Veniss

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 3.2.2019  10:12

Hloupý film, zajímavý námět. Jednání postav nevychází z jejich přesvědčení ale z momentální potřeby tvůrců posunovat děj dál. Dělat si z něho srandu byl jediný způsob, jak vydržet koukat až do konce. I když jediný opravdově myšlený smích zazněl při zachraňování "amerického božstva". Radši si půjdu přečíst knihu.

• 13.12.2017  23:37
    Temná věž (2017)

Pokud neznáte předlohu, pak si můžete užít jednoduchý, na mladší diváky cílený, dobrodružný fantasy film a ohodnotit na tři hvězdy. Sama jsem byla zvědavá, jak se s poměrně složitým a nevyrovnaným románem poperou filmaři. Ti ho uchopili po svém. Vykostili z něho základní motiv, vtěsnali to té nejběžnější šablony a z filmu se vytratilo to, co bylo na předloze krásné, její tajemnost, mystičnost i komplikovanost. Postavy byly ploché, McConaughey ani Idris Elba mě nepřesvědčili k lepšímu hodnocení. Chápu, že se do jednoho filmu všechno narvat nedá, ale tohle považuju za promarněnou příležitost.

• 8.8.2017  19:16
    Mumie (2017)

Béčkový film v áčkovém provedení, bez zajímavého příběhu nebo nosného děje. Hned na začátku jsou rozdány jasné karty, rádoby sexy staříkovi Cruiseovi nevěřím ani nos mezi očima, ani Crowe alias Jekyll/Hyde to nezachrání. Ale pokud to vnímám jako horor bez větších ambicí, tak se jedná o slušnou podívanou. Nicméně já moc horory nemusím, takže dvě hvězdičky musejí stačit.

• 11.5.2017  07:29

Film nebude po chuti každému, protože se rozhodně nejedná o klasickou heroickou fantasy. Spíš má člověk pocit, že se zatoulal někam na pomezí moderního akčního filmu opepřeného výjevy z fantasy Pána prstenů. A to všechno podkreslené super muzikou (už se těším na soundtrack). I když je dopředu známé, jak to skončí, použitý styl vyprávění dokáže udržet pozornost až do konce. Výběr herců je znamenitý, smlsne si tu každý. Od filmu jsem nečekala (zvlášť po trailerech) bůhví co, určitou představu jsem měla a nakonec jsem dostala úplně něco jiného. Guy Ritchie legendu vykostil, nepotřebné vyházel, nechal hlavní motiv a postavy a naservíroval nám nadupanou jízdu podle svých představ.

• 23.4.2017  08:45

Prvoplánově citově vyděračský film. Dokázal zaujmout tak v první třetině, kdy člověk pořádně nevěděl, o co jde, pak už vše směřovalo k nevyhnutelnému konci. Osobně mě fascinovala až hloupá neschopnost dospělých postav řešit tak závažný problém s už ne tak malým dítětem. No, ale kdyby to dokázali, tak by nevznikl tenhle film. Vizuálně velmi povedené.

• 7.3.2017  07:11

Jako výlet do ne příliš známého světa to funguje skvěle. Navíc výborné herecké obsazení, stylová hudba a ani chvilka nudy při sledování. Naprostá spokojenost, co víc si přát...

• 16.11.2016  16:10

Úvodní epizoda do nového příběhu ze světa HP. Jako takový míň vypráví a víc popisuje svět a postavy, které nás, zdá se, budou provázet i v dalších dílech. Nějaké nedokonalosti by se daly vytknout, ale celkově je to příjemný pohádkový příběh, který ubral na drsnosti posledních dílů HP. Postavy veskrze sympatické, na pokračování se ráda podívám, ale asi mi bude příště stačit 2D verze. 80%

• 11.11.2016  22:00
    Obr Dobr (2016)

Poetický příběh o Obrovi Dobrovi a malé Sofii je prostě kouzelný a Spielbergovi se zase jednou povedlo dotknout se vnitřního dítěte v každém z nás (nebo aspoň v některém z nás, dle recenzí zde napsaných ;-)).

• 8.11.2016  23:09

Všichni okolo mě říkali, že se mám oprostit od srovnávání s původním westernem, že mě to pak bude víc bavit. A měli pravdu. Cca první polovina filmu je sice taková instantní podívaná, až mě trochu zamrzelo, že jsem se při tak dlouhé stopáži nedokázala víc ztotožnit s hlavními hrdiny (času na to bylo dost), ale úžasné přestřelky v druhé polovině to dobře vyvažují. Nejspíš si za rok na film už nevzpomenu, ale i tak nabízí nenáročnou zábavu a za podívání stojí. Ještě oceňuju muziku, variace na hudbu původních Statečných.

