beso74

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 12.11.2018  07:14
    The Darkness (2016)

Rodinná psychologická dráma sa obtrela o duchársky horor a vznikol paškvil menom Darkness. Otec-sukničkár a matka - ex-alkoholička majú dcéru s bulímiou a syna s autizmom. Aby toho nebolo málo, nasťahovalo sa k nim ešte niekoľko duchov. Samozrejme, rodičia si všimnú, že niečo nie je v poriadku až kdesi uprostred filmu, keď sa k hnusnému zápachu, stále tečúcej vode, samo zatváracím dverám a večne štekajúcemu susedovmu psovi pridajú odtlačky špinavých rúk, prítomnosť zvierat a podobné chuťovky. A tak mamka sadne za internet a vygugli, že majú doma ducha, a dokonca nie jedného. Nuž ako správne podotkla vo filme jedná postava, svet je plný veci, ktoré nevieme vysvetliť. Jednou z nich je aj dôvod, prečo sa tvorcovia ako Greg McLean, Kevin Bacon a Radha Mitchell upísali takejto hovadine. Veľmi slabé 2 hviezdičky...

• 9.11.2018  07:33
    Security (2017)

Akčné béčko, ktoré sa na nič nehraje a dá divákovi presne to, čo chce vidieť - akciu. Krátky úvod v ktorom zúfalý Antonio hľadá prácu, hoc aj umývanie záchodov, aby nakoniec dostal ochranku v obchoďaku, potom rýchly strih a predstavenie (poriadne hnusného) dievčatka a hrdlorezov, ktorí sa behom 2 minút vysporiadali s celým konvojom FBI. Potom nasleduje osudové stretnutie - dievčatko zaklope na dvere a Banderas sa jej ujme. A samozrejme, tím, ktorý ľavou zadnou odrovnal profesionálov má existencionálne problémy v boji so 4 trkvasmi a jedným ex mariňákom, ktorí nie sú ani vyzbrojení. Logika adios a začína akcia, v ktorej skupinka nájomných zabijakov nie je schopná z 10 metrov trafiť svoj cieľ a zmocniť sa dievčatka. Ale aj tak je to lepšie ako napr taký Acts of Vengeance, ktorý bol zabalený do pseudo filozofických úvah. Slabší priemer, ale ako akčná jednohubka celkom ľahko stráviteľné.

• 8.11.2018  17:20

Ďalší slasher, ktorý neprináša nič nové, ale je aspoň remeselne solídne natočený a dá sa pozrieť bez ujmy na zdraví. Máme tu zväčša bezmasu skupinku bývalých spolužiakov, vcelku pekný domček, kde sa má odohrať žúrka pred stretnutím po 10 rokoch, jedno nepekné tajomstvo a vraha v kostýme a maske. A samozrejme, školskú ročenku, v ktorej sú fotky nešťastníkov s popisom, čo najpravdepodobnejšie budú v budúcnosti robiť. Tá ma vo filme dôležité poslanie - stáva sa pre maskovaného vraha návodom, ako so skupinkou naložiť. Celý film je jedno nahromadené klišé - začína to príchodom prvej postavy do domu a jej rýchlym odchodom zo scény, nasleduje príchod ostatných, siahodlhé jalové keci o ničom, potom vražda, k nej ďalšia a ďalšia. Kostým vraha, absolventská róba doplnená maskou spravenou zo spomínanej ročenky, nie je zlý. Horšie je to s prevedením vrážd a s identitou vraha (veľmi ľahko odhaliteľné práve vďaka spomínanej ročenky). Navyše, obete sú zväčša nevýrazné typy (blogger a paparazzi Perez Hilton asi stojí najviac za povšimnutie kvôli svojmu jačaniu a prehrávaniu). K tomu všetkému treba dodať klasické choroby tohoto žánru - vrah dokáže byť všade, postavy sa chovajú neskutočne hlúpo a telefóny fungujú, len keď sa to tvorcom hodí. Tento mix filmov ako I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER, TERROR TRAIN a SCREAM postupuje úplne podľa šablóny, jedinou zmenou oproti iným titulom je fakt, že až dve postavy sú homosexuálne orientované. Aj keby mali byť vo filme prihriati všetci, stále sa bude jednať len o podpriemerný slasher bez štipky invencie...

• 2.11.2018  10:51
    Midnighters (2017)

Jeff a Lindsey sa tesne po polnoci trošku podgurážený vracajú z osláv Nového roku a neďaleko domu premastia neznámeho muža. zoberú ho so sebou a keď to vyzerá, že nešťastník to má už za sebou, ukryjú ho v garáži. Keď príde domov sestra Lindsey, zdanlivá mŕtvola ožije a ona ju odkrágľuje po druhý krát, tentokrát už definitívne. Ale problémy sa ešte len začnú. Komorný thriller snažiaci sa ísť v stopách Frago či Simple plan. Celý film je v podstate kauzálnym reťazcom, ktorý od začiatku speje k nevyhnutnej rodinnej konfrontácii. Samozrejme, ako to v takýchto snímkach býva, rozhodnutia postáv sú väčšinou zlé a horšie, všetko sa zamotáva a komplikuje, každý má svoje tajomstvá, motivácie a minimálne malé klamstvá a za všetkým stoja peniaze. Najsvetlejším zjavom celého filmu je Ward Horton (scény s Alex Essoe sú top momentami celého filmu), ktorý si svoje vystúpenie užíva naplno, ale aj zvyšok hercov podáva solídne výkony, čim sa dá preniesť aj cez pasáže, ktoré scenáristovi príliš nevyšli.

