mdouglas

Francie
react developer

homepage

• 3.10.2009  00:45

Skoro až do konce filmu mě drželo napětí. Posledních 15 minut mě ovšem trochu zklamalo. Abych příblížil co konkrétně. Bezcitný zabiják Ben Wade je zatčen za přepadení dostavníku a eskortován skupinkou osob do vzdáleného města, odkud má být převezen do vězení v Yumě po železnici. Jedním z doprovodu je i rančer Dan Evans, který tuto cestu podniká kvůli $200. Tím má zachránit svojí rodinu před ztrátou živobytí. Vše jde nějakých 100 minut podle uvěřitelného scénáře. Eskortu krom pronásledování lidmi od Wadea stíhá mnoho útrap. Po té, co dojedou do města odkud má být transport vlakem uskutečněn, zbyte pouze Wade, Evans a jeho syn. Obklíčeni lidmi od Wadea se ocitnou v bezvýchodné situaci. Musí se dostat k nádraží, které je docela daleko. Celé město chce za příslib tučné sumy dostat Evanse a jeho syna. Nastává zlom. Chladnokrevný zabiják Wade obrací a rozhodne se, že bude spolupracovat a k vlaku se dostane ať to stojí, co to stojí. To mi hodně nesedí. Připadá mi to dost nepravděpodobné. Radši bych nechal film s otevřeným koncem. Pak bych dal plný počet hvězdiček. Takhle musím za hodně divný konec jednu ubrat. 75%

• 3.10.2009  00:44
    Milk (2008)

Průměrně natočený životopisný film. Zajímavé téma, dobré herecké obsazení. To je pro mě asi vše. 65%

• 3.10.2009  00:43
    Matka noc (1996)

Howard W. Capmbell Jr. (Nick Nolte) narozen v Americe, žijící polovinu svého života v nacistickém německu a pak opět ve Spojených státech, je hlavní postavou adaptace Vonnegutova románu Matka noc. Howard se jako malý chlapec dostane do Hitlerem ovládaného Německa kde vyroste, započne svoji kariéru spisovatele, zamiluje se a ožení se. Později je kontaktován pracovníkem americké vlády (John Goodman) s nabídkou práce špiona. Všechno ale nedopadne tak jak by mělo, vlastně vůbec nic. Howard je namísto hrdiny považován za zrůdu hodnou trestu smrti. Namísto uznání se k němu svět zkrátka otočí zády a sám nemá jak dokázat svojí nevinu. Hodně zajímavý snímek s výborným hereckým obsazením. Nick Nolte ve své, alespoň pro mě, nejlepší roli, tradičně výborný John Goodman či mladá Kirsten Dunst se svou krátkou, ale profesionální rolí. Všem, kteří mají rádi Kurta Vonneguta Jr. tento snímek doporučuji, jelikož se jedná o hodně zdařilé zpracování knižní předlohy. 90%.

• 24.8.2009  23:50

Docela příjemný snímek o Peterovi Klavenovi, který má před svatbou, má dobrou práci ale nemá žádné opravdové přátelé. Když si konečně po mnohých peripetiích a přešlapech jednoho najde, začne mu připadat, že naopak ztrácí svojí nastávající. Film plný vtipných hlášek a dobrých herců i hereckých výkonů. 75%

• 22.8.2009  22:41

Docela dlouho jsem tenhle film nechával ležet, než jsem se k němu dostal a rozhodl se, že si ho pustím. Příběh slepé ženy, která si do svého vlastního bytu postupně pustí vrahy. Po té co zjistí, že mají navrch, vydávají se za různé postavy a hrají tak zajímavou divadelní hru, která je nakonec odhalena. Za perfektní thriller dávám 95%

• 14.8.2009  01:38

Film s hodně hustou atmosférou, která nenechává člověka skoro vydechnout. Mozaika propletající osudy sposty zezačátku nesouvisejících postav s podkresem vyšetřování činů masového vraha. 80%

• 11.8.2009  03:12
    25. hodina (2002)

Slušný filmový zážitek. Výborný Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Barry Pepper a Brian Cox ve snímku vyprávějící příběh bývalého drogového Dealera. Sotva co začal sekat dobrotu, je chycen a má ponechán jeden den, než nastoupí k výkonu trestu. 85%