• 6.11.2016  14:23

Film Hledá se Nemo byl jiskřivý, legrační, napínavý, se silným a neotřelým příběhem, zkrátka zábava opravdu pro celou rodinu. Je jasný, že takhle vysoko položená laťka se těžko překonává. Už po shlédnutí scény na začátku filmu o Dory, kdy se Dory na výletě s panem Rayem a s třídou stane nehoda a zničehonic se tam objeví i Marlin (Hups, kde ten se tu vzal?), jsem měla pocit, že něco není v pořádku. Film Hledá se Dory je kombinací crazy akcí, kdy se někdo potřebuje dostat z bodu A do bodu B, s patetickými scénami o chudáčkovi zapomětlivé, ale přesto úžasné Dory. Marlin s Nemem jsou tam nadbyteční, je to příběh o Dory a o hledání její původní rodiny. Škoda, že se toho tvůrci nedrželi, možná by vznikl lepší příběh. Ale něco přecejen zajímavého a nového dvojka přinesla - chobotnice Hank je ze všech postav nejlepší.Dory není špatný film, ale ocení ho spíš mladší děti.

• 23.4.2016  19:10

Nečekala jsem nic moc a dostala jsem dvě hodinky slušnýho napětí, zajímavýho chlápka (i v civilu), kterýmu charisma teklo i ušima. Možná pointa ke konci trochu pokulhávala, ale tenhle trochu netypický film si udržel mojí pozornost celou dobu. Tvůrci se zřejmě drželi hesla, že méně je více, a to se vyplatilo.

• 21.3.2016  17:30
    Pátá vlna (2016)

Film se veze na vlně modních teenegerovských postapokalyptických příběhů. Také mu předchází knižní podoba. Už román se dal označit jako jeden z mnoha a zapadnout mezi ostatními, totéž platí i o filmu. Ten se drží předlohy jak klíště a je bohužel i stejně předvídatelný. Chloë mě uchvátila v Kick-Ass, tak jsem byla zvědavá na její dospělejší podobu. No, nebylo to špatné, ale mohlo být lepší. Celý film je prostě takový nemastný neslaný průměr.

• 5.9.2015  11:01

Česká pohádka žije! Sedmero krkavců je opravdu rodinná podívaná, nevěřím, že by se našla generace, které by se pohádka nelíbila. Známý příběh je dobře odvyprávěný, nikde netlačí na pilu, nemá žádné trapné nebo hloupé scény. Herecké obsazení výborné, řekla bych, že i herci si to při natáčení užívali... Hudební doprovod - zase mu není co vytknout. Až se člověk diví, při pohledu na tvorbu posledních 20 let, jak to že to najednou jde. Neváhejte a běžte se na pohádku podívat.

• 20.8.2015  21:31
    Rezistence (2015)

Nechtěla jsem psát žádný komentář, neb film je bohužel hloupoučká slátanina pro náctileté a není moc co o něm psát, ale tak mě pobavil koment RedAKa, že ho tímto všem doporučuji k přečtení. :-D

• 20.6.2015  19:33

Sympatické béčko se vším všudy, co by od něho měl člověk očekávat. Žádné překvapení nehledejte, poskládané je to jak podle šablony, ale naštěstí příběh nesklouzával k patetičnosti či jiným nešvarům. Seanovi role sedla, ostatní taky byli fajn, být trošku kratší stopáž, odsejpalo by to přímo skvěle.

• 26.4.2015  08:41

Třetí hvězdička by byla za Tatuma, který si mi tam líbil, ale to ostatní... Space opery miluju, jenže v téhle to setsakramentsky skřípe, i když obsahuje všechny prvky - romantické dobrodružství, mezihvězdné cestování, vesmírné bitvy, osudovost i osobní drama. Kromě i tak dost hloupého scénáře, na který tady upozorňovali už jiní, považuju za velký prohřešek proti žánru poukazovat na genocidu celých planet v nepředstavitelném měřítku, pak z toho zachránit pouze Zemi, ostatní nechat děsivému osudu, záporáky nepotrestat (no dobře, kromě jednoho) a tvářit se, že takhle je všechno v pořádku. Ta mimózní ukázka byrokracie byla skvělá, jenže ji sem někdo surově narouboval z jiné žánrové odjinud, možná ze Stopařova průvodce, a myslel si, jaká to nebude sranda. A to nerozebírám nesympatickou Milu Kunis, která radši měla zůstat u těch záchodových mis a necpat se do filmu. Nechce se mi věřit, že pod tímhle jsou podepsaní Wachovští.

• 7.4.2015  22:10
    Sedmý syn (2014)

Mám ráda epický béčka, ale tady si někdo uplácal scénář na pískovišti, jenže při prvním fouknutí větříčku se filmová bábovička rozsypala. Film má všechno, co by dobrodružná fantasy měla obsahovat, jen to jako celek prostě nefunguje, i když jednotlivé scény samy o sobě nejsou špatné. Škoda, jak už řekli i jiní, potenciál tam byl.

• 4.4.2015  22:03
    Hostina (2014)

Šest minut, které vám vykouzlí na tváři úsměv od ucha k uchu. :-)

• 3.1.2015  21:48
    Interview (2014)

Hm, tak tohle je pověstný hozený kámen, který rozčeří stojaté vody rybníka. A že to je pořádný balvan... anebo pytel hnoje. ;-) Málokoho film nechá lhostejným, v jakémkoliv smyslu.

• 2.1.2015  17:58
    Tři bratři (2014)

Tak jsem po dlouhé době viděla zajímavou vánoční pohádku. Ano, mluvím o Třech bratrech, protože tohle se nedá říct o těch, které můžeme vidět v TV o Vánocích. A rovnou dávám 5 hvězdiček. Jedna za šťastnou ruku při obsazování rolí; druhá za typický svěrákovský humor; třetí za hudbu, kterou nemůžu vyhnat z hlavy, hudba je nejsilnější tahoun pohádky; čtvrtá za filmařinu, nikdy bych neřekla, že mě bude v době digitálních triků fascinovat takové pojetí vlka; a pátá za překvapení, kdo by to byl řekl, že tři pohádky, které jsou až notoricky znamé, tisíckrát vyprávěné a ohrané, může někdo natočit tak, že se mi líbí, a ráda se na ně podívám znovu (kolikrát jste viděli Popelku nebo Mrazíka??). Takhle přece mají vypadat pohádky, proto trochu nechápu některé komentáře. Mezi v současnosti točenými pohádkami je tahle jako růže mezi trním. ;-)

• 14.10.2014  19:56

Woodyho Allena mám ráda, ale tentokrát na něj je to slabota. Jindy oceňované břitké dialogy se pořádně ukázaly až v závěru. Smíchy jsme se v kině taky moc nepotrhali. V porovnání s jeho jinými filmy, co jsem viděla, jsou to dvě hvězdičky. A dojem z filmu bohužel dost pokazily i nekvalitní titulky. Naštěstí Colin Firth a Emma Stone podali vynikající výkon a film dost zachraňují.

• 5.10.2014  22:09
    Lucy (2014)

Hm, asi jsem čekala něco jinýho, protože bych jinak nemohla být takhle zklamaná. Všechno špatně, scény bez zjevné návaznosti, divný chování postav, zkrátka scénář se moc nepovedl. Takže tedy zapomenu na příběh a chci si jízdu, ale... jen Lucy sedne za volant, auta lítaj kolem, desítky mrtvých v ulicích, s policajtama moc nehne, a ta scéna, jak jde Jang zastřetit Lucy. Celou dobu jsem mu v duchu napovídala, tak dělej, žádný zírání kolem, jinak to nestihneš, víme, jak to s takovým přístupem obvykle dopadne. Za dobrej nápad a za Lucyiny digitální modrý oči dávám dvě hvězdičky, a to jsem byla ještě štědrá.

• 5.10.2014  21:39
    Dárce (2014)

Nabízí paralela s Divergencí, utopistický postkatastrofický svět s uměle řízeným štěstím... uvedená do kin ve stejném období, proto budu srovnávat. Na rozdíl od Divergence, film nesází tolik na akci, je jí málo, ale i té se nakonec dočkáme. V poklidu nabízí o něco hlubší zamyšlení nad lidskou povahou, ale bez zbytečného patosu. S postupujícím příběhem zvyšuje napětí, které dobře vyvrcholí až v závěru. Trvaleší udržení utopie díky utlumení některých lidských vlastností léky, je víc věrohodnější než jen vhodnou ideologií a manipulací v Divergenci. V ní bylo logických lapsů víc než děr v ementále, ale i v Dárci by se jich dost našlo, především od útěku s miminem až do závěru včetně, škoda, ale nedá se to přehlédnout. Divegence je dynamičtější, ale hloupější, řekla bych víc pro puberťáky (snad se tím nikoho nedotknu). A posledním bodem pro Dárce jsou opravdu vynikající herecké výkony všech. Jo a hudba taky. :-)

• 17.9.2014  00:45

Málokterá dvojka vykročí ze stínu svého staršího sourozence. A Jak vyčvičit draka 2 se to také nepodařilo. Patetický a hloupý příběh, bez přiměřené návaznosti na jedničku; kde je ta ženská, jejíž prsní kyrys nosil Škyťák a jeho otec na hlavě? A kdyby se ve dvojce Škyťákova matka neobjevila, ovlivnilo by to nějak podstatu příběhu? Tvrdím, že neovlivnilo. Světlé chvilky - světélkující Bezzubka a Rafanino harašení, ostatní bylo jen hlasité, i když mistrně provedené, plácání prázdné slámy. Tři hvězdičky s odřenýma ušima.

• 16.9.2014  20:19

Zmítám se mezi rozhodnutím, jestli to je nebo není vydařená adaptace. A asi tak se to má i s filmem, některé scény smrdí účelovým jednáním - tohle tam vrazíme, to zabere! - i když možná je to jen neohrabanost tvůrců, protože na druhou stranu je pojetí v některých okamžicích tak svěží a zábavné i překvapující, že musím zatleskat. Každopádně si myslím, že vidět film rozhodně není ztráta času.

• 16.9.2014  19:56

Nevím, jak to Cruise dělá, ale jeho výběr filmů, ve kterých hraje, je téměř vždy trefa do černýho. Takže místo aby se pomalu chystal do důchodu pro akční hrdiny, zahraje si v další akční pecce s příběhem (což se ne o každém blockbusteru dá napsat). Emily Blunt jsem si všimla ve filmu Ďábel nosí Pradu, kde mi přišla jako tuctová holka bez výrazného potenciálu. Ale beru vše zpět, role Rity jí neuvěřitelně sedla; být kluk, zakoukala bych se do ní. ;-) Edge of Tomorrow je bezesporu film, který v letošní nabídce filmů patří mezi ty nejlepší.

• 1.8.2014  21:53
    Divergence (2014)

Házím tenhle film do stejného pytle, kde už je Twilight, Hunger Games nebo Mortal Instruments. Skoro nic dalšího bych k tomu nemusela dodávat, kdo zná tyhle filmy, udělá si jasný obrázek. V zásadě to není špatný film, zase trochu jiný příběh byť se stejným jádrem. V zásadě tam hrají fajn mladí herci. Jenže mám výhrady k logice a ke zjednodušování příběhu, který je tak na úrovni desetiletýho žáčka základní školy, k šablonovitosti postav. Možná by mu prospěla kratší stopáž. Můj verdikt: jednou vidět postačí, dosáhne na slabé tři hvězdičky.

• 30.5.2014  23:48

Tak tu máme zase jeden animák, který vyčnívá z řady! Akce, vtípky, emoce (naštěstí bez velkého brnkání na city), sympatický postavičky, radost podívat. Ano, v zásadě tam není nic, co bychom už někdy někde neviděli, ale než jsem si to uvědomila, byl už konec filmu. :-)

• 9.5.2014  01:06

Dobrý pokoukáníčko, Costnerovi to tam tak sekne, až je škoda, že je v podobných rolích vidět tak málo. Jak je vidět, akce, vtípky, otcovská láska k sobě pasují dobře, i když na můj vkus se děj v místy příliš utápěl v romantice, především v druhé polovině film ztrácel svou rozvernost a sklouzával do nudy a čekání na velké finále. Zamilovala jsem si okamžiky, kdy spustil mobil se Zoeyiným vyzváněním i chvíle se squatterskou rodinkou. Rozhodně nikdo nesmí čekat napínavý thriller, v něčem mi to připomnělo snímek Pravdivé lži, tedy spíš celkem povedenou rodinnou zábavu.

• 1.3.2014  09:21

Průměrný příběh, ve kterém se neobjevilo nic, co už někde nebylo viděno nebo slyšeno. Neznamená to, že by se filmu nepodařilo vytřískat z vás nějakou tu slzičku. Jen je otázkou, jestli jste o to stáli. Bohužel celý film je postavený na emočních scénách. Herecké obsazení je hvězdné, a opět jsme tlačeni si okamžitě zamilovat tu překrásnou nešťasnou dívku, která by v reálu byla nejspíš podvyživená, zubožená obyčejná holka, takže pohled na ní by nebyl dvakrát velké terno. Proto z toho je spíš rodinný film než drama z války. Nicméně vypravěč smrt - to je geniální myšlenka, kvůli které si pravděpodobně přečtu román, který, doufám, bude lepší než film.

<< předchozí 1 2 3 4 5