RickyFitts

Matěj Žaloudek

Česko
(kom)pozér

• 13.1.2016  09:58

Ale jako jo, ve chvíli, kdy to připomíná Poprask na laguně nebo nějaký jiný klasický převlekový komedie, kde se vrší lži, který prostě jednou musej vyplavat na povrch, je to vtipná hříčka... jinak je to samozřejmě ulepená slátanina, i když Jennifer je fajn.

• 13.1.2016  09:56
    Mozart in the Jungle (TV seriál) (2014)

Námět dobrý, po pár dílech tomu ale dochází dech. Umím si to představit natočené a napsané o mnoho lépe. 3-

• 10.7.2015  22:55

Předlohu neznám, ale události ve filmu přicházejí překotně a postavy jednají nelogicky. Delší stopáž s vysvětlováním by tomu asi pomohla. Krajinky jsou pěkný a zvířátka jsou milý, režie je ale dost bez nápadů (tenhle člověk natočil Festen?!!) a ve svém žánru ten film asi rychle zapadne.

• 10.7.2015  14:34
    Den zrady (2011)

chci z toho seriál nebo sequely nebo aspoň dvojnásobnou stopáž! Ta skvělá atmosféra by se dala ždímat dýl 4+

• 10.7.2015  14:32

Na to jaká je to neuvěřitelná ptákovina, to má opravdu úžasný detaily a nápady a milé absurdity, o tom žádná... ve svém žánru je to možná film dekády, ale pro mě je tenhle žánr prostě tak mimo to, co od filmu očekávám, že víc jak 3* neumím.

• 10.7.2015  14:28

trapný, stokrát viděný, nerealistický, patetický, předvídatelný a nudný... obzvlášť závěrečná scéna je úplně neuvěřitelně debilní, špinavý válečný drama končí jako každej jinej americkej film o hrdinné pětce američanů a hloupých fašistech, který si běhaj pro kulky sami. 1+

• 8.7.2015  22:15

děj to nemá a obrázky dost balancují na hraně kýče, ale ty surreálný dialogy jsou fenomenální...

• 8.7.2015  22:09

jednoduché, civilní, dobré, pravdivé... ale asi to nikoho nijak zvlášť nenadchne (pokud v tom tedy neuvidí sám sebe etc.)

• 8.7.2015  22:07

moc fajn jednoaktovka... civilní, uvěřitelné, příjemně současné a tak 3+

• 8.7.2015  22:04

obrazově skvěle natočené, hudba výborná, ale celé předvídatelné a od poloviny vlastně dost nudné a přiznejme si to - trochu zvrácené... 1+

• 28.6.2015  23:45

geniálně natočené nic

• 27.3.2015  21:02

zasloužilo by si to hvězdu jenom jednu, ale 1) je fascinující, jak to někomu může procházet, točit filmy takhle staromilsky, banálně, rychle (ten závěr! wow! which century is that?)... 2) film s Emmou prostě nemůže být špatný

• 15.3.2015  01:17

velezvláštní atmosféra americkýho bezejmennýho předměstí, ale příliš velkohubý scénář a neuspokojivý děj i chování postav...

• 8.3.2015  21:21

Filmařsky nezajímavý, téma dobrý...

• 5.3.2015  23:15
    Juliny sny (2014)

Hustý, hustý, hustý...

• 3.2.2015  12:31

nejlepší film o američanech od Americký krásy...

• 30.11.2014  22:36

Filmařsky prázdné, jakkoli téma je veledůležité. Jako videoart snad funkční, jako film do kina utrpení pro diváka, který ty komentáře na Novinkách už alespoň jednou četl.

• 30.11.2014  22:35
    Několik Let (studentský film) (2014)

Stoupl bych si tam s nima, ale angažovanost filmařky je vždycky na škodu, film není schopen kriticky reflektovat činy hlavního představitele a je spíše nechtěným dokladem o smutné impotenci českého aktivismu...

• 19.10.2014  11:35

Formálně krásným záběrům dochází ke konci dech, zčásti kvůli předvídatelnosti a zčásti kvůli nereálnosti příběhu. Ergo: skvělá atmosféra, skvělá témata, skvělí herci a skvělé momenty, ale jako příběh nefunkční a rozpačité a na konci přece jen nemístně patetické. 3+ PS: Jestli si tolik lidí myslí, že tenhle film je "o náboženství" nebo dokonce "o křesťanství" a že dokazuje jeho "zrůdnost", tak je to fakt smutná - i když očekávatelná - vizitka českého diváka.

• 10.7.2014  23:00
    71 (2014)

StarsFan to vystihl naprosto přesně. Baví mě v tom ta politika, scéna střetu s obyvateli na začátku je natočena geniálně, ale od ní jde radost z filmového řemesla jen dolů. Dojde i na západy slunce! (Mohlo to být mimochodem klidně delší, to zas jo... aby i hlupáci jako já pochopili, kdo je kdo, a o co mu jde.)

• 10.7.2014  22:54

Krásný mix jemného humoru a melancholie. Filmařsky mnohem dál než ty dva ostatní kurdské filmy, co jsem měl možnost vidět. A nádherné titulky, ty úvodní, kinové i ty závěrečné, deštivé.

• 10.7.2014  22:45

Nevím, jestli se z toho dalo vykřesat o moc víc; hudba docela skvělá.

• 10.7.2014  22:42

Úžasný. Škoda, že to nebylo delší a tu depku z McCarthysmu to ještě nerozetřelo...

• 8.7.2014  01:06

Hromadné opouštění sálu v KVIFF, přiznejte se, kdo z vás to má?!

• 8.7.2014  01:04
    Barbaři (2014)

Asi mě to nešokovalo tak, abych geniálně vystiženou atmosféru ocenil jako důvod pro to, natočit film. Scény v Bělehradě skvělé.

• 8.7.2014  00:59
    Cesta ven (2014)

Rozporná věc; úžasný počin, ale nepřesvědčivý scénář i režie. Neherci nevadí.

• 8.7.2014  00:57
    Bota (2014)

Takový ten slušný, pěkný, nepřekvapivý, bezútěšný festivalový film.

• 8.7.2014  00:55
    Self Made (2014)

Asi to měl být takový nestrašidelný Lynch, ale moc to nefunguje. Absurdní scény v Machalině bytě jsou skvělý, všechny ostatní se zdají nadbytečný.

• 1.5.2014  02:08

nedotažený řemeslo, sklouzání ke klišé, strašná hudba, ale režisérskej talent slibnej... škoda, že se to v tý půlce nezlomilo do vážný noty definitivně, ty chvíle, kde v tom probleskoval Haneke byly moc fajn, 3+

• 24.3.2014  17:21
    Past (2007)

Zručně natočený thriller, sociální kritika, která funguje a nedá se jí nic vytknout (paralela s prázdným rámem je brilantní) a hlavně výborně vybraný Nebojša Glogovac.