• 30.10.2018  09:26
    Zodiac Killer (2005)

Jeden z dvojice thrillerov Ulliho Lommela, ktoré majú v názve Zodiac. Samozrejme, nechýba na začiatku upozornenie, že je to celé natočená podľa skutočných udalostí a že byť vrahom nie je nič romantické ani zábavné. Ono žiadna zábava nie je ani pri pozeraní tohto odpadu. Po celý čas som sa nevedel rozhodnúť, čo je na tom celom nepodarenom projekte najhoršie - scenár, réžia, strih, iritujúci rozprávač, sprostá sofistikovaná tajná spoločnosť, ktorá si síce vytvorila masky na hlavu, aby ich nebolo poznať, ale nejako si zabudli na otvory pre oči, záverečný rádoby nečakaný šokujúci zvrat očakávaný asi od 20. minúty alebo ústredná postava anjela pomsty a jeho účes? Ťažké rozhodnutie, celé je to zle a nanešťastie tak zlé, že to vôbec nie je zábavné, ale to už priznali samotní tvorcovia hneď na začiatku, mal som im veriť...

• 27.10.2018  16:38
    Overkill (1987)

Samarai Cop má nevlastného brata - Overkill. Ultralacný akčný film od nedávno zosnulého nemeckého šit tvorcu, ktorý by takého Uwe Bolla skryl do zadného vrecka nohavíc - od Ulli Lommela! Ten si v druhej polovici 80. rokov skúsil popri hororoch a thrilleroch natočiť aj akčný film a tu je jeho prvý pokus. Keďže je koniec 80. rokov, je tu dvojica policajtov, odkazy na asi vtedajší najpopulárnejší seriál Miami Vice a nemenej populárneho Ramba. Hlavný hrdina policajt Mickey ''Mike'' Delano (Steve Rally, mimochodom Playgirl's Man of the Year 1985) sa snaží vyčistiť LA štvrť Little Tokyo od šmejdu z Japonska, ktorý by rád prevzal kontrolu nad štvrťou i celým mestom. Výsledkom je neuveriteľný zhluk scén náhodne pozliepaných strihačom, ktorý dokázal povýšiť neschopnosť na umenie. Scény sú krátke, začínajú sa kdesi uprostred a končia predčasne a náhle, aby sa mohla začať ďalšia, natočená rovnakým štýlom. Detektív Delano je sympaťák, ktorý z historických dôvodov nemá rád Japoncov a z nejakého iného (neznámeho či skôr známeho) dôvodu ani košele a tričká. Spojí sily s Japoncom, ktorý ako odborník na Yakuzu vymyslí geniálnu stratégiu - vkradnú sa ku gangstrom, nejakého chytia a pripravia ho o ucho či malíček a Yakuza im na opátku niekoho zavraždí. A keď už Yakuza nemá na koho zaútočiť, rozhodne sa podarené duo prejsť na odtínanie aj oveľa dôležitejších častí tiel (scéna zotnutia hlavy sa takmer vyrovná tej zo Samurai Copa z rukou). A koniec? Úplne súhlasím s vegetol.mp, došli prachy a tak... Overkill nie je úplná strata času, je to tak zlé, až je to miestami zábavné, tí, čo si radi pozrú takéto filmy, nebudú sklamaní. A zvyšok? Myslím, že ten ta tento film ani nenarazí..

• 27.10.2018  10:15
    No Escape Room (TV film) (2018)

Asi štvrtý film s podobnou tématikou a asi najhorší z nich (Nie žeby ostatné, čo som videl boli zas až tak dobré). Štvorica dobrodruhov chce precvičiť svoju logiku, naučiť sa hrať trochu tímovo a zažiť nejaké to vzrušenie a tak sa zastaví pri domčeku, ktorý je prerobený na práve takýto účel. Dievčatko vyzerá byť naprostý génius, pretože pri svojej prvej návšteve prichádza na šifry oveľa skôr ako dvojica ostrieľaných veteránov. Mňa to však medzitým už začalo nudiť , ale zrazu sa tu objaví nadprirodzeno a ja opätovne zbystrím pozornosť, že sa niečo zaujímavé bude diať. Namiesto toho som podobne ako hrdinovia uviazol v exhibicionizme tvorcov, ktorí sa vyšantili na vzhľade izieb, zabudli však k nim priradiť aj nejaký dej, ktorý má problém sa niekam pohnúť a najradšej sa pohybuje v slučkách. Čím bližšie ku koncu, tým je divák viac zmätený a menej spokojný. Bohužiaľ, aj napriek snahe o šokujúci koniec je to totálna hlúposť.

• 25.10.2018  21:52
    Cannibal Cop (2017)

Donald Farmer je v niektorých kruhoch považovaný za kultového tvorcu hororových filmov nakrútených za pár šupiek. Aj tento je taký, rozpočet sa minul na sirup a kečup a výsledok tomu aj zodpovedá. Opäť som sa presvedčil, že buď som na jeho tvorbu ešte nedozrel, alebo je to skutočne nepozerateľné.

