Rodina je základ státu (2011)

trochu mě to nasralo, Chmelovy výbuchy mě donutily se občas v kině ošívat, Fingerová mě vysloveně iritovala, podivná nedějovost a občasná afektovanost mi neseděla (nesdílím zřejmě Sedláčkovu nasranost společností), nejen scéna s policistickým duem byla zbytečná, občas se to tváří jako velkej film, epos, ale tak vyleštěnou formu to nemá... ale - celkověj záběr, téma, převrácenej způsob vyprávění, kamera a pár fascinujících takřka surrealistickejch nápadů ze Sedláčka dělaj jednoho z nejzajímavějších českejch režisérů, 4-

Ex Drummer (2007)

přehlídka dobrýho vkusu... trochu víc příběhu a mohlo to bejt na pět

Největší z Čechů (2010)

setrvale ignoruju českou produkci, ale tohle je důkaz, že občas něco stojí za to... krásně strohej a ušmudlanej film, civilnost, na kterou jsem už dlouho nenarazil, skvěle debilní nápad i plakát, bezvýchodnost a trapnost a neproměněný lvi, co víc si přát, 4+

Kůže, kterou nosím (2011)

až staromilsky krásná kamera a režijní postupy v oslavě chirurgických pomůcek... jen doufám, že mám pravdu v tom, že se Pedro nebere moc vážně a taky se tak potutleně usmívá jako Kafka předčítající svoje romány, protože okouzlení se rozhodně dostavilo, ale emoce jakéhokoli typu nikoli, 4-

Na Hromnice o den více (1993)

myslel jsem, že nemám rád americký komedie 90. let, ale výjimky potvrzují pravidlo - Bill Murray (a W. Allen) jsou prostě vtipný v každym věku... PS: konečně vím, jak vypadá svišť!

Melancholie (2011)

Trier je (pořád) trochu génius a trochu kretén a už to člověka skoro přestává bavit... děkujeme za poslední dva filmy, jsou opět jiné, ale teď zas prosím jiným směrem... a, pro-bo-ha, pokud tedy Trier vědomě opouští Dogma 95 (což mu určitě prospělo), mohl by se naučit zacházet s hudbou ve filmu; už ani nepamatuju, kdy jsem viděl něco s takhle odflákllou hudební složkou - přes jinak všudypřítomný perfekcionismus. Dost o režisérovi, velký respekt všem zúčastněným hercům. 4-

Já a Ty a všichni ostatní (2005)

docela překvapení, jen nevím, jestli by měla Miranda i nadále hrát (ten hlas!) a jestli by se jako režisérka neměla obrátit k ještě většímu surrealismu, protože vždy, když se začne mluvit trochu vážně, moc to nefunguje... jo, a mohlo to bejt klidně delší, 4-

Pouta (2009)

Díky... režie, herci, kamera, hudba, repliky... těch sedm let práce je vidět... těmhle filmařům, prosím, dávejte práci... to, že bych ještě trochu cvrnknul do scénáře a postsynchronů, se jeví jako detail, 4+, s tím, že bych to chtěl vidět ještě a nejlépe v kině a možná dám pět.

Imaginární lásky (2010)

nehotový, ale velmi cenný... 4-, ...zajímavé komentáře: xenopus, bassator,

Californication (2007) (seriál)

...trochu mě sere ten (ne)děj, Karen, Mia i Becca a - ano - to LA, ale dialogy jsou napsaný bravurně a Duchovny je sexy, šťastná volba - bez něj by tenhle seriál zapadl do průměru...