mdouglas

react developer

homepage

• 28.11.2011  16:43
    Svědek (1981)

Svědek je film, který se prakticky celý odehrává ve výslechové místnosti a v bezprostředním okolí budovy. Těch pár zbylých lokací jsou flashbacky, kterýmy jako diváci nahlížíme na místa činu. Snímek začíná na Silvestra večer, na policejní stanici, kam je jako svědek vraždy a znásilnění přizván notář Martinaud. Martinaud, by samozřejmě měl vše nejradši rychle za sebou, aby mohl prožívát silvestrovskou noc. Inspektor Gallien však nikam nespěchá. Plány žádné nemá, tudíž mu nikterak nevadí trávit u výslechu celou noc. A výslech svědka, později podezřelého, v jedné osobě je hlavním stavebním kamenem celého 80 minutového snímku. Při hodnocení se nebojím sáhnout k 90%, tedy 5 hvězdičkám. Herecké výkony výtečné, scénář, kamera, střih, taktéž. Mohu jen doporučit.

• 27.11.2011  21:58

První dojmy? Úchylný! ... Úchylný v tom, na jaký ekonomický úrovni tahle země je. Na jaký životní úrovni v Koreji lidi žijou. Jaký maj možnosti a práva. A všichni v tomhle (a vlastně ve všech, až na pár vyjímek) dokumentu vypadaj tak šťastně. Úplně nejvíc mě na tom ale mrazí z toho, že vlastně nevim, jestli už tam nejsou všichni natolik vymytý, že se orpavdu šťastnejma cítěj. Ale to se na základě žádnýho dokumentu asi nedozvim. Natočený ovšem pěkně...

• 26.11.2011  13:07

Výborná a hodně smutná kriminálka. Smutnější o to víc, že to všechno bylo tak pravděpodobné. přefstava o tom, že člověk je napravitelný a že společnost je jeho nápravu schopná ocenit padá v moment kdy o názoru společnosti a o napravení jedince právě společnost nerozhoduje, Naopak, rozhoduje někdo, kdo je o osudu nenapravitelného schopen rozhodnout jen z cárů papírů. Spolu s klasickými "Venturovkami" musím hodnotit devadesáti procenty, A to jen pro případ, že by se zjevil žánrově obdobný film, lepší kvlaity, o čemž pochybuji.

• 25.11.2011  19:31
    Horko (1984)

Zajímavý počin. Upřímě jsem podle žánrového zařazení čekal něco trošku 'vážnějšího'. Jinak ale spokojenost. Každou chvíli jsem přestával tušit, co se bude dít dál a byl jsem překvapen a pobaven tím, co se pak stalo. 75% a mezi to žánrové zařazení bych přidal ještě komedie.

• 25.11.2011  02:41
    Bílá stuha (2009)

Já osobn jsem byl spokojen. I přesto, že celé vyprávění filmu, postavy... Všechno bylo takové chladné, ne příliš emotivní. Na druhou stranu, když k tomu přičtu chirurgicky přesnou, dokonalou kameru, střih a podle mě výborné výkony. Všechno mi to k sobě prostě sedlo. Přesto je mi jasné, že spoustě lidí se to bude zdát příliš 'sterilní', zdlouhavé atp. Upřímě, já sám nemám příliš co tomuto filmu vytknout. 85%

• 22.11.2011  10:13
    Sedm (1995)

Tak tohle je film, na který se vždycky rád znovu kouknu. Hodně temná a napínavá 'detektivka'... 10/10

• 22.11.2011  10:06
    Až na krev (2007)

Ač se nejedná o nijak starý film, ba naopak, sám ve svém žebříčku bych ho s klidným svědomím zařadil do kolonky kultovní a hodně nahoru. Rozhodně to ale nebude film pro každého a to dost možná kvůli stopáži a velmi pozvolnému, leč hodně silnému ději. Například změna v naprosto cynickou, krutou až zrůdnou osobu v připadu Daniela Day-Lewise byla tak pozvolná, až jsem se divil, co za člověka to bylo na začátku. K tomu nutno připočíst nádherné exteriéry, herecké výkony, hudbu Johnyho Greenwooda a samozřejmě kameru. V tomhle filmu si všechno sedlo tak nádherně dohromady... Skončil jsem. (A ten nástup hudby následovaný titulkama!...) 10/10

• 21.11.2011  19:21

Co k téhle komedii dodat. Viděl jsemjí už nejmíň 6x. Ve svém žánru patří určitě mezi moje nejoblíbenější. Není to ten typ filmu, který musím přerušovat pro jeho trapnost, dějovou nudu, chabé dialogy... V tomhle případě celý film krásně utíká, ani na chvilku se člověk nenudí. Zbožňuju na jednu stranu naprostou aroganci a cynismus Billa Murraye a na stranu druhou jeho proměnu v úplně jiného, laskavého člověka. A za všechny dialogy z tohohle filmu: "Hele, co bys dělal kdybys trčel na jednom místě a každej den by byl stejnej, ať byses jakkoliv snažil"? "To je přesně můj případ". Inu, přeju pěkné sledování :) 10/10

• 30.10.2011  23:24

Na začátek musím napsat, že jsem rád za dvě věci. Jednak, že jsem se o tomhle seriálu dozvěděl a pak, že jsem si nepřečetl (zhruba u 6. dílu) o historii Atlantic City. Jen tak mě to totiž napadlo, abych věděl, na čem je celé tohle založené. Když jsem ovšem v textu zahlédl pro mě klíčové slovo ' Enoch L. "Nucky" Johnson', přestal jsem číst a radši jsem se koukal dál. Se seriálem, jako takovým jsem nesmírně spokojen. Jednak díky obsazení, době ve které se odehrává i vývoji postav a obecně se stylem, jakým se celý děj odehrává. A to jsem měl zpočátku trošku pochyby, jestli mě bude bavit Steve Buscemi v jedné z hlavních rolí. Ne že bych ho neměl rád, jen jsem na něj zvyklý spíš jako na takovou oduševnělou osobu, která toho nikdy moc nenamluví. Zastává úplně jinou roli, než na jakou jsem zvyklý. A zvyknul jsem si. Momentálně jsem na konci první serie a zítra se pustím do druhé. Tudíž doufám, že na mé spokojenosti se nic nezmění. K horšímu samozřejmě. Doporučuji a s klidným srdcem a velkým očekáváním z dalších dílů dávám 95%

• 26.10.2011  19:27

Krásný, byť tématem ne zcela veselý film. Film o tom, jak se člověku dokáže ze dne na den proměnit život. Změnit priority. K tomu všemu krásná hudba, krásná krajina. A ono se k tomu nedá moc co napsat. To, je zrovna film, který se musí vidět. Nását tu smutnou, sklíčenou, ale krásně trpkou náladu... 9/10

• 26.10.2011  19:18
    Imigranti (2008)

Pro mě, co do animace, zajímavý film. Osobně jsem neměl problém s tím, že byl film relativně jednoduchý dějem. Dostatečně mi to vynahradila již zmíněná animace, vtipnost i spád. Aspoň tedy mě to příjemně a rychle uteklo.

• 31.8.2011  21:37

Čekal jsem asii úplně něco jiného. Čekal jsem obecně to, jak v zakázané zoně žijí lidé, kteří buď neodešli, nebo se vrátili. Nakonec je to vesměs o životě zvířat, o tom jak se postupně příroda vypořádává s tragédií, vztahující se k tomuto místu. Ale jsem spokojen s tím, co jsem nakonec viděl. Osobně mi připadá takto pojatý dokument hodně zajímavý. Ať už je to téma, či velmi zajímavé záběry. Zároveň, po přečtení komentáře Yokiho, mě docela mrazí z toho, že se člověk takhle dokáže chovat k něčemu, co už jednou zlikvidoval...

• 12.8.2011  20:43
    Kdyby mě zabili... (TV film) (2011)

Překvapilo mě, že se takový dokument vyskytl v ČT. Zároveň mě hodně zdeptalo co se v týhle zemi může dít. 90%

• 12.8.2011  20:21
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Seriál s úžasnou atmosférou, na kterou si ale člověk nepřijde jen tak hned. A zároveň to bude trvat pár dílu, vždy ze začátku každé serie, než člověku The Wire přiroste k srdci. Zároveň je pro mě jedním z mála, který během všech serií neklesl na kvalitě, ani nezaškobrtl. Vy, kdo se na tenhle seriál třeba chystáte kouknout poprvé, nečekejte, žádnou rychlou akci, vyřešení případu během stopáže jednoho dílu. Tady se případu na kloub přijde během x hodin času sledování a navíc se ani pořádně nevyřeší. Důkazy se shromažďují a zajišťují, pomocí zastaralé techniky, postupu ve vyšetřování brání zkorumpovanost v řadách politiků, policie. Případy se řeší, podle toho jak se to komu hodí. A pokud někdo svou práci dělá řádně, je spíše trestán. Nezahazujte vůli se na The Wire dívat po pár dílech. Tohle se prostě musí dokoukat do konce.

