela daleko. Celé město chce za příslib tučné sumy dostat Evanse a jeho syna. Nastává zlom. Chladnokrevný zabiják Wade obrací a rozhodne se, že bude spolupracovat a k vlaku se dostane ať to stojí, co to stojí. To mi hodně nesedí. Připadá mi to dost nepravděpodobné. Radši bych nechal film s otevřeným koncem. Pak bych dal plný počet hvězdiček. Takhle musím za hodně divný konec jednu ubrat. 75%

• 3.8.2009  16:49
    96 hodin (2008)

Hodně efektní akční film běžící dechberoucím tempem. Sice bych to snesl zasazené trošku do jiného období, ale to nic nemění na tom, že jsem se ani minutu nenudil. 80%

• 12.8.2011  20:04

Osobně se divím, že u dokumenu tohoto rázů dá někdo jako hodnocení odpad. Ale budiž, každého názor. Jinak formátem (relativní jednoduchostí a délkou) mi připadá ideální, třeba pro promítání na základních školách atp. A ani pro mě, který jsem ze základní školy už dávno pryč, má dostatečnou hodnotu a jsem rád, že se takovéto dokumenty natáčejí. 70%

• 7.8.2009  01:42

Surrealistická klasika. Co dodat :)

• 3.8.2009  16:21
    Apocalypto (2006)

Co mi asi nejvíc na Apocaliptu nesedlo byla digitální kamera. Je prostě znát, že tahle technologie zatím není schopna nahradit film. Krom toho bych to snesl i o nějakých 20, 30 minut kratší. 65%

• 22.11.2011  10:06
    Až na krev (2007)

Ač se nejedná o nijak starý film, ba naopak, sám ve svém žebříčku bych ho s klidným svědomím zařadil do kolonky kultovní a hodně nahoru. Rozhodně to ale nebude film pro každého a to dost možná kvůli stopáži a velmi pozvolnému, leč hodně silnému ději. Například změna v naprosto cynickou, krutou až zrůdnou osobu v připadu Daniela Day-Lewise byla tak pozvolná, až jsem se divil, co za člověka to bylo na začátku. K tomu nutno připočíst nádherné exteriéry, herecké výkony, hudbu Johnyho Greenwooda a samozřejmě kameru. V tomhle filmu si všechno sedlo tak nádherně dohromady... Skončil jsem. (A ten nástup hudby následovaný titulkama!...) 10/10

• 7.8.2009  01:25
    Batman (1989)

Film s neopakovatelnou atmosférou. Burtonova klasika dovedená k dokonalosti hereckými výkony, prostředím a příběhem. Další Batmany už jsem nějak nemusel, ačkoliv posledního jsem neviděl. 95%

• 31.3.2013  15:39

Ze začátku se to tvářilo jako zajímavý dokument. Ve chvíli, kdy došlo na konspirační teorie typu Americká vláda, Atlantida a podobný pavědecký nesmysly, začal jsem o hodnotě dost pochybovat. Nejhorší ale je, že je to hodinu a půl trvající natahovaný nic. Rozuzlenim je, že "vědci" nic nenašli, na nic nepřišli, ale že i tak zůstává mnoho nezodpovězených otázek. Dokument má asi takovou vypovídající hodnotu, jako kdybych natáčel dokument o požáru lesa. Přitom jediné, co bych za celou dobu zjišťoval, by bylo co je to strom a kdo může za jeho růst. O požáru bych nezjistil zhola nic, přesto bych to nazýval dokumentem o požáru lesa. Dávám 15% za schopnost přesvědčit mě v prvních 30 minutách o tom, že by to mohlo mít nějakou hodnotu. Po 30 minutách jdou procenta jen dolu.