• 9.8.2009  17:17

Hodně originální snímek, o kterém si ani nejsem jist kam ho zařadit, natož jak ho pořádně popsat. Každopádně stojí za vidění. 90%

• 8.8.2009  19:25

Morbidní, vtipné a i přes délku 3 minut s nečekaným koncem :)) 80%

• 8.8.2009  16:00

Tenhle film jsem měl už pár led doma a než jsem se k němu dostal, trvalo to dlouho. Pro mě docela atipický, za to opět výborný Jarmusch. Zkrátka, trochu jiná gangsterka. 92%

• 8.8.2009  15:59

Z tohoto snímku bych asi vyzvednul Akiho Kaurismakiho, Wrenera Herzoga a Jima Jarmusche. Každý ze snímků má něco do sebe, každý se nějak zabývá plynutím času, každný úplně jinak. 75%

• 7.8.2009  19:55
    Mrtvý muž (1995)

Hodně silný snímek! Před Jarmuschem už po několikáté smekám. Je to snímek, který uběhne snad rychleji, než by si člověk přál. Snímek, nad kterým přemýšlíte až po jeho skončení a zatím co běží, užíváte si pouť mrtvého muže. 95%

• 7.8.2009  01:45

Výborný film, ve kterém kamera prakticky za celou dobu neopustí jedinou místnost. Pro mě určitě jeden z nejepších filmů co jsem doposud viděl. 95%

• 7.8.2009  01:44
    Neúplatní (1987)

Pro mě snad nejlepší gangsterka co jsem zatím viděl. Výborné herecké výkony, stylová atmosféra a příjemná hudba. Osobně mi to nějak připomělu hru Mafia :) 96%

• 7.8.2009  01:43

Výtečná snová komedie, u které člověk netuší čím bude překvapen v další scéně. Docela mi to i připomělo Monty Pythony. 90%

• 7.8.2009  01:42

Surrealistická klasika. Co dodat :)

• 7.8.2009  01:41

Výborný akční film, který by měl vidět každý fanda hry Fallout. 90%

• 7.8.2009  01:40
    Black Books (TV seriál) (2000)

Snad až na poslední díl třetí serie si nemohu stěžovat. Výborná podívaná, u které se človkě směje snad pořád. 95%

• 7.8.2009  01:37
    Hledám Amy (1997)

Netradičně ztvárněná komedie zabívající se docela vážným tématem a s klasickými Smithovskými gegy.

• 7.8.2009  01:36

Výborní herci i neherci, geniální komedie. 96%

• 7.8.2009  01:35

Naprostá klasika a pro mě nejlepší Formanův Film. Výborné herecké obsazení, hodně silný příběh, atmosféra prostředí psychiatrické léčebny na mě udělaly hodně silný a nezapomenutelný dojem. 97%

• 7.8.2009  01:34
    Valmont (1989)

Tak toto je jeden z Formanových sníků, který mě nijak moc nezaujal. Na mě to bylo prostě nějak tak suché a zdlouhavé. Něco tomu chybí...

• 7.8.2009  01:34

Jedna z pohádek, která se nezapomíná. Člověk jí mohl vidět stokrát, a stejně se neomrzela.

• 7.8.2009  01:33

Výborný Luďek sobota ve skvělé komedii od pánů Smlojaka a Svěráka. 90%

• 7.8.2009  01:32

Výtečná česká komedie plná tradičně skvělých herců a nezapomenutelných momentů. Už třeba zlidovělé jméno Hujer. Nebo scéna právě s příbuznými od Hujerů :) "Ježismarja, ty máš z chování velmi dobrou. Není to dvojka? -Ty máš chování taky velmi dobré. -Tak to bude jednička. " To se prostě nedá zapomenout. 90%

• 7.8.2009  01:32
    Trhák (1980)

Jak koukám na hodnocení, tak tenhle film je docela rozporuplný. Rozhodně znám lepší české snímky, ovšem tenhle má také svoje nesporné kvality. Docela rád se na něj čas od času podívám :) 70%

• 7.8.2009  01:31
    Dlouhý, široký a krátkozraký (divadelní záznam) (2006)