• 25.10.2018  21:08
    Mumie (1959)

Po úspechu Draculu a Frankensteina sa britská spoločnosť Hammer rozhodla priniesť vo farbe aj posledné z trojice ikonických monštier Universalu - múmiu. Pri jej zrode stál rovnaký tím, režisér Terence Fisher a ústredné duo - Cushing vs Lee. Aj po 60 rokoch je to stále hodné pozretia - aj bez použitia gore a digitálnych špeciálnych efektov prebehne pri niektorých scénach mierne mrazenie na chrbáte - zmasakrovanie otrokov v dokončenej hrobke dokončené v podstate mimo záber alebo brutálny vpád múmie do cely v sanatóriu. Okrem toho sa autori vyhrali s farbami (smaragdové vnútro hrobky, kúzelne pôsobiaca bažina) a zlatým klincom sú výkony postáv - emocionálne chladný a prísne vedecký založený archeológ John Banning v podaní Petra Cushinga a nešťastník Kharis (Christopher Lee) pripravený o jazyk a odsúdený na večnú ochranu princeznej schopný vyjadriť pohľadom viac emócii ako poniektorí herci za celú svoju hereckú kariéru. Navyše to nie je zlosyn v tom pravom zmysle slova, zle skončil kvôli svojej životnej láske a vraždí na príkaz muža, ktorý ho ovláda. Celkový veľmi dojem z filmu mi neskalili ani také maličkosti, že technicky vzaté Kharis nie je vôbec múmiou - bol zaživa pochovaný a že všetok ten cirkus sa deje kvôli egyptskému bohovi Karnakovi, ktorý vlastne neexistoval, pretože Karnak je len miestom s nádhernými chrámami.

• 24.10.2018  18:50
    Ještěrka (1990)

Taliansky body horor zo začiatku deväťdesiatych rokov nesie viditeľné známky vtedajšieho úpadku talianskej filmovej scény, mikro rozpočet nie je schopný zaistiť tak typické gore, vyše hodiny niet jedinej mŕtvoly, hoc v 3-4 roky staršom kúsku by na stretnutie s vedcom veľmi škaredo doplatili či už kolegovia alebo naivné ženy. Kríženec Cronenberovej Muchy, Stevensonovho Jekkyla a Hyda a Gordonovho ReAnimatora sa vyše hodiny vlečie, aby posledných 20 minút vyrušil diváka z podriemkavania a dožičil mu trochu vzruchu. Jednoducho, niet tu čo pochváliť, pseudovedecké dristy či nelogické konanie vedeckej kapacity Housemana (načo niečo skúšať na sebe, keď sa voľne pohybuje množstvo objektov, ktoré by sa viac menej dobrovoľne zúčastnili experimentu?) by sa dali veľkodušne odpustiť, ak by namiesto nich dostal divák nejaké to odškodné, rádoby šokujúci koniec je však veľmi slabou záplatou. Slabé 2 hviezdy z nostalgie za dobami, keď synonymom vykrádania úspešných blockbusterov nebola značka Asylum ale Made In Italy...

• 24.10.2018  07:28

V priebehu 30 rokoch udrelo piadi-komando už spolu 14krát, tentokrát však s nebývalou intenzitou a silou. Po mdlých a nevýrazných posledných 2 desaťročiach sa podalo bábkam do žil zázračné fluidum, ktoré z nich spravilo konečne úplne nekompromisných malých vraždiacich hajzlíkov. Film však funguje aj vtedy, keď sa na plátne nič akčné nedeje, S. Craig Zahler totiž dodal scenár so svojimi tradičnými prednosťami - brutálny cynizmus, chytré dialógy a zaujímavé postavy. Samotný film sa trochu pohral so základným motívom - bábky slúžia nacistom, pretože ich stvoriteľ - André Toulon bol nacista non plus ultra. Pokiaľ v predošlých častiach sa zväčša divák stretol tak s 5-6 bábkami, teraz ich sú celé tucty a zväčša nevyzerajú byť vôbec tuctové. A to, čo dokážu rozpútať sa podobá len jednej veci - peklu na zemi. Pre mňa osobne jeden z najočakávanejších filmov roku 2018 predčil všetky moje nesmelé nádeje a dúfam, že nakopol zdochynajúcu sériu tým správnym smerom. Jednoznačne najlepšia 14. časť série, akú som kedy videl :D.

• 21.10.2018  09:07
    Megalodon (TV film) (2018)

Ďalší útok na nepozorného diváka, chce si pozrieť blockbuster so Stathamom a namiesto toho si dožičí mockbuster od Azylákov. Navyše, v ktorom tu ani tak nejde o tu prerastenú prarybu. 70% diania totiž zaberie konflikt s posádkou ruskej ponorky. Nuž staré dobré časy amerických filmárov sa vracajú, nepriateľom Ameriky číslo 1 už nie sú teroristi a Al Khaida, ale starý, dobre známy a neskutočne zákerný Ivan. Takmer celý film je natočený zdola, kamera kdesi z podlahy sníma hercov, vyzerá to neskutočne neprirodzene, ale asi to má zakryť skutočnosť, že loď nie je najväčšia a určite nie sú na mori. Michael Madsen vyzerá a sa správa ako keby strávil niekoľko večerov s partiou Vladka Weissa. Skrátka, celé je to príšerné, Megalodon je mega-sračka. Jediný moment, čo stál zato je Madsenov dialóg s rybičkou, bohužiaľ je to v úplnom závere a dovtedy treba ten film pretrpieť.

