Véča

Véča


Pixilating

92 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 21.2.2010
  Ivan Mozžuchin
  (herec)

  Ivan Iljič Mozžuchin se narodil 26. září roku 1889 ve vesničce Kondol, Saratovské provincie Ruského impéria a stal se bezesporu nejvýznamnější filmovou hvězdou kinematografie carského Ruska, jeho kariéra pokračovala ale i po útěku z rodné země ve Francii, USA a Německu a svou uměleckou dráhu ukončil až za zvukové éry v roce… (více)

  • 2.11.2005
  Lilian Harvey
  (herečka)

  Lilian Harvey, vlatním jménem Helen Lilian Muriel Pape se narodil 19. ledna 1906. Její matka byla angličanka a otec německý obchodník. Ve věku osmi let se její rodina přestěhovala do Německa a krátce nato vypukla první světová válka. Většinu války strávila ve škole ve Švýcarsku, kde zdokonalovala svoje jazykové znalosti a… (více)

  • 2.11.2005
  Pavla Vrbenská
  (herečka)

  Vlastním jménem Milada Šupitová. Od deseti let účinkovala v dětském rozhlasovém sboru a později také v dětských rozhlasových hrách. Touha po divadlu ji roku 1940 přivedla na pražskou Státní konzervatoř, odkud po dvou letech přešla na konzervatoř v Brně. Po absolutoriu získala angažmá v Českém lidovém divadle v Brně a poté… (více)

  • 2.11.2005
  Sarah Bernhardt
  (herečka)

  "Měli bychom nenávidět jen velmi zřídka, protože je to příliš unavující, často odpouštět a nikdy nezapomínat."

  Tato francouzská, především divadelní, hvězda se narodila 23. října
  1844 pod jménem Henriette-Rosine Bernard. Traduje se, že byla posedlá smrtí. V 15 letech si sama koupila rakev, ve které občas spala. Proto pak také… (více)

  • 2.11.2005
  Max Schreck
  (herec)

  Maxmilian Schreck se narodil 6. září 1879 (některé prameny uvádějí 11. června téhož roku. Hereckou průpravu získával na prknech Staatstheater v Berlíně. Debutoval ve hře Messeritz a Speyer, načež se vydal na turné po německých městech, jako byly Zittau, Erfurt, Brémy, Lucerne, Gera a Frankfurt am Main. Po konci svého turné se… (více)

  • 2.11.2005
  Brigitte Helm
  (herečka)

  U Brigitte Helm je dnes známa především role ve filmu Metropolis, málo se již ovšem ví, že právě ona mohla pro nás dnes být místo Marlene Dietrichové Lolou z MODRÉHO ANDĚLA , nebo že režisér James Whale uvažoval o jejím obsazení do svého filmu Frankensteinova nevěsta.

  Brigitte Helm se narodila v roce 1906 (některé zdroje… (více)

  • 2.11.2005
  Oldřich Kmínek
  (režisér)

  Oldřich Kmínek se narodil 5. 12. 1892 v Praze. Původně byl obchodním cestujícím papírnické firmy a již ve svém mládí projevil herecké ambice. V roce 1918 si poprvé zahrál ve filmech KOZLONOH a UČITEL ORIENTÁLNÍCH JAZYKŮ. O rok později natočil svůj první film, sentimentální melodrama JINDRA, ke kterému si napsal i scénář a ve… (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace