johny89

Twitter: janvaclavik

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 23.2.2018  19:24
    Kolonie (2015)

Zajímavé a málo známé téma a zajímavé prostředí z Chile. To jak Daniel Brühl hraje dementa je dokonalé.

• 23.2.2018  19:22
    Kung Fury (2015)

První polovina byla zajímavá a vtipná, ale potom to šlo do ztracena. Chválím zpracování filmu.

• 15.2.2018  08:44

Toto nemá obdoby. Pro mě je rozhodně jeden z nejzajímavějších počinů, co jsem kdy ve filmu viděl. Každý záběr z by mohl být vystaven samostatný obraz v galerii. Zpracování je doslova dechberoucí a autoři se nebojí ani velice složitých záběrů, kdy probíhají průlety krajinou, mění se perspektiva i postavy. Nicméně forma, jak je film udělaný, není zdaleka jediná jeho přednost. Scénář filmu je totiž opravdu dobrý, navíc reflektuje skutečné události a některé záběry přímo vychází z obrazů Van Gogha. Je to přesně jeden z filmů, kdy se po jeho skončení půjdete začíst na wikipedii o Van Goghovi. Kdyby bylo na ČSFD šestihvězdičkové hodnocení pro výjimečné filmy, tenhle by ho rozhodně dostal.

• 12.2.2018  08:50
    Persepolis (2007)

Historie Iránu v posledních čtyřiceti letech pro začátečníky. Na animák je to opravdu velice povedené. Zajímavé je také, že je to založeno na osobních zkušenostech hlavní postavy Marjane.

• 12.2.2018  08:47

Místy možná trochu patetické, ale mě se to stejně líbilo! Krásná výprava a skvělí herci. Příběh poutavý, ale strašný.

• 12.2.2018  08:44

Francouzi komedie opravdu umí, na rozdíl od těch ostatních se tam neobjevuje dementní humor a příběh není tupý. Tohle je další výborný kousek od režisérů Nedotknutelných. Mimochodem za zmínku zde stojí také skvělý soundtrack z dílny Aviashe Cohena.

• 12.2.2018  08:23

Jak popsat tento film? Asi jako Velký Gatsby, ale bez příběhu – a to se říká, že Velký Gatsby žádný příběh nemá. Prostě artový film, v němž lidé hledají něco, co tam není. Jinak si takto dobré hodnocení nedokáži vysvětlit. Film vypadá jako kdyby neměl scénář a jediný spojovací článek je vlastně hlavní hrdina. Vyskytuje se zde spousta nijak nenavazujících událostí, které nevedou vůbec k ničemu a film by se mohl sestříháním klidně o polovinu zkrátit. Jediné, co stojí za zmínku je příjemná hudba. Upřímně nerozumím tomu, jak tento film mohl vyhrát Oscara za nejlepší zahraniční film (navíc pokud další nominovaný byl skvělý dánský film Hon). Je to podobný případ jako Birdman, který je velmi podobně špatný.

• 19.1.2018  23:45
    Komorná (2016)

Hodně divný a ujetý. Dvě hvězdičky jsou za kostýmy a výpravu, to je opravdu špičkové. Zbytek zůstal dost nepochopen.

• 18.1.2018  10:51
    Domov (2013)

Asi dva roky jsem se odhodlával k tomuto filmu, ale něco mě na něm odrazovalo. Ve finále to byl opravdu dobrý počin. Spíše než žánr drama / romantický bych zvolil drama / komedie, protože z romantična to mnoho nepobralo. Nenudil jsem se ani vteřinu. Strašně mě bavil neschopný kluk, který stále pil kafe a hledal v čem je dobrý. Mám chuť dát skoro i 5 *.

• 1.1.2018  21:24
    The Circle (2017)

Nerozumím, proč má tento film tak špatné hodnocení. Ve skutečnosti mi přišel docela povedený a vidím zde velice zajímavou analogii v oboru sociálních sítí. Pravděpodobně nás časem čeká něco podobného.

• 1.1.2018  21:13
    Birdman (2014)

Tenhle film, že vyhrál 4 oscary? Tak to musela porota film hodnotit po velice povedeném drogovém večírku, jinak si to neumím vysvětlit. Je to neuvěřitelně o ničem a jediná zajímavá věc na tomto filmu je ta, že scény vypadají jako by byly natáčeny na jeden záběr. To mi přišlo opravdu dobře udělané. To je asi jediný důvod, proč jsem film nehodil mezi odpad.

