Právnička

Právnička

Studentka práv

• 10.5.2005  21:51
    Kameňák (2003)

Slepit dohromady "nevtipné vtipy", navíc sto let staré - to byl tedy nápad. Bohužel (po monstrózní reklamě) jsem na tento skvost šla do kina a myslím, že jsem jednou, maximálně dvakrát udělala povinnou grimasu, která měla připomínat smích, na víc jsem se vážně nezmohla. Navíc jsem po dvaceti letech vytáhla do kina i taťku a ten znechuceně odcházel a nejspíš ho už do kina nikdy nedostanu :o) Prostě totální fraška, ostuda českým filmům :(

• 5.11.2005  01:46
    Kameňák 2 (2004)

O zanedbatelný ždibec lepší než jednička, ale stále to není ani na jednu hvězdičku, ach jo :(

• 12.1.2006  12:11
    Kameňák 3 (2005)

Pořád stejná hrůza, jako jednička a dvojka, ale přesto za pár vydařených vtipů dávám jednu hvězdičku (ale trhám si u toho vlasy :o) ) No, chápejtte toto "vysoké" hodnocení jako "odměnu" za všechny díly a vlastně i jako radost z toho, že už nebylo natočeno čtvrté pokračování :o)

• 2.11.2005  22:13

Tak tenhle filmík má pro mě prostě velké kouzlo!! Jako malá jsem ho nejprve viděla asi desetkrát v němčině (aniž bych německy uměla) a i tak jsem si ho hrozně zamilovala. Jazyková bariéra mi opravdu nevadila (což teď sama nechápu) - a to myslím mluví samo za sebe. Mám prostě pro Howarda slabost (dnes už i v češtině) :o)

• 31.10.2005  11:21
    Kmotr (1972)

Tak jsem si na seznamu nejlepších filmů na čsfd vypsala všechny z první dvacítky, které jsem ještě neviděla a rozhodla se, že se na tu tolik oblíbenou "klasiku" podívám. V některých případech jsem byla opravdu zklamaná a pořád jsem si říkala, co na těch filmech všichni mají... až "přišel na řadu" Kmotr... Musím uznat, že jsem chvíli váhala, zda nedat jen 4 hvězdičky, ale po druhém shlédnutí nebylo pochyb. Napínavý děj, vynikající herecké výkony, prostě opravdu geniální mafiánský film.

• 29.9.2005  22:54
    Kruh (2002)

Strach, úzkost, napětí - to všechno jsem cítila od první do poslední minuty! Strach u fiimu - to je běžné a normální, ale strach Z FILMU - TO JE PROSTĚ KRUH !! Kdyby mi v průběhu filmu zazvonil telefon, tak si storprocentně nadělam do kalhot :) Ne, opravdu je Kruh zvláštním a šokujícím hororem, na který se nedá zapomenout.

• 11.8.2005  17:14
    Krůček k vraždě (TV seriál) (2001)

Škoda, že při hodnocení tohoto kvalitního seriálu nelze ohodnotit každý díl zvlášť. Některé mě totiž naprosto dostaly do kolen svou zápletkou, napětím, nápadem i podáním, ale některé zase zklamaly (těch bylo ovšem podstaně méně). Čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží !!

• 2.11.2005  21:34

Nemám ráda americké komedie, málokterá stojí za víc než tři hvězdičky a Kurs sebeovládání je právě tím typickým průměrem. Výborný Nicholson prostě všechno nezachrání.

• 31.10.2005  19:55

Jedna hvězdička jen kvůli dobrým hereckým výkonům hlavních představitelů. Jinak je to nudný, depresivní a rádoby psychologický film.

• 5.12.2005  10:58

Zezačátku děsná nuda, v poslední třetině jsem se i docela pobavila. Film sice měl své kouzlo, ale na víc jak 60% to nevidím. A Tom Hanks - nevím proč, ale mně do téhle role moc neseděl.

• 4.11.2005  23:56

Myslela jsem si, že film, u kterého jsem nejvíc brečela (a opravdu hodně!!) je a vždycky už bude Zelená míle, ale to jen do té doby, než jsem ze zvědavosti (zaco že jsou ti Oskaři) šla do kina na Million dollar baby... Film je úžasně natočený, dokonale vás vtáhne do děje a ani minutku vás nebude nudit, právě naopak. Závěrečných několik desítek minut je jen pro silné nátury, koho to nechytne za srdce, tak ho asi nemá. A nesouhlasím, že šlo o typický americký "doják" - a to hlavně kvůli špatnému konci, kterých v Amerických filmech najdeme jako šafránu. K dokonalosti přispěl herecký konzert Hilary Swank!

• 13.3.2007  18:32
    Mnichov (2005)

Nějak se mi toto dílko extra nezamlouvá. Je mi trochu trapné kritizovat tak velkého režiséra, ale .... první 3/4 hodiny jsem skoro nudou usnula a měla jsem chuť to ani nedokoukat. Ale řekla jsem si, že ještě dám Stevenovi šanci :) Zbytek filmu už tak nudný nebyl, to přiznávám, ale celkově tomu chyběla šťáva a pořádný adrenalin. Myslím, že by se tato historická událost dala spracovat o třidu lépe, škoda.

• 10.5.2005  22:11
    Mrazík (1964)

Klasika, která nikdy neomrzí, právě naopak! Dodnes napodobované a nezapomenutelné scény a písničky, které se vryly do paměti již několika generacím. Jádrem této ÚŽASNÉ pohádky je neopakovatelný český dabing. JEDNÍM SLOVEM SKVOST!!

