Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Komedie
  • Horor

Recenze (98)

plakát

Jak přežít svého muže (2023) odpad!

Absolutní dno. Mizerný herecký výkon herečky v hlavní roli předčí už jenom hloupost scénáře. Ten neobsahuje žádný konflikt, děj, ani zápletku. Celý film je jenom série nepovedených scének, které se snaží být humorné, přičemž jsou jenom trapné. Fascinující jsou scény, momenty, ale i postavy, které nijak neposouvají děj, neprochází žádným vývojem a smysl jejich existence je mi záhadou. Pokud ten film vidět nemusíte, tak se mu vyhněte. Tohle je čisté zlo.

plakát

Ahsoka - Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (2023) (epizoda) 

Nikdy jsem neviděl nic hloupějšího. Nevím, jestli je víc dementní scéna s bombardováním, nebo scény, kde se skáče (kamkoliv). Hlavně, že jsou tam všichni hrozně "cool".

plakát

The Mandalorian - Kapitola 18: Doly na Mandaloru (2023) (epizoda) odpad!

Z vynikajícího seriálu se stala totální pitomost, která nemá co nabídnout. Star Wars tak přichází o poslední naději na záchranu. Stala se z toho retardovaná záležitost pro slabomyslný, která postrádá jakýkoliv napětí. Absolutní rezignace na konzistenci pravidel fikčního světa a jejich dodržování. Z hlavní postavy je hloupý Honza, co běhá sem a tam, jak scénář vyžaduje. A to, jak se vyřešila zápletka s droidem, je výsměch i těm posledním zbytkům logiky. Sbohem Mando, ty první dvě série byly v pohodě, ale tohle se vydržet nedá.

plakát

Tajemství staré bambitky 2 (2022) 

Může někdo rozumně vysvětlit, proč ve většině moderních českých pohádkách absentuje logika? Proč jsou postavy hloupé a neustále se pitvořící? Proč si prostě někdo posledních x let myslí, že pohádka musí být stupidní? Proč? Tohle byla zase hrozná bolest. Lituju každého, kdo na tom byl v kině.

plakát

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Rozhodnutí (2022) (epizoda) 

Nechápu Disney. Odmítnou Extended Universe, kvůli bordelu v kánonu, a pak si v něm nadělají bordel snad ještě větší. Příběh je zase strašidelně hloupý. Vlastně celý seriál funguje jen v bojových sekvencích, nebo v momentech úzce svázaných s předchozí tvorbou. Jakmile se snaží sám něco vyprávět, tak postrádá jakoukoliv nápaditost a hloubku. Cením ale, že Ahsoka není nerfnutá pro potřeby příběhu. Celkově je tahle minisérie sice atmosférická, ale taky plná nudné vaty. Stačily by přitom jen dvě plnotučné epizody - jedna o hraběti a jedna o Ahsoce.

plakát

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Sithský lord (2022) (epizoda) 

V kontextu předcházejících dílů je tenhle zjevením. Zatímco předchozí díly jsou nudné, jednoduché, prosté nápadu a originality, tenhle se vymyká snad vším. Atmosféra je dechberoucí, minimalistická a ponurá. Škoda jen, že předchozí díly nemají obdobnou kvalitu, takže přerod hraběte Dooku není tak dobře vystavěn, jak by asi tvůrci chtěli. V podstatě si stačí pustit jenom tuhle epizodu, ty předcházející jsou jen ztrátou času.

plakát

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Život a smrt (2022) (epizoda) 

Extrémní nuda, spousta výplně, která nemá žádnou přidanou hodnotu. Kdyby to někdo sestříhal na 4 minuty, tak by to bohatě stačilo. Takhle je to utahaný, nikterak originální příběh, jehož synopse se dá shrnout do dvou vět.

plakát

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda) odpad!

Lol, to je ubohost. Popírá to veškerý pravidla fikčního světa, popírá to pravidla logiky, a to, co mělo být vrcholem celé série, je akorát vrcholem trapnosti. I fanfikce jsou lepší. Gratuluji Disneymu, přesvědčili mě, že si je předplácet fakt nemám.

plakát

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021) 

Proč i lepší český komedie působí jako nepovedená parodie? Za mě někoukatelný, chybí mi tam jakákoliv dávka autenticity. Něco takového dokážu odpustit u nějakého krátkého skeče, ale ne u celovečerního filmu. Podle ostatních je přesto tohle pořád o třídu nebo dvě lepší než zbytek české tvorby. Což je děsivá představa.

plakát

Vortex (2017) (pořad) 

Duchovní nástupce podcastů z Hrej.cz a staré party z Games (Fight Club). Skvělá témata, nejnovější info a naprosto jedinečná atmosféra. Spolu s Retro Nation za mě nejlepší podcast (vidcast) o hrách v ČR. Díky kluci!