don corleone

marlon b.

kraj Praha
padre di battesimo

• 13.9.2006  17:03
    Radiohead: 7 Television Commercials (hudební videoklip) (1998)

Nejdepresivnější hudební nádhera. Dokonalé a pro každého fanouška kapely povinnost!

• 27.7.2006  17:30

Životní role Vladimíra Pucholta, který toho sice nestihl před kariérou zubaře natočit moc, ale kde se objevil, tam to stálo za to!

• 24.7.2006  16:39
    This Life (TV seriál) (1996)

Vynikající seriál, škoda, že ho zatím žádná naše TV neobjevila. Odehrává se v baráku, kde spolu žije několik třicátníků a na plátně vidíme jejich životy. Pamatuju si jednak výborné obsazení a pak skvělou kameru a střih!

• 30.1.2006  16:50
    Saw 2 (2005)

O dost brutálnější (zbytečně) a narozdíl od jedničky i předvidatelné. Po výborné jedničce velké zklamání, bojím se, že bude i trojka... :(

• 30.7.2005  16:31
    Only Fools and Horses.... (TV seriál) (1981)

Výborný anglický seriál už staršího data, který by si ale určitě zasloužil pozornost České televize... http://www.bbc.co.uk/comedy/onlyfools/

• 20.7.2005  02:27

Dva hlavní hrdinové měli v Británii svůj pořad s názvem "Zadek" postavený na a tomhle druhu humoru, který ne každému sedne. Kdo viděl ten pořad a pak tento film, bavil se. Kdo je vůbec nezná, myslí si, že jsou blázni a šklebí se. Pořad "Bottom", kde mimochodem vystupoval i režisér tohoto filmu, je ale určitě lepší. Mimochodem "Bottom" a i tento film navazuje na seriál "Mládí v partě", kde hráli i oba hlavní protagonisté. Je to podobné jako s filmem Klub sráčů, film zakončoval seriál skečů, kde vystupovali hlavní představitelé. Kdo jej neviděl, pochopil tak půlku filmu.

• 5.7.2005  23:02
    Taxi (2004)

Krást se nemá...

• 3.7.2005  16:08
    Rodáci (TV seriál) (1988)

Reprízy se asi nedočkáme, protože seriál natočil pan Adamec, vrchní režisér zábavných pořadů TV NOVA. A to by se přece nehodilo, aby se jeho slabůstka teď vytahovala na světlo ;-)

• 3.7.2005  16:02

Jediná pohádka u které jsem se jako malej bál...

• 3.7.2005  15:58

Chtěl jsem to vidět jenom kvůli Katie Holmes a jenom kvůli ní jsem se dodíval do konce. Jinak opravdu spíš ten odpad!

• 8.5.2005  23:29
    EastEnders (TV seriál) (1985)

Nekonečný anglický seriál z jedné londýnské čtvrti. Je to lepší, než telenovely z Mexika, ale spíš ztráta času. Na BBC to běží už asi tisíc let každej den nebo co :-) Jinak bych řekl, že právě Eastenders byli předlohou pro naši Ulici.

• 8.5.2005  23:17

Co mě nejvíc štvalo na filmu Trója byl Orlando Bloom a proč jdu na film, kde tento manekýn hraje v hlavní roli nechápu do teď. No co už. Na tom filmu je špatně víc věcí - bitevní scény snad nejslabší jaké jsem posledních pět let viděl (a že se s filmy s touto tématikou roztrhnul pytel), hodně nevýrazné postavy ve vedlejších rolích (nehrál všechny muslimy náhodou jeden herec?), kostýmy, kdy můžete obličej špinit jak moc chcete, ale dokud z plátna budou zářit vybělené zuby, tak prostě neuvěřím, ale hlavně ten Orlando. Opravdu jsem se nahlas smál, když měl závěrečnou řeč, v tom kostýmu vypadal pořád jako patnáctileté dítě, neustále ten stejný toporný výraz, ať už se smál nebo brečel. Prostě všechno špatně. Při výběru hlavní role na Gladiátora měl Scott zatraceně dobrou ruku, tady si to vynahradil - nechápu, proč ho obsadil. Opravdu všeříkající bylo, jak ho všichni plácali po zádech za to, že se vzdal - prostě ten herec působí jako posera. Do teď mi uniká jak se z něho po jednom tréninku stal tak výborný válečník... Ty dvě hvězdičky jsou za Jeremy Ironse a Liama Neesona.

• 8.5.2005  13:39
    Ballykissangel (TV seriál) (1996)

Anglický seriál z prostředí jedné malé vesničky. Řeší se tu mezilidské vztahy, láska, smrt bla bla bla... Nejzajímavější na něm je asi objevení Colina Farrella.

