mdouglas

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.1.2019  00:08
    MOST! (TV seriál) (2019)

Když jsem se koukal na první díl, uplně jsem nečekal, že to může někam dál gradovat, že to může bejt reálně dobrý. Měl jsem totiž pocit, že u prvního dílu se trošku vytřískal potenciál a skončíme u prvoplánovýho humoru. Tuhle svůj pocit prozatim beru zpět. Jsem u čtvrtýho dílu a čekám na další. Ne, že by se to nedalo zpracovat líp, ale pokud to porovnám s českou serialovou tvorbou a tvorbou na obdobný téma (jakou?), tak tu dlouhou dobu nic moc obdobnho nebylo. Zatim 7/10.

• 28.12.2016  12:29
    Pustina (TV seriál) (2016)

Na české poměry určitě nadprůměrný seriál. Co určitě stojí za vyzdvihnutí a co jde ještě víš, než jen někam k nadprůměru, je kamera a díky ní tvořené úžasnné, kompozičně dokonale zvládnuté, záběry. Ani za herecké výkony, výbornou ponurou atmosféru či výběr lokací se tento počin nemusí stydět. Ne všechno kolem Pustiny je ovšem dokonalé. Několik věcí mě trošku zklamalo. Asi to nejzásadnější je rozuzlení celého pátrání po pachateli, ke kterému dojde v postatě jen tak zázrakem, respektive na to jak je pomalu rozvíjen děj, na snahu o budování vedlejších dějových linií přes 8 dílů, nemuselo k rozuzlení dojít během posledního dílu, natož během posledních cca 30 minut. Vedlejší dějové linie jsou další věc, ne všechny byly za mě dostatečně využité. Jinak řečeno, nemuseli v seriálu vůbec být. Třeba by se tim i zamezilo místy zbytečné roztahanosti a zbyl by prostor pro linii hlavní. Každopádně se jedná o kvalitní seriál, který stojí za to vidět. Netvrdil bych, že se nutně jedná o seriál desetiletí, nebo že je to to nejlepší co v seriálové tvorbě za dlouhou dobu vzniklo. Pravda, moc konkurentů se nenajde, ale třeba takový Cirkus Bukowski se může relativně klidně s Pustinou srovnávat.

• 13.4.2013  14:20
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Je trošku škoda, že jsou zde všechny filmy v rámci cyklu dohromady. Je totiž obtížné hodnotit všechno najednou. Z mého pohledu se ale jedná o jeden z nejlepších filmových projektů co u nás vznikl. Až mě to překvapilo. Jednotlivé díly bych hodnotil následovně: 1. Pod hladinou: Film na téma rodičovství s výborným hereckým obsazením, který nějak tak pomalu ubíhá. Děj není nikam "násilně" tlačen, zároveň se ani nevleče. 85%. 2. Lež má rozbité auto: Z ceké serie filmů je tenhle asi nejodlehčenější a zároveň postaven na nejmenší lži. Velké plus je poměrně dobře vybraný dětský herec. Zrovna na dětské herce jsme měli podle mě posledních 15 let dost smůlu. 70%. 3. Druhý dech: Jedná se sice o film na téma, které bylo zpracované už x krát a možná i mnohokrát lépe. Na druhou stranu je film dobře herecky obsazen, děj slušně ubíhá. (spoiler!) Co mi trošku vadilo je happy end. Kdyby vše skončilo scénou, kdy se octne bez domova, možná bych byl radši. 70%. 4. Hvězdička: Asi nejslabší počin. Téma samo o sobě by to mohlo být zajímavé, pokud by bylo uvěřitelně zpracované. Jediné, co tenhle film drží nad vodou jsou herci, jinak se to celý řadí spíš k lepší český seriálový tvorbě. 45%. 5. Klukovina: Vděčné, přesto závažné a dobře zpracované téma. Také spolu s prvním dílem nejlepší záležitost celé serie. Co mě hodně překvapilo je, že jsou všichni dětští herci naprosto uvěřitelní a snad poprvé to nevypadá, že jim psal scénář člověk, který je o 2 generace starší. 80% 6. Chromozom: Opět, dobré herecké obsazení, včetně dětských herců. Dobře konstruovaný příběh, dobrá kamera. Navíc poměrně otevřený konec (i když, pro diváka který si dá 1 + 2 dohromady zas tak otevřený neni). 70% 7. Čistá práce: Obdobné téma, jako u třetího dílu. V tomto případě je však všechno nějak tak uvěřitelnější a normálnímu člověku i bližší. Jestliže u filmu Druhý dech byla nosnou myšlenkou ztráta práce (na vysoké pozici), odcizení se od reality a následná ztráta rodiny i majetku, tady je to podle mě podstatně intimnější v tom, že je příběh založen na nespravedlnosti, rodina, které se vše týká žije v podstatě od výplaty k výplatě a výpadek příjmu jí nakonec dost zničí. U Druhého dechu jsem postrádal otevřený konec. Zde se mi ho dostává v daleko větší míře, než jakou jsem čekal. 75%.