• 15.10.2018  23:28
    Buy Bust (2018)

Na jednej strane špeciálne protidrogové komando, na druhej drogový kráľ, a uprostred chudáci obyvatelia geta, ktorí na to všetko nakoniec vždy doplatia najviac. Tentokrát pretiekol pohár ich trpezlivosti a oni sa rozhodli konať. Film s tématikou malá skupinka hľadajúca si cestu z pasce a čeliaca veľkej presile nie je ničím novým. Warriors, Útok na 13. okrsok, Trespass to rozbehli, aby to Raid vyšperkoval takmer k dokonalosti. Buy Bust (termín z policajného žargónu označujúci zásah protinarkotického oddelenia, pri ktorom sa zatkne podozriví obchodník s drogami priamo pri transakcii) to celé trochu vložil do filipínskych reálii, do čela postavil ženskú a ako javisko vybral slum v Manile. Tu sa rozpútali vražedné orgie, pri bodycounte ktorých by uznanlivo kýval hlavu aj Quentin Tarantino. Škoda, že u mňa prevládla spokojnosť akurát s tou kvantitou, po kvalitatívnej stránke to už bolo o niečo horšie. Väčšina súbojov bola natočená statický, chýbala v nich väčšia iskra a rozmanitosť. Škoda, pretože niektoré scény boli výborné, ako už spomínal honelnik zaplavená ulička ale aj bitka s rozzúreným davom žien začinajúca dáždnikom a prikrývkou na hrniec a končiaca, no to treba vidieť. Kladom filmu je silná ústredná hrdinka Nina Manigan (Anne Curtis) a obor Rico Yatco (Brandon Vera). Navyše film obsahuje aj sociálny a politický kontext - tvrdo kritizuje korupciu vlády prezidenta Rodriga Duterta a jeho krvavú protidrogovú vojnu (okolo 3850 mŕtvych za rok). Mimochodom, režisér patrí medzi zúrivých odporcov prezidenta. Ako to celé zhodnotiť? Dĺžkou trochu prepálená akčná jazda, v ktorej niet anjelov (maximálne tak padnutých) a ktorá výborne vyplní čakanie na zázrak v podobe ďalšieho Raidu.

• 30.9.2018  14:25

Bart Hughes má krásnu manželku, syna, v ktorom sa vidí, prekrásne, vlastnými rukami zreštaurovaný dom a rozbehnutú kariéru, ktorú môže ešte k väčším výšinám nakopnúť práca, s termínom dokončenia 14 dní. Manželka so synom odídu k svokrovi a on nikým nerušený ostáva sám so svojou prácou. Ako však zisťuje, nie tak úplne sám. Do domu sa mu dostal nezvaný podnájomník - potkan. A Bart, navyknutý dosiahnuť čo chce, mu vyhlási vojnu. Režisér George P. Cosmatos nám naservíroval zvierací horor, ktorý však na prekvapenie neobsahuje žiadnu na steroidoch odchovanú obludu, atómovým výbuchom ožiareného smoliara či kŕdeľ, svorku či roj nejakej menšej hávede. V podstate je to klasická ferovka - jeden na jedného, akurát že chlpáč má svoj ťah stále premyslený o niekoľko krokov dopredu ako budúci robocop.Celý film stojí na výkone Petra Wellera, ktorý sa postupne mení na psychopata s jediným cieľom - dostať tu beštiu, čo mu úspešne ruinuje život i kariéru, za každú cenu. Zvyšok je len komparz - od manželky (Shannon Tweed - neskoršia kráľovná béčkových erotických thrillerov - aj tu sa sprchovala a s oblečením narábala viac ako rozprávala), cez radami ovplývajúceho inštalatéra až po šéfa, kolegov v práci a asistentku. A tak sa z noci na noc blíži nevyhnutná rozhodujúca konfrontácia, v ktorej môže byť len jeden víťaz...Netypický zvierací (skôr psychologický) horor, ktorý stojí za pozretie.

• 19.9.2018  21:37
    Trancers II (1991)

Tim Thomerson vo svojej životnej úlohe je späť. Ptešlo 6 rokov, on sa už v 20. storočí usadil natrvalo, stále žije v blízkosti tak dôležitého Hapa Ashbyho a užíva si život so svojou súčasnou manželkou Lenou. Idyla však končí, v LA sa ocitol nový, diabolský zlosyn, ktorý prepašoval z budúcnosti drogu a chce pomocou nej spraviť z bezdomovcov armádu poslušných zombíkov - Trancerov. A čo ešte horšie, došla aj jeho bývala manželka, ktorá nevie o tom, žeby mala byť mŕtva..Film bravúrne nadväzuje na prvú časť, väčšina postáv sa vrátila, navyše je tu aj Jeffrey Combs, Megan Ward, Richard Lynch a Barbara Crampton. Oproti orvému dielu je tu menej vsúvok z film noir, špeciálne hodinky sú použité len 2-3 krát, akčné scény nestoja pomaly ani za deravý groš. Ale.. Ale je tu božský Tim, ktorý bravúrne kočíruje manželský trojuholník a medzitým ešte stíha likvidovať trancerov. Navyše je tu kapitán McNulty (ten, čo sa minule ocitol v tele svojej 10-11ročnej pra-prababičky) ako tínedžerka (tá istá, aj keď o 6 rokov staršia Alyson Croft) a primárny zdroj humoru a fantastický prehrávajúci Richard Lynch, predstaviteľ temnej strany sily. A aby sa nezabudlo, nechýba ani tá okúzľujúca atmosféra filmov Charlesa Banda. Bečko ako remeň!

