Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Nějak tak přemýšlím jaká hra od Cimrmanů se mi líbí nejvíce a jaká nejméně. Pro nejhorší hru mám jasného adepta. To je Afrika. Slyšel jsem jí dvakrát a vůbec mě nebavila. Ty co si pouštím nejčastěji budou asi Vyšetřování vraždy v saloním kupé, Vyšetřování ztráty třídní knihy, Blaník, Švestka, Hospoda na mítince a právě Dlouhý, široký a bistrozraký. --- JÁ JSEM S OBREM HOVOŘIL. TADY SEDĚL, JAK SEDÍŠ TY. TY, TY A TY. tADY VŠUDE SEDĚL...JÁ JSEM MU TO SAMOZŘEJMĚ VYTKL, JÁ JSEM MU TO ŘEKL PŘÍMO. PODÍVEJ SE KOLODĚJI, JÁ TO VŠECHNO VÍM, ALE PROSÍMTĚ, NEDUPEJ. JSI SNAD KRÁLÍK KOLODĚJI? TAKHLE JSEM SE HO PŘÍMO ZEPTAL. JSI SNAD KRÁÁLIK? A ON ODPOVĚDĚL, ŽE NE. ... :)) --- ASI SI DĚTI ŘÍKÁTE, KDE MÁM DVA SVÉ DRUHY? KAMPAK SE ASI, TI ČERCHMANTI, PODĚLI? NIKAM SE NEPODĚLI, DĚTI, UMŘELI! --- 90%

Dogtown and Z-Boys (2001)

Výborný dokument, který pro mě fungoval jako jaké si vyvážení k filmu Lords of Dogtown, který pojednává na stené téma. Tenhle snímek to ale vyloží naprosto reálně, nezkresleně. 80%

Domina (2010) (TV film)

Na to, jaké televizní filmy u nás většinově vznikají je tohle poměrně koukatelná záležitost. Ne, že by se na tom nic nedalo změnit. Primárně některé herecké výkony, dělení obrazu atd. Co je naopak na celém filmu pozitivní je jeho spád a celkově ponurá atmosféra. 65%

Dotek Medúzy (1978)

Mrazivý, mystický a neskutečně výborně gradovaný thriller od začátku do konce! 90%

Dotkni se ohně (2006)

Nebyl by to špatný snímek, pokud by ho v mých očích docela hodně nesrazil na lopatky závěr. 60%

Dva muži ve městě (1973)

Výborná a hodně smutná kriminálka. Smutnější o to víc, že to všechno bylo tak pravděpodobné. přefstava o tom, že člověk je napravitelný a že společnost je jeho nápravu schopná ocenit padá v moment kdy o názoru společnosti a o napravení jedince právě společnost nerozhoduje, Naopak, rozhoduje někdo, kdo je o osudu nenapravitelného schopen rozhodnout jen z cárů papírů. Spolu s klasickými "Venturovkami" musím hodnotit devadesáti procenty, A to jen pro případ, že by se zjevil žánrově obdobný film, lepší kvlaity, o čemž pochybuji.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Výborný film, ve kterém kamera prakticky za celou dobu neopustí jedinou místnost. Pro mě určitě jeden z nejepších filmů co jsem doposud viděl. 95%

Ed Wood (1994)

Výborný film o mizerném režisérovi, který se po půl století stal pomalu kultem. 92%

Expelled: No Intelligence Allowed (2008)

Nechci říkat, že na tomhle filmu je úplně všechno špatné. Problém je tady spíše v podání celého problému. V tomto dokumentu kupříkladu není vůbec vysvětleno co to je ten inteligentní design. Dobrá, mohl bych si to po skončení zjistit. Čekal bych ale, že aspoň nějaké základní info mi film dá. Další co se mi nelíbí, je záhadný výběr odpůrců ID. Mám pocit, že na tento post asi vybírali samotného ďábla. Ať mi nikdo netvrdí, že je tenhle film objektivní a ve výsledku i užitečný. 35%

Fargo (1996)

Hodně povedený a pro mě asi nejlepší snímek z dílny bratrů Coenů. Výtečná kamera, brilantní herecké výkony, skvělý příběh. Fargo je pro mě opět jeden z filmů, na který se mohu koukat pořád dokola a stále mě baví. Úžasná zimní atmosféra mě k němu táhne stále zpátky. 95%