mdouglas

Francie
react developer

homepage

• 3.8.2009  16:40

Tenhle film mi i docela sedl, tedy příběhem atp. Co mi trochu vadilo bylo zpracování obrazu. Vím, že tenhle film je z roku 94, přesto bych nemusel ze začátku chvilku těch sepiových barev a nižší TK. Jinak ok --- 78%

• 3.8.2009  16:39

Příjemný, vtipný, místy možná i trochu dojenný film. Zasmál jsem se u něj hodněkrát. Ale to je tak všechno. 65%

• 3.8.2009  16:39

Tenhle film mi dost nesedl. Pro mě je to klasický americký dobrodružný film směřovaný na většinové divactvo. Tím neříkám, že by americké filmy byly špatné, ale tohle podle mě ano. 35%

• 3.8.2009  16:38
    Rallye smrti (2008)

Pro mě hodně velká blbost, u které jsem nebyl schopen ani vydržet do konce. 30%

Monstrum (2008)

Další případ filmu za málo peněz, který přitom vypadá efektně. Bohužel mi tam některé, docela zásadní věci neseděli (z technické stránky). A i přesto, že má film 85 minut, zkrátil bych ho klidně na hodinu. 65%

• 3.8.2009  16:37

Milý, místy smutný, dojemný a někdy vtipný snímek popisující životní cestu skupinky kamarádů s trošku jiným hlavním hrdinou. 90%

• 3.8.2009  16:37

Hodně silný snímek, u kterého jsem si vzpoměl na Coenovic snímky. U jejich filmů je pro mě nějaká obecná charakteristika zhruba taková: všechno co se může podělat, podělá se. ve finále to ale stejně dopadne tak, jakoby se vůbec nic nestalo. U tohoto snímku je to ovšem pouze první část, tedy: všechno co se může posrat posere se. Jinak musím pochválit kameru, herecké výkony a celkově nápad. Doporučuji. 90%

• 3.8.2009  16:34
    Bojovník (1997)

U Bojovníka mi trochu nesedělo to obdarovávání rodiny a bujaré slavení. Nejde mi to dohromady s tím bídným životem. To, že by asi nebylo tak snadné se nechat zabít pro peníze a navíc, že by se pro to člověk nerozhodl. To beru prostě, tak, že ve filmu to dejme tomu možné bylo. 75%

• 3.8.2009  16:33

Příjemná kriminálka, dobře se na ní kouká, nijak se netáhne. Dobré herecké obsazení, zajímavý děj. Pro mě je to lepší průměr. 72%

• 3.8.2009  16:33
    Sunset Blvd. (1950)

Hodně vyjímečný film, který jsem dlouho odkládal, kvůli tomu jak je starý. Zkrátka jsem na něj nějak nikdy nedostal náladu. To byla chyba, naprosto geniálně natočený snímek o bývalé hvězdě němé éry, která se neúspěšně snaží ovládnout nepříliš dobrého scénáristu Gillise. Tím chce dosáhnout návratu na vrchol. Bizarní snímek s naprosto geniálním příběhem! 98%

• 3.8.2009  16:27

Snímek, na který je radost se podívat. Pokud jste fanouškem či prostě máte rádi tento žánr. Tradičně výtečný Willis s množstvím cynických hlášek. Dobře táhnoucí děj a hodně slušné efekty. To je Smrtonostná past 4.0. Pokud se chcete odreagovat, zasmát se, doporučuju. 79%

• 3.8.2009  16:26
    Jesus Camp (2006)

Tak u tohoto dokumentárního snímku jsem hodně valil bulvy k čemu všemu jsou lidi svolní. Nakolik jsou schopni se nechat ovládat někým jiným v domění, že tím slouží bohu. Hodně silné kafe. 80%

• 3.8.2009  16:25
    Spláchnutej (2006)

Docela slušně, i po technické stránce zpracovaný animák. Sice je to zas ten odpočinkový film pro celou rodinu, ale dobře se na něj kouká. 76%

• 3.8.2009  16:24

Výborný dokument, který pro mě fungoval jako jaké si vyvážení k filmu Lords of Dogtown, který pojednává na stené téma. Tenhle snímek to ale vyloží naprosto reálně, nezkresleně. 80%

• 3.8.2009  16:23

Nebyl by to špatný snímek, pokud by ho v mých očích docela hodně nesrazil na lopatky závěr. 60%

• 3.8.2009  16:22

Hodně silný film, na který se jen tak nezapomíná. Ke konci jsem sakra lapal po dechu. Doporučuji jednoznačně ke shlédnutí! 95%

• 3.8.2009  16:21
    Pokání (2007)

Slušný dojímák. Výborná kamera, sestřih. 87%

• 3.8.2009  16:21
    Apocalypto (2006)

Co mi asi nejvíc na Apocaliptu nesedlo byla digitální kamera. Je prostě znát, že tahle technologie zatím není schopna nahradit film. Krom toho bych to snesl i o nějakých 20, 30 minut kratší. 65%