• 12.8.2011  20:04

Osobně se divím, že u dokumenu tohoto rázů dá někdo jako hodnocení odpad. Ale budiž, každého názor. Jinak formátem (relativní jednoduchostí a délkou) mi připadá ideální, třeba pro promítání na základních školách atp. A ani pro mě, který jsem ze základní školy už dávno pryč, má dostatečnou hodnotu a jsem rád, že se takovéto dokumenty natáčejí. 70%

• 12.7.2011  14:52

Pro mě osobně velmi příjemný film, na který by mi vůbec nevadilo jít do kina podruhé. Netuctový, nápaditý s výbornou hudbou od Alexe Turnera. Rozhodně stojí za vidění.

• 6.4.2011  21:50
    Kameňák 3 (2005)

Jeden z vůbec nejhorších českých filmů... Jak smutné bylo, když jsem si dnes přečetl průzkum veřejného mínění jedné agentury, že podle 43% respondentů je Zdeněk Troška vůbec nejlepší český režisér současnosti. Tenhle film a další dva jeho předchůdci, ideálně i celá Troškova "tvorba" by měla zmizet z televizních obrazovek... Neskutečná hrůza...

• 29.3.2011  08:49
    Dexter (TV seriál) (2006)

Co na tenhle seriál říct? Díl od dílu, serii od serie lepší. Hodně nečekané zvraty, ve chvíli, když už si řikám, že se snad nic moc víc nedá vymslet. Seriál od kterého se nejsem schopen odtrhnout. A myslím si, že nejsem sám. Asi jediný hraný seriál, snad možná spolu se Six Feet Under, u kterého jsem vydržel tak dlouho.

• 29.3.2011  08:42
    Truman Show (1998)

Pro mě jeden z nejlepších filmů té doby. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších. Můžu ho vidět stokrát, a nenajdu snad jedinou chybu... Smekám. Smekám před vizuální stránkou, vůbec nápadem, který mi připadá až geniálně jednoduchý. Ale dokonalý. Před vypointovánim a emoční gradací filmu. Rád se zase někdy podívám znovu :)

• 26.1.2010  01:05
    Stav milosti (1990)

Pro mě osobně se jedná o jednu z nejlepších gangsterek, kterou jsem kdy viděl. Film ještě vyzdvihuje výborné herecké obsazení a výtečná kamera, kterou si divák obzvlášť užije v závěrečné "slow-motion" části. Kdo má rád filmy podobného ražení, měl by Stav milosti určitě vidět. 90%

• 26.1.2010  01:01
    Pozemšťan (2007)

Film tohoto typu jsem hodně dlouho neviděl a i přes horší technické zpracování se mi nakonec snímek dost líbil. Zpracováním je to spíš divadelní hra a i jako tu by mě zajímalo film vidět. 87%

• 26.1.2010  00:59
    Pérák a SS (1946)

Péráka, jako mýty opředenou postavu jsem znal. Ovšem netušil jsem, že o něm existuje takový příjemný krátký film. Těch 13 minut rozhodně stojí za vidění ;) 85%

• 18.11.2009  19:00
    16 bloků (2006)

Na tenhle film jsem se nechtel docela dlouho kouknout, kvuli jeho sest a sedesati procentum. Nakonec to nebyla uplne spatna podivana. Snad az na ten docela klisoidni konec. 75%

• 6.10.2009  02:32

Film o skupince kluků, kteří změnili styl skatebordingu. Je to pěkná podívaná a jako doplnění bych určitě doporučil dokumentární snímek

• 6.10.2009  02:01
    Hlad (2008)

Tenhle film má svoje kvality, akorát je trochu jiný než které koliv ostatní. Tím myslím ostatní filmy podobného ražení, tématu. Tenhle film totiž nijak uměle netahá člověka za city. Žádná klasická hudba člověka nevtahuej do děje, žádné dramatické střihy, přerávané emoce. Možná něco málo stoho mi ve filmu ale chybělo. Něco díky čemu bych víc soucítil s vězněnými. Neříkám, že tam takové momenty nebyly, to zas ano. Bylo jich ale pro mě málo. Snímek, u kterého jsem byl ke konci značně nasrán byl třeba Bloody Sunday. U toho jsem si říkal "kurva, jak je tohle možný, jak se tohle mohlo dít". Protože, přecijen, ten film hrál na emoce daleko víc než tenlhe. Nehrál na ně nijak násilně. Byl prostě z trochu jiného, "venkovního" prostředí, jinak sestříhán, byl dějovější. K snímku Hunger jsem zasedl s docela velkým očekáváním. Bylo ovšem vyplněno trochu jinak, než jsem si původně představoval. Zvedám se nějak tak bez přehnaných emocí, chuti si film pustit zítra znovu. Každopádně ale stojí za vidění, o tom žádná. Odehráno je to všechno výborně. Kamera také slušná. Střih mi tedy trochu někde pokulhává. Kupříkladu scéna s vytíráním podlahy by se nemusela táhnout 2 minuty. --- 75%...