• 16.9.2018  12:21

Štvrtý diel komediálno hororovej série o červíkoch, ktoré sa rozhodli, že nebudú žiadnou návnadou na ryby, ale chytia si rovno rybárov. Mestečko Perfection sa zatiaľ volá Rejection a vyzerá to tak, že o chviľu bude z neho akurát tak mesto duchov. Baňu na striebro - jediný druh príjmu, ovládli červy a tak čo má nohy, zdupka, až na zopár nešťastníkov, ktorí do toho vrazili všetko. Správa o príchode majiteľa bani znie ako rajská hudba, vysoké očakávania však spľasknú hneď po jeho príchode, gentleman z východu nemá zbraň, pred koňom uprednostňuje bicykel a navyše sám je tak trochu na mizine... Po stránke hororovej nič moc, čo sa týka zábavy, tej divákovi zbehlom v tejto sérii poskytne pravé potešenie. Michael Gross hrajúci v predošlých častiach militantného a na všetko pripraveného Burta Gummera tu hraje svojho predka zbaveného pudu sebazáchovy. Billy Drago si plnými dúškami užíva postavu ostrieľaného pištoľníka, ktorého by nemalo už nič prekvapiť, August Schellenberg zas lakonického Indiána s praktickým prístupom, ako poriešiť problém s majiteľom bane. Samozrejme, nechýba tu ani svojrázna čínska rodinka a podobný Mexikánec. Hoci príšer si divák príliš neužije, aj keď na obrazovke absentujú, nuda sa nedostaví, vďaka scenáristovi, ktorý si na diváka pripravil zopár dobrých fórov - ten s jablkom je geniálny. A nakoniec sa to celé pekne krásne nenásilne premostí smerom k prvej časti.

• 13.9.2018  19:16

Jeden z mála (sfilmovaných) literárnych počinov Mr. Kinga, kde vystupuje v hlavnej úlohe nositeľa zla namiesto človeka či nejakej príšery VEC - okrem toho solídne Christine a prepádak natočený samotným spisovateľom Maximum Overdrive (ešte horší bol pokus číslo 2 - Trucks). Dej filmu je zasadený do Maine, štátu na severovýchode USA, aj keď sú autá z prelomu 80-90. rokov, zvyšok je anachronický, v práčovni panuje režim ako za divokého kapitalizmu na sklonku 19. storočia, fotograf používa fotoaparát niekde z 30.-40 rokov a detektív je tiež z doby pred polstoročia. Zápletka je jednoduchá, rýchložehliaci stroj ochutnal krv a zapáčilo sa mu to. Detektív John Hunton (Levine na vrchole svojej slávy po Mlčaní jahniat) ďalších 24 hodín sleduje tento prípad, v domnení že nešlo o náhodu, ale vraždu. Film v čase uvedenia do kín mal ambície stáť sa novým sériovo vyrábaným artiklom spoločnosti New Line Cinema, snažiacej sa zaplátať dieru po práve končiacej sérii Nočná mora z Elm street. Bohužiaľ, film na plnej čiare prepadol ako u divákov, tak aj u kritikov. Nečudo, divý pes, upír, zombie či roj včiel ťa doženú kdekoľvek, pred pevne osadeným strojom sa človek zachráni vcelku jednoducho - nejde k nemu a stroj by sa (za normálnych okolností) nemal za nim rozbehnúť, je veľmi ťažko niečoho takého sa báť. Kladom filmu je výborná gotická atmosféra, záporom nekonzistentnosť príbehu (čo to bolo s tou chladničkou?), ako celok síce žiadna sláva, ale dá sa to pozrieť ako čriepok z mozaiky SVET (MAINE) OČAMI STEPHENA KINGA...

• 11.9.2018  13:24
    Pitchfork (2016)

Tak, vzdialený chudobný príbuzný Leatherfacea bol uňho na kurze pre začínajúcich sériových vrahov, na poriadnu masku mu síce mamka peniaze nedala a jediný použiteľný nástroj, čo doma našiel, boli polámané vidly, chlapec to však nevzdáva a opisuje od svojho úspešnejšieho príbuzného. Začína to ako dráma o synakovi snažiacemu sa vysvetliť ockovi, že globálne otepľovanie zanechalo stopy aj na jeho orientácii, potom to prehupne do tanečného filmu a asi po 25 minútach je z toho slasher. Po ďalšej polhodinke som si povedal, že radšej to mohlo ostať celé v rovine 1 alebo 2, pretože hororová tu bola maximálne tá stopáž a vedomie, že to chcem dopozerať dokonca. Všetko (hororovo) podstatné sa odohrá mimo záberu kamery, nočný les je takmer lepšie osvetlený ako Las Vegas, počet postáv sa odrazu záhadne zmnoží a hrozienkom na torte je zariekavačka koní. Brrr... Smutná snaha priživiť sa na Texaskom masakre zlyháva v každom bode, a tak ostáva paradoxom, že najlepšou scénou filmu bola tanečná choreografia v stodole.

• 9.9.2018  22:59
    Trench 11 (2017)

Pvrvá svetová sa blíži k záveru - mocnosti Dohody prešli do protiútoku a po cisárskej armáde ostalo niekoľko suvenírov. Jedným z nich je nejaká zvláštna stavba ukrytá v podzemí, nachádzajúca sa momentálne na území nikoho. Malá jednotka vojakov (Briti + Američania + Kanaďan) sa ju vyberie preskúmať, pretože rozviedka si myslí, že tam prebiehal akýsi prísne tajný výskum. Bunker však nedá spať ani Nemcom, tí tu vyšlú jednotku, ktorá ma stopy po výskume zahladiť. Navyše, sú tu aj obyvatelia bunkru, ktorým je úplne jedno, akej národnosti sú vojaci ponevierajúci sa v podzemí. Aj keď film samotný nič nové či zásadné do mixu žánrov vojnový film a horor neprináša, je aj napriek poloprázdnej peňaženke producentov technicky zvládnutý na solídnej úrovni. Je tu všetko, čo môže bunker poskytnúť - klaustrofobické priestory, krutosť vojnových časov, nechutnosti ako odporne vyzerajúce parazity, odhryznutý nos či improvizovanú pitvu. A k tomu nie úplne čierno-biele postavy, na oboch stranách sa nájdu biele vrany i čierne ovce. Samozrejme, z filmu je vidieť, kto vyhral vojnu - aj keď tu nejde o nacistov, sú to opäť Nemci, ktorým sa vymkli experimenty z rúk. Ak nebudete mať prílišné očakávania, možno budete aj spokojní.