• 5.11.2005  00:52

Nechápu, proč tento úchvatný Hřebejkův počin nezískal Oskara, líbí se mi o chlup víc i než Kolja. Bezchybné herecké výkony, pohodový a zároveň napínavý a šokující příběh, skvělý scénář a povedená hudba. Jeden z nejlepších současných českých filmů. Je hřích to nevidět ...

• 31.10.2005  20:06
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Je mi 23 a do dneška umím nazpaměť úvodní písničku, vím, kterou barvu který z kačerů nosí a dodnes se ráda na strýčka Skrblíka a spol. podívám :) Byla to první a možná nejlepší Disneyovka, kterou naše generace zažila, prostě super, klasika :)

• 26.9.2005  23:09
    Nenávist (2004)

Čekala jsem od tohoto snímku opravdu hodně, ale jsem zklamaná. Uznávám, že jsem se DOCELA i bála, ale film nemá pořádný příběh ani myšlenku, prostě nic, co by ve mně zanechalo něco, co zanechal Kruh.

• 5.11.2005  01:42

Teda, teda, tohle vůbec nemělo vzniknout. Jak si jen režisér mohl myslet, že by mohla Nevěsta na útěku mít alespoň poloviční úspěch jako Pretty woman? Opravdu nuda, zklamání, slabota...

• 8.6.2005  13:01
    Návrat do ráje (TV seriál) (1986)

Jeden z lepších seriálů s celkem zajímavým dějem - ale pouze zhruba do poloviny dílů. Po první "pomstě" bych klidně celý seriál ukončila, protože pak už se dostává na hodně nízkou úroveň seriálů typu Dynastie...

• 2.11.2005  22:40

Jak poznám, že mě film téměř vůbec nezaujal a že nebyl víc než průměrný? Když se rozhodnu, že ho ohodnotím (asi po dvou měsících po shlédnutí) a už si bez přečtení stručného obsahu nemůžu pořádně vzpomenout o čem byl !!! Takže, někdo se dívá, ale já už se na tenhle thriller opravdu podruhé nepodívám.

• 29.9.2005  22:51
    Oko (2002)

Působivý a napínavý příběh s úžasnou atmosférou. Vtažení do děje, mrazení v zádech - co dodat - spolu s Kruhem nejlepší asijský hororový thriller.

• 19.3.2007  08:25

Připadá mi, že jsem viděla hned filmy dva. První půle, odehrávající se ve výcvikovém táboře je opravdu perfektní po všech stránkách. Skoro jsem ani nedýchala a každou scénou jsem byla víc a víc šokována, až do konce (sebevraždy). Myslím, že kdyby byla tato část o pár desítek minut prodloužena, tak by vystačila na samostatný a bezchybný film. 5* S druhou částí (na bojišti) už mám větší problém. Sem tam jsem se i nudila. Srdceryvné scény mě nedojaly a tak nějak jsem tomu nepřišla na chuť - za tuto část tedy průměr - tři hvězdičky. Po jednoduchém matematickém součtu a dělení tedy Full Metal Jacket hodnotím 80ti procenty.

• 22.8.2005  06:05
    Osudová posedlost (TV film) (1995)

Podprůměrný film, u kterého přesně odhadnete předem naprosto všechno, co bude následovat. Žádné napětí ani drama se v tomto filmu nekoná ...

• 8.6.2005  13:13
    Pach krve (2003)

Malinko lepší průměr než podobné "vraždící horory", trochu víc ulítlí zabijáci, trocha víc napětí, ale jinak nic nového pod sluncem :)

• 10.5.2005  22:25

Tenhle film mě fakt bavil !!! Samozřejmě nejde o nic světoborného, ale některé chvíle jsou prostě dokonalé (mě konkrétně dostala scéna, kdy Jakub vypráví, jak prošel zhulenej po špičkách kolem svých rodičů). Musím ocenit i působivý a snad i poučný příběh a báječného Jana Dolanského i Radka Kuchaře.

• 22.10.2005  15:17

To nééé, nemám v tomto žánru ráda otevřené konce :( Chápu, že je film podle skutečné události a že když případ nevyřešili ani Korejští kriminalisté, že ani Joon-ho Bong si závěr nevycucá z prstu, ale přesto mě to mrzí. I tak si tento kvalitní snímek zašlouží 4 hvězdičky, je zajímavý, působivý i napínavý. Chválím i svkělou hudbu a herecké výkony.

• 5.11.2005  01:10
    Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál) (2003)

Naprosto šílený a šokující seriál s úžasně sexy Julianem McMahonem :o)

• 19.11.2005  23:17
    Pod povrchem (2000)

Poměrně vydařená duchařina, možná srovnatelná s Gothikou. Vysoké hodnocení je hlavně kvůli napínavé atmosféře, která se porařila udržet po celý film a také za překvapivý a povedený závěr.

• 2.11.2005  22:44

Ach jo, to byla kravina ! Nemám se čeho chytit a ať dumám, jak dumám, prostě nemůžu jinak. Jak také ohodnotit film, při kterém se už od poloviny modlíte, aby to co nejdřív skončilo? :(

• 2.11.2005  21:51

Myslím, že tato dvojice nasadila ostatním pohádkovým párečkům vysokou laťku a těžko najdu nějakou, která by se těmhle roztomilým medvídkům vyrovnala :) (kam se hrabe Pat a Mat nebo Tom a Jerry) ... tak tedy "pane, pojďte si hrááát" :)

• 4.8.2005  22:21
    Pupendo (2003)

Vtipné, zábavné, kouzelné .... Pro mě naprosto jedinečný a nezapomenutelný film, na kterém bych nezměnila ani jedinou vteřinku. Všechno do sebe tak pěkně zapadá, skutečné pohlazení po duši. A Pavel Liška a jeho role - nemám slov :) Zbývá mi už jen pochválit skvělou hudbu.