• 5.10.2009  20:23
    Kriminálka Las Vegas (TV seriál) (2000)

Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů zabívající se touto tématikou. Některé dily bych sice vynechal, ale žádný není tak ššpatný, že by se na něj nedalo koukat. Seriál neřeší do hloubky charaktery postav, řeší případy. To je mi sympatické. Snad jediné co bych vytknul je někdy nereálné používání techniky. Třeba zaostřid obraz z úrůmyslové kamery po 8mi násobném zvětšení tak, že není patrné skoro žádné rozpixelování. Rozmazaný otisk seskládat do normálního atp. Jinak vše v pořádku. 85%.

• 4.10.2009  22:30

Jako strašák tenhle film nefungoval špatně, alespoň nějakou chvíli. Pokud mám být upřímný, poprvé jsem se lekl hned ze začátku, při první scéně. Další úlek následoval v garáži bankovního domu (zároveň jsem se i pousmál scéně s pravítkem). Jenže pak už to nějak začalo stagnovat. Po té co hlavní hrdinka dorazila domu, ještě pořád se bylo čeho bát, ale už jsem se tolik neděsil. Trošku problém je, že se prostě strašidelná překvapení začala opakovat. Už jsem věděl co a kdy přijde. Jediné, co mě dokázalo ještě trochu překvapit byla závěrečná scéna, kterou jsem zrovna nečekal. U filmu mě ale docela zklamaly efekty. Celkově snímek působí hodně lacině. To, co je digitálně dělané nepůsobí dobře díky svojí nedůvěryhodnosti. Efekt ohně mě nepřesvědčil stejně jako vtahování do pekla v poslední scéně. Další část, jež na mě působila poněkud lacině byla ta, kde se Christine snaží dostat z hrobu. Nevím jestli mrtvola cikánky měla v zádech i přes ruce ocelovou tyč, ale nějak mi neseděla její statičnost. Stejně tak jako se strašením vizuálním to u mě bylo i s hudbou a zvukovými efekty. Ze začátku dokázaly vystrašit i přes chabý vizuál. Postupně ale, jak jsem si zvykl co přijde, přestali fungovat. Od Raimiho jsem čekal více. Skoro se mi nechce věřit, že Simple Plan nebo i The Gift režíroval ten samý Raimi. Zkrátka, čekal jsem více, dostal jsem méně. Tak jako tak to nebyla na nedělní večer až tak špatná podívaná. Hodnocení: 57%

• 4.10.2009  00:38
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Jedná se nepochybně o můj nejoblíbenější seriál. Když nemám co na práci, jdu se najíst, na něco čekám, pustím si jeden dva díly. To opravdu u jiných seriálů nedělám. Ovšem trochu mi vadí úpadek, který nastal někdy od 13. serie, tedy alespoň dle mého názoru. Sám se na Simpsonovi koukám od 3. do 12. serie. Tím končím. Mám dojem, že ty pro mě kvalitní serie se zabývali všeobecnými problémy, tématy které jsou aplikovatelné relativně snadno na jakoukoli generaci. Novým dílům se už ale nesměju. Nepřipadají mi zajímavé. Skoro si říkám jestli seriál, kdysi takového formátu, neměl už dávno skončit, nebo změnit scénáristy. 80%

• 3.10.2009  00:49

Po skládačce Crash přišlo komorní drama In the Valley of Elah. Zajímavý detektivní příběh a více méně komorní drama odehrávající se nepřímo v Iráku. Otec hledající svého syna na základě postupně získávaných indicíí. Pár věcí mi tam zcela nesedělo. To ale nedělá tolik, abych snímku nedal 75%. Příjemná podívaná.

• 3.10.2009  00:46
    District 9 (2009)

District 9 je ukázkou toho, že i za "málo" peněz se dá pořídit hodně muziky. Za poslední dobu je to jeden z nejlepších sci-fi filmů. Pohlíží netradičně na příchod mimozemšťanů na Zemi a na soužití s lidmi. 80%