Rodina Sopránů - Série 5 (2004) (série)

serial si aj v piatej serii drzi latku kvality, dokonca by som povedal ze vie este stale prekvapit skvelymi epizodami a postavami. piata seria bola zatial najtemnejsia a najdrsnejsia, zaroven v niektorych veciach aj najoriginalnejsia.

Rodina Sopránů - Série 4 (2002) (série)

Madonna, dalsia skvela seria! podvedome som uz zacinal cakat, ci sa nedostavi nuda, alebo unava, ale kvalita sa nezaprie. a opat, hlavne ku koncu, silny tah na branu.

Sněhulák (2017)

dlhé, nudné, zle natočené, zle postrihané, zle castnuté, zle zrežírované. pritom predloha je fantastická.

Rodina Sopránů - Série 3 (2001) (série)

zatial rozhodne najlepsia seria, aj ked rozbeh bol pomalsi, ale zase zaver o to silnejsi.

Chudáčci (2023)

herecky skvelé, humor/satira občas tiež zafungovali. príbeh zaujme iba zo začiatku, následne chladné, bez emócií, rovnako ako hlavná hrdinka. hudobne skoro až spiatočnícke, vizuálom na hrane gýču. a aj keď nechceli, stále je strašne vidno, že predlohu, scenár, aj réžiu mali na starosti muži.

Rodina Sopránů - Série 2 (2000) (série)

konzistentnejsie nez 1. seria, kvalitativne vyrovnane. stale skvelo napisane a zahrane, viac dejovo previazane. ale cakal som este o trosiiiicku viac.

Rodina Sopránů - Série 1 (1999) (série)

Sonda do života mafiána, se vším všudy. Fantasticky napísané a zahrané, ani na milisekundu som nevnímal nikoho ako herca. Sympatické vďaka zmyslu pre humor a popkultúrnym referenciám, v správnych momentoch napínavé a krásne taliansky horkokrvné. Dúfam ale v mierny rozbeh v nasledujúcej sérii.

Air: Zrození legendy (2023)

Feel-good stuff. Alebo "o Jordanovi bez Jordana." Affleck film režíruje staromilsky, napriek tomu mu nechýba štýl (určite aj vďaka skvelému soundtracku a všadeprítomnému retro vibu) a Damon hraje až rutinérsky presvedčivo. A jeho konverzácie s Affleckom (ale aj Batemanom) sa skvele počúvajú, chvílu som si myslel, že obaja stoja aj za scenárom. Základná premisa je vlastne jednoduché, napriek tomu filmu nechýba vtip, napätie, či nadhľad. Jediné, čo mi miestami, hlavne v druhej polovici trochu vadilo, bolo až príliš rýchle a časté striedanie skladieb a skratkovitosť niektorých scén. Chvíľu som mal pocit, že pozerám 80's hitparádu. Ale asi len 10 minút :) Plus ešte netuším, prečo sa Chris Tucker rozhodol hrať svoju postavu čo najneznesiteľnejšie, ako sa len dalo.

Tetris (2023)

akonáhle film začal, pýtal som sa: "to dali trailer na začiatok filmu? hmm, som zvedavý, koľko to tempo filmu vydrží". no, dlho nie. ale až kým sa dej nepresunul do Ruska, ma to celkom bavilo. potom som už len čakal, kedy sa opäť presunieme inam, no bohužial už sme sa z Moskvy nepohli. zvláštna, temporytmicky nesúmerná príbehová štruktúra. Tarona mám rád, ale tu do roly nesedel, bol príliš mladý a jeho horlivý kovboj bol skôr karikatúrou, než zosobnením. Rusi a celá Moskva jedno obrovské otravné klišé a digi auto-naháňačka v závere úplne zbytočná (a nechutná). a celkovo akoby film nevedel, čím chce byť, tak nakoniec nebol ani napínavou drámou, ani vtipnou komédiou, ale podivným, štylizovaným paskvilom. škoda

The Covenant (2023)

nekonzistentné. film by si aj zaslúžil 4*, ale až príliš veľakrát som sa pozastavoval nad vecami ako drevenné repliky, nelogické chovanie postáv (=hlúpe pasáže v scenári) a zbytočne naťahovaná stopáž. malo to potenciál, herci hrali dobre (aj keď môj obľúbený Jake má aj lepšie filmy) a nápad natiahnuť "save the cat" na celú prvú polovicu filmu je vlastne geniálny.