Reanimated

LinkedIn: Reanimated

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 27.8.2020  22:33
    Tenet (2020)

Já to cejtil. Trochu jsem se bál, ale je to pecka. Druhá projekce v IMAXu je nevyhnutelná.

• 27.8.2020  00:38
    Noroi (2005)

Celou dobu znepokojivé, asi jako kdybyste vzali hororovou část původních sérií Twin Peaks. K závěru pak čirý děs. Tohle mě fakt bavilo.

• 15.8.2020  13:46

Nic originálního. Ale je to precizně vystavěný, zahraný a natočený. Nicméně já bych tomu dal jiný konec. Tedy takový, který by vycházel z vrahových představ. Jenže ty špatný konce snad uměj jen Korejci.

• 8.8.2020  12:00
    Dark (TV seriál) (2017)

Dark... je to skvěle natočený, ozvučený a má to velkolepou výpravu. První sezóna je super, protože sledujeme zajímavou murder mystery, kterou táhne schopný herec (Oliver Masucci). Problém Darku je však překombinovaná zápletka a ansámbl postav, které jsou absolutně nezajímavé a nesympatické. Vidím to na 2,5 hvězd: za fajn první sezonu, super kameru a hudbu.

• 10.5.2020  22:03
    Duch ve stroji: SAC_2045 (TV seriál) (2020)

GitS: SAC je zpátky! Konečně jsme se dočkali regulérního 3rd GIGu. Kvalita scénáře je na úrovni prvních dvou, ale pryč je klasický styl animace a máme tady Aramakiho gumáky. Ale dá se na to zvyknout. Navíc pozadí vypadají skvěle a plynulost akce je super. Zamrzí absence Yoko Kanno, i tak je však hudba velmi kvalitní. 24 dílů je bohužel servírováno na půl. Už aby tu byla druhá část. Zápletka s post-lidmi je opravdu zajímavá.

• 6.5.2020  09:45
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Nejlepší TV seriál od Černobylu. Finální epizoda totální masakr, který převrátí divákova očekávání. Stylem, který ale dává smysl a mně to sedlo, protože jsem to zčásti odhadl. Nejvíc mě asi sebral Suleiman. Otec dívek, které se postupně nechají radikalizovat. I když člověk samozřejmě fandí Pervin. Pochvalu rozhodně zaslouží i Lancelot Ncube. Takový zm-, pardon záporák, se často nevidí.

• 13.4.2020  23:40
    1917 (2019)

Super kamera, nádherný soundtrack a vtahující atmosféra. Druhý Dunkirk se ale nekoná (v čem vidím podobnost? V tom časovém presu). Něco tomu prostě chybělo a já nevím, co to je. A jsem teď ještě o to víc rád, že plešouna za nej film si odnesl Parazit. Přesto ale okrouhlím na 4 hvězdy. Znova to ale vidět nemusím.

• 28.3.2020  11:09
    Neviditelný (2020)

Už to tady napsali jiní, takže to nebudu hrotit. Po závěru jsem myslel, že tam je nějaký skrytý twist, protože finální úšklebek hrdinky mi přišel, že se konečně totálně pomátla a ve dvojce se utrhne ze řetězů, jako Daenerys při spálení King's Landing. Ale ono ne. Autoři to opravdu (dle rozhovorů) mysleli doslovně: muž zlý, žena obět. Nebylo by dobré v rámci "subverze očekávání" tahle už teď také klišé postavit na hlavu? Jinak oceňuji úvodní escape, tísnivou kameru a dobrý zvuk. Ale ty postavy! Jejich chování bylo totálně na pěst (a takovéto věci u filmu řeším pouze pokud scénář opravdu skřípe). Takže dávám lepší 2 stars.

• 11.3.2020  09:38
    V síti (2020)

Chtěl jsem se rozepsat, ale potom jsem si všiml, že to xxmartinxx už pěkně shrnul. Takže asi tak.

• 5.3.2020  20:31

Underrated gem! Je to skoro jako Blade Runner. Děj je úplně mimo, ale ta atmosféra, kamera a hudba.

• 16.2.2020  20:09

Trochu slabší Hosoda, ale i tak velice příjemný film. Ale Tokikake a Summer Wars o dost výš.

• 16.2.2020  20:07
    Ame agaru (1999)

Tohle byl balzám na duši.

• 9.2.2020  10:15
    Naneživo (2017)

Úvod je WTF, ale pak !pom! a začnete se válet smíchy po zemi. Tohle byla smršť originality.

• 1.2.2020  11:16
    Gentlemani (2019)

Ritchie je zpátky! Nuff said, cunts.

• 29.1.2020  10:00

Nečekaně dobrý!

• 11.1.2020  20:20
    Na nože (2019)

Mno, po pochvalných ódách jsem čekal víc. A celou dobu se přiznám, že jsem se těšil na nějaký libový finální zvrat, který by to celé postavil na hlavu. Ve stylu starý Harlan to fakeoval a nakonec se zjeví, protože nůž byl rekvizita (což jsme i viděli v jiném kontextu). Myslel jsem, že tam bude víc úmrtí a více nečekaných zvratů. Narativ se měnil, to ano... ale šokantní mi to nepřišlo. Nicméně Daniel byl vynikající a jeho další případ vidět chci.

• 29.12.2019  13:10
    Irčan (2019)

Nevím, jak je to možný, ale celou dobu jsem to neskutečně žral. Na jeden zátah to padlo jako nic. Možná je to tím, jak nádherné obrázky vykouzlil Rodrigo Prieto. Možná tím, že De Niro, Pacino a Pesci hrají jak o život...

• 19.12.2019  12:49

Pro mě první Star Wars (nepočítám spin-offs), které po první projekci nechci hned vidět znovu. EDIT: po pár dnech přemýšlení snižuji na dvě. Kurňa tohle se dalo udělat jinak! Po TLJ byl v podstatě cleanslate. Dva dobré charaktery, které oscilují mezi Světlem a Tmou. Silný First Order a slabí Rebelové. Šlo to udělat osobně o Rey a Kylovi. Napozadí toho válka, kterou Rebelové nemůžou vyhrát...

• 21.10.2019  10:09

Zajímavý nápad a silný vizuál. Ale celé je to pohřbené divným chováním postav a matoucím střihem. Totálně tomu chybí napětí. Celou dobu jsem bojoval s tím jestli to vypnout, ale nakonec jsem chtěl vidět rozuzlení. Jinak scéna s dodávkou je tak neuvěřitelně špatně natočená, že to působí jako parodie na 90's horory.

• 29.9.2019  13:21
    Blame! (2017)

Jdu načíst mangu, protože Tsutomu Nihei je génius. Strašně se mi líbí, že jeho vize budoucnosti působí hororově a vlastně strašně nelidsky. Takhle nějak by mohlo vypadat peklo. Mezitím doufám, že nám Netflix dá pokračování.

• 12.9.2019  21:13

Rodinu si nevybereš... tohle je horor roku! Zapomeňte na Slunovrat a To 2. Zábavná pecka s božskou Samarou.

• 12.9.2019  09:43

Asi už jsem znecitlivělej, ale čekal jsem mnohem víc. Myšleno, že než se holčina pomstí, tak dostanou se starým od buranů mnohem větší šišku. Jako jo, popravy celkem dobrý... je to takový Sám doma, akorát že tady pasti zabíjej. Ale člověk si furt říká, že v reálu by tu past určitě nestihli/nezvládli potichu udělat. Zkrátka promarněná šance. Honky, běž sežrat rejžu.

• 7.9.2019  16:07
    You're Next (2011)

Takhle stupidně se chovající bandu nesympatických lidí jsem dlouho neviděl.

• 6.9.2019  09:42

J*A*S*M totálně vystihl moje pocity, takže už nic psát nebudu. Snad jen zklamání roku, i když wait... ještě tu bude Skywalkerův vzestup.

• 16.8.2019  09:55

Tohle bude chtít druhou projekci - snad se dočkáme toho prodlouženého sestřihu. Jinak: super atmosféra a výborný Pitt! a DiCaprio.

• 15.7.2019  09:46
    Parazit (2019)

Obří pecka, ve které Bong Joon-ho předvádí, že je mistr míchání žánrů a sociální kritiky. Přesto u mě vede Pečeť vraha. Po druhém zkouknutí zvedám na 5*. Film roku.

• 26.6.2019  09:46
    Yesterday (2019)

Hey dude! Ne, tohle nebude novodová klasika po vzoru Love Actually. Ale feel good pecka to je bez debat. Smál jsem se skoro celou dobu. Je to typ filmu, kterému nejlíp sedne plný sál dobře naladěných diváků.

• 8.6.2019  23:02
    Dokonalost (2018)

Tohle bylo lahůdka. Lepší než Get Out a Us dohromady. Nic si nečtětě a večer si to vpalte.

• 6.6.2019  10:05
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Nekompromisní rekonstrukce toho, co se stalo. Perfektní herci a dialogy, co jdou na dřeň. A zčistajasna je tu seriálová událost roku (minimálně). Doufám, že od tvůrčího dua Mazin/Renck zas brzy něco uvidíme.

• 18.3.2019  10:14

Čekal jsem větší řachandu, protože tu byl potenciál na opravdu srandovní scénky. Nakonec je to "jen" milá zombie variace na Romea a Julii...

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12