fabecc1222

okres Česká Lípa

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 2.3.2021  11:16

Většina dílu je spíše na 4*, kdy se řeší věci okolo Lea, který si dopřává dorty a oslavu. Shelly jako naivní kravka zjistila, že takhle prachy asi nevydělá, a "zlý" chlapec Bobby už taky pomalu ztrácí vidinu svého života v bohatství... Potom se ale začnou dít věci, před kamerou poprvé vidíme samotného Lynche, a jeho nástup k šerifovi do kanclu. Gordon je pochopitelně správně ujetej, a jeho sluchátka zajišťují spoustu vtipných momentů. Klíčové je tu ale procitnutí Mikea, který odhalí svou mysteriozní stránku, a poprvé tak přímo udeří na samotného Boba. "Temnotou budoucí minulosti - Kouzelník touží prohlédnouti - Je jen jedna šance mezi dvěma světy - Ohni, se mnou pojď".

• 2.3.2021  11:12
    Hlava Medúzy (TV seriál) (2021)

Je to takový klasický Renč, který si o sobě nejspíš myslí, že je filmovým velikánem, a vytváří světové dílo, a tomu tak přizpůsobuje hudbu, styl natáčení atp... Ve výsledku to vše působí spíš komicky, a mnohdy je viditelné plagiátorství od jiných tvůrců (Lynch, Boyle...). Tady se ještě ke všemu příliš nepovedlo obsazení. Isteník a jeho příšerný hlas, proč ho k tomuhle přinutili, to vážně nedá rozum... Čvančarová jako kriminalistka velmi nereálná. Postavy šustí papírem, vesměs nemají žádné charaktery, a slouží jen k tomu, aby vyřešili daný případ. Je to kriminálka, ale problémem je tu to, že většina pachatelů se dá odhadnout během pár minut...

• 1.3.2021  21:43

Tenhle pilotní film je pro mě znatelný sešup dolu na kvalitě oproti všem předchozím. Je to takový ten první pilot, kde je o šílenou záchranu města, či dokonce světa, jako je tomu pak v dalších s Benem. Ohrožený jsou miliony životů, a vše musí vyřešit kriminalisté dálniční policie. Tady se tu přidává další velké Kobrácké klišé, a to je únos Andrey, a potažmo dalších členů rodiny vyšetřovacího týmu. Dalším nešvarem je, že se dostáváme hodně od prostředí dálnice, potažmo zločinů na ní, pryč jsou piloty ze 4. či 5. řady, které se skoro celé odehrávají na dálnici. Taky přidávám ještě výtku k dabingu, kde je poměrně dost špatně filtrovaný hlas v telefonu, takže je hned jasné, kdo je hlavním vůdcem bandy. Dobrá akce to tady vytahuje k průměru kobráckých dílů, ale zároveň i z dosavadních pilotních filmů na poslední místo jejich pořadí.

• 1.3.2021  21:23

Za mě teda to nejhorší na konec. Případ úplně o ničem, vrah opět jasný po pár minutách. Taky jsem vůbec nechápal chování všech postav vůči Táborskému, který tu je vyobrazen jako chudák vdovec, ale chovaj se tu k němu jako k nějakému lidskému odpadu. Jitka a její kila při naháněčce ve sklípku spíš komické, než že by reálně mohla někoho dopadnout. Případ okolo bratra vyřešen za pár minut, s dost nepravděpodobným závěrem uprchnutí bratra na druhý konec světa.

• 28.2.2021  23:23
    Hnízdo - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2020)

Příjde mi, že se to začíná dost odklánět od původní myšlenky. Smrt hlavní postavy jakoby spíš nastartovala úplně novou sérii. Mám trochu obavu z toho, jakým směrem to bude dál pokračovat, a nezamotalo se to do nějakých logických zvratů. Čekal jsem, že se to bude točit hlavně okolo adopce dítěte a řešit se bude to, kdo je jeho otcem, ale nabaluje se na to stále víc a víc zvratů. Tady je podle mě jasné, že Peterovu smrt nezavinil ani Michal, ani Baláž. Zatím to sázím na majitele kasina, který už takto odklidil jednoho ze svých dlužníků (Peter se s ním potkal v jednom z prvních dílů, a pak bylo řečeno, že zmizel...). Dějová linka s nadrbanou teenkou jde trochu mimo mě.

• 28.2.2021  21:20

Tenhle díl mohl být podle popisu ten nejlepší, ale tvůrci to totálně zazdili. Chyběla tu jakákoliv atmosféra, nejen dobová, ale i čistě filmařská. Závěrečná scéna byla dopředu tak čitelná, že by mi za tvůrce až stydno, a za inteligenci policejních postav také.