• 6.9.2018  22:47

Dávno predtým, ako prišli producenti Haryho Pottera či Hier o život na skvostný nápad rozdeliť posledný diel na dva filmy, realizoval to Charles Band a natočil tak časti 4 a 5 série Puppet Master, pôvodne zamýšľaný jeden film rozdelil do dvoch a tak vznikli jediné dve pokračovania série, ktoré na seba priamo a úzko nadväzujú. Je tu všetko, čo patrí k tejto obchodnej značke - hotel Bogeda Bay, zopár bábok (Jester, Tuneller, Torch či SixShooter) a ústredný hudobný motív v podaní Richarda Banda. Jedinou zmenou je tu oproti prvým trom častiam postava babkára - prevzal ju mdlý Gordon Currie (Guy Rolfe bol v tejto úlohe minimálne o 2 triedy lepší). Priemerný, ale oproti tomu, čo sa pod značkou Puppet Master (s výnimkou rebbotu) dostalo do obehu za posledných 20 rokov, pozerateľný kúsok. Akurát, že som spravil jednú malú chybičku a nepozrel si štvorku pred tým, mám dojem, že teraz to už nemá význam, dej predošlej časti bol totiž na začiatku zrekapitulovaný.

• 6.9.2018  00:19

Klon Indiana Jonesa bez šarmu ale zato s hrubou silou a malým IQ hľadá Cortesovo zlato (chlapíka ktorý dobyl ríšu Aztékov), ktoré je vo filme akosi mayským zlatom na dne oceána, pri hľadaní ktorého si pomáha v intenciach nesmrteľného hitu Olympicu - DYNAMIT. Ten spraví boooom a v mori sa objaví praveké monštrum s chuťou na súčasných ľudí. A tak sa blonďatá biologička (mám vážne obavy, že presne viem akým spôsobom sa k diplomu dostala), spomínaný klon, jedna čierna naolejovaná opica a priblblý pár na dovolenke rozhodnú monštrum, šmahom chvosta meniace luxusné jachty na palivové drevo E kategórie, svojpomocne zneškodniť. Samozrejme, za sprievodu dementných hlášok a rovnako kvalitných špeciálnych efektov. Film vo všetkom podobný Sharknadu či Zombeavers, až na to, že som sa pri ňom vôbec nebavil.

• 2.9.2018  12:00
    Elder Island (2016)

Ďalší dôkaz toho, že k natočeniu filmu nestačí len nadšenie. Horor je veľmi vďačný námet - nepotrebujete drahé kulisy (stačí kúsok lesa, malá chatka či väčší domček), netreba vám ani extra známych hercov (aj tak sa väčšina z nich nedožije polovičky filmu) a už vôbec nie kopu peňazí. Stačí trochu šikovnosti a nejaký dobrý nápad. Bohužiaľ Darrin James neprišiel ani s jedným a ani druhým. Jediným plusom tak ostáva snahe prepojiť príbeh o neskutočne tupých mordoch na ostrove s bájkou z polovice 19. storočia (mimochodom založenou na skutočnej udalosti), zvyšok je bezbrehá nuda, ktorá postradá štipku logiky či napätia. Dopozerané s maximálnym vypätím síl, aby som sa nesprotivil zásadám a nehodnotil niečo, čo som nedokázal dopozerať do konca...

• 26.8.2018  12:40
    Boar (2017)

Prasiatka v Austrálii neboli odjakživa, ale pri kolonizácii kontinentu sa tu nejaké doviezli a výsledok? Sú dve možnosti, buď sa narodí prasiatko, ktorého snom je byť ovčiarskym psom alebo silne asociálna sadistická sviňa, ktorej najväčší pôžitkom je pustiť niekomu žilou a ešte lepšie preťať tepnu. Boar je presne takýto film, prasa veľkosti nosorožca s približne rovnako tvrdou kožou robí poriadky kdesi v zapadákove - narúša oplotenia, poľuje na statok a sem tam dostane chuť na človečinu. Ústrednými hrdinami filmu je 5 členná rodinka (najzaujímavejší asi Bill M. ako americký nevlastný otec), ktorá tu prišla na návštevu k strýčkovi Berniemu (Nathan Jones). Bohužiaľ, asi tretinu filmu má rodinka pohov, scenárista sa venuje nepodstatnejším dejovým líniám a ukája sa v bezobsažných dialógoch. Na druhej strane, prasiatka si divák užije vcelku požehnane, od vcelku impozantného vstupu na plátno až po spackaný koniec, pričom sa striedajú statické zábery vytvorené animatrickým modelom a dynamické digitálne (u mňa na celej čiare vyhrali tie klasické). Top úlet filmu je jednoznačne scéna, kde si Jones spieva Ice Ice Baby od Vanillu Ice a jej vyvrvholenie, to som si musel pustiť asi 3x, aby som uveril, že sa mi nesníva. Samotný koniec filmu sa u mňa ukrátil o jednu hviezdičku, aj kvôli trikom a aj kvôli samotnému prevedenie. Škoda, čakal som od toho trochu viac.

