Maigret - Maigret a případ mrtvého muže (2016) (epizoda)

Poslední dobou mi chybí právě takto pomalu postaru točené detektivky s taktním a citlivým a dobře vychovaným detektivem, který není psychopatický stroj. Atkinsonovi tato role perfektně padne a tento díl se mi líbil ještě více než ten první... možná i proto, že u tohoto nemám srovnání se starší Gabinovou verzí.

Sebevražedný oddíl (2016)

Obrovské zklamání. Nebýt Margot Robbie, tak bych to asi ani nedokoukal. Nechápu, jak někoho mohlo napadnout, že by takové komando relativně realistických "nadlidí" mohl postavit proti tajemným kouzlům. Proto to na mě nefungovalo. 1,5 *

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Mám pro Snydera asi slabost, protože mi se jeho pojetí líbilo. A v rozšířené verzi ještě o dost víc. Kromě zbytečného Doomsdaye mě nenapadá žádná podstatná chyba, kterou bych vytýkal, a tím, že se naštěstí objevil jen na chvíli, tak mě to zas až tak neiritovalo. Doufám, že po finančním "neúspěchu" nebudou další filmy upraveny pro publikum vyžadující asi trochu jiný styl.

Purpurový vrch (2015)

Krásné a opojné. Vyložený horor to naštěstí není a já jsem velmi spokojen, protože mi ke spokojenosti bohatě stačila nádherná výprava, scény, kostýmy a kamera, které jsou dokonale podmalovány úchvatnou hudbou.

Správní chlapi (2016)

Už ta úvodní scéna dává znát, že se Black opět nebojí ve správný okamžik převrátit význam záběrů dle své zvrácené černohumorné libosti. Celý film je strašně jednoduchoučký dějem, a díky tomu umožnuje překvapovat diváka nečekanými scénkami, které sice působí trochu nesoudržně a epizodicky, ale spolehlivě pobaví. Crowe a Gosling tradičně skvělí a naprosto si mě získala Angourie Rice, doufám, že se ta holka příliš neokouká, protože je zde parádním svěžím vánkem. K dokonalosti něco málo chybí, možná to objevím někdy později při domácí projekci.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Po prvním díle jsem příjemně překvapen. Dobře se na to kouká a herci jsou velmi příjemní a jejich občasná teatrálnost je vzhledem k tématu vhodná a není přehnaná. Jen doufám, že finále nezkalí mé veskrze pozitivní dojmy. *) Druhý díl byl trochu horší, docházel mu dech a trochu se opakoval, ale pořád je to na české poměry velmi kvalitní počin.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Asi nejlepší film roku 2015. Film, který v člověku ještě hodně dlouho doznívá. Poslední scéna trefnou tečkou. Fascinující.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Příliš dlouhé. Krásně nasnímané, kruté, herecky přesné, ale strašně ubíjející. Znovu si to už nedám.

Slow West (2015)

Mám rád tyto malé westerny a zde všechno šlape jak má, skvělí herci, krásná kamera, lahodný soundtrack a po dlouhé době mě finále nejenže bavilo, ale i příjemně dojalo.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Skvostná bizarní meta předehra k 4. sérii, která zároveň vtipně poukazuje na nejasnosti v sérii 2. a 3.. Líbilo se mi to moc, kdyby to natočili čistě viktoriánsky, tak by ten případ byl strašně slabý a směšný, takhle na něm vlastně ani nezáleželo a dost možná ani není správně vyřešen, hlavně, že se Sherlock autopsychoanalyzoval. Ovšem toto je asi hranice pseudopsychometa vyprávění, za kterou by tvůrci už neměli jít, protože hrozí, že se seriál zvrhne stejně jako poslední série Hannibala, která se už taky jen sebeukájela psychožvásty a nikdo už nemluvil normálně bez alegorií a metafor.