• 3.8.2009  15:50
    Big Lebowski (1998)

Jakožto velký fanoušek a obdivovatel práce bratrů Coenů mi nemohl uniknout ani tento snímek. Sám ho řadím do té lepší poloviny co autorská dvojice stihla doposud vyplodit. Ovšem klasicky absurdní Coenovský příběh ve stylu murphyho zákona "vše co se může pokazit, pokazí se" není to jediné co mě na filmu fascinuje. Stejnou měrou mě naprosto oslňuje kamera. Každý záběr je kompozičně výborný, z každého by se dala udělat fotografie. To ovšem ocení divák buď v kině, nebo pokud si sežene film na BlueRay, jak jsem nedávno udělal. Další věcí je krásná hudba, jemný humor a dojemný konec. Na tento film se mohu dívat znovu a znovu a nikdy mě snad neomrzí. Naopak, na kvalitě u mě roste. 95%. Zajímavost: Franzovu přítelkyni (nihilistku), která si nechala uříznou malíček kvůli výkupnému, hraje Aimee Mann. Americká zpěvačka, jejíž hudbu můžete slyšet třeba ve filmu Magnolia [--] Při placení nákupu Dude vypisuje na šek částku 0.69 centů a datum 11. září 1991. O 18 minut později mu ale domácí říká, že zítra už je 10., kvůli zaplacení nájmu. [--] Donny nemá na bowlingu nikdy košili se svým jménem. [--] Dude ninkdy nenosí ve filmu ponožky [--] V obou případech, kdy si dojdou pro Dudea Treehornovi gorili, mají oba dva stejné oblečení.

• 7.8.2009  01:40
    Black Books (TV seriál) (2000)

Snad až na poslední díl třetí serie si nemohu stěžovat. Výborná podívaná, u které se človkě směje snad pořád. 95%

• 3.8.2009  16:34
    Bojovník (1997)

U Bojovníka mi trochu nesedělo to obdarovávání rodiny a bujaré slavení. Nejde mi to dohromady s tím bídným životem. To, že by asi nebylo tak snadné se nechat zabít pro peníze a navíc, že by se pro to člověk nerozhodl. To beru prostě, tak, že ve filmu to dejme tomu možné bylo. 75%

• 25.11.2011  02:41
    Bílá stuha (2009)

Já osobn jsem byl spokojen. I přesto, že celé vyprávění filmu, postavy... Všechno bylo takové chladné, ne příliš emotivní. Na druhou stranu, když k tomu přičtu chirurgicky přesnou, dokonalou kameru, střih a podle mě výborné výkony. Všechno mi to k sobě prostě sedlo. Přesto je mi jasné, že spoustě lidí se to bude zdát příliš 'sterilní', zdlouhavé atp. Upřímě, já sám nemám příliš co tomuto filmu vytknout. 85%

• 8.8.2009  15:59

Z tohoto snímku bych asi vyzvednul Akiho Kaurismakiho, Wrenera Herzoga a Jima Jarmusche. Každý ze snímků má něco do sebe, každý se nějak zabývá plynutím času, každný úplně jinak. 75%

• 29.3.2011  08:49
    Dexter (TV seriál) (2006)

Co na tenhle seriál říct? Díl od dílu, serii od serie lepší. Hodně nečekané zvraty, ve chvíli, když už si řikám, že se snad nic moc víc nedá vymslet. Seriál od kterého se nejsem schopen odtrhnout. A myslím si, že nejsem sám. Asi jediný hraný seriál, snad možná spolu se Six Feet Under, u kterého jsem vydržel tak dlouho.

• 3.10.2009  00:46
    District 9 (2009)

District 9 je ukázkou toho, že i za "málo" peněz se dá pořídit hodně muziky. Za poslední dobu je to jeden z nejlepších sci-fi filmů. Pohlíží netradičně na příchod mimozemšťanů na Zemi a na soužití s lidmi. 80%

• 7.8.2009  01:31
    Dlouhý, široký a krátkozraký (divadelní záznam) (2006)

Nějak tak přemýšlím jaká hra od Cimrmanů se mi líbí nejvíce a jaká nejméně. Pro nejhorší hru mám jasného adepta. To je Afrika. Slyšel jsem jí dvakrát a vůbec mě nebavila. Ty co si pouštím nejčastěji budou asi Vyšetřování vraždy v saloním kupé, Vyšetřování ztráty třídní knihy, Blaník, Švestka, Hospoda na mítince a právě Dlouhý, široký a bistrozraký. --- JÁ JSEM S OBREM HOVOŘIL. TADY SEDĚL, JAK SEDÍŠ TY. TY, TY A TY. tADY VŠUDE SEDĚL...JÁ JSEM MU TO SAMOZŘEJMĚ VYTKL, JÁ JSEM MU TO ŘEKL PŘÍMO. PODÍVEJ SE KOLODĚJI, JÁ TO VŠECHNO VÍM, ALE PROSÍMTĚ, NEDUPEJ. JSI SNAD KRÁLÍK KOLODĚJI? TAKHLE JSEM SE HO PŘÍMO ZEPTAL. JSI SNAD KRÁÁLIK? A ON ODPOVĚDĚL, ŽE NE. ... :)) --- ASI SI DĚTI ŘÍKÁTE, KDE MÁM DVA SVÉ DRUHY? KAMPAK SE ASI, TI ČERCHMANTI, PODĚLI? NIKAM SE NEPODĚLI, DĚTI, UMŘELI! --- 90%