• 1.1.2018  21:09
    1864 (TV seriál) (2014)

Tato série mi svým zpracováním a kvalitou velice připomíná neméně skvělou sérii Válečná generace. Tento počin bych si troufnul zařadit mezi nejlepší historické seriály, co jsem viděl. Film zabíhá do zajímavých historických detailů, zjistíte, že Dánové nejsou jen poklidným spokojeným národem jako dnes. Také si prošli poblázněním o nadřazenosti vlastního národa, podobně jako Němci. Na tuto sérii jsem natrefil, když ji na severském filmovém festivalu zmínil dánský velvyslanec jako dobrou spolupráci ČR a Dánska na filmovém plátně.

• 27.12.2017  14:32

Po úžasném začátku jsem ani nevěřil, že to mohu hodnotit jinak než na 5 hvězdiček. Škoda jen, že to nevydrželo v takovém tempu do konce. Vizuálně byl film naprosto úžasný. Na lodi trochu film zevšedněl, ale rozhodně ani tam nebyl nudný.

• 16.12.2017  00:32
    Poorna (2017)

Překvapivě velmi dobře natočené na indický film. Děj není nijak zvlášť složitý, ale svým způsobem pohladí po duši, když vidíte, že i v Indii se dětem občas plní jejich přání. Velice zajímavá mi přišla výprava a také to, že na rozdíl od zbytku bolywoodské produkce zde nebyla ani jedna hudebně-taneční vložka nebo pochybné efekty z After Effects.

• 17.11.2017  11:20

Ano, film je docela vtipný, ale převážně tím, jak herci – a teď nechci říci přehrávají – ale spíše nehrají. Opravdu si tenhle film zaslouží tak vysoké hodnocení? Kamenné výrazy, nula emocí, to vše z herců dělá spíš roboty. Ale zase jsou to finové, tak se moc nedivím.

• 5.9.2017  22:47

Celkem mě překvapuje zdejší špatné hodnocení. Je mi skoro trochu smutno když vidím, že filmu někdo dokáže dát jednu hvězdičku. Zřejmě to dělá příliš vysoké očekávání od tak skvělého režiséra jakým Svěrák je. Toto asi nebude jeho špičkový film, který chytne za srdce masy zdejších komentátorů, ale na to, co se točí u nás za filmy toto rozhodně ke špičce patří.

• 21.8.2017  21:14
    Black Sails (TV seriál) (2014)

Zach McGowan se svým kapitánem Vanem apeluje na nejprotivněji zahranou postavu, co si ze seriálů pamatuji. Neustálé záběry na jeho rádoby nadvěcný pohled a rádoby drsnou chůzi s ohnutým hřbetem na mě udělala naprosto ukrutně béčkový dojem. To ale není nic proti nafoukané neherečce Max v utáhlém korzetu nebo Anne s hlubovými dialogy typu "fuck [doplň jméno]", "fuck [doplň věc]", případně ještě "fuck [doplň událost]"

• 3.8.2017  22:23
    Dunkerk (2017)

Syrové, drsné a uvěřitelné. Christopher Nolan umí tvořit filmy jako málokdo. Ani tentokrát nešlápl vedle a vzal si na paškál celkem zajímavou operaci.

• 17.7.2017  08:31
    Ranhojič (2013)

Působivý film z německé produkce v natočený skvělým režisérem Stölzlem. Už u jeho minulého filmu Nordwand jsem si říkal, že tento režisér má velký potenciál. Snímek má nabitý děj, nádhernou výpravu a výborně zahrané charaktery.

• 15.7.2017  12:50
    Deadpool (2016)

Možná je to tím že jsem nečetl komiks, ale místy to bylo trapný, že jsem měl chuť to vypnout. Předvídatelná zápletka na úrovni základní školy a neustálá snaha o to ládovat do diváka nějaké vtipné hlášky, které z 80% vtipné vůbec nebyly.

