mdouglas

Francie
react developer

homepage

• 3.8.2009  16:11

Docela nechápu tak nízké hodnocení u tohohle filmu. Knížku jsem pravda nečetl, tudíž nedokážu posoudit nakolik je snímek věrný předloze. Já jsem byl ovšem spokojen. 75%

• 4.10.2009  22:30

Jako strašák tenhle film nefungoval špatně, alespoň nějakou chvíli. Pokud mám být upřímný, poprvé jsem se lekl hned ze začátku, při první scéně. Další úlek následoval v garáži bankovního domu (zároveň jsem se i pousmál scéně s pravítkem). Jenže pak už to nějak začalo stagnovat. Po té co hlavní hrdinka dorazila domu, ještě pořád se bylo čeho bát, ale už jsem se tolik neděsil. Trošku problém je, že se prostě strašidelná překvapení začala opakovat. Už jsem věděl co a kdy přijde. Jediné, co mě dokázalo ještě trochu překvapit byla závěrečná scéna, kterou jsem zrovna nečekal. U filmu mě ale docela zklamaly efekty. Celkově snímek působí hodně lacině. To, co je digitálně dělané nepůsobí dobře díky svojí nedůvěryhodnosti. Efekt ohně mě nepřesvědčil stejně jako vtahování do pekla v poslední scéně. Další část, jež na mě působila poněkud lacině byla ta, kde se Christine snaží dostat z hrobu. Nevím jestli mrtvola cikánky měla v zádech i přes ruce ocelovou tyč, ale nějak mi neseděla její statičnost. Stejně tak jako se strašením vizuálním to u mě bylo i s hudbou a zvukovými efekty. Ze začátku dokázaly vystrašit i přes chabý vizuál. Postupně ale, jak jsem si zvykl co přijde, přestali fungovat. Od Raimiho jsem čekal více. Skoro se mi nechce věřit, že Simple Plan nebo i The Gift režíroval ten samý Raimi. Zkrátka, čekal jsem více, dostal jsem méně. Tak jako tak to nebyla na nedělní večer až tak špatná podívaná. Hodnocení: 57%

• 3.8.2009  16:18

Městem se prochází vrah, nikdo neví kdo jím ve skutečnosti je. Woody Allen je probuzen, má nastoupit k domobraně. Nikdo mu ovšem nesdělí co má dělat, ke komu se má přidat. Potuluje se tak zmatený městem až je postupně považován za vraha. Legračně vážný Woody ve výborném snímku plném stínů a mlhy. 90%

• 3.8.2009  16:33
    Sunset Blvd. (1950)

Hodně vyjímečný film, který jsem dlouho odkládal, kvůli tomu jak je starý. Zkrátka jsem na něj nějak nikdy nedostal náladu. To byla chyba, naprosto geniálně natočený snímek o bývalé hvězdě němé éry, která se neúspěšně snaží ovládnout nepříliš dobrého scénáristu Gillise. Tím chce dosáhnout návratu na vrchol. Bizarní snímek s naprosto geniálním příběhem! 98%

• 28.11.2011  16:43
    Svědek (1981)

Svědek je film, který se prakticky celý odehrává ve výslechové místnosti a v bezprostředním okolí budovy. Těch pár zbylých lokací jsou flashbacky, kterýmy jako diváci nahlížíme na místa činu. Snímek začíná na Silvestra večer, na policejní stanici, kam je jako svědek vraždy a znásilnění přizván notář Martinaud. Martinaud, by samozřejmě měl vše nejradši rychle za sebou, aby mohl prožívát silvestrovskou noc. Inspektor Gallien však nikam nespěchá. Plány žádné nemá, tudíž mu nikterak nevadí trávit u výslechu celou noc. A výslech svědka, později podezřelého, v jedné osobě je hlavním stavebním kamenem celého 80 minutového snímku. Při hodnocení se nebojím sáhnout k 90%, tedy 5 hvězdičkám. Herecké výkony výtečné, scénář, kamera, střih, taktéž. Mohu jen doporučit.

