Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

chyba je samozřejmě už rozhodnutí zfilmovat tuhle předlohu - dvouhodinová zkratka masakruje detektivku, ale akční film z toho taky udělat nejde ... dobrej (zranitelnej) craig, fajn hudba, jinak si nemůžu vzpomenout na něco, co by mě zaujalo

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

ony to nejsou osmdesátky? to je tak banální syžet, že je to až neuvěřitelný... a nejsympatičtějším hercem celýho seriálu je Charlie Sheen?!! A ta znělka? He?!

Jeden den (2011)

ne úplně do mýho vkusu, ale musím uznat, že hraní s postupnou proměnou kostýmů a make-upů mě bavilo a Anne Hathaway byla (kupodivu) opravdu dobrá.

Země bez zákona (2012)

"drsná" poetika, v různých obměnách již tolikrát viděná někde jinde, dost pozbývá na síle... casting hvězd LaBeoufa a Oldmana asi nebyl nutný, jeden se snaží moc, druhý zas moc ne... nemám rád klišé "samoúčelné násilí", ale tady už mě to fakt sralo (nudilo)... největší pozitivum byl Tom Hardy a taky dobrej pocit z toho, že to vedle mě v Puppu musela vytrpět ministryně kultury a nedat na sobě nic zdát (a že trpěla jsem si skoro jistej)... téma fajn, čistý 2*

Zpátky do školy (2009) (seriál)

na rozdíl od většiny přítomných nesdílím nadšení z těch všech filmových odkazů a v půlce druhé série se mi stýská po tý wesandersonovsko-rickygervaisovský poetice ztřeštěné obyčejnosti, kterou jsem znal z první série.

Panna nebo orel (2010)

má to až skoro shakespearovské rozměry... občas je ten fakt, že chudák Olive je jedinej normální tvor široko daleko, trochu přitaženej za vlasy, ale to tuhle skvěle vystavěnou dobrou společenskou komedii to nekazí... rodinný scénky super, Emma Stone moc fajn, 4-

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Civilní, lidské, obyčejné v tom nejlepším slova smyslu, komorní, uvěřitelné, zkrátka velmi dobré... herci dobří, kluk nesere (nevidí mrtvý lidi, nechce hrát kvůli žádný holce na bubny...) Jen se bojím, že to poměrně rychle zapomenu a přemýšlím, je-li to nevýraznou režií nebo ještě něčím jiným.

Les pro stromy (2003)

Schwäbisch, ruční kamera a pořádná porce všední deprese...

Do Říma s láskou (2012)

Jeden z jeho nejslabších... povrchnost, která je u W. A. beztak dost často, se v podobně fragmentovaném filmu ještě znásobí a Řím, stejně jako předtím Barcelona a Paříž, je jen zásobníkem klišé a sám vlastně ve filmu přítomný není, jen to, co se o něm povídá. Woody ale nikdy nebyl přítel hloubkových rešerší. Naopak míra dada mě příjemně překvapila. Baldwin a Benigni jsou fajn, na zbytku ansámblu je vidět, že se asi točilo rychle, především Eisenberg působí velmi nejistě... 2-, ale stejně doufáme, že dojede až do Prahy, že?

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

ale ta druhá hvězda je teda hodně upocená (za jízdu ve vlaku)... myslel jsem, že vtip téhle variace na téma šerlok je někde jinde než v slow-motion letících kulkách... srovnání s pirátskými sequely sedí, tuší někdo, proč hráli ty šachy? 2-