ozeki

Lukáš Kopřiva

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4
    • 28.1.2019  13:56
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Tak takhle divně už mě hodně dlouho nic nepoznamenalo (nevykolejilo) - v dobrým i ve zlým. 8 dílů jsem sjel na 2 zátahy. Atmosféru buranskýho jihu mám moc rád a tady se rejžovi náramně vyvedla. Těch traumat je tam ale na můj vkus přeci jen trochu moc. Určitě by stačil i 2,5 h celovečerák, pokud by se ho zase chopil třeba Fincher. Ale takhle mnohonásobně vyniklo to budování atmosféry, který je prostě bez nejmenší chybičky. Samotná atmosféra je pak asi to, co mě bavilo úplně nejvíc. Sledovat poslední dva díly je fakt očistec :) Obsazení bez nejmenší chybičky. Rozhodně se nebude jednat o mnou doporučovaný seriál, protože tady mainstream fakt nenajdete, i kdybyste si k pátrání přizvali Sherlocka Holmese (tím je ostatně Jean-Marc Vallée dobře známý). Určitě to není obsahem ani formou pro každého. Změna hodnocení: s odstupem času musím uznat, že se to do hlavy dostane nevídaným způsobem...

• 3.1.2019  13:38
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Nepatřím mezi nějaké vyznavače středověku, křesťanství mě vyloženě nebaví, nechodím nikde šermovat a ani dračí doupě mě nikdy nechytlo, přesto je pro mě The Last Kingdom v seriálovém žebříčku na bedně. Když přečkáte úvodní 3-4 díly, které jsou objektivně celkem průměr a které pravděpodobně spoustu diváků odradí, dostane se vám parádního pokračování. Dostatečně surový i syrový, hodně se tady nadává na casting, za mě ale naprosto luxusní vč. hlavní role (tipoval bych, že nejedna dívka při pozorování Uhtreda ztrácí vláhu), dokonale padnoucí hudební doprovod a množství vyhrocených momentů, které k dobrému seriálu neodmyslitelně patří. 3. série totálně gradovala, a já už netrpělivě čekám na 4. pokračování (neoficiálně duben/květen 2020). A jak většina správně poznamenává, "Destiny is all" .... Kam se hrabe Game of Thrones....

• 16.12.2018  18:51

Více než splněný sen fanoušků sportu, kdy nás obraz i zvuk přenese do zákulisí jednoho z nejlepších týmů na světě a ukáže, jak funguje fotbalová kabina. V hlavní roli samozřejmě Pep Guardiola, jehož proslovy budete hltat jak sádlo se škvarkama, ale téměř každý hráč tam má nějaký svůj mini příběh. Ačkoliv fandím United, nelze než smeknout pomyslný klobouk. Sympatie si tahle partička vysloužila úplně hravě. Hudba, režie, dramaturgie i "herecké výkony" na fenomenální úrovni. Všechny díly jsou v naprosto špičkové kondici. Určitě jen houšť takových projektů !!! O kvalitě svědčí i to, že vždycky začal koukat každý, kdo šel kolem :)

• 20.7.2018  08:38
    Pink (2016)

Tak to je poprvý, co jsem svým hodnocením vytáhnul film do červených čísel :) Určitě se tady ale hodí říct, že si to bezesporu zaslouží. Na indických filmech začínám ujíždět podobně jako na indický kuchyni. Sice mi posledně při přípravě jejich jídla dost zásadně ujela ruka s chilli, takže ten zážitek nebyl úplně stoprocentní. Byla to spíš taková dezinfekce zevnitř :) Ale to jsem odbočil. Pink je klasický drama/thriller, který řeší až trochu neandrtálské sympatie mužů k ženám. V Indie se určitě jedná o několikanásobně palčivější otázku, než třeba v Evropě, protože staromilci tvrdí, že slušná Indka se nesměje, nebaví, nepije, nekouří atd. Nedej bože, kdyby se živila šlapáním. Film se dokonce obešel bez těch barevných tanečků, což samozřejmě dost přidalo na vážnosti. A to jsem si vážně myslel, že to dokážou nacpat do čehokoliv. O hlavním hrdinovi netřeba debatovat, jednoznačně to na něm stojí a jakmile vleze do soudní síně, už jen zaraženě sedíte, čučíte a ani nedutáte. Opět mi to nedá, ale pouhých 52 hodnocení je u takovéhoto filmu dost zarážejících.

