nenet

nenet

Eliška Mokrášová

okres Brno

5 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

 • poster

  Největší showman (2017)

  Tisíckrát omílaný příběh o chudém člověku s odvážnými sny, které díky svému talentu a úsilí dokázal realizovat. V tomto případě je navíc zřejmá paralela mezi filmem a skutečností - Hugh Jackman snil o natočení muzikálu, věnoval přípravě spoustu času a nutno přiznat, že se mu to povedlo náramně. The Greatest Showman v jeho podání je neodolatelný, plný energie a umění a dokonce i vážnější momenty působí vcelku přirozeně. Myslím, že přesně takhle by se mělo se sny zacházet. Moje hluboká poklona a neskonalý obdiv patří i geniální mladé skladatelské dvojici Pasek&Paul, protože jejich písně zde mě opravdu nebývale nadchly.

 • poster

  Profesionál (1981)

 • poster

  Rasputin (TV film) (1996)

  Jako člověk historickými tématy téměř netknutý jsem byla nadšená. Kdyby se takhle učil dějepis na školách, místo suchých letopočtů a prázdných jmen, bylo by to jen dobře. Film je nabitý emocemi od začátku do konce a myslím, že jedno shlédnutí k jeho plnému docenění nestačí, aspoň já jsem ho v sobě musela nechat tak trošku "dozrát". Výkon Alana Rickmana myslím netřeba komentovat :-).

 • poster

  Hvězdný prach (2007)

  Nádherná ukázka toho, jak lze kvalitní, ale zároveň celkem obtížnou knižní předlohu převtělit do mimořádně zdařilého filmu. Neil Gaiman patří k mým velkým oblíbencům a jeho fantazie je - no - fantastická :), takže jsem opravdu nadšená, jak to všestranný Matthew Vaughn zvládl.

 • poster

  Kód Enigmy (2014)

  Srdcovka na první kouknutí. Je mi vážně docela fuk, jestli to ve skutečnosti bylo jinak. A je mi vážně úplně fuk, jestli je to účelový snímek pro Oscary. Skloubení vyšších zájmů, osobních problémů, společenského odsouzení a geniality se mi v tomto snímku zdá dokonalé. A samozřejmě - bravo, Benedict!

 • poster

  Star Trek: Do temnoty (2013)

  J.J. Abrams je bezpochyby režisérským vládcem vesmíru. Jeho pojetí je velkolepé, skvěle řemeslně zvládnuté a hlavně diváka baví. Nějaké hluboké myšlenky uprostřed nekonečné vesmírné pustiny se sice nekonají, ale o to ve filmech tohoto druhu snad ani není třeba zvlášť usilovat. Atmosféru se podařilo vytvořit úchvatnou a stačí si ji užít.

 • poster

  Skyfall (2012)

  Strhující. Inteligentní. Vtipný. Přehledný. Kreativní. To a mnohem víc je Skyfall. S respektem 5*.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Na první shlédnutí se mi tento galimatyáš lidí a příběhů popravdě moc nelíbil. Jenomže se mi nějak zaryl pod kůži a musela jsem o něm přemýšlet. Dala jsem mu tedy druhou šanci a je z toho láska na druhý pohled. Opravuji hodnocení na 5*.

 • poster

  Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace