iHyik

okres Brno

Twitter: kremrt

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 22.7.2018  22:47

Průměrná lekařina s trochu nadprůměrným vyvrcholením. Jestli máte bolavý uši a nesnesete hlasitý bouchání dveří, odpojování elektřiny a vřískot děsivých holčiček, radši si k filmu dejte i gumový špunty.

• 24.1.2017  00:08
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Jsou seriály. A pak je Mladý papež. Zjevení.

• 2.5.2015  23:54

No tak moc nevím, kdy mělo přijít to slibované plácání do kolen smíchy, ale nevadí. I za těch pár uchechtnutí to stálo. Velmi dobře provedené i povedené. Závěrečná nevěsta a drama u mostu jsou top.

• 1.5.2015  01:11
    Muž z oceli (2013)

Uskákaný a nekonzistentní. Všechno je tak rychlý, že nemáte čas pořádně postřehnout, co se děje a jakmile na chvíli odvrátíte zrak, zjistíte, že jste najednou zase úplně jinde. Vizuálně moc hezký, příběh má potenciál, ale provedení je zlý. Rozplizlý do mnoha stran.

• 3.1.2015  21:50
    Equalizer (2014)

Sám doma: Hornbach edition. Scény v obchodě měly přijít mnohem dřív a mělo se z nich víc vytěžit, když už jsem se jako divák dostal do fáze, kdy je mi naprosto jasné, že ten film nemůžu brát ani trošku vážně. Honičku na vysokozdvižných vozících nebo bitku s izolační pěnou bych ocenil víc než cédéčko vycházející superstar.

• 30.11.2014  21:46

Jak se tam nesnaží všichni navzájem nějak kreativně zabít, prichazi to o drajv. Ale furt dobrý. Jako nalakani na finále i docela nadprůměrný.

• 24.5.2014  22:19
    Fargo (TV seriál) (2014)

Rok 2014 v zahraniční televizní produkci neustále překonává sám sebe. V lednu nastartoval neskutečnou podívanou Temný případ od HBO, skvěle si vedla i druhá řada (netelevizního) House of Cards, luxusní Penny Dreadful a neméně skvělé je i Fargo. U všech čtyř zmíněných seriálů jsem se třásl (v případě dvou posledních stále třesu) na další epizody, což se mi snad loni u žádného seriálu nestalo. Samotné Fargo je naprosto dokonalé rozšíření filmového zážitku, které si ze své předlohy bere jen drobky, ale zasazuje je do skládačky jakoby mimochodem a milovník původního snímku tak může jen plesat. Freeman, Thornton, Platt i Tolmanová jsou skvělí a dokonce mě ani nevytáčí Colin Hanks. Seriálové Fargo je skutečně jedním z klenotů moderní televize a Coenům rozhodně nedělá ostudu.

• 18.6.2013  14:29
    Ray Donovan (TV seriál) (2013)

Ray Donovan je dost nedoceněný kousek aktuální televizní tvorby. Nebojím se ho skoro nominovat na jeden z nejlepších seriálů posledních tří let, protože tohle je naprosto úžasné rodinné drama, které v televizi tolik chybělo. Díl od dílu počínaje první epizodou první řady jsem byl čím dál nadšenější a takhle to pokračuje stále dál. Ray se vypracoval vysoko a všichni úžasní herci v úžasných rolích vše jen podtrhují. #všichnisedívejte

• 8.5.2013  11:08
    Iron Man 3 (2013)

Kdyby se to bralo aspoň o trochu víc vážně, byl bych spokojenější.

• 10.4.2013  18:08
    Lesní duch (2013)

Holka ze sebe vyzvrací asi 10 litrů krve, celou chatou se nese démonický hlas, který všem vyhrožuje smrtí, takže holku po pokusu o zabití zamčou ve sklepě. Jak na to ostatní postavy reagují? "To nic, prostě má jenom nějakej záchvat z toho absťáku, že už 8 hodin neměla žádnej fet." Neuvěřitelný. Prostě neuvěřitelný. V kině jsem se sice vůbec nebál, zato jsem se notně nasmál, takže musím uznat, že tahle skvostná sračka vlastně svůj účel docela splnila.

• 12.2.2013  01:45

Obávám se, že k tomu ani nemám co dodat. Nicméně dávám hvězdičku za to, jak jsem se strašně smál.

• 12.2.2013  01:42
    Pokoj (2003)

U tohoto filmu jsem se skvěle bavil jen z jediného důvodu. A to díky následující drinking game: Napij se pokaždé, když se otevřou dveře od bytu. Napij se pokaždé, když někdo řekne: "Oh, hi." Napij se pokaždé, když se Johnny samolibě zachechtá. Napij se pokaždé, když někdo řekne Lise, že je sexy anebo beutiful. Napij se pokaždé, když Mark řekne: "Johnny is my best friend." Naštěstí jsme nemuseli pít u toho, když někdo někomu řekl, že ho miluje, anebo když se ve filmu objevil špatné naklíčovaná, anebo totálně absurdní, debilní a zbytečná scéna. Doporučuji mimochodem tyto titulky (http://www.titulky.com/The-Room-172843.htm), které vám zároveň poví pár zajímavostí. Na jednu stranu je to geniálně dementní, na druhou stranu je to prostě jen dementní a lobotomické.

• 13.1.2013  00:32
    Atlas mraků (2012)

Kdyby nic, tak alespoň ten soundtrack si zaslouží 5 hvězdiček. A taky krásný zpracování. A taky skvělí herci. Bohužel ale úplně (po prvním zhlédnutí) nechápu příběh, jen mi v hlavě zůstal takový pocit, že to byly krásně strávené 3 hodiny, které však nevyvrcholily ďábelskou katarzí a orgasmem naplnění. Takže si to zkusím přečíst, zkusím se na to klidně ještě několikrát podívat, ale neohodnotím to do té doby, dokud to co nejvíce nepochopím. Anebo dokud nedojdu k závěru, že nemám co chápat.

• 1.1.2013  22:13
    Tajemství domu Usherů (TV film) (2008)

Hvězdička za to... že mě to strašně bizarně rozesmívalo.

• 13.12.2012  12:45

Možná mám výhodu, že jsem knížku četl asi v 6. třídě naposledy, takže nebudu brečet nad tím, že je to "špatně" zadaptovaný příběh. Možná mám výhodu, že Tolkienův svět až tak moc neznám a nejsem hardcore fanda. Možná mám výhodu, že Martin Freeman je moje taková ta "platonická láska", takže nejsem zrovna objektivní. NICMÉNĚ! To byl tak nádhernej a úžasnej film, že si to ani nedovedu představit lepší. Ve 3 ráno, když jsem z kina vylezl, jsem pochopil, proč z toho dělá Jackson trilogii. A mimochodem: Martin Freeman je nejlepší hobit všech dob. Tečka.

• 20.10.2012  01:47

Páni, nestává se to často, ale americký remake o dva roky starší verze je mnohem lepší, než původní ztvárnění. Fincher si zde dokonale pohrál s knihou a navíc to i vypadalo, že na rozdíl od Švédů ji opravdu četl, takže ji mnohem věrněji dovedl dostat na plátno. A o věrnost mi šlo především. Dokázal tak jen, že s prakticky stejnou stopáží se dají udělat velké věci, což Švédové zrovna dle mého názoru nezvládli. Ať už je druhý (americký) díl! Nemůžu se dočkat.

• 17.10.2012  12:23

Dost pravděpodobně jsem udělal tu chybu, že jsem prvně zhltnul celou knižní trilogii, a teprve poté jsem se rozhodl, že se podívám na filmovou adaptaci. Byla to nuda. Vím, jak obtížné určitě je, přenést knihu na plátno a neměli bychom to porovnávat, ale tady to prostě nešlo. To, co Larsson ve svých knihách ne nastiňuje, ale dokonale se v tom pitvá, v celém filmu chybí. Jakoby se adaptace snažila ukousnout z celé knihy kousek odsud a kousek zase odtamtud, ale nikdy pořádně nestiskne zuby, takže vše jen tak lehce nakousne a pak se toho zase pustí. Pak vše vyzní zcela šedivě a nezajímavě. To nejzajímavější, co ani nedovedu pojmenovat, na Larssonově trilogii se v tomto případě nepodařilo filmově ztvárnit. Je to škoda, takhle je jen z toho taková syrovější a lehce neokoukaná kriminálka.