Nějak tak přemýšlím jaká hra od Cimrmanů se mi líbí nejvíce a jaká nejméně. Pro nejhorší hru mám jasného adepta. To je Afrika. Slyšel jsem jí dvakrát a vůbec mě nebavila. Ty co si pouštím nejčastěji budou asi Vyšetřování vraždy v saloním kupé, Vyšetřování ztráty třídní knihy, Blaník, Švestka, Hospoda na mítince a právě Dlouhý, široký a bistrozraký. --- JÁ JSEM S OBREM HOVOŘIL. TADY SEDĚL, JAK SEDÍŠ TY. TY, TY A TY. tADY VŠUDE SEDĚL...JÁ JSEM MU TO SAMOZŘEJMĚ VYTKL, JÁ JSEM MU TO ŘEKL PŘÍMO. PODÍVEJ SE KOLODĚJI, JÁ TO VŠECHNO VÍM, ALE PROSÍMTĚ, NEDUPEJ. JSI SNAD KRÁLÍK KOLODĚJI? TAKHLE JSEM SE HO PŘÍMO ZEPTAL. JSI SNAD KRÁÁLIK? A ON ODPOVĚDĚL, ŽE NE. ... :)) --- ASI SI DĚTI ŘÍKÁTE, KDE MÁM DVA SVÉ DRUHY? KAMPAK SE ASI, TI ČERCHMANTI, PODĚLI? NIKAM SE NEPODĚLI, DĚTI, UMŘELI! --- 90%

• 7.8.2009  01:31
    Posel z Liptákova (divadelní záznam) (1997)

- ROZDELILI JSEM SE DO DVOU SKUPIN. PRVNÍ SKUPINU, PRO JEDNODUCHOST JÍ BUDEME NAZÝVAT SKUPINOU A, JSEM VEDL JÁ A JEJÍMI DALŠÍMI ČLENY BYL KOLEGA BRUKNER, DOKTOR PETIŠKA A DOCENT VOZÁB. JELI JSME V MÉN VOZE ŠKODA 100L, SE STANDARDNÍM VYBAVENÍM, S RADIÁLNÍMI PNEUMATIKAMI. PANE KOLEGO, CHCETE NĚCO ŘÍCT? - SVĚRÁK: NE, NE, NE, NEVŠÍMEJTE SI NÁS. - TAK TO ŘEKNĚTE UŽ, VŽDYŤ JSTE SI TAM NĚCO ŘIKALI, NE? - SVĚRÁK: ŘIKÁM, S DĚRAVÝM CHLADIČEM. - NO ANO, JÁ TO TU UVÁDÍM. S MALOU ZÁVADOU NA CHLADICÍM ZAŘÍZENÍ. NO, DRUHÁ SKUPINA POD VEDENÍM DOKTORA SVĚRÁKA. NAZÝVEJME JÍ OPĚT PRO ZJEDNODUŠENÍ SKUPINOU B. TÍM NECHCI ŘÍCI ŽE BY BYLA NĚJAKÁ PODŘADNĚJŠÍ, ŽE. ČISTĚ ROZLIŠOVACÍ OZNAČENÍ. TAK TEDY.... MÁTE ZAS NĚCO? - SVĚRÁK: NE, OPRAVDU NE. - ALE VŽDYŤ JSTE SI TEĎ NĚCO ŠEPTALI. NO TAK TO ŘEKNĚTE. - SVĚRÁK: TAK JÁ TO ŘEKNU. SÁM UVÁDÍTE, ŽE TO JE ČISTĚ ROZLIŠOVACÍ OZNAČENÍ. TAK PROČ ZROVNA MY JSME BÉČKO? - NO TAK JÁ NEVIM, TO JE PŘECE JEDNO. JÁ TO TADY KLIDNĚ OPRAVÍM, JESTLI CHCETE. - SVĚRÁK: OPRAVTE TO! - DOBŘE, TAK MY JSME BÉ A DRUHÁ SKUPINA BÉ VE SLOŽENÍ... :))) Opět výborná hra s ještě lepším seminářem... 90%

• 7.8.2009  01:31

Výborná komedie s jemným a hlavně hrozně milým lidským humorem tak typickým pro Smoljaka se Svěrákem. Navíc výborní herci a nápad. 90%

• 7.8.2009  01:30

Výborná komedie plná scén, na které se nezapomíná. Například "Ostřikovače stírají, světla svítí"... tohle naprosto zlidovělo :)