• 16.7.2018  17:55

Někomu Indie sedí, někomu nesedí. Já už za sebou pár filmů z tohoto světa mám, čili jakmile jsem zmerčil tenhle titul, okamžitě jsem po něm skočil, protože jsem si říkal, že tady by ty tanečky mohly být tak nějak součástí děje. Fakt ale nevím, proč si tohle dobrovolně pouští lidi, kterým Bombaj nesedí. Je to přehled naivity, nic moc herectví, strašně jednoduchého příběhu a celkem dlouhé stopáže (na poměry Indie spíše průměrné). Ale nevzpomenu si, kdy naposledy jsem si u filmu takhle odpočinul a užil si to. Parádní taneční kreace i hudba. No a páni si přijdou hodně na svý díky hlavní ženské roli :) TOP Bollywood!

• 19.4.2018  14:19
    Banik!!! (TV film) (2018)

Chcete-li nahlédnout pod pokličku, běžte radši ke sporáku, tady se nic zajímavého nedozvíte. Dokument pouze pro obecenstvo z ostravského regionu. Pro zbytek lidí nemá absolutně žádnou hodnotu. Největším problémem je, že někdo považoval za nesmírně důležité nás provést historií tohoto klubu, která - ať se na mě Baníkovci nezlobí - není o nic víc výraznější než historie nějakého klubu z Horní Dolní. Kdyby se vzalo něco, co je alespoň trochu zajímavé, určitě by to prospělo i směrem k lehké dramaturgii. Já třeba čekal, že to bude více zaměřené na fanoušky, kteří v ČR nemají konkurenci ve všech ohledech nebo tedy třeba o té nejslavnější éře, ale tady jen sledujeme dobové záběry z 30. 40. 50. 60. 70. let ----- až po současnost, jak sem tam někdo kopne do balónu, tu nad hřištěm přejede lanovka s uhlím, tu se podíváme na chachary do dolů, tady zase někdo, jehož jméno jsem v životě neslyšel (v životě jsem neslyšel asi tak 80% z nich), pronese nějake razovite moudro. Prostě jedna velká NUDA!!!

• 23.1.2018  11:25
    Godless (TV seriál) (2017)

Nemůžu si pomoct, ale tady se nevytěžilo všechno, co se vytěžit mělo. A to fanouška westernového žánru zamrzí dvojnásob, protože tohle mohlo skončit mezi legendárními kousky. Určitě nesouhlasím, že tohle je western ze staré školy. Na to je málo drsný a špinavý. Neříkám, že to je na škodu, ale je to tak na půl cesty. Hodně mi chybělo větší množství napínavých scén. Bylo jich tam jako šafránu, přitom příležitosti, prostor a hlavně herci na svých místech tam rozhodně byli. Když už došlo na nějakou tu skoro až Tarrantinovskou scénu (Jeff Daniels v hlavní roli), člověk ani nedýchal. Ale bylo jich po hříchu málo. Neustálé návraty v čase mě strašně rušily, protože dost často vůbec nic neřešily ani nepřicházely s novými poznatky (mohl se tomu věnovat třeba jeden díl, abychom pochopili ty nejzásadnější vzájemné vazby, ale jak tím byl každý díl prolezlý, začalo mi to vadit). Finální epic fight, jak ho někteří nazývají, mě uspokojil asi stejně jako obchůdek s bižuterií lovce perel (musím trochu mírnit zdejší nadšení, ať pak člověk z toho očekávání není zbytečně zklamaný). Určitě stojí za shlédnutí, ALE....

• 28.12.2017  10:33

Podle komentářů to nevypadá, že bych byl jediný, kdo je nespokojený se závěrem. Přitom to 85 minut neskutečně odsýpá, po celou dobu pětihvězdičkové šimrání a pocit, že sleduju něco hodně dobrýho, co už jsem v tomto žánru dlouho neviděl. Pak ale scénárista musel upadnout ve sprše a řádně se uhodit do hlavy, protože takhle zpaskvilovatět závěr, to se jen tak nevidí. Takhle to bohužel spadá pouze do lepšího průměru.

• 17.8.2017  08:37
    Dangal (2016)

Takhle citově rozebrat člověka dokáží jedině v Indii. Když už i chlapovi se chce v některých momentech nahlas brečet, museli tvůrci odvést setsakramentsky dobrou práci. Film ale funguje i ve všech dalších aspektech, které vás napadnou. Já bych vypíchnul zápasení. Jeden by myslel, že to bude podobná blbost jako třeba Rocky, ale ono se to tak neskutečně blíží realitě, že jsem byl fakt dost zaskočen. To je hlavní ozdoba celého filmu. Co se týká samotného Bollywoodu, tak pro tentokrát ani nejsme svědky typických bollywoodských tanečků. Filmem pouze prostupuje pár songů, u kterých nikdo se nemůže cítit trapně. Jediný, co mi vrtá hlavou: Proč Aamir Khan podstupoval to martyrium se změnou své tělesné schránky kvůli třem minutám ve filmu, pokud nechtěl vydat příručku "Z McDonalda Mistrem Olympia"? Připomínám, že články uvádějí, že během 25 týdnů ztratil 25 kg tuků a nahradil je svaly... Ale to je jedno, podstatné je, že Dangal bude určitě patřit mezi mnou doporučované filmy. 179 hodnocení? Lidi!!! Přestaňte koukat na srance a pusťte si kvalitu.

• 24.7.2017  08:11
    Dunkerk (2017)

Všechno, co na filmech miluju, je tady k dostání buď v tak strašném množství, že vás to začne po půl hodině nudit, protože to přede jako kolovrátek, anebo to tady není vůbec, což je v obou případech špatně. Nezastírám obdiv k Nolanovi, že si na paškál vzal zase úplně novou látku, nicméně jeho rukopis začíná být tak jedinečný, že se v těch davech konzumentů jeho filmů musí občas objevit někdo, komu jeho styl úplně nesedí. Musím jen souhlasit s těmi ne úplně pochvalnými komentáři. Je to studené jak psí čumák, neosobní jak štětka na parkovišti kamioňáků, bezemoční jak parta vylodivších se uprchlíků na jihu Itálie nebo prázdné jak lednička před výplatou. Je to takový dlouhý videoklip, ze kterého se nedozvíte vůbec nic ani z těch nejzásadnějších reálií. Článek na Wikipedii o 127 slovech vám dá daleko lepší rozhled. Příběh nula, neříkám, že je to špatné, jen mi Nolan poslední dobou vůbec nesedí, a tak musím jít proti davu (stejně jako u Interception a Interstellar). A to obsazení Hardyho to je taky celkem úlet, takhle mrhat jeho hereckým talentem.

• 15.7.2017  13:33
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Všichni jsou afektovaný, všichni bydlí v haciendách za 20 miliard, všichni jezdí v super naleštěných kárách, ale v jednom kuse řeší nějaký kokotiny. Vyústění detektivní zápletky (to detektivní si dejte do hodně velkých uvozovek) není moc objevné. Takže místo toho, aby se člověk dozvěděl, co je zapotřebí k tomu, aby se dostal na takovéhle výsluní, je svědkem veledůležitých rozhodnutí typu "Jaké si dnes vezmu botičky? Kdopak to loupe perníček z chaloupky mojí dcery?" a podobný voloviny. Seriál postrádá jakoukoliv dramatičnost, tempo, dynamiku. Jediné co ho zachraňuje od podprůměru, je herecké složení a úvodní znělka. Je to těžce holčičkovské, věřím, že 10 dívek z 10 si tam najde jednu nebo i více postav ke ztotožnění. Chlapcům proto rozhodně nedoporučuji.

• 4.5.2017  14:14
    Moonlight (2016)

Nebudeme se bavit o Oscarech, protože to byl letos totální úpadek, naprosté dno, kterého snad ani nešlo dosáhnout. Této instituci se to ale povedlo hodně brilantně a vyhlášením Moonlightu jako top filmu za rok 2016 pro mě Oscaři skončily. No nic, k filmu jsem přistupoval bez předsudků, ale vážně není dobrý. Selhává ve všech aspektech, na které si vzpomenete. Nemá dobrý scénář, neřeší nic zásadního (prostě lidi jsou narkomani a gayové a všechno možný a už mě otravuje, že se je do každého filmu snaží tvůrci nacpat stůj co stůj), je naprosto bezemoční, není v něm jediná zapamatovatelná scéna, už vůbec v něm nefigurují skvělé herecké výkony zralé na Oscary (Oscar za vedlejší roli za v součtu asi 6,5 minuty v záběru je taky celkem slušný úlet), hlavní postava je nesympatická ve všech životních etapách, děj nemá napětí, zápletku, je to prostě jen příběh jednoho možná homo černocha, jehož život není úplně zalitý sluncem. Pro mě ta látka ani není nikterak atraktivní, prostě v různých částech světa jsou různé problémy, ale dají se zobrazit rozhodně přitažlivěji, než to dokázala partička kolem Barryho Jenkinse. Pokud nechcete, aby ručička na vašich hodinách byla zhypnotizovaná a čas zobrazovala ve zrychleném režimu, filmu se vyhněte velkým obloukem.