• 3.8.2018  12:17
    The Ritual (2017)

Skupinka 4 priateľov, ktorí by už vekom mohli byť minimálne dvojnásobní tínedžri sa vybrali do panenských švedských hôr, aby si tak uctili pamiatku svojho kamaráta, ktorý pred polrokom tragický zahynul a ktorého snom bola práva takáto túra. Pre dobre situované a kondične vcelku zdatné kvarteto nerobí problém vyšplhať sa kdesi hore a dojímavým spôsobom si uctiť kámoša. Lenže potom prichádza jeden chybný krok a koleno je v prdeli. Východisko? - Druhá a oveľa závažnejšia chyba, vydať sa skratkou cez les naspäť do civilizácie. Pri ceste im postupne dochádza, že najmodernejšie hi-tech vybavenie a outfit im tu bohužiaľ nepomôžu. Parádny horor na tému stratení v lese, ktorí sa síce pohráva s obohranými situáciami, vie však z nich vyťažiť takmer maximum. Musím sklamať tých, čo si pod pojmom dobrý horor predstavuje každú chvíľu nejakú príšeru vyskakujúcu z tmy priamo na diváka, hektolitre krvi a hysterické neustále kričiace postavy. Hlavné slovo tu má totiž les so svojou širokou škálou zvukov, naši hrdinovia postupne prestávajú mať chuť do reči a najdesivejšie je, keď šepkajú, navyše ich zúfalstvo pramení z náznakov, symbolov, predstáv a vlastných fóbii. Pre mňa asi najlepší horor, ktorý som si pustil za posledný polrok a určite oveľa lepšie ako kultová BLAIR WITCH. Rozhodne neodporúčam pozrieť si to pred niekoľkodňovým pobytom v horách. A ešte jedno poučenie z filmu: Ak by bola skratka skutočnou skratkou bola by to cesta...

• 2.8.2018  00:01
    Annihilation (2018)

Garland sa rozhodol vytvoriť ďalší svojrázny filmový vesmír a k tomu účelu si vybral hrdinku, ktorá sa podobne ako jej predchodcovia Orfeus či Alica vyberá do veľmi zvláštnej krajiny, kde je všetko iné, nie je to síce podsvetie či krajina za zrkadlom, ale jednoduchšie to určite mať nebude. Kdesi v bažinách Floridy vznikla akási anomália a tá transformuje okolie do niečoho nevídaného, hýriac nevídaným množstvom nových foriem života. Len tak mimochodom, transformácia pohlcuje všetko staré a takmer všetci, ktorí sa do oblasti X dostali, sa už nikdy nevrátili, až na Kanea, manžela vedátorky Leny, avšak aj on trpí ťažkými následkami. A tak sa Lena pripojí k novej - čisto ženskej výprave. Svet "Shimmeru" je hrozivo krásny, námet určite nie tuctový. Avšak, aby sa to u mňa dostalo do nadpriemeru, chýba tomu na konci istý zmysel. Je škoda, keď divák na konci filmu musí dať za pravdu Kaneovi a na väčšinu zásadných otázok si odpovedať:"Neviem..."

• 22.7.2018  14:09

Incubus (alebo aj sexuálny démon) sa dostal do jedného krásneho domu na jednej parádnej párty kdesi v rokoch 70-tých, kde ho deti kvetov ľahkovážne vyvolali. Je tam dodnes, pretože démon je nútený zdržiavať sa v svojej čiernej izbičke, kde ho dlhý čas strážila chudáčka Lin Shaye (chudáčik kvôli tomu, že sa do toho filmu nejakým nedopatrením dostala). Spravila však chybičku, domček je na predaj a tak si ho kúpila istá manželská dvojica, a keďže je Incubus (zväčša) mužský démon, ideálnym objektom sa stal pre neho Paula, ktorého telo sa stalo jeho novým príbytkom. Z milujúceho nežného manžela sa stalo oplzlé nadržané prasa, ktoré okrem všakovakých sexuálnych návrhov dokáže ešte jednú drobnosť, ak je odmietnutý, vyvolá vyčerpávajúce sexuálne predstavy, ktoré dokážu aj zabiť. Hmm a tu je kameň úrazu, nefungujúca zmes hororu a komédie je podtrhnutá samoúčelnými sexuálnymi scénami (režisérová skúsenosť s Emmanuelami sa tu nezaprie) a umocnená jalovosťou herectva hlavnej postavy ( Lukas Hassel sa miestami tvári ako Jim Carrey spred 15 rokov, ale viac hereckého talentu má i automatická práčka -minimálne v tomto filme). Jedna hviezdička za miestami podarené efekty a Natashu Henstridge, ktorej sa podarilo za nie dlhý čas svoju vcelku nádejne rozbehnutú kariéru zapichnúť vo filme babráka Kanefskeho.