• 5.7.2014  01:58

Hodina a půl neskutečné deprese a marnosti. Film o muži, který neví co se životem a patřičně to dává najevo kontinuálním monologem plným rozhořčení, nenávisti a zoufalosti. Velice nepříjemný a tíživý film, který ještě nějakou dobu budu trávit.

• 6.8.2008  15:51

Tenhle film má atmosféru, má styl, má i myšlenku. Tenhle film má formálně to, co od dobré Coenovky očekávám. Přesto mi tam něco chybí. Film jsem viděl už asi 5x a stále netuším co by to mohlo být. Každopádně se mi film líbí dost. O tom žádná. 82%.

• 3.8.2009  16:19

Jeden z mých nejoblíbenějších Allenových snímků. Inteligentní zábava, výborné herecké výkony a až absurdní scénář :) 90%

• 7.8.2009  01:13

Opět výborná Jarmuschovka. Mistery Train se skládá ze 3 povídek, které by mohli fungovat klidně samostatně. Dohromady, díky propojenosti se z nich stává hodně zajímavý snímek točící se kolem 3 skupinek různě divných lidí a Elvise. Nevím jaká z povídek mě zaujala víc. První je velice úsměvná, druhá stejně tak a třetí, ta je groteskní i vážná dohromady. Prostě doporučuji. 95%

• 7.11.2012  23:20

Dokument, který sice nepřináší žádný hlubší pohled na problematiku, kterou se zabývá. Obsahově jde v podstatě o souhrn všech možných veřejně dostupných informací. Svojí hodnotu ale určitě má. Má jí i v tom, že nehraje primárně na emoce, jak by se u dokumentu jdoucí po tématu válečných zločinů dalo očekávat.

• 12.8.2011  20:21
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Seriál s úžasnou atmosférou, na kterou si ale člověk nepřijde jen tak hned. A zároveň to bude trvat pár dílu, vždy ze začátku každé serie, než člověku The Wire přiroste k srdci. Zároveň je pro mě jedním z mála, který během všech serií neklesl na kvalitě, ani nezaškobrtl. Vy, kdo se na tenhle seriál třeba chystáte kouknout poprvé, nečekejte, žádnou rychlou akci, vyřešení případu během stopáže jednoho dílu. Tady se případu na kloub přijde během x hodin času sledování a navíc se ani pořádně nevyřeší. Důkazy se shromažďují a zajišťují, pomocí zastaralé techniky, postupu ve vyšetřování brání zkorumpovanost v řadách politiků, policie. Případy se řeší, podle toho jak se to komu hodí. A pokud někdo svou práci dělá řádně, je spíše trestán. Nezahazujte vůli se na The Wire dívat po pár dílech. Tohle se prostě musí dokoukat do konce.

• 7.8.2009  01:32
    Trhák (1980)

Jak koukám na hodnocení, tak tenhle film je docela rozporuplný. Rozhodně znám lepší české snímky, ovšem tenhle má také svoje nesporné kvality. Docela rád se na něj čas od času podívám :) 70%

• 30.8.2008  00:39

Trio z Belleville je asi můj nejoblíbenější animák s neopakovatelným rukopisem. Někomu možná příběh připadá jednoduchý a pokládá to za negativum. Mě naopak ta jednoduchost sedí spolu s takovou poetičností. 91%

• 3.8.2009  16:50

Docela vtipný snímek. Film, který sleduje natáčení filmu, které se tak trochu nevydaří. Jen škoda, že potenciál Jacka Blacka nebyl využit lépe.

