mdouglas

Francie
react developer

homepage

• 8.8.2009  16:00

Tenhle film jsem měl už pár led doma a než jsem se k němu dostal, trvalo to dlouho. Pro mě docela atipický, za to opět výborný Jarmusch. Zkrátka, trochu jiná gangsterka. 92%

• 7.8.2009  01:17

Klasický snímek, s výborným Funesem :) Z tohole snímku pocházi i pro mě několik nezapomenutelných a tím i nesmrtelných scén. Třeba "Muskatnuss, Herr Mueller" nemá chybu :) 80%

• 2.2.2013  11:20
    Hawkingův paradox (TV film) (2005)

Horko těžko 3 hvězdičky. Upřímě mě nejvíc irituje "průvodkyně pořadem", která používá takové slovní obraty, jako kdyby mluvila k hlupákům. Pokud to pominu, mnoho se toho člověk v dokumentu nedozví. Určitý informační přínos má, ale čekal jsem mnohem víc, zvlášť od BBC.

• 6.10.2009  02:01
    Hlad (2008)

Tenhle film má svoje kvality, akorát je trochu jiný než které koliv ostatní. Tím myslím ostatní filmy podobného ražení, tématu. Tenhle film totiž nijak uměle netahá člověka za city. Žádná klasická hudba člověka nevtahuej do děje, žádné dramatické střihy, přerávané emoce. Možná něco málo stoho mi ve filmu ale chybělo. Něco díky čemu bych víc soucítil s vězněnými. Neříkám, že tam takové momenty nebyly, to zas ano. Bylo jich ale pro mě málo. Snímek, u kterého jsem byl ke konci značně nasrán byl třeba Bloody Sunday. U toho jsem si říkal "kurva, jak je tohle možný, jak se tohle mohlo dít". Protože, přecijen, ten film hrál na emoce daleko víc než tenlhe. Nehrál na ně nijak násilně. Byl prostě z trochu jiného, "venkovního" prostředí, jinak sestříhán, byl dějovější. K snímku Hunger jsem zasedl s docela velkým očekáváním. Bylo ovšem vyplněno trochu jinak, než jsem si původně představoval. Zvedám se nějak tak bez přehnaných emocí, chuti si film pustit zítra znovu. Každopádně ale stojí za vidění, o tom žádná. Odehráno je to všechno výborně. Kamera také slušná. Střih mi tedy trochu někde pokulhává. Kupříkladu scéna s vytíráním podlahy by se nemusela táhnout 2 minuty. --- 75%...

• 7.8.2009  01:37
    Hledám Amy (1997)

Netradičně ztvárněná komedie zabívající se docela vážným tématem a s klasickými Smithovskými gegy.

• 25.11.2011  19:31
    Horko (1984)

Zajímavý počin. Upřímě jsem podle žánrového zařazení čekal něco trošku 'vážnějšího'. Jinak ale spokojenost. Každou chvíli jsem přestával tušit, co se bude dít dál a byl jsem překvapen a pobaven tím, co se pak stalo. 75% a mezi to žánrové zařazení bych přidal ještě komedie.

• 8.8.2009  19:25

Morbidní, vtipné a i přes délku 3 minut s nečekaným koncem :)) 80%

• 7.8.2009  01:36

Výborní herci i neherci, geniální komedie. 96%

• 26.10.2011  19:18
    Imigranti (2008)

Pro mě, co do animace, zajímavý film. Osobně jsem neměl problém s tím, že byl film relativně jednoduchý dějem. Dostatečně mi to vynahradila již zmíněná animace, vtipnost i spád. Aspoň tedy mě to příjemně a rychle uteklo.

• 30.10.2011  23:24

Na začátek musím napsat, že jsem rád za dvě věci. Jednak, že jsem se o tomhle seriálu dozvěděl a pak, že jsem si nepřečetl (zhruba u 6. dílu) o historii Atlantic City. Jen tak mě to totiž napadlo, abych věděl, na čem je celé tohle založené. Když jsem ovšem v textu zahlédl pro mě klíčové slovo ' Enoch L. "Nucky" Johnson', přestal jsem číst a radši jsem se koukal dál. Se seriálem, jako takovým jsem nesmírně spokojen. Jednak díky obsazení, době ve které se odehrává i vývoji postav a obecně se stylem, jakým se celý děj odehrává. A to jsem měl zpočátku trošku pochyby, jestli mě bude bavit Steve Buscemi v jedné z hlavních rolí. Ne že bych ho neměl rád, jen jsem na něj zvyklý spíš jako na takovou oduševnělou osobu, která toho nikdy moc nenamluví. Zastává úplně jinou roli, než na jakou jsem zvyklý. A zvyknul jsem si. Momentálně jsem na konci první serie a zítra se pustím do druhé. Tudíž doufám, že na mé spokojenosti se nic nezmění. K horšímu samozřejmě. Doporučuji a s klidným srdcem a velkým očekáváním z dalších dílů dávám 95%

• 23.3.2013  15:38
    Jak na holky (2009)

V polovině jsem odpadl, dál už to opravdu nešlo. Chápu, že takovej snímek může imponovat 10 - 15 letejm dětem, který nemaj příliš vysoký kulturní nároky. U kohokoliv staršího tomu moc nerozumim. "Příběh" je tak lacinej a tolikrát zpracovanej, tolikrát špatně, že už to musí člověka odradit. Herecký výkony žádná sláva, kamera klasická průměrná seriálovka a do toho ještě nepovedenej špatnej dabing. Nic pozitivního, zábavnýho nebo zapamatováníhodnýho na tom nevidim. Takovejhlech "snímků" vzniká ročně několik stovek, všechny pro průměrný, podprůměrný a naprosto nenáročný diváky. Nic pro mě. 5%

• 3.8.2009  15:51

Pro mě je tento film druhým Fargem, akorát s trošku jinak stavěným scénářem. Závěr mi navíc připomíná do určité míry knížku O Myších a Lidech od Johna Steinbecka. Popravdě řečeno se mi ale film líbil zhruba stejně jako Fargo, ačkoli jsem ho viděl až po něm. 95%

• 3.8.2009  16:26
    Jesus Camp (2006)

Tak u tohoto dokumentárního snímku jsem hodně valil bulvy k čemu všemu jsou lidi svolní. Nakolik jsou schopni se nechat ovládat někým jiným v domění, že tím slouží bohu. Hodně silné kafe. 80%

• 4.4.2013  13:47

Dokument je zbytečně dlouhej a po chvíli začne nudit. Za to max 50%. To že podobný sekty existujou v ČR, SR jsem věděl. Pokud jsou lidi hlupáci, ať si na tyhle vymejvárny choděj. Zakázal bych na to ovšem tahat děti. To je totální hnus.

• 12.7.2011  14:52

Pro mě osobně velmi příjemný film, na který by mi vůbec nevadilo jít do kina podruhé. Netuctový, nápaditý s výbornou hudbou od Alexe Turnera. Rozhodně stojí za vidění.

• 3.8.2009  16:47

Tak tohle byl pro mě hodně divný snímek. Asi jsem ho úplně nepochopil, pokud bylo vůbec co, ale prostě mi to úplně nesedlo. 60%

• 3.8.2009  16:44
    Já, legenda (2007)

Tenhle film se autorům zcela nepodařil. Potenciál prostředí, nápadu je veliký, ale to nestačí. Od snímku jsem neustále čekal něco víc, nic se ovšem nedělo. Na mě moc dlouhá předehra k něčemu, co nakonec nepřišlo. Neřikám že jsem se na to celkem rád nepodíval,b ovšem čekal jsem víc. 65%

• 7.8.2009  01:33

Výborný Luďek sobota ve skvělé komedii od pánů Smlojaka a Svěráka. 90%

• 7.8.2009  01:30

Snímek popisující život a dílo českého velikána Járy Cimrmana. Tenhle kousek mám hodně rád a vždycky se na něj s radostí znovu podívám. Přeci jen je to něco jiného, než divadelní hry a semináře :) 90%

• 6.4.2011  21:50
    Kameňák 3 (2005)

Jeden z vůbec nejhorších českých filmů... Jak smutné bylo, když jsem si dnes přečetl průzkum veřejného mínění jedné agentury, že podle 43% respondentů je Zdeněk Troška vůbec nejlepší český režisér současnosti. Tenhle film a další dva jeho předchůdci, ideálně i celá Troškova "tvorba" by měla zmizet z televizních obrazovek... Neskutečná hrůza...

• 12.8.2011  20:43
    Kdyby mě zabili... (TV film) (2011)

Překvapilo mě, že se takový dokument vyskytl v ČT. Zároveň mě hodně zdeptalo co se v týhle zemi může dít. 90%

• 3.8.2009  16:22

Hodně silný film, na který se jen tak nezapomíná. Ke konci jsem sakra lapal po dechu. Doporučuji jednoznačně ke shlédnutí! 95%

• 26.5.2013  15:39

Dobře zpracovaný dokument, který celkem komplexně popisuje vnznik a vývoj korejského konfliktu.