• 18.7.2018  12:28

Horror s hlavnou hrdinkou, ktorej by divák želal jediné, aby ju tí zahnívajúci zjedli pomaličky zaživa. Hlupaňa, ktorá sa na začiatku zachránila, aby všetkým vystavila úmrtné listy nemá obdoby. Mix zombie hororu a psychothrilleru o stalkerovi má totálne hlinené nohy v podobe chatrného scenára, kde okrem veliteľovi základne chýba všetkým ostatným kúsok súdnosti a aspoň základný pud sebazáchrany. A tak sa podnikajú výpravy na infikované miesta zásadne v noci, infikovaný zamilovaný jedinec sa drží na základni bez nejakých veľkých bezpečnostných opatrení, veliteľovi sa zatajujú dôležité fakty, čo všetko samozrejme stojí nejaký ten ľudský život. Nakoniec, hlúpa Zoe zahluší svojho jedinečného pacienta a z ničoho nič vyčaruje zázračný lekvár, ktorý uzdraví nejedno nadhryźnuté telo (aby som bol presný, presne jedno). Všetci zombíci, ktorí sa na základňu dostali mávnutím čarovného prútika zmizli, odkiaľsi sa nabrali noví obyvatelia a všetci žijú v šťastí a harmónii, pravda, pokiaľ si Zoe nespomenie, že jej treba doniesť niečo z vonkajšieho sveta, niečo neskutočne dôležité, ako napr obľúbenú zubnú kefku alebo šu-šu bábiku...

• 17.7.2018  20:51

No máme tu podarenú trojku priateľov, ktorá po noci strávenej s kamarátkou fľaškou, fajčením a sledovaním telky dospela ku geniálnemu riešeniu svojej neľahkej existencii na strednej škole, tých, čo im bránia v rozlete treba jednoducho postrieľať, veď sa to (nielen) v USA už niekoľko krát odohralo, tak kde je chyba? Nuž je tu jedná, maličká, majú len jeden starý revolver. Ale v USA má predsa zbraň takmer každý, stačí si opísať z jedného auta adresu, veď chlapík sa zdá, že bude maž doma celý arzenál. Tak hurá k nemu na nákupy. A tu je problém číslo 2, 3 a hneď aj 4. Chlapík sa vrátil predčasne, oni ostali uväznený v jeho podzemnej kobke a navyše, pán, čo mal byť okradnutý sa mení na pána, čo rád zabíja. Celé to vyzerá ako film zlepený z dvoch kratších filmov, ktoré k sebe ktovie ako neidú. Stredná pasáž, odohrávajúca sa v "izbe na hranie" je kvalitnejšia ako zvyšok, ale vymyslieť atraktívnu masku nestačí. Mládež sa chová úplne sprosto (monštrum si hodilo šlofíka, tak si ho dali aj oni, prečo nie, zabiť ho nechcú ani keď môžu a musia). A nakoniec to najhoršie, po záverečných titulkoch sa vyhrážajú pokračovaním...

• 17.7.2018  11:04
    Roman Empire (TV seriál) (2016)

Dokumentárna dráma, ktorá sklamala. 6 dielov sa pokúša vniesť svetlo do života a činov syna Marka Aurelia, cisára Commoda. Niečo sa zinscénuje, do toho prídu slová historika, ktorý to dá do súvislosti. A aby som nezabudol, sem tam sa využijú nejaké ilustrácie, hlavne vtedy ak mala nasledovať nejaká nákladnejšia scéna a tak sa šetrilo. Celý seriál sa nesie v snahe oddémonizovať cisára a vniesť do jeho postavy viac ľudskosti. Bolo by to celkom akceptovateľné, ak by sa pri tom nezamlčovali preň priťažujúce okolnosti (nie je spomenutý jeho hárem, to, že si násilím nevyberal len ženy ale aj chlapcov, že manželku dal potom, čo ju zapudil aj zavraždiť a množstvo ďalších veci). Navyše, seriál sa snaží prostredníctvom privolaných historikov dosiahnú punc hodnovernosti, lenže Commodus je po príchode k otcovi do pohraničia zobrazený ako cca 25 muž, on mal však v tom čase len 13. Nie sú žiadne záznamy, žeby Marcus Aurelius zavraždil manželku, vzostup Cleandra do pozície všemocného správcu ríše nenastal ihneď po smrti Saotera, sktorým mal mať mimochodom cisár milenecký vzťah a ani jeho gladiátorská kariéra nie je popísaná úplne presne. Keď sa k tomu pridajú drobnosti ako sklenené poháre či pieskové presýpacie hodiny, ktoré v dobe Ríma nemohli byť ešte používane, zistime, že sledujeme seriál, ktorý nás neohromí okázalosťou či historickou vernosťou, ale skôr unudí a niektorých aj irituje ničím neopodstatnenou nahotou. Slabé 2 hviezdičky. A hororový expert nech sa nemieša do histórie, to môže byť iné psycho...

• 16.7.2018  19:52

Film som dopozeral a celé si to nechal v hlave trošku uležať. Aby bolo jasné, čo sa vlastne hodnotí, tak ide o režijný debut s rozpočtom 20 melónov, ktorý sa hraje na sci-fi veľkofilm natočený za minimálne 5x väčší budget. A, to je zaujímavé, že tie triky sú fakt podarené. Aj keď je príbeh policajta topiaceho svoj smútok zo straty manželky v alkohole prevarený ako vrecúško čaju u typickej škótskej rodiny a vyšperkovaný množstvom fráz, našťastie stačí chvíľka a príbeh sa rozbehne do šialeného tempa, v ktorom niekoľko krát neočakávane zmení smer. Asi štvrtina sa odohráva v L.A., rovnaká časť na materskej lodi emzákov a nakoniec sa to všetko presunie do Laosu, kde to dostane typické ázijskú príchuť okorenenú poriadnou dávkou bojového umenia exportnej kvality v podaní dvojice Iko Uwais a Yayan Ruhian (starí známi z Raid). pre mňa osobne spojenie akcie a sci-fi, ktoré sa tak často nevidí, oveľa lepšie ako prvá časť.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36