• 28.2.2021  15:26

Tak linka s Audrey a jejím vyšetřováním vyřešena. Někdo to odskákal víc, někdo si ještě na spravedlnost musí počkat... Tady v těchto pár dílech se hlavní vyšetřovací tým jakoby odkloní od Laury, a iniciativu zde přebírá amatérské duo (trojice) Maddy - Donna - James. Scény s Haroldem jsou to klasické Twin Peaks, kdy je to hodně o emocích a charakterech postav. Harold se svojí slabostí pro orchideje, no nelze ho nelitovat... je to prostě osamělá duše.

• 28.2.2021  08:42

Měl jsem velké obavy ohledně toho, jestli někteří vystupující (Koller, Dusilová...) nepojmou akci jako prezentaci ke svým politickým názorům, ale naštěstí se tak nestalo, a většina účinkujících opravdu vypadala, že je natěšená, že si zas po delší době může užít pořádně vystoupení. Od maximálního hodnocení mě pak tedy odrazuje hlavně extrémní délka, kdy tři a půl hodiny byli prostě moc. Co se týče výběru interpretů, tak první cca dvě hodiny byli naprostá pop klasika, na kterou asi čekala většina lidí, Chinaski, MIG21, Lucie, Neckář.... Tady se jelo dle zažitých pořádků, a v rámci této kategorie vybrány velmi dobré varianty, vyjma naprosto příšerného vystoupení Kapitána Dema, to fakt nechápu, co mělo znamenat... Podobným úletem pak byla ještě Jana Kratochvílová, kde se taky o zpěvu nedá vůbec mluvit. Druhá půlka už se pak žánrově dost posunula, věci jako Lenka Dusilová už jdou dost mimo mě, ale chápu, že se tvůrci snažili dát prostor všem žánrům, a nikomu se prostě nelíbí všechno. Obecně velký respekt za to, že se to jelo celé živě.

• 26.2.2021  22:22

Tak konečně nějaká událost, která pořádně rozpohybovala děj. Asi zatim nejlepší díl.

• 25.2.2021  22:24
    Sám doma s Donaldem Trumpem (amatérský film) (2017)

Geniální práce Michala Orsavy. Výborné propojení všemožných mikrodetailů do uceleného celku. Videa Michala Orsavy by si zasloužila nějakou cenu. Snad jediná věc, která se dá na youtube sledovat. "Můžete mi říct, kde jsem? - Jste v Prazeee".

• 25.2.2021  18:27

Tohle byla teda těžká bída. Písničky hrozně otravné, a ještě ke všemu tvoří nejméně tak půlku filmu. Všechno je viditelně tak strašně levné, že to prostě každého praští do očí. Nic moc pohádkového tu nenajdete.

• 24.2.2021  21:52
    Hnízdo - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2020)

Závěrečný zvrat byl teda pořádně zajímavý, hlavně i toho důvodu, že může opět dost zamíchat se směřováním seriálu. Jinak ale mi tenhle díl přišel jako souhrn takových klišé, které se objevují napříč seriály. Notář na dovolené, sociální pracovnice sex s "klientem". bitka kvůli urážce, zaspání na klíčovou přednášku... Co mě obecně příjde nelogické, což patří už i k minulému dílu je to, že když může matka po adoptivním porodu zažádat 6 týdnů o dítě zpět, tak proč se v té době už zahajuje adopční řízení????

• 24.2.2021  14:50
    Rumplcimprcampr (TV film) (1997)

Já se vážně divim, že se Zdeněk Zelenka dokáže tak dlouho držet na ČT u natáčení pohádek, když už před mnoha lety dokázal natočit takovouhle nudnou ptákovinu. Příšerný Kepka jako Rumplcimprcampr, který z něj udělal prapodivného pitomce, místo pořádného záporáka. Všichni ostatní známí herci zbytečně přehrávají, ale těžko jim to v rámci bezduchých dialogů o ničem zazlívat. Snaha zakomponovat do děje několik dalších vedlejších postav (Brodská, Merunková) úplně vymizí do prázdnoty. Děj je tak triviální, že i dětem bude muset připadat naprosto tupý a bez nápadů.