• 3.8.2009  16:19

Jeden z mých nejoblíbenějších Allenových snímků. Inteligentní zábava, výborné herecké výkony a až absurdní scénář :) 90%

• 3.8.2009  16:18

Městem se prochází vrah, nikdo neví kdo jím ve skutečnosti je. Woody Allen je probuzen, má nastoupit k domobraně. Nikdo mu ovšem nesdělí co má dělat, ke komu se má přidat. Potuluje se tak zmatený městem až je postupně považován za vraha. Legračně vážný Woody ve výborném snímku plném stínů a mlhy. 90%

• 3.8.2009  16:18

Z tohoto filmu mě asi nejvíce zaujala Scorseseho a Allenova část. Coppola také nebyl špatný, ale nějak mi tenhle styl nesedl. 75%

• 3.8.2009  16:16

Výborná bláznivá Allenovka. Celkem normální nápad doveden k dokonalosti množstvím gegů, které převážně spočívají v Allenově nerozvážnosti a nervozitě. 90%

• 3.8.2009  16:14

Knížku jsem nečetl, ale asi se do ní brzy pustím. Snímek mě zaujal. Dokáže si člověka zaujmout a udržet. Starý dobrý špionážní snímek. 85%

• 3.8.2009  16:13

Tenhle film byl pro mě akorát útokem na city, který mě netrefil. 40%

• 3.8.2009  16:12

Klasika a jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Film jsem viděl asi po 7mi letech a zácěrečnou scénu jsem měl stále v paměti. 92%

Docela humorný snímek sledující konflikt Izrael vs palestina. 65%

• 3.8.2009  16:12

Výtečný snímek, který by měl každý vidět. Ani nevím co pořádně psát :) Každopádně výtečný Smolík, výtečný děj který si diváka udrží od začátku do konce a spousta dalších věcí. 92%

• 3.8.2009  16:11

Docela nechápu tak nízké hodnocení u tohohle filmu. Knížku jsem pravda nečetl, tudíž nedokážu posoudit nakolik je snímek věrný předloze. Já jsem byl ovšem spokojen. 75%

• 3.8.2009  15:59

Jakožto 3d grafik jsem si musel tuto českou prvotinu z dílny Jana Tománka sehnat. Naštěstí, narozdíl od náhodných díváku, jsem přibližně věděl do čeho jdu. Jednak díky tomu, že znám Tománkův předchozí počin žáby, kterému jsem se musel hodně divit, jak je vůbec možné něco tak špatného vytvořit a navíc to vydávat za vrcholnou práci a pak jsem si přečetl pár kritik a shlédl trailer. Pokud bych se měl dostat k filmu jako takovému, vezmu nejprve asi děj. Film byl určen mladšímu obecenstvu, aspoň dle toho co jsem se dozvěděl. Ovšem to co jsem ve filmu viděl? Prsatá dívka, jejíž jméno si nepamatuji, mluvící koza toužící po vztahu se svým majitelem na jehož jméno mi také ne a ne přijít na jazyk. To rozhodně není příběh pro děti. Z příběhu jako celku si také moc nepamatuji. Jen vím, že naprosto nedostál svému podtitulu, příběhy staré Prahy. Děj bych hodnotil jako odpad. Pokud vezmu vizuální stránku věci, hodnocení nedopadne jinak než opět odpadem. Někde jsem četl, nebo dokonce viděl, že autor přirovnával film k produkci Pixaru či Disneyho. Asi si hodně věří, protože jeho snímek nedosahuje ani kvality Pixarovských prvotin, pocházejících někdy z poloviny 80. let. Na první pohled je znát, že postavičky jsou takto stylizované a scéna celkově, protože to autor a jeho tým prostě jinak neuměli. Nebylo to kvůli stilizaci, to pozná každý grafik a lépe ještě 3d grafik. Stejný problém je se scénou, tedy budovami, prostředím, předměty atp. Je to stejně tak nezvládnuté jako postavy a ze stejého důvodu. Obdobný problém mám s texturami, které jsou nekvalitní a nevhodně použité. Světla? Taktéž špatné. Kamera? Špatné DOF, mapping textur, špatně zvolené pohyby kamer. Posledním co zbývá je snad kinematika postav, která taky není nijak zázračná, spíš špatná. Co dodat, působí to na mě jako hra, zhruba z roku 2003 - 2005. Tak by rozhodně film vypadat neměl. Ať o tomto filmu přemýšlím jakkoli, nenacházím nic, co by na něm bylo dobré. Pro mě skoro určitě nejhorší 3d film co jsem viděl a jeden z nejhorších českých filmů.

• 3.8.2009  15:51

Pro mě je tento film druhým Fargem, akorát s trošku jinak stavěným scénářem. Závěr mi navíc připomíná do určité míry knížku O Myších a Lidech od Johna Steinbecka. Popravdě řečeno se mi ale film líbil zhruba stejně jako Fargo, ačkoli jsem ho viděl až po něm. 95%