• 8.5.2005  13:09
    Oasis: Live by the Sea (koncert) (1995)

Psal se srpen 1994, když se na hudebním trhu objevil první singl "Supersonic" nové kapely z Manchesteru Oasis. Další rok znamenal pro skupinu doslova raketový vzestup. Dvě turné v USA, vydání dalších 4 hitových singlů a vydání alba Definitely Maybe, nejrychleji prodávaného debutu v historii Britské popmusic. Záznam koncertu byl pořízen v Southend Cliffs Pavillion přesně o rok později v srpnu 1995, krátce po druhém turné ve Státech a týden před vydáním dalšího nesmrtelného singlu "Some Might Say". Koncert "Live by the Sea" zaznamenal jedno z posledních vystoupení původního bubeníka Tony McCarrolla, který opustil kapelu pouhé dva týdny poté. Na záznamu se nedočkáte žádných velkých světelných efektů, doplňujích komentářů kapely nebo fanoušků, ale určitě zde najdete živý záznam hodně energického vystoupení a poctivě zahrané všechny hity z první desky. Hodně potěší i neznámé skladby z B-stran singlů a závěrečná beatlesácká "I am the Walrus". Režisér se nesnaží o žádné složité efekty, záběry z pár různých úhlů, občas ujede kamera, záběry z pohledu publika střídají ty z bližšího pohledu - opravdu vám připadá jako byste na koncertě byli. Tohle DVD ukazuje kapelu z doby, kdy je hraní hodně bavilo, kdy byli spíš nervózní, než arogantní, kdy chodili na Main Road svému klubu fandit spíš, než aby ho chtěli sponzorovat - tohle je čistý britpop - všechno, co přišlo pak se snažilo této atmosféře jenom vyrovnat. Tracklist: 01. Rock N Roll Star ... 02. Columbia ... 03. Digsy s Diner ... 04. Some Might Say ... 05. Live Forever ... 06. Up In The Sky ... 07. Acquiesce ... 08. Headshrinker ... 09. (It s Good) To Be Free ... 10. Cigarettes & Alcohol ... 11. Married With Children ... 12. Sad Song ... 13. D Yer Wanna Be A Spaceman ... 14. Talk Tonight ... 15. Supersonic ... 16. I Am The Walrus (live)

• 7.5.2005  22:06
    Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

Výborný laskavý seriál, který má jedinou vadu - že nemá víc dílů. Herecký koncert dvou hlavních představitelů - takhle nějak bych chtěl prožívat svůj důchod :)

• 7.5.2005  12:29

Ten nejsprostší kreslený muzikál, který kdy vzniknul. Fanoušci South Park ve filmu naleznou vše co čekali, lidem, kteří seriál nikdy předtím neviděli silně nedoporučuji - nebudete chápat :-)

• 7.5.2005  12:26

Loutková podívaná, která má sice hluchá místa, ne každý dialog vás uzemní, ale přesto hodně zábavné dílko. Samozřejmě za předpokladu dobré angličtiny a znalosti amerického prostředí a kultury. Už kvůli souboji loutky s kočkou se vyplatí vidět! Chudák Matt Damon :-)

• 7.5.2005  12:20

Film, který vás dostane tím, že si budete myslet jak máte děj, zápletku a rozuzlení pod kontrolou a všechno bude naopak. Hodně zajímavý příběh, který z Wicker Parku dělá nadprůměrné dílo. Josh Hartnett je výborný. Pátá hvězdička je za úžasné Coldplay na konci filmu!

• 6.5.2005  01:55
    Men Behaving Badly (TV seriál) (1992)

Jeden z nejlepších komediálních seriálů, které kdy na Ostrovech vznikl a žádná z našich TV si ho nikdy nevšimla. Seriál se téměr celý odehrává v bytě dvou nájemníků, kteří vedou dlouhé debaty o ženách, životě a všem nepodstatném s plechovkou piva v ruce. Pokud máte rádi suchý anglický humor, budete se výborně bavit. Nechápu, že ho žádná TV u nás nikdy nevysílala... http://www.menbehavingbadly.com

• 6.5.2005  01:45
    Mládí (1992)

Film, který bude dnešní mladé generaci připadat nemastný, neslaný, možná až nudný. Ale o to víc si ho zamiluje generace, která si na pískovišti hrála s oranžovou tatrovkou a pubertu prožila ve flanelových košilích a s mastnými vlasy. Podařená úsměvná romantika o samotářích z jednoho domu s nadprůměrnými hereckými výkony hlavních představitelů. Potěší všechny ty, kdo smrt Kurta Cobaina oplakali a neznají ji jenom z knížek.