• 24.2.2021  11:15

Trochu bych navázal na již zde publikované komentáře. Ano, tento děj je ve své podstatě výplňový, a příliš nerozvádí hlavní děj, ale na druhou stranu je tady prostě geniálně zobrazena ona ikonická atmosféra Twin Peaks, a lidí v něm. Tenhle díl je prostě snad o všech postavách a jejích příbězích. Je tu spousta velmi dobrých scén s Haroldem, Jeanem nebo zatím neznámým hotelovým hostem, které dostanou zpětně mnohem větší odůvodnění a náboj. Cooper, Šerif a jeho spolek se začínají chystat k osvobozovací akci :). U Josie se zde poprvé dozvídáme, že její záměr možná nejsou až tak nevinné, jak se mohlo v 1. řadě zdát.

• 24.2.2021  11:11
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Čtvrtá hvězda je po Okresním přeboru druhým seriálem dvojice Kolečko - Prušinovský. A seriálem stejně tak kvalitním. Osvědčené spojení s Dejvickým divadlem opět vyústilo v řadu bezchybně napsaných postav a geniálně vypointovaných scének a hlášek. Kdepak, tady jsou 4* málo :).

• 23.2.2021  23:13

"Vidím, co děláte rukama na klávesnici, a slyším zvuky z počítače". Nejosudovější partička Mahjongu v TV historii nastupuje na scénu a výsledných třináct sirotků přináší onu očekávanou čtvrtou hvězdu. Scéna pěkně propojuje všechny postavy, které se v seriálu objevili, a v jedinečné příležitosti se tak objevují všichni společně v jedné scéně. Výborná je taky závěrečná scéna, která ukazuje nový směr hotelu. Smutný jako šéf je TOP.

• 23.2.2021  23:10

"Midly, Midly; Sajrajt..." Tichýho přesvědčovací metody fungují 100%, jak na syna, tak na bránice diváka. Ženský souboj nezklame nikdy a nikde :) :) Musím říct, že jindy mě M. Issová vůbec nebere, ale v tomhle seriálu je dost sexy :). Podobně, jako u ostatních seriálu K+P, tak i tady se jedná o první část finále a "pokračování příště".

• 23.2.2021  21:52
    Hnízdo - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2020)

Hodně prostoru v tomto díle dostává dcera - lolitka, snažící se nabalit svého učitele hudby. Takových případů se dá určitě i v reálu najít dost, a jak to pak končí...Buď neoprávněnou žalobou na učitele, nebo oprávněnou žalobou na učitele....Tak kam se to asi posune tady? Linka u anonymního porodu pěkně otočila. Čekal jsem, že finálním rozuzlením bude to, že zjistíme kdo je otcem dítěte, ale teď se do toho přidalo, že matka chce své dítě zpátky, to asi adoptivní dvojici nepotěší...

• 23.2.2021  13:36

Z dosavadních dílů asi nejslabší počin. Za mě hodně přeslazený díl, kde se dost času řeší milostné pletky Dona - James - Maddy. K tomu se nám tu rozjíždí nový trojúhelník okolo Lucy, který je alespoň dost potrhlý a zábavný.

• 22.2.2021  21:11

Těžko říct, jestli je to vlastně pohádka... Jediné pohádkové je tu to, že hlavní postava nejspíše umí mluvit se zvířaty, ale ani to není vyloženě prokázáno. Jak je tu už zmiňováno, tak příběh je hodně rozvláčný, a po většinu filmu se vlastně nic neděje. Záběry na krásnou krajinu tady nedokážou vyhradit dějovou prázdnotu.

• 22.2.2021  21:07

Když byla na začátku ta westernová estráda, tak jsem si první myslel, že nám pustili další díl Zločinů velké Prahy. Když se tam pak objevil Strach, tak jsem si říkal, že by bylo lepší, kdyby režíroval i tenhle seriál... A pak jsem si ještě říkal, že když tam vyšetřujou ty ostatní herečky a rodinné příslušníky, tak už tam teda jako jasný adepti na pachatele zbejvaj frajeři z bufáče. Jiří Langmojer, to jako fakt??? Spolu s druhým dílem zatím to nejhorší ze seriálu.

• 21.2.2021  21:55
    168 hodin (TV pořad) (2005)

Docela mi tu i chybí kategorie zábavný, protože u tohohle publicistického pořadu se dá také dobře zasmát. Trefné hlášky a reportáže, výborné nachytávky politiků.

• 21.2.2021  21:43

Když na začátku Josefíková držela vázu, jako by šlo o její život, tak jsem si hned říkal, že v ní odnáší nějaké důkazy... Stejně tak se komplexně od začátku chovala dost divně, a bylo jasné, že její postava je dost podezřelá. Tady by to chtělo ještě zapracovat, ale na to už je asi pozdě... Tenhle díl by ale přišel takovej nejvíc pohodovej a příjemně ubíhajicí. Plesl se taky konečně chová i jako skutečný komisař, a reálně vyšetřuje a konfrontuje podezřelé.

• 21.2.2021  08:04

Film dost aktuálním způsobem řeší a zmiňuje morální otázky ohledně využívání dronů. Dovedu si představit, že podobné morální (politické) otázky se řeší i ve skutečnosti. Můžeme tak i vidět rozdíl mezi válečným filmem z jiné doby, kdy se jedná o akční vřavu, a zde, kde všichni sedí v pohodlných křeslech, a bojuje se už jen na dálku. Je to takový ten typ filmu, co nutí k zamyšlení, a občas by se něco takového natočit prostě mělo. K tomu je to poslední role Alana Rickmana...

• 20.2.2021  22:07
    Hnízdo - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2020)

Tenhle díl mi přišel zatím nejslabší. Vytáhl to hlavně až závěr, kdy se konečně vysvětlilo, proč Norisové postava nešla na potrat, což by z její strany bylo jediné logické řešení. Jinak se hodně řešili spíš pracovní problémy. Mitašova postava je v tom až po uši, a asi ho čeká pěkně strmý pád dolu, a k tomu možná nějaká ta nakládačka. Kolik takových příběhů jsme už ale viděli, že :)? Třeba tvůrci vytáhnou nějaký šokující zvrat.

• 20.2.2021  08:25

Ta scéna, kdy matka prosí krále, aby ušetřil jeho bratra, byla fakt šíleně natočená i zahraná, to jsem se za tvůrce trochu i styděl... K tomu další podrobný porod...

• 19.2.2021  20:17
    Ztracený princ (TV film) (2008)

Někdy mám pocit, že tyhle viditelně nízkorozpočtové pohádky jsou mnohem lepší, než ty s rozpočtem větším, které se mohou pyšnit velkým komparzem, lokacemi, kostýmy, technickým zpracováním a dalším, ale chybí jim sympatické postavy a zajímavý příběh. Jasně, i tady je pointa příběhu jasná tak od 5. minuty filmy, ale Petr Štěpán se do hlavní role vážně hodí, Barbora Mudrová je krásná princezna, Vladimír Marek vizuálně děsivý záporák, a příběh tak příjemně plyne, a vzhledem k úsporné délce bez větších zpomalení, že tahle pohádka prostě baví. Pochválit lze taky dobrý výběr lokací a práci s kamerou, která krásně představuje naši krajinu. Škoda toho podivného prince (herec i postava) - kokota, který by potřeboval spíš par facek. Na sváteční dopoledne (odpoledne) po vánocích film jako dělaný.

• 18.2.2021  22:58
    Hnízdo - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2020)

Tak vysvětlovačka proběhla poměrně rychle, a posunula se trochu jiným směrem, než jsem čekal. Potažmo doteď jsem automaticky předpokládal, že Norisovou někdo znásilnil, ale co když ne?!... Vyptávající se kamarád jako další podezřelý? Že by pocit viny, nebo strach z toho, že by to prasklo? Zatím úplně nevím, kam zařadit linku okolo MItaše, který zkušeně rozhazuje všechny svoje prachy, a začíná se okolo něj stahovat smyčka, tady se to zatím straní toho hlavního proudu okolo mimina.

• 18.2.2021  22:56

Poleno opět promluvilo, a tak může Major Briggs pokračovat v nastoleném trendu mysteriozního duchu. Mimozemšťani, sny... vše je možné. Lovestory mezi Jamesem a Donou patří podle mě k tomu slabšímu v Twin Peaks, prostě taková klasická teen pruda. Stejně tak Jamesům přihrátej song mě úplně nebere. Ještě štěstí, že scéna vyústí v další návštěvu Boba, a během okamžiku se z romance opět přesuneme do pořádně husté atmosféry.

• 18.2.2021  22:37

Spíš než jako pohádka, tak mi to přišlo jako pokus o komedii v pohádkovém prostředí. Celý film stojí na humoru, a je tomu uzpůsobeno i obsazení. Parodují se klasické zaběhlé pohádkové pořádky, a jak je zmíněno i v samotném začátku filmu, tak se začíná vlastně pohádkovým koncem. Postavy jsou některé více, některé méně vtipné. Stejně tak i samotné vtipy, něco lepší, něco horší, nic, co by vás odrovnalo, nic, co by vás urazilo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21