• 27.9.2012  19:57
    The Neighbors (TV seriál) (2012)

Letos jsem ještě neviděl nic horšího.

• 8.8.2012  19:34
    H+ (TV seriál) (2011)

Je to bezesporu zajímavé, ale tahle webseriálová forma to podle mě dost zabíjí. Podobný námět v takovém provedení by možná měl šanci v delších epizodách, stačila by třeba jen šestiepizodní minisérie.

• 1.8.2012  12:17

Předabovanej Bane a ten šáhlej konec, to jsou jenom dva z mnoha problémů, který jsem s tímhle filmem měl. Moc americký. Smutný zklmání.

• 17.9.2011  16:44
    Pomsta (TV seriál) (2011)

Emily VanCamp (Emily Thorne) mi skvěle sedla do role dospělé dcery, která se chce pomstít bohatým sviním, které jí "zničily život". Svině jsou rodiny, jejichž život je plný pletich, intrik a přetvářky. Zatím dobré, těším se na pokračování.

• 17.9.2011  16:41
    Nová holka (TV seriál) (2011)

Prozatím (17.9.2011) nejlepší seriálový výplod nové televizní podzimní sezóny. Vtipné, chytré, svěží, svižné a zábavné.

• 17.9.2011  16:40
    Nebezpečná identita (TV seriál) (2011)

Nenudil jsem se, takhle vám to řeknu. V podstatě jsem měl sice pocit, že už jsem podobný námět snad viděl už stokrát, na druhou stranu na Ringer bylo stále něco zajímavého, co mě dokázalo částečně vtáhnout do děje. Uvidíme, jak dopadnou další epizody, plánuji se dívat dál.

• 17.9.2011  16:37
    Whitney (TV seriál) (2011)

Pilotní epizoda mě velice příjemně pobavila i rozesmála, což z Whitney dělá nového sitcomového koně od NBC a třeba i časem růži mezi sitcomovým trním. Rozhodně budu sledovat dál.

• 17.9.2011  16:35
    Tajemství kruhu (TV seriál) (2011)

Jako bychom potřebovali další Twilight a Vampire Diaries. Klasika pro teenagery s krásnými lidmi, kteří jsou tak neuvěřitelní, až jsou pro mě nechutní. Normální zábava, nic vyloženě pitomého, ale nějak jsem z toho vyrostl.

• 17.9.2011  16:32
    Up All Night (TV seriál) (2011)

Letošní sezónu (stejně jako všechny sezóny předchozí) si seriál vybírám podle pilotních epizod. Pokud mě nezaujme, au revoir. Takže au revoir, Up All Night. Nuda.

• 27.8.2011  18:04
    Wipeout - Souboj národů (TV pořad) (2011)

Wipeout je dokonalá věc, která si nikdy neměla zasloužit produkci Novy a Markízy.

• 26.8.2011  01:35

Řekněme to takhle: Neměl jsem se tak moc těšit. Jak se moc těšíte, tak je to na nic. Začátek byl takový slabší, občas (spíše častěji) jsem měl pocit, že se dívám na pohádku (vlak kterej jede snad 200 km/h a tři chlapi mu chodí po střeše jak po chodníku...), ale závěr to mělo pěkný - víceméně. Občas tam nějaká ta logická chybka na oko přišla, ale to se nedá svítit, to je všude. Nebylo to prostě vůbec špatný, ale nebylo to ani nijak zvlášť úžasný. Bral bych to prostě jenom jako takový podařený úvodní dokument k Avengers.

• 10.8.2011  15:32

Tak jsme se zasmáli...

• 9.8.2011  20:36
    Super 8 (2011)

Nebylo to až tak super. Spíš, jako bych sledoval crossover E.T., Cloverfield, Spy Kids a Zachraňte Willyho. Vznikl nám žánr infantilních akčňáků, teď ještě honem restart Správně pětky!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7