Mumie (2017)

První půlka byla skvělá, potom už to ztrácelo dech, přičemž jsem velmi rád, že se film vlezl do dvou hodin, takže není k nepřetrpění. Cruise je tradičně fajn, ale překvapila mě Sofia Boutella, jejíž postava ve mně vzbuzovala místy soucit, což dokazuje, že na té holce něco je a těším se na její další filmy. Vlastně se velmi těším na další díly Dark Universe, který sice prvním filmem vyloženě neoslnil, ale je to poctivý dobrodružný film, na který aspoň jednou ještě kouknu. 7/10

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Podmanivá a zábavná jízda, kterou nevidět v kině, bych označil jen za škvár. Ale na velkém plátně to funguje neskutečně, hlavně díky našlapané Pembertonově hudbě. Škoda, že se nedočkáme dalšího dílu, ikdyž jestli by měl skončit jako druhý Sherlock Holmes, tak je to možná i dobře.

Diablo (2015)

Kouknul jsem na to čistě kvůli Eastwooda Jr. (jako asi většina lidí) s tím, že dle hodnocení to nic moc nebude... a taky to vlastně nic moc není. Ale westernů je celkem málo a tento má moc pěkný vizuál, supr Gogginse a hlavně zajímavou druhou půlku. Bohužel Scott je sice velmi sošný klon svého otce, ale ještě musí trochu pocvičit herectví, minimálně pověstný otcův nasraný výraz, protože občas byl až příliš roztomile mimo.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Byl jsem velmi příjemně překvapen, když jsem se na to podíval při hlídání neteře. Potterovy filmy jsem viděl, od 4tého dílu jsem se v nich už ale neorientoval a už zdaleka nevím, o čem byly, kdežto tento film se dá kouknout bez předchozí znalosti a má nádhernou atmosféru New Yorku 30. let. Navíc mi zde nevadil ani Eddie Redmayne, který mi ve většině rolí je absolutně nesympatický. Doufám, že to v dalších dílech nepohnojí a nepřekombinují to jako právě potterovky.

Naprostí cizinci (2016)

Velmi povedená dramedie, která po úvodní povinné seznamovačce (kdy jsem se chvilku bál, že se v tom množství lidí nezorientuji) rozjede ve strhující smršť. Mám rád takovéto nenápadné filmové zážitky.

Logan: Wolverine (2017)

Asi nejdrsnější komixový film, který jsem viděl. Naštěstí brutalita zde není samoúčelná (ikdyž se jí zde nešetří), ale velmi dobře ilustruje bestialitu hlavního (anti)hrdiny. Jsem šťastný, že se Wolverine (a Jackman) dočkali takového zakončení.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Jednička mě tehdy mile překvapila, hlavně co se týče režie a kamery. Zde už jsem žádné technické kvality neviděl a bylo to strašně unylé. Jedinou hvězdičku, kterou tu dávám, je za doprovod, který to se mnou viděl. Dornana je mi líto.

Dívka ve vlaku (2016)

Obrovské zklamání. Asi jsem od toho moc čekal (slyšel jsem srovnání se Zmizelou, kterou jsem viděl už několikrát, a která mě učarovala hned od první minuty v kině) a dostavila se ohromná nuda, kterou mě provázela mi strašně nesympatická hrdinka. Všichni tam byli víceméně hajzli (aspoň podle hlavní ožralé hrdinky) a mi bylo úplně jedno, co se stalo s tou blondýnou a kdo jí co udělal. Za ten jeden zvrat ke konci dávám tu jednu hvězdičku, ale už víc to nechci vidět. Úplně mě to minulo. Ještěže jsem neměl čas si přečíst knihu, kterou jsem zvažoval.

Dejte mi pokoj! (2014)

Dokonale mi to sedlo. Jednoduchá francouzská komedie, která by před 50 lety byla ideální pro Funése, ale velmi dobře funguje i s Clavierem. Potřeboval jsem se pobavit a naprosto to splnilo účel. A Marielle na konci potěšil.

Božská Florence (2016)

Dlouho jsem odolával Meryl Streep, ale v tomto filmu musím uznat, že je excelentní. Ten film stojí na ní a přestože ostatní postavy jí velmi dobře sekundují, tak ona je opravdu božská, přesně jak zní český název. Velmi příjemný film (který mi místy trochu trhal uši, ale zároveň i dráždil bránici a občas dojímal).