nithiel

Geodet, Ph.D. student

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 24.2.2018  10:03
    Tvář vody (2017)

Tvář vody je film, který divákům do posledního framu ukazuje, proč existuje kinematografie - aby nám vyprávěla příběhy, které by jinou formou vyprávěny být nemohly. Přes naivní a pomalinku plynoucí příběh člověk se zatajeným dechem čeká na další záběr. O Sally Hawkins jsem doteď neslyšel, ale ve své roli je naprosto bravurní. U Shannon svou typickou roli typicky zvládá také.

• 18.2.2018  10:43

Z velké části přesně tam slaboduché jak byste čekali, ale velké množství více či méně využitých, ale velmi invenčních (a místy krásně nechutných) nápadů to pozvedají výrazně nad průměr.

• 11.2.2018  20:21
    Blok 99 (2017)

Pokud pro vás byla scéna s obrubníkem v American History X za hranou, tak tohle opravdu není film, který byste měli vidět. Scénář se ničím zbytečně nezdržuje a s tím, jak se Bradley propadá do stále větších problémů, extrémní násilnost scén eskaluje. Vaughn v roli kolísající mezi pomalou a úspornou rozvážností střídanou cholerickými výbuchy exceluje, charakter velmi podobný tomu z Temného případu mu vyloženě sedí.

• 3.10.2017  10:20
    Baby Driver (2017)

Hudba super, ale ten klip se dost táhl.

• 1.9.2017  08:24

Po rozpačitých recenzích velmi příjemné překvapení. Děj je epizodický a jednotlivé scény jsou občas sestřiženy na úplné minimum, ale to podstatné se odehrává na jejich pozadí - tam se vine jediná podstatná linka, která v závěru nenásilně dospěje ke katarzi.

• 17.8.2017  10:43
    Dunkerk (2017)

Strhující atmosféra od cca 5 vteřiny až do ztichlého konce vytvořená dokonalý skloubením záběrů s tísnivou a znervózňující "hudbou". Dějové linky navzdory své nepoměrnosti krásně skloubeny, ale ono by ani nevadilo, kdyby nebyly, děj je tady až na posledním místě. Jde o atmosféru beznaděje, střídanou krátkými záblesky optimismu, ukončenými potopením dalšího torpédoborce. Obří plátno v imaxu člověka vtahovalo doprostřed dění. jen jsem si chvílemi nebyl jistý, jestli některé basové zvuky už od Zimmera mají znít, jako by byly za hranou výkonu ozvučení, nebo jestli to ty repráky fakt nedávaly, občas to už trochu rušilo.

• 26.3.2017  12:52

Je vidět, že Ford má obrovský cit pro detail, skoro každá scéna je vypiplaná tak, že by mohla být obrazem. Znepokojující paralela mezi "perfektním" a zničeným životem, které jsou podobně prázdné (jí zbývá jen kniha, jemu jen pomsta). Díky za to, že knižní metafora jejich skutečného vztahu není doslovná, spíš jen propojuje v náznacích... závěr pak jen dotváří skvělou atmosféru filmu a přesně k ní pasuje. PS: Pokud nejste náruživým návštěvníkem východoněmeckých nudapláží, tak se vyhněte úvodním titulkům ;)

• 5.9.2016  13:55

Zábavný úlet, trochu ve stylu brakové akční literatury. A Sam Rockwell by si zasloužil i mnohem větší role.

• 21.6.2016  22:16
    Rubber (2010)

Neuvěřitelné, kolik se dá vytěžit ze záběru na kutálející pneumatiku, když to umíte s kamerou. A celý tenhle dada styl mě bavil.

• 1.5.2016  16:48

Za těch šedesát let nevznikl film, který by dokázal ta dokonale kombinovat animaci s živými herci. A není to neschopností následovníků, je to zemanovou genialitou. Ani naivita jednoduchoučkého příběhu nevadí, člověk je neustále oslňován černobílou krásou.

• 10.4.2016  00:57
    Spectre (2015)

Zoufale neoriginální, krom úvodní scény z mexika už diváka nic neprobere z letargického čekání na závěrečné titulky. Technické serepetičky nedávají smysl (co má sakra být nějaká chytrá krev??? prostě mu dám GPS čip). Scénář občas nedává smysl (proč je bond poslán za dcerou, když by mu otec mohl dát stopu sám ?) A celý koncept prapůvodce všeho zla je za vlasypřitažený, chudák Waltz nemá na čem stavět. A závěr to celé posílá do kytek.

• 10.4.2016  00:38
    Spotlight (2015)

Řemeslně velmi dobře odvedená práce podpořená extrémně silným tématem. Rozhodně stojí za to vidět... ale vyloženě kulervoucí to není. (Smutným dokladem jest, že pro mě nejsilnějším momentem projekce byl seznam diecézí v závěrečných titulcích). Nedivím, se, že oscara vyhrál, ale můj favorit by to nebyl.

• 2.4.2016  22:34

I say never again

• 20.3.2016  10:22
    Moonraker (1979)

Několik vynikajících vtípků propojených naprosto wtf dějem s dada momenty. V hodnocení průměruji možnost, že to tvůrci mysleli vážně, pak je to na odpad a druhou, že si to dělá srandu samo ze sebe, pak by to bylo možná i na čtyři.

• 31.1.2016  16:06
    Thunderball (1965)

Zbytečně moc potápění :D

• 31.1.2016  16:04

Zábavná podívaná navzdory neveselému tématu, podaná bez většiny klišé, které takové filmy obsahují (A některým se přímo vysmívá). Velmi dobře vykreslené postavy včetně těch vedlejších (Tatík s kočkou je prostě boží). K tomu pohodový soundtrack a cool parodie klasických filmů.

