Teče tudy řeka (1992)

Za mě teda vyhrává spíš ta nuda no... Redforf jako režisér, no nevim no, nikdy mě nenadchnul.... Tenhle film mi přišel dost často jakoby o ničem. Je tu výborný Pitt, a výborná dobová atmosféra, kostýmy a takové věci, ale až příliš často to nechává unikat myšlenky směrem někam mimo dění na obrazovce.

Lady Blue Shanghai (2010)

Atmosférou někde mezi Twin Peaks a Modrým sametem, kdy na jedné čekáte, kdy se objeví červené závěsy, a na druhé straně si říkáte "To je ale divnej svět". Klasicky u Lynche těžce uchopitelné a pochopitelné, takže nezbývá, než se nechávat unášet prapodivnými dialogy o tom, že se v místnosti objevila taška s modrou růží.... Trochu mě rušilo technické zpracování, hlavně kamera vypadala jak někde z fan filmu party lidí z hospody. Na druhé straně je tu ale výborná hudba, velmi se inspirující Badalamentim.

Sami - Jenny (2021) (epizoda)

Ufff, tak tohle bylo na mě asi moc takové... ženské no. Kecy o vagínách, dělohách.... Herečka mi přišla nic moc, ta se dala podle mého určitě také sehnat lepší. Závěrečná pointa asi tak od půlky poměrně snadno odhadnutelná. Zatím nejslabší díl.

Sami - Sasha (2021) (epizoda)

První půlka zas kecání o životě = o ničem... Naštěstí se to pak rozjelo, když se víc prohloubila ta linka okolo toho, proč ta ženská nechce vyjít, a jak se vlastně může karanténa (Není zmíněn přímo covid, ale inspirace je tu podle mě jasná) může na některé jedince až paranoicky působit. Dovedu si představit, že se takový lidé skutečně objeví i ve skutečnosti. Stačí si vzpomenout na lidi, co vykupovali šíleně obchoďáky...

Láska z pasáže (1985)

"Bony, chceš bony?" Jo vlastně, to jsme trochu vedle, i-když zas tak vedle ne... Srovnání těchto filmů je dle mě adekvátní. "Podsvětí" osmdesátek hraje hlavní roli v obou filmech, kdy v onom druhém je podle mého vykresleno mnohem lépe. Tady je to ve výsledku opravdu pak spíš o té lásce, a o jednom nepovedeném myči oken. A Míša David není Frankie...

Případ Platfus (1985) (TV film)

Brodského postava mi velmi připomínala jeho roli ve filmu "Mapa zámořských objevů", také učitel - dobrák - problémy se žáky...Ze začátku jsem si až říkal, jestli se nejedná o pokračování.  Asi v každé třídě se našel nějaký takový grázl, který dokázal zneužívat dobráckého přístupu svých učitelů, a do budoucna se to také asi nezmění. Za celý film se v podstatě nehneme ze soudní síně, což ale vůbec nevadí, protože na atmosféře to nijak neubírá. Je to taková zajímavá sonda do morálky společnosti 80. let, otázkou je, co tím asi chtěli soudruzi tehdá říct? Že by se v socialistické mládeži vyskytovali nějaké pochybné existence? No to snad ne?!

Sami - Peg (2021) (epizoda)

Co se mi líbilo, tak bylo napojení na předchozí díl a poukázání na vztah otec - dcera. Pěkně se ukázalo, že robo kloni byli fakt k ničemu, a jako podobná nepříjemnost se ukázali i samořídící auta, SOUHLAS! No k tomu napojení, Hellen Mirren jako dcera čistého černocha? Aha... Tak asi geny matky silně převládli no.  Koncept téhle série má určitě potenciál, ale je k tomu nutné mít výborně napsané scénáře, a ty mi zatím chybí, tady to bylo opět jen žvanění o průběhu života jedné osoby, který ani není nijak zajímavý.

Co ste hasiči - Bažina (2021) (epizoda)

S hasičema, jejich zvyky, potažmo nějakým humorem, který by mohl ukazovat nějaké typické hasičské situace to má společné fakt málo. Pokud si někdo myslel, že to bude hasičský Okresní přebor, tak musel velmi rychle vystřízlivět.

Černá zmije - Peníze (1986) (epizoda)

Už samotný název dílu snadno vypovídá o tom, o co v této části půjde, teď je jen otázka, jak je vydělat? Gruntovní šoustačkou? Tak aspoň 6 pencí no....  Percy se se svým zeleným zlatem také příliš nevyznamenal. Královna k bohatství také příliš nepřispěje, ale aspoň vždy se svou partou zaručeně pobaví, ikdyž Edmunda asi moc ne.

Černá zmije - Brambora (1986) (epizoda)

Jednoznačně prozatímní nejlepší díl seriálu. Úvahu o bramborách "Lidé je kouří, staví z nich domy, co bude příště? Budou je jíst?" dokázala překonat jen výborná epizodní role Kapitána Ruma, který by každé končetiny člověka dokázal vhodně použít... Je libo ucpání otvoru, prokousání se z lodi, záchranný člun? Vše se dá použít. BOMBA DÍL!