• 14.7.2017  13:35

Tento dokument jsem viděl na dlabačovské premiéře, kde měl Vít Klusák obsáhlou diskusi až do půl druhé ráno. Už z popisu jsem tušil že by se mohlo jednat o zajímavou podívanou, ale i tak mě snímek velmi pozitivně překvapil. Zajímavým způsobem mapuje sociální bublinu rodiny, kde minimálně tři ze čtyř lidí jsou rasisti a dost pravděpodobně nula ze čtyř má alespoň středoškolské vzdělání. Vít Klusák řekl několik zajímavých perliček. Třeba že Vladimír, který působí mnohem xenofóbnějším (a jak někdo dobře podotkl zrůdnějším) dojmem než Daliborek dělal v Topolčanech policistu. S touto prací musel skončit když prostřílel své kolegyni skříňku, protože ho obvinila z braní úplatků. Na filmu mě zaujalo, že v podstatě jediný, kdo si držel svůj názor byl právě vysmívaný Daliborek. Ve skutečnosti byl dost možná člověkem s větším morálním kreditem než ostatní hlavní aktéři. I přes to že jeho názory jsou velmi zvrácené, divák k němu cítí určitě sympatie, což je velmi zajímavé. Mnoho lidí se pohoršuje nad formou natáčení, kdy se místy rekonstruovaly některé scény, které mohly proběhnout o trochu jinak. Ve finále mi přijde že se tomu věnuje zbytečně velká pozornost, ačkoliv to není tak zásadní problém.

• 17.6.2017  07:44

Důstojné pokračování legendy. Michael Douglas je stále sympaťák a tak trochu zmrd. Shia LaBeouf hraje výborně, ale za to jeho žena je protivná jak noc. Potěšilo mě že se tam mihnul i Bud Fox. Jediné co bych vytkl je možná moc komplikovaný děj a dlouhá stopáž. Také mi přišlo občas rozhodování hlavních postav dost unáhlené.

• 3.6.2017  22:51

Čím více jsem zhlédnul filmů s Robinem Williamsem, tím sympatičtější mi je. Moc se mi líbila scéna když se pacienti probudili a užívají si života a jdou tancovat. Film je hezky vyvážený a má co říci.

• 28.5.2017  12:54

Bože! Co tohle jako bylo? Hlavní herec byl dost divný, příběh a jeho úzkosti ještě divnější. Nerozumím proč to má tak dobré hodnocení.

• 19.5.2017  10:24
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

To je přesně takovej ten prototyp člověka, kterej se mi v hlavě vybaví, když někdo řekne, že “někdo hraje dobře fotbal”. Naprosto výborné zmapování českého fotbalu a jeho úpadku :D

• 25.4.2017  23:45
    Masaryk (2016)

Nebylo to špatné ale zdálo se mi že někdo zapomněl film sestříhat. Také jsem si myslel na začátku, že jdu na film o TGM.

• 2.4.2017  20:57

Jeden z nejlepších válečných filmů z Vietnamu, i když vlastně zase tak moc válečný není. Robin Williams zde opravdu boduje a zdatně mu sekunduje i výborný a v té době ještě mladý Forest Whitaker.

• 10.2.2017  10:09
    Comeback (2015)

Docela povedená komedie z prostředí vyhaslých čtyřicátníků, kteří jsou mentálně zaseklí někde okolo šestnácti let. Pokud od toho člověk nečeká nic, velmi mile ho to překvapí. Mimochodem pořád jsem si říkal, že ta uřvaná dcera mi připomíná tu holku z třetí řady Broen, a taky že jo!

• 28.12.2016  17:53
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Tohle že je z amaterské produkce? Zdenda Troška, ten mistr českých pohádek, by mohl závidět!

• 11.12.2016  18:44
    Elling (2001)

Tenhle norský nominát na Oscara není ani trochu smutný, jak by se vzhledem k tématu o lidech z psychiatrického ústavu mohlo čekat. Je to film o životě dvou ne zcela běžných lidí, kde jeden má strach ze všeho neznámého a druhý mluví neustále jen o ženách. Tahle sympatická dvojka magorů s mnoha podivnými zvyky (měnit si spoďáry jednou za dva týdny, postele vedle sebe) k sobě parádně sedí a obyčejné příběhy z života ve městě proměňují v zábavnou podívanou.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15