mdouglas

Francie
react developer

homepage

• 7.8.2009  01:45

Výborný film, ve kterém kamera prakticky za celou dobu neopustí jedinou místnost. Pro mě určitě jeden z nejepších filmů co jsem doposud viděl. 95%

• 7.8.2009  01:44
    Neúplatní (1987)

Pro mě snad nejlepší gangsterka co jsem zatím viděl. Výborné herecké výkony, stylová atmosféra a příjemná hudba. Osobně mi to nějak připomělu hru Mafia :) 96%

• 7.8.2009  01:43

Výtečná snová komedie, u které člověk netuší čím bude překvapen v další scéně. Docela mi to i připomělo Monty Pythony. 90%

• 7.8.2009  01:41

Výborný akční film, který by měl vidět každý fanda hry Fallout. 90%

• 7.8.2009  01:40
    Black Books (TV seriál) (2000)

Snad až na poslední díl třetí serie si nemohu stěžovat. Výborná podívaná, u které se človkě směje snad pořád. 95%

• 7.8.2009  01:37
    Hledám Amy (1997)

Netradičně ztvárněná komedie zabívající se docela vážným tématem a s klasickými Smithovskými gegy.

• 7.8.2009  01:36

Výborní herci i neherci, geniální komedie. 96%

• 7.8.2009  01:35

Naprostá klasika a pro mě nejlepší Formanův Film. Výborné herecké obsazení, hodně silný příběh, atmosféra prostředí psychiatrické léčebny na mě udělaly hodně silný a nezapomenutelný dojem. 97%

• 7.8.2009  01:33

Výborný Luďek sobota ve skvělé komedii od pánů Smlojaka a Svěráka. 90%

• 7.8.2009  01:32

Výtečná česká komedie plná tradičně skvělých herců a nezapomenutelných momentů. Už třeba zlidovělé jméno Hujer. Nebo scéna právě s příbuznými od Hujerů :) "Ježismarja, ty máš z chování velmi dobrou. Není to dvojka? -Ty máš chování taky velmi dobré. -Tak to bude jednička. " To se prostě nedá zapomenout. 90%

• 7.8.2009  01:31
    Dlouhý, široký a krátkozraký (divadelní záznam) (2006)

Nějak tak přemýšlím jaká hra od Cimrmanů se mi líbí nejvíce a jaká nejméně. Pro nejhorší hru mám jasného adepta. To je Afrika. Slyšel jsem jí dvakrát a vůbec mě nebavila. Ty co si pouštím nejčastěji budou asi Vyšetřování vraždy v saloním kupé, Vyšetřování ztráty třídní knihy, Blaník, Švestka, Hospoda na mítince a právě Dlouhý, široký a bistrozraký. --- JÁ JSEM S OBREM HOVOŘIL. TADY SEDĚL, JAK SEDÍŠ TY. TY, TY A TY. tADY VŠUDE SEDĚL...JÁ JSEM MU TO SAMOZŘEJMĚ VYTKL, JÁ JSEM MU TO ŘEKL PŘÍMO. PODÍVEJ SE KOLODĚJI, JÁ TO VŠECHNO VÍM, ALE PROSÍMTĚ, NEDUPEJ. JSI SNAD KRÁLÍK KOLODĚJI? TAKHLE JSEM SE HO PŘÍMO ZEPTAL. JSI SNAD KRÁÁLIK? A ON ODPOVĚDĚL, ŽE NE. ... :)) --- ASI SI DĚTI ŘÍKÁTE, KDE MÁM DVA SVÉ DRUHY? KAMPAK SE ASI, TI ČERCHMANTI, PODĚLI? NIKAM SE NEPODĚLI, DĚTI, UMŘELI! --- 90%

• 7.8.2009  01:31
    Posel z Liptákova (divadelní záznam) (1997)

- ROZDELILI JSEM SE DO DVOU SKUPIN. PRVNÍ SKUPINU, PRO JEDNODUCHOST JÍ BUDEME NAZÝVAT SKUPINOU A, JSEM VEDL JÁ A JEJÍMI DALŠÍMI ČLENY BYL KOLEGA BRUKNER, DOKTOR PETIŠKA A DOCENT VOZÁB. JELI JSME V MÉN VOZE ŠKODA 100L, SE STANDARDNÍM VYBAVENÍM, S RADIÁLNÍMI PNEUMATIKAMI. PANE KOLEGO, CHCETE NĚCO ŘÍCT? - SVĚRÁK: NE, NE, NE, NEVŠÍMEJTE SI NÁS. - TAK TO ŘEKNĚTE UŽ, VŽDYŤ JSTE SI TAM NĚCO ŘIKALI, NE? - SVĚRÁK: ŘIKÁM, S DĚRAVÝM CHLADIČEM. - NO ANO, JÁ TO TU UVÁDÍM. S MALOU ZÁVADOU NA CHLADICÍM ZAŘÍZENÍ. NO, DRUHÁ SKUPINA POD VEDENÍM DOKTORA SVĚRÁKA. NAZÝVEJME JÍ OPĚT PRO ZJEDNODUŠENÍ SKUPINOU B. TÍM NECHCI ŘÍCI ŽE BY BYLA NĚJAKÁ PODŘADNĚJŠÍ, ŽE. ČISTĚ ROZLIŠOVACÍ OZNAČENÍ. TAK TEDY.... MÁTE ZAS NĚCO? - SVĚRÁK: NE, OPRAVDU NE. - ALE VŽDYŤ JSTE SI TEĎ NĚCO ŠEPTALI. NO TAK TO ŘEKNĚTE. - SVĚRÁK: TAK JÁ TO ŘEKNU. SÁM UVÁDÍTE, ŽE TO JE ČISTĚ ROZLIŠOVACÍ OZNAČENÍ. TAK PROČ ZROVNA MY JSME BÉČKO? - NO TAK JÁ NEVIM, TO JE PŘECE JEDNO. JÁ TO TADY KLIDNĚ OPRAVÍM, JESTLI CHCETE. - SVĚRÁK: OPRAVTE TO! - DOBŘE, TAK MY JSME BÉ A DRUHÁ SKUPINA BÉ VE SLOŽENÍ... :))) Opět výborná hra s ještě lepším seminářem... 90%