• 3.8.2009  16:24

Výborný dokument, který pro mě fungoval jako jaké si vyvážení k filmu Lords of Dogtown, který pojednává na stené téma. Tenhle snímek to ale vyloží naprosto reálně, nezkresleně. 80%

• 14.4.2013  00:00
    Domina (TV film) (2010)

Na to, jaké televizní filmy u nás většinově vznikají je tohle poměrně koukatelná záležitost. Ne, že by se na tom nic nedalo změnit. Primárně některé herecké výkony, dělení obrazu atd. Co je naopak na celém filmu pozitivní je jeho spád a celkově ponurá atmosféra. 65%

• 28.11.2011  21:02

Mrazivý, mystický a neskutečně výborně gradovaný thriller od začátku do konce! 90%

• 3.8.2009  16:23

Nebyl by to špatný snímek, pokud by ho v mých očích docela hodně nesrazil na lopatky závěr. 60%

• 26.11.2011  13:07

Výborná a hodně smutná kriminálka. Smutnější o to víc, že to všechno bylo tak pravděpodobné. přefstava o tom, že člověk je napravitelný a že společnost je jeho nápravu schopná ocenit padá v moment kdy o názoru společnosti a o napravení jedince právě společnost nerozhoduje, Naopak, rozhoduje někdo, kdo je o osudu nenapravitelného schopen rozhodnout jen z cárů papírů. Spolu s klasickými "Venturovkami" musím hodnotit devadesáti procenty, A to jen pro případ, že by se zjevil žánrově obdobný film, lepší kvlaity, o čemž pochybuji.

• 7.8.2009  01:45

Výborný film, ve kterém kamera prakticky za celou dobu neopustí jedinou místnost. Pro mě určitě jeden z nejepších filmů co jsem doposud viděl. 95%

• 15.6.2012  00:51

Hodně silný, nepříjemný a zdrcující zážitek.

• 7.8.2009  01:26
    Ed Wood (1994)

Výborný film o mizerném režisérovi, který se po půl století stal pomalu kultem. 92%

• 4.8.2009  23:18

Nechci říkat, že na tomhle filmu je úplně všechno špatné. Problém je tady spíše v podání celého problému. V tomto dokumentu kupříkladu není vůbec vysvětleno co to je ten inteligentní design. Dobrá, mohl bych si to po skončení zjistit. Čekal bych ale, že aspoň nějaké základní info mi film dá. Další co se mi nelíbí, je záhadný výběr odpůrců ID. Mám pocit, že na tento post asi vybírali samotného ďábla. Ať mi nikdo netvrdí, že je tenhle film objektivní a ve výsledku i užitečný. 35%

• 6.8.2008  15:55
    Fargo (1996)

Hodně povedený a pro mě asi nejlepší snímek z dílny bratrů Coenů. Výtečná kamera, brilantní herecké výkony, skvělý příběh. Fargo je pro mě opět jeden z filmů, na který se mohu koukat pořád dokola a stále mě baví. Úžasná zimní atmosféra mě k němu táhne stále zpátky. 95%

• 3.8.2009  16:39

Příjemný, vtipný, místy možná i trochu dojenný film. Zasmál jsem se u něj hodněkrát. Ale to je tak všechno. 65%

• 7.8.2008  11:18
    Futurama (TV seriál) (1999)

Seriál pro mě o hvězdičku lepší než Simpsonovi. I tím, že byl utnut, čímž nedošlo ke vzniku nekvalitních dílů. Výborný sci-fi seriál, využívající odkazů na spoustu seriálů a filmů ze stejné žánrové skupiny. Znát to, čeho seriál využívá, je podle mě jeden z předpokladů jak si ho řádně užít. Co mě hodně naštvalo, je dabing do češtiny. V originále s titulkama je zážitek o 100% větší. 95%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6