• 3.8.2009  15:59

Jakožto 3d grafik jsem si musel tuto českou prvotinu z dílny Jana Tománka sehnat. Naštěstí, narozdíl od náhodných díváku, jsem přibližně věděl do čeho jdu. Jednak díky tomu, že znám Tománkův předchozí počin žáby, kterému jsem se musel hodně divit, jak je vůbec možné něco tak špatného vytvořit a navíc to vydávat za vrcholnou práci a pak jsem si přečetl pár kritik a shlédl trailer. Pokud bych se měl dostat k filmu jako takovému, vezmu nejprve asi děj. Film byl určen mladšímu obecenstvu, aspoň dle toho co jsem se dozvěděl. Ovšem to co jsem ve filmu viděl? Prsatá dívka, jejíž jméno si nepamatuji, mluvící koza toužící po vztahu se svým majitelem na jehož jméno mi také ne a ne přijít na jazyk. To rozhodně není příběh pro děti. Z příběhu jako celku si také moc nepamatuji. Jen vím, že naprosto nedostál svému podtitulu, příběhy staré Prahy. Děj bych hodnotil jako odpad. Pokud vezmu vizuální stránku věci, hodnocení nedopadne jinak než opět odpadem. Někde jsem četl, nebo dokonce viděl, že autor přirovnával film k produkci Pixaru či Disneyho. Asi si hodně věří, protože jeho snímek nedosahuje ani kvality Pixarovských prvotin, pocházejících někdy z poloviny 80. let. Na první pohled je znát, že postavičky jsou takto stylizované a scéna celkově, protože to autor a jeho tým prostě jinak neuměli. Nebylo to kvůli stilizaci, to pozná každý grafik a lépe ještě 3d grafik. Stejný problém je se scénou, tedy budovami, prostředím, předměty atp. Je to stejně tak nezvládnuté jako postavy a ze stejého důvodu. Obdobný problém mám s texturami, které jsou nekvalitní a nevhodně použité. Světla? Taktéž špatné. Kamera? Špatné DOF, mapping textur, špatně zvolené pohyby kamer. Posledním co zbývá je snad kinematika postav, která taky není nijak zázračná, spíš špatná. Co dodat, působí to na mě jako hra, zhruba z roku 2003 - 2005. Tak by rozhodně film vypadat neměl. Ať o tomto filmu přemýšlím jakkoli, nenacházím nic, co by na něm bylo dobré. Pro mě skoro určitě nejhorší 3d film co jsem viděl a jeden z nejhorších českých filmů.

• 26.10.2012  08:16

Zatím jsem neviděl celé a dovolím si tedy ohodnotit pouze grafickou stránku. Připadá mi totiž, že to co Tománek a jeho studio předvádí není žádný styl, ale pouze neumětelství. To, jak celý film vypadá je tak na úrovni konce druhé poloviny 90 let (hlavně co do textur a světel). Modely, jako takové, jsou pro mě těžko popsatelná nuda. + Nazývat Koží příběh (první díl) nejúspěšnějším českým animovaným filmem, to už chce hodně drzosti. + si tu dovolím takový dodatek, netýkající se filmu a to zveřejnění zpráv od uživatele "Meluhovna", jehož přezdívka je víc než výstižnná: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Meluhovna - 27. 10. Co to meleš za hovna ve tvém tupém komentáři k pohádce o Koze ??? Tam se mají psát recenze filmů, které jsi viděl a ne které jsi neviděl. Ach jo, další přemoudřelá haterská socka ... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- mdouglas - 27. 10. Tak zaprvé se vyjadřuj slušně. Za druhé, nehodnotím děj, už vůbec ne body. Film jsem neviděl celý, proto hodnotím technické zpracování, které je prostě špatné a v podstatě se neliší od naprosto tragické první části. A samozřejmě má snad každý nárok na svůj názor. Taky si vyprošuju nazývání mě sockou. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Meluhovna - 28. 10. Socka, která hodnotí něco co neviděla. Jestli chceš, abych ti to řekl do očí tak stačí říct. Rád vyhovím. Někdo, kdo píše sračky podle traileru a evidentně sám nenatočil ani hovno, je pro mě socka. Tragické jsi tu akorát ty sám vole.

• 5.10.2009  20:23
    Kriminálka Las Vegas (TV seriál) (2000)

Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů zabívající se touto tématikou. Některé dily bych sice vynechal, ale žádný není tak ššpatný, že by se na něj nedalo koukat. Seriál neřeší do hloubky charaktery postav, řeší případy. To je mi sympatické. Snad jediné co bych vytknul je někdy nereálné používání techniky. Třeba zaostřid obraz z úrůmyslové kamery po 8mi násobném zvětšení tak, že není patrné skoro žádné rozpixelování. Rozmazaný otisk seskládat do normálního atp. Jinak vše v pořádku. 85%.

• 23.3.2012  18:17
    Kristus v Riu (TV film) (2005)

Velmi zajímavý dokument, o stavbě, vnímání, poselství největší sochy světa. Krista, shlížejícího z hory Corcovado na Rio de Jainero a na širý oceán. Rozhodně stojí za vidění. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10120934998-kristus-v-riu/21238255089/

• 14.8.2009  01:38

Film s hodně hustou atmosférou, která nenechává člověka skoro vydechnout. Mozaika propletající osudy sposty zezačátku nesouvisejících postav s podkresem vyšetřování činů masového vraha. 80%

• 7.8.2009  01:31

Výborná komedie s jemným a hlavně hrozně milým lidským humorem tak typickým pro Smoljaka se Svěrákem. Navíc výborní herci a nápad. 90%

• 3.8.2009  16:45

Tenhle snímek rozhodně není žádnou úžasnou podívanou pro starší. U filmů od pixaru to můžu říct, přinejmenším díky kvalitě zpracování (po technické stránce) a dobrému nápadu. Každopádně podívat se na to není nic proti ničemu. 60%