• 7.8.2009  01:31

Výborná komedie s jemným a hlavně hrozně milým lidským humorem tak typickým pro Smoljaka se Svěrákem. Navíc výborní herci a nápad. 90%

• 7.8.2009  01:30

Výborná komedie plná scén, na které se nezapomíná. Například "Ostřikovače stírají, světla svítí"... tohle naprosto zlidovělo :)

• 7.8.2009  01:30

Snímek popisující život a dílo českého velikána Járy Cimrmana. Tenhle kousek mám hodně rád a vždycky se na něj s radostí znovu podívám. Přeci jen je to něco jiného, než divadelní hry a semináře :) 90%

• 7.8.2009  01:30

Film s klasickým cimrmanovským humorem, který mám opravdu rád. KACHNY, KACHNY - to je hláška, na kterou si vzpomenu snad vždycky při spatření těchto opeřenců :) 80%

• 7.8.2009  01:30

Docela mě překvapuje, že takový snímek mohl vůbec vyjít ve své době. Každopádně výtečný "dokument" o působení mého oblíbeného divadla za nesnadného minulého režimu... --- Děvčata netlačte se, na každou se dostane... 90%

• 7.8.2009  01:26
    Ed Wood (1994)

Výborný film o mizerném režisérovi, který se po půl století stal pomalu kultem. 92%

• 7.8.2009  01:25
    Batman (1989)

Film s neopakovatelnou atmosférou. Burtonova klasika dovedená k dokonalosti hereckými výkony, prostředím a příběhem. Další Batmany už jsem nějak nemusel, ačkoliv posledního jsem neviděl. 95%

• 7.8.2009  01:24
    Led Zeppelin DVD (koncert) (2003)

Co se dá k něčemu takovému napsat? Pro lidi, kteří mají Zeppeliny rádi není třeba psát nic, pro ty co je rádi nemají také nic. Snad jen pro ty co je neznají. Pro mě je to výborný záznam jedné z nejlepších kapel dvacátého století. 99%

• 7.8.2009  01:24

Vzhledem k tomu že jsem velký fanda Beatles, je moje hodnocení jasné. Ovšem kladně podle mého musí vzhledem i k nehudebním kvalitám hodnotit i člověk co Beatles ani nemusí. Tenhle film už je legendou která si zasloží 90%

• 7.8.2009  01:21
    Nebe (2002)

Velice milý film, který sice u mě nedosahuje ani na Princeznu a Bojovníka či Lolu, ale stále se jedná o nadprůměrně kvalitní snímek. 80%

• 7.8.2009  01:19
    Profesionál (1981)

Minulý týden jsem se na Profesionála díval znovu po docela dlouhé době. Pořád je to pro mě výborné krimi a hlavně s Belmondem :) 90%

• 7.8.2009  01:13

Opět výborná Jarmuschovka. Mistery Train se skládá ze 3 povídek, které by mohli fungovat klidně samostatně. Dohromady, díky propojenosti se z nich stává hodně zajímavý snímek točící se kolem 3 skupinek různě divných lidí a Elvise. Nevím jaká z povídek mě zaujala víc. První je velice úsměvná, druhá stejně tak a třetí, ta je groteskní i vážná dohromady. Prostě doporučuji. 95%

• 7.8.2009  01:13

Geniální film! Jeden z mnoha filmů, který není pro každého, a který určitě zůstane mnohými nepochopen. Ono se totiž ve snímku vlastně nic neděje, děj je hodně pomalý. Mě osobně zaujala kamera, příjemná "černobílost" a humor, který není vlezlý, který si člověk prostě musí najít sám. 90%

• 3.8.2009  16:50

Jeden z nejlepších českých filmů. Hodně mě fascinovala kamera a celková cyničnost celého snímku. 96%

• 3.8.2009  16:37

Milý, místy smutný, dojemný a někdy vtipný snímek popisující životní cestu skupinky kamarádů s trošku jiným hlavním hrdinou. 90%

• 3.8.2009  16:37

Hodně silný snímek, u kterého jsem si vzpoměl na Coenovic snímky. U jejich filmů je pro mě nějaká obecná charakteristika zhruba taková: všechno co se může podělat, podělá se. ve finále to ale stejně dopadne tak, jakoby se vůbec nic nestalo. U tohoto snímku je to ovšem pouze první část, tedy: všechno co se může posrat posere se. Jinak musím pochválit kameru, herecké výkony a celkově nápad. Doporučuji. 90%

• 3.8.2009  16:33
    Sunset Blvd. (1950)

Hodně vyjímečný film, který jsem dlouho odkládal, kvůli tomu jak je starý. Zkrátka jsem na něj nějak nikdy nedostal náladu. To byla chyba, naprosto geniálně natočený snímek o bývalé hvězdě němé éry, která se neúspěšně snaží ovládnout nepříliš dobrého scénáristu Gillise. Tím chce dosáhnout návratu na vrchol. Bizarní snímek s naprosto geniálním příběhem! 98%

• 3.8.2009  16:22

Hodně silný film, na který se jen tak nezapomíná. Ke konci jsem sakra lapal po dechu. Doporučuji jednoznačně ke shlédnutí! 95%