• 8.1.2016  13:15

Tarantino úspěšně překročil hranici, kdy mi je sledování scén fyzicky nepříjemné (ano, vím, že je to nadsázka, ale fakt nepotřebuji vidět člověka, který si vyčesává z vlasů kousky lebky svého blízkého). Nej plus filmu je neskutečně uderný ústřední hudební motiv od nesmrtelného Morriconeho.

• 3.1.2016  13:23

Výborná scéna v opeře, jinak to co mě nejvíc štvalo přesně vystihl Simon Pegg: "Není to nemožné, je tady právě jedna možnost"... Ty slabá místa se začínají opakovat jako u hvězdy smrti ve star wars a už je to dost otravné...v minulém díle to nebylo a bylo to v pohodě.

• 3.1.2016  13:10

Nedovolím si hodnotit, neboť hlavní postava mi byla tak neuvěřitelně nesympatická (což značí, že zahraná je velmi dobře), že jsem musel někdy po polovině vypnout a doufat, že neušel trestu.

• 3.1.2016  13:07
    Fair Play (2014)

Zajímavé a v Čechách nepříliš časté sportovní drama. Dobře, že se někdo opřel do částečně tabuizovaného tématu systematického dopingu ve východním bloku (Na některé 30 let nepřekonané světové rekordy by to mohlo vrhat špatné světlo ;). Vadila mi přehnaná stopáž celkem zbytečně natahovaná zápletkou s disentem, leč vedla k závěrečné katarzi.

• 2.1.2016  22:46

Doufejme, že to bylo opravdu naposledy...zvrat následuje zvrat, bohužel to ale nezakrývá, že pointa zoufale chybí. A co byly sakra ty rotující střihy?? to je zlo i v powerpointu, natož v produkci BBC.

• 26.12.2015  17:19
    Tři bratři (2014)

Jedna hvězda za první příběh, který byl alespoň na hranici snesitelnosti, zbylé dva byly daleko za ní. Nudné jednoduché písně, rýmy které by vymyslelo osmileté dítě a naprostá absence scénáře mi naprosto pokazila štědrý večer. Krom toho bych u pohádky očekával nějaký přesah, něco, co si z toho mají děti odnést...ale to pro mě námluvy desetileté nevěsty ani vytrvalé stalkování není. PS: Ještěže je Karel Zeman dávno mrtvý, protože kdyby koutkem oka zahlédl toho vlka, tak by musel umřít studem z toho, kam se české triky dostaly.

• 8.11.2015  17:38
    Profesionál (1981)

Celý film je neskutečná jízda doplněná vynikajcící hudbou a po tom konci nemohu jinak než jít na 100%

• 8.11.2015  17:36

Po prvních pěti minutách jsem byl blízko k vypnutí - ještě že jsem to neudělal. Jak se ukáže, o co vlastně půjde, začne to být výborná sebeparodizující komedie. Jen scény se spisovatelem mohly být občas trošku kratší (rozhodně však ne na účet Jacqueline Bisset, ta byla v civilní čísti mnohem více sexy, než v té fikční)

• 8.11.2015  10:17

Film, který pohladí po duši, přičemž absolutně nedokážu říct, proč. Neměl jsem absolutně žádná očekávání a bál se, že to po půlhodince vypnu, ale nadšeně jsem se koukal až do konce. Tuším ale, že každému filmu ze současnosti s tak stupidní zápletkou bych nasypal odpad, ale tohle se svou atmosférou posouvá na úplně opačnou stranu škály... (Nebo je to prostě tím, že v tom hraje Keira :D)

• 8.11.2015  10:13
    Apokalypsa (1979)

Tříminutové výborné scény střídané 30 minutami pekelné nudy. Poslední půlhodinka s kurzem je přesně tak démonická, jak se dalo očekávat, ale to na tříhodinový film prostě není dost

• 8.11.2015  10:07

Ano, director's cut možná dává narozdíl od původní kinoverze smysl, ale já se těm producentům fakt nedivím, to je prostě tak zoufale dlouhé, sice krásně vypointované, ale vždycky na tu pointu čekáme hodinu, a to je prostě moc. Ve krom rozmáchlosti ničím nevyčnívající gangsterka, kmotrovy nesahající po kotníky.

• 8.11.2015  10:03
    Ex Machina (2014)

Jednoduchý komorní film, klasická zápletka, která skrývá více, než kolik se zdá na začátku, většinu jsem sice prokoukl, ale ne vždy se stalo přesně to, co jsem očekával a když se na závěr zjevily bílé šaty, očekával jsem trapně-dojemnou selanku, která naštěstí nepřišla a stvořila naopak závěr velmi znepokojující.

• 8.11.2015  09:57
    V hlavě (2015)

Výborný nápad, krásně vizuálně zpracovaný, se spoustou drobných nápadů, které jsou jen tak okrajově zmíněny ( noviny o tom, co se děje venku atd.) Jen je trochu škoda, že se scénář zuby nehty drží dosti jednoduché dětské zápletky, když stejně většinu point dítě neocení, být to cílené na dospělé a komplikovanější, byla by to naprostá paráda (Nejvtipnější byly scénky z cizích hlav, kterých ale bylo zoufale pomálu). I tak je to ale krásný film, u kterého se budete většinu stopáže nadšeně usmívat ;)

• 8.11.2015  09:52

Je to zábavné, originální a navzdory vnitřní roztříštěnosti to dává smysl. Spousta point se vyjeví až zpětně, když na ně mimochodem narazíme v další části snímku, Každopádně úplně přikovaného k plátnu mě to neudrželo a popravdě se nedivím části diváků, kteří pravděpodobně přišli na crazy komedii z první půlhodinky a po jejím skončení opouštěli sál.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11