• 26.10.2012  08:16

Zatím jsem neviděl celé a dovolím si tedy ohodnotit pouze grafickou stránku. Připadá mi totiž, že to co Tománek a jeho studio předvádí není žádný styl, ale pouze neumětelství. To, jak celý film vypadá je tak na úrovni konce druhé poloviny 90 let (hlavně co do textur a světel). Modely, jako takové, jsou pro mě těžko popsatelná nuda. + Nazývat Koží příběh (první díl) nejúspěšnějším českým animovaným filmem, to už chce hodně drzosti. + si tu dovolím takový dodatek, netýkající se filmu a to zveřejnění zpráv od uživatele "Meluhovna", jehož přezdívka je víc než výstižnná: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Meluhovna - 27. 10. Co to meleš za hovna ve tvém tupém komentáři k pohádce o Koze ??? Tam se mají psát recenze filmů, které jsi viděl a ne které jsi neviděl. Ach jo, další přemoudřelá haterská socka ... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- mdouglas - 27. 10. Tak zaprvé se vyjadřuj slušně. Za druhé, nehodnotím děj, už vůbec ne body. Film jsem neviděl celý, proto hodnotím technické zpracování, které je prostě špatné a v podstatě se neliší od naprosto tragické první části. A samozřejmě má snad každý nárok na svůj názor. Taky si vyprošuju nazývání mě sockou. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Meluhovna - 28. 10. Socka, která hodnotí něco co neviděla. Jestli chceš, abych ti to řekl do očí tak stačí říct. Rád vyhovím. Někdo, kdo píše sračky podle traileru a evidentně sám nenatočil ani hovno, je pro mě socka. Tragické jsi tu akorát ty sám vole.

• 3.4.2013  23:38
    Pevnost (2012)

Tenhle dokument jsem chtěl vidět od chvíle co vznikl. Moje motivace byla o to větší, že jsem v Moldavsku byl Podněstří jsem sledoval z druhé strany přehrady Dubasari. Zároveň jsem v této zemi byl natolik dlouhou dobu, abych pochopil její fungování, potenciální budoucnost. V rámci Sociologického večera se mi to konečně podařilo. Rozhodně nečekejte, že vám někdo něco bude polopatickou formou vysvětlovat. Dokument je sdělením několika aktérů a banálních situací. Nečekejte ani dokumentaci stalinistického režimu v "srdci Evropy". Tím totiž Podněsterská republika není. Pořád je to území, kde jsou občané drženi ne režimem, ale svojí ekonomickou situací. Tajná policie mnohdy funguje spíš symbolickou formou. I když nemůžu tvrdit, že by byla místní garnitura vstřícná k jakýmkoliv žurnalistům, filmařům, ze západu. Natož filmařům bez akreditace. A těmi rozhodně autoři snímku byli. O to víc mě potěšilo konkrétní promítání, jež následovala diskuse na dané téma. A diskuse jsem se milérád účastnil, i jsem některé informace doplnil. Dokonce jsem se v rámci jednoho večera zúčastnil jednoho promítání, diskuse a diskuse navazující na další promítání, na jiném místě. Dokument, co do ofilmařského hlediska, je moc hezky natočen. Ocenil jsem hlavně střídmou formu a na to, jaké byly možnosti (točeno na DSLR) i střih, kompozici a vůbec celou koncepci. 90%.

• 12.8.2011  20:04

Osobně se divím, že u dokumenu tohoto rázů dá někdo jako hodnocení odpad. Ale budiž, každého názor. Jinak formátem (relativní jednoduchostí a délkou) mi připadá ideální, třeba pro promítání na základních školách atp. A ani pro mě, který jsem ze základní školy už dávno pryč, má dostatečnou hodnotu a jsem rád, že se takovéto dokumenty natáčejí. 70%

• 12.8.2011  20:43
    Kdyby mě zabili... (TV film) (2011)

Překvapilo mě, že se takový dokument vyskytl v ČT. Zároveň mě hodně zdeptalo co se v týhle zemi může dít. 90%

• 14.4.2013  00:00
    Domina (TV film) (2010)

Na to, jaké televizní filmy u nás většinově vznikají je tohle poměrně koukatelná záležitost. Ne, že by se na tom nic nedalo změnit. Primárně některé herecké výkony, dělení obrazu atd. Co je naopak na celém filmu pozitivní je jeho spád a celkově ponurá atmosféra. 65%

• 30.10.2011  23:24

Na začátek musím napsat, že jsem rád za dvě věci. Jednak, že jsem se o tomhle seriálu dozvěděl a pak, že jsem si nepřečetl (zhruba u 6. dílu) o historii Atlantic City. Jen tak mě to totiž napadlo, abych věděl, na čem je celé tohle založené. Když jsem ovšem v textu zahlédl pro mě klíčové slovo ' Enoch L. "Nucky" Johnson', přestal jsem číst a radši jsem se koukal dál. Se seriálem, jako takovým jsem nesmírně spokojen. Jednak díky obsazení, době ve které se odehrává i vývoji postav a obecně se stylem, jakým se celý děj odehrává. A to jsem měl zpočátku trošku pochyby, jestli mě bude bavit Steve Buscemi v jedné z hlavních rolí. Ne že bych ho neměl rád, jen jsem na něj zvyklý spíš jako na takovou oduševnělou osobu, která toho nikdy moc nenamluví. Zastává úplně jinou roli, než na jakou jsem zvyklý. A zvyknul jsem si. Momentálně jsem na konci první serie a zítra se pustím do druhé. Tudíž doufám, že na mé spokojenosti se nic nezmění. K horšímu samozřejmě. Doporučuji a s klidným srdcem a velkým očekáváním z dalších dílů dávám 95%

• 12.7.2011  14:52

Pro mě osobně velmi příjemný film, na který by mi vůbec nevadilo jít do kina podruhé. Netuctový, nápaditý s výbornou hudbou od Alexe Turnera. Rozhodně stojí za vidění.

• 26.5.2013  15:39

Dobře zpracovaný dokument, který celkem komplexně popisuje vnznik a vývoj korejského konfliktu.

• 25.10.2012  15:25

První polovina dokumentu sice utíká velmi pomalu, ale nakonec jsem s tím neměl žádný velký problém. Každopádně mě hodně zaujala kompozice jednotlivých záběrů, střih a nakonec to, že je vše točeno na film a i to, že je to ze záběrů nádherně cítit.

• 23.10.2012  22:09
    Český mír (2010)

Osobně se nedomnívám, že by Klusák s Remundou byly na straně odpůrců radaru. Aspoň ne na straně těch, co v dokumentu vystupovali. Nedokážu si totiž pořádně představit, že by svoje sympatie takhle vyjadřovali ke starostovi, kterej nemá problém vystupovat na komunistickejch shromážděních, k aktivistům, který máchaj 70% národa který vzali bůh ví kde, který se hrozně divjej, že jsou vyváděný z vojenskýho újezdu, kde nemaj co dělat a hloupejma důchodcema s argumentama, že tu nechtěj američany, protože točej blbý filmy. Nemluvě o tom, že jsou přesvědčený, že to oni odradili USA od umístění radaru nejen v Brdech, ale asi i v Polsku. Tohle je, aspoň pro mě, jenom ukázka toho, jak každej u nás rozumí všemu a požaduje demokracii, aniž by věděl co to vlastně je a nechce něco, o čem nic neví. Prostě ukázka lidský hlouposti a ubohosti.

• 25.11.2011  02:41
    Bílá stuha (2009)

Já osobn jsem byl spokojen. I přesto, že celé vyprávění filmu, postavy... Všechno bylo takové chladné, ne příliš emotivní. Na druhou stranu, když k tomu přičtu chirurgicky přesnou, dokonalou kameru, střih a podle mě výborné výkony. Všechno mi to k sobě prostě sedlo. Přesto je mi jasné, že spoustě lidí se to bude zdát příliš 'sterilní', zdlouhavé atp. Upřímě, já sám nemám příliš co tomuto filmu vytknout. 85%

• 3.10.2009  00:46
    District 9 (2009)

District 9 je ukázkou toho, že i za "málo" peněz se dá pořídit hodně muziky. Za poslední dobu je to jeden z nejlepších sci-fi filmů. Pohlíží netradičně na příchod mimozemšťanů na Zemi a na soužití s lidmi. 80%

• 23.3.2013  15:38
    Jak na holky (2009)

V polovině jsem odpadl, dál už to opravdu nešlo. Chápu, že takovej snímek může imponovat 10 - 15 letejm dětem, který nemaj příliš vysoký kulturní nároky. U kohokoliv staršího tomu moc nerozumim. "Příběh" je tak lacinej a tolikrát zpracovanej, tolikrát špatně, že už to musí člověka odradit. Herecký výkony žádná sláva, kamera klasická průměrná seriálovka a do toho ještě nepovedenej špatnej dabing. Nic pozitivního, zábavnýho nebo zapamatováníhodnýho na tom nevidim. Takovejhlech "snímků" vzniká ročně několik stovek, všechny pro průměrný, podprůměrný a naprosto nenáročný diváky. Nic pro mě. 5%

• 24.8.2009  23:50

Docela příjemný snímek o Peterovi Klavenovi, který má před svatbou, má dobrou práci ale nemá žádné opravdové přátelé. Když si konečně po mnohých peripetiích a přešlapech jednoho najde, začne mu připadat, že naopak ztrácí svojí nastávající. Film plný vtipných hlášek a dobrých herců i hereckých výkonů. 75%

• 4.10.2009  22:30

Jako strašák tenhle film nefungoval špatně, alespoň nějakou chvíli. Pokud mám být upřímný, poprvé jsem se lekl hned ze začátku, při první scéně. Další úlek následoval v garáži bankovního domu (zároveň jsem se i pousmál scéně s pravítkem). Jenže pak už to nějak začalo stagnovat. Po té co hlavní hrdinka dorazila domu, ještě pořád se bylo čeho bát, ale už jsem se tolik neděsil. Trošku problém je, že se prostě strašidelná překvapení začala opakovat. Už jsem věděl co a kdy přijde. Jediné, co mě dokázalo ještě trochu překvapit byla závěrečná scéna, kterou jsem zrovna nečekal. U filmu mě ale docela zklamaly efekty. Celkově snímek působí hodně lacině. To, co je digitálně dělané nepůsobí dobře díky svojí nedůvěryhodnosti. Efekt ohně mě nepřesvědčil stejně jako vtahování do pekla v poslední scéně. Další část, jež na mě působila poněkud lacině byla ta, kde se Christine snaží dostat z hrobu. Nevím jestli mrtvola cikánky měla v zádech i přes ruce ocelovou tyč, ale nějak mi neseděla její statičnost. Stejně tak jako se strašením vizuálním to u mě bylo i s hudbou a zvukovými efekty. Ze začátku dokázaly vystrašit i přes chabý vizuál. Postupně ale, jak jsem si zvykl co přijde, přestali fungovat. Od Raimiho jsem čekal více. Skoro se mi nechce věřit, že Simple Plan nebo i The Gift režíroval ten samý Raimi. Zkrátka, čekal jsem více, dostal jsem méně. Tak jako tak to nebyla na nedělní večer až tak špatná podívaná. Hodnocení: 57%

• 3.8.2009  16:49
    96 hodin (2008)

Hodně efektní akční film běžící dechberoucím tempem. Sice bych to snesl zasazené trošku do jiného období, ale to nic nemění na tom, že jsem se ani minutu nenudil. 80%

• 4.8.2009  23:18

Nechci říkat, že na tomhle filmu je úplně všechno špatné. Problém je tady spíše v podání celého problému. V tomto dokumentu kupříkladu není vůbec vysvětleno co to je ten inteligentní design. Dobrá, mohl bych si to po skončení zjistit. Čekal bych ale, že aspoň nějaké základní info mi film dá. Další co se mi nelíbí, je záhadný výběr odpůrců ID. Mám pocit, že na tento post asi vybírali samotného ďábla. Ať mi nikdo netvrdí, že je tenhle film objektivní a ve výsledku i užitečný. 35%

• 6.10.2009  02:01
    Hlad (2008)

Tenhle film má svoje kvality, akorát je trochu jiný než které koliv ostatní. Tím myslím ostatní filmy podobného ražení, tématu. Tenhle film totiž nijak uměle netahá člověka za city. Žádná klasická hudba člověka nevtahuej do děje, žádné dramatické střihy, přerávané emoce. Možná něco málo stoho mi ve filmu ale chybělo. Něco díky čemu bych víc soucítil s vězněnými. Neříkám, že tam takové momenty nebyly, to zas ano. Bylo jich ale pro mě málo. Snímek, u kterého jsem byl ke konci značně nasrán byl třeba Bloody Sunday. U toho jsem si říkal "kurva, jak je tohle možný, jak se tohle mohlo dít". Protože, přecijen, ten film hrál na emoce daleko víc než tenlhe. Nehrál na ně nijak násilně. Byl prostě z trochu jiného, "venkovního" prostředí, jinak sestříhán, byl dějovější. K snímku Hunger jsem zasedl s docela velkým očekáváním. Bylo ovšem vyplněno trochu jinak, než jsem si původně představoval. Zvedám se nějak tak bez přehnaných emocí, chuti si film pustit zítra znovu. Každopádně ale stojí za vidění, o tom žádná. Odehráno je to všechno výborně. Kamera také slušná. Střih mi tedy trochu někde pokulhává. Kupříkladu scéna s vytíráním podlahy by se nemusela táhnout 2 minuty. --- 75%...

• 26.10.2011  19:18
    Imigranti (2008)

Pro mě, co do animace, zajímavý film. Osobně jsem neměl problém s tím, že byl film relativně jednoduchý dějem. Dostatečně mi to vynahradila již zmíněná animace, vtipnost i spád. Aspoň tedy mě to příjemně a rychle uteklo.

• 4.4.2013  13:47

Dokument je zbytečně dlouhej a po chvíli začne nudit. Za to max 50%. To že podobný sekty existujou v ČR, SR jsem věděl. Pokud jsou lidi hlupáci, ať si na tyhle vymejvárny choděj. Zakázal bych na to ovšem tahat děti. To je totální hnus.