• 29.3.2011  08:42
    Truman Show (1998)

Pro mě jeden z nejlepších filmů té doby. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších. Můžu ho vidět stokrát, a nenajdu snad jedinou chybu... Smekám. Smekám před vizuální stránkou, vůbec nápadem, který mi připadá až geniálně jednoduchý. Ale dokonalý. Před vypointovánim a emoční gradací filmu. Rád se zase někdy podívám znovu :)

• 3.8.2009  16:14

Knížku jsem nečetl, ale asi se do ní brzy pustím. Snímek mě zaujal. Dokáže si člověka zaujmout a udržet. Starý dobrý špionážní snímek. 85%

• 6.3.2013  21:16

Klasický, ale výborný francouzský film s Delonem v asi nejlepší formě. Spolu s filmem "Dva muži ve městě" je to pro mě asi nejlepší, co jsem s ním viděl.

• 7.8.2009  01:34

Jedna z pohádek, která se nezapomíná. Člověk jí mohl vidět stokrát, a stejně se neomrzela.

• 9.8.2009  17:17

Hodně originální snímek, o kterém si ani nejsem jist kam ho zařadit, natož jak ho pořádně popsat. Každopádně stojí za vidění. 90%

• 3.10.2009  00:49

Po skládačce Crash přišlo komorní drama In the Valley of Elah. Zajímavý detektivní příběh a více méně komorní drama odehrávající se nepřímo v Iráku. Otec hledající svého syna na základě postupně získávaných indicíí. Pár věcí mi tam zcela nesedělo. To ale nedělá tolik, abych snímku nedal 75%. Příjemná podívaná.

• 3.8.2009  16:51
    VALL-I (2008)

Jako 3d grafik jsem tenhle snímek hodně ocenil. Zejména tu první část, která se odehrává na zemi. Tou bych to i možná zakončil, protože zbytek filmu mi zcela nesedl. 73%

• 7.8.2009  01:34
    Valmont (1989)

Tak toto je jeden z Formanových sníků, který mě nijak moc nezaujal. Na mě to bylo prostě nějak tak suché a zdlouhavé. Něco tomu chybí...

• 7.8.2009  01:20

Film který jsem viděl naposledy tak před deseti lety. Viděl jsem ho ale tolikrát, že kazeta na které jsme ho měli nahraný je úplně zlikvidovaná a děj pro mě nezapomenutelný. Nostalgických 80%

• 7.8.2009  01:15

Výtečný Richard v nezapomenutelném snímku, u kterého se člověk musí neustále smát. 85%

• 7.8.2009  01:30

Výborná komedie plná scén, na které se nezapomíná. Například "Ostřikovače stírají, světla svítí"... tohle naprosto zlidovělo :)

• 23.2.2013  16:00
    Vteřiny před katastrofou (TV seriál) (2004)

Po prvních dvou shlédnutých dílech (Lyonské nádraží, Eschede) jsem dal 4 hvězdičky. Teď ale po dalších asi 4 dílech snižuju na 3. Nejvíc mi asi začala vadit hrozná zdlouhavost, opakování záběrů, "slowmotion" a přehnaná dramatizace. On by se totiž nakonec každý díl, nebýt toho všeho, vešel do 25 minut a hned by to bylo daleko poutavější. Škoda. Každopádně některé díly za vidění stojí.

• 3.8.2009  16:12

Výtečný snímek, který by měl každý vidět. Ani nevím co pořádně psát :) Každopádně výtečný Smolík, výtečný děj který si diváka udrží od začátku do konce a spousta dalších věcí. 92%

• 25.10.2012  15:25

První polovina dokumentu sice utíká velmi pomalu, ale nakonec jsem s tím neměl žádný velký problém. Každopádně mě hodně zaujala kompozice jednotlivých záběrů, střih a nakonec to, že je vše točeno na film a i to, že je to ze záběrů nádherně cítit.

• 3.8.2009  15:50

Na prvotinu hodně slušný kousek. Pro mě dobré herecké výkony, místy docela hustá atmosféra a kvalitní příběh. 84%

• 3.8.2009  16:12

Docela humorný snímek sledující konflikt Izrael vs palestina. 65%