• 3.8.2009  15:59

Jakožto 3d grafik jsem si musel tuto českou prvotinu z dílny Jana Tománka sehnat. Naštěstí, narozdíl od náhodných díváku, jsem přibližně věděl do čeho jdu. Jednak díky tomu, že znám Tománkův předchozí počin žáby, kterému jsem se musel hodně divit, jak je vůbec možné něco tak špatného vytvořit a navíc to vydávat za vrcholnou práci a pak jsem si přečetl pár kritik a shlédl trailer. Pokud bych se měl dostat k filmu jako takovému, vezmu nejprve asi děj. Film byl určen mladšímu obecenstvu, aspoň dle toho co jsem se dozvěděl. Ovšem to co jsem ve filmu viděl? Prsatá dívka, jejíž jméno si nepamatuji, mluvící koza toužící po vztahu se svým majitelem na jehož jméno mi také ne a ne přijít na jazyk. To rozhodně není příběh pro děti. Z příběhu jako celku si také moc nepamatuji. Jen vím, že naprosto nedostál svému podtitulu, příběhy staré Prahy. Děj bych hodnotil jako odpad. Pokud vezmu vizuální stránku věci, hodnocení nedopadne jinak než opět odpadem. Někde jsem četl, nebo dokonce viděl, že autor přirovnával film k produkci Pixaru či Disneyho. Asi si hodně věří, protože jeho snímek nedosahuje ani kvality Pixarovských prvotin, pocházejících někdy z poloviny 80. let. Na první pohled je znát, že postavičky jsou takto stylizované a scéna celkově, protože to autor a jeho tým prostě jinak neuměli. Nebylo to kvůli stilizaci, to pozná každý grafik a lépe ještě 3d grafik. Stejný problém je se scénou, tedy budovami, prostředím, předměty atp. Je to stejně tak nezvládnuté jako postavy a ze stejého důvodu. Obdobný problém mám s texturami, které jsou nekvalitní a nevhodně použité. Světla? Taktéž špatné. Kamera? Špatné DOF, mapping textur, špatně zvolené pohyby kamer. Posledním co zbývá je snad kinematika postav, která taky není nijak zázračná, spíš špatná. Co dodat, působí to na mě jako hra, zhruba z roku 2003 - 2005. Tak by rozhodně film vypadat neměl. Ať o tomto filmu přemýšlím jakkoli, nenacházím nic, co by na něm bylo dobré. Pro mě skoro určitě nejhorší 3d film co jsem viděl a jeden z nejhorších českých filmů.

• 3.8.2009  16:45

Tenhle snímek rozhodně není žádnou úžasnou podívanou pro starší. U filmů od pixaru to můžu říct, přinejmenším díky kvalitě zpracování (po technické stránce) a dobrému nápadu. Každopádně podívat se na to není nic proti ničemu. 60%

• 3.10.2009  00:44
    Milk (2008)

Průměrně natočený životopisný film. Zajímavé téma, dobré herecké obsazení. To je pro mě asi vše. 65%

• 3.8.2009  16:37
    Monstrum (2008)

Další případ filmu za málo peněz, který přitom vypadá efektně. Bohužel mi tam některé, docela zásadní věci neseděli (z technické stránky). A i přesto, že má film 85 minut, zkrátil bych ho klidně na hodinu. 65%

• 3.8.2009  15:49

Docela příjemný, avšak pro mě ne zas tak kvalitní snímek z dílny bratrů Coenů. Trošku mi nesedělo herecké obsazení a celkově zpracování. Doufám, že filmy, od Ethana a Joela, které mají vyjít 2009 a 2010 budou lepší... 70%

• 26.10.2011  19:27

Krásný, byť tématem ne zcela veselý film. Film o tom, jak se člověku dokáže ze dne na den proměnit život. Změnit priority. K tomu všemu krásná hudba, krásná krajina. A ono se k tomu nedá moc co napsat. To, je zrovna film, který se musí vidět. Nását tu smutnou, sklíčenou, ale krásně trpkou náladu... 9/10

• 23.10.2012  22:22

Argument jednostranosti, který se tu tak často vyskytuje mi připadá poněkud nepromyšlený. Jednostranost mi vadí třeba u dokumentu typu Uloupené Kosovo, kde to celý počit absolutně degraduje. Tady ovšem nevím, co by mělo být právě z té druhé strany? Nějaká obhajoba? Nebo, že někdo jiný dělal taky něco špatně? To, že dokument hodně hraje na city, je naléhavý, to beru jako něco, co mu ubírá na objektivnosti (resp. na jejím dojmu). Ovšem, na druhou stranu, u dokumentů o komunistických, nacistických zvěrstvech mě to ani moc netrápí a neberu to jako příliš velkou vadu na kráse.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6