• 30.3.2017  09:34
    Hra peněz (2016)

Být v roli hlavního "padoucha" někdo výraznější, napětí by to výrazně prospělo. Tomu mladému klučinovi s britským přízvukem jsem to prostě nevěřil a ani na vteřinu jsem se o natáčecí štáb nebál. Přesto jsem i díky příjemné stopáži neodtrhl oči od obrazovky a tak by to u filmů tohoto ražení mělo být. Clooney, Roberts i Foster standard.

• 28.3.2017  09:45
    Barfi (2012)

Indii mám spojenou s několika hodně povedenými filmovými zážitky. Barfi se taky snaží, seč mu síly stačí, ale vlak mu ujíždí v jednoduchosti příběhu, kterou má většinou Bollywood zmáknutou na jedničku. Je to takový rozházený sled pestrobarevných etud, které spolu při té na poměry Indie krátké stopáži, ani moc nekamarádí. Většina humorných scén by si vystačila sama třeba v pořadu Zdeňka Izera a celý film je přeci jen až příliš uměle vyšroubovaný do podoby němé grotesky, než aby v divákovi probudil emoce, jak to umí snad jen v Indii, škoda.

• 8.3.2017  09:53
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Normálně, když si pustím nějaký seriál, což je jednou za uherskej rok, doufám, že bude mít konec a nebude to nuda natahovaná jak šlemy visící z tlamy bernardýna. Tady se mi ale po posledním dílu chtělo skoro brečet, že už je konec a že už nebudu volnej čas trávit s tou neskutečně zajímavou tlupou skvěle napsanejch charakerů v čele s náčelníkem Uhnívající Nožkou. John Turturro je prostě božskej. Několik střídajících se prostředí, která jsou stejně atraktivní jak knedlo a zelo vedle vepřa, napomáhá k totálnímu rauši. Steven Zaillian je borec, má to jedinečnou atmosféru a tou svou autentičností překonává vše doposud viděné. I pro neseriálové fanoušky ojedinělý zážitek (vyzkozušeno na sobě).

• 22.2.2017  10:23

Dost často se zapomíná, že Mel Gibson oplývá velkým komediálním talentem, který jsme měli možnost nejvíce obdivovat ve Smrtonosné zbrani. Taky tady hraje takovýho hajzlíka, který si vždycky ví se vším rady a všechno mu vždycky projde. Je to čistá zábava s odérem oldschoolových akčňáků, která se nebere příliš vážně. Akce tam není příliš, ale když už nastane (asi 2x se tam střílí), je dost netradiční a surová. Hlavně u té zpomalené přestřelky jsem si pořádně zachrochtal. Digitál tomu sluší a díky parádní stopáži a nevysokým nárokům na přemýšledla si tenhle film s klidem můžete zařadit do sekce "páteční večer".

• 21.2.2017  10:45
    Příchozí (2016)

Arrival, vítej v mém soukromém klubu mezi filmy jako Inception a Interstellar... vítej mezi filmy, které provází obrovský humbuk, pochvalné recenze, označení film roku (v tom nejkrajnějším případě film desetiletí) a spousty dalších superlativů a které se posléze stanou zklamáním roku. Já patřím mezi ty konzumenty, kteří si předem nenačítají téměř žádné informace. Tady jsem věděl pouze to, že to točil asi jeden z nejprogresivnějších režisérů současnosti, jehož Zmizení svého času atakovalo moji top ten, že je to nominované na Oscara a že je to sci-fi s mimozemšťany. Bez jakýchkoliv očekávání jsem na obrazovce nechal rozběhnout tuto sci-fi "jízdu". Normálně ve 21 hod neusínám, ale tentokrát jsem musel udělat výjimku. Po hodině filmu se moje spací buňky s takhle pomalým dějem bez špetky napětí vypořádaly po svém. No nic zítra to dokoukám. Druhý den = druhá hodina. Neusnul jsem, ale nebylo k tomu daleko. Film končí a já si říkám: "To je všechno?". Asi mi tento typ filmů nesedí. Pochopil jsem, o co šlo, přečetl si pár vášnivých diskuzí na téma logiky a nevysvětlených otázek. Jediné, co ve mně zůstalo po skončení, je otázka, na kterou si nedokážu odpovědět: PROČ??? Villeneuve má asi rád velikonoční kraslice, jiné vysvětlení mě nenapadá Abych jen nehanil, hudba je parádní a jako jediná dokáže alespoň lehce držet pozornost. Herecké výkony ústřední trojice to pro mě rozhodně nejsou, ty mě vůbec neoslovily.

• 1.2.2017  15:56

Jestli v sobě máte špetku psiskosti, budete skákat blahem. A jestli nemáte, tak taky :) Film se pro vás stane nejlepším filmem o psech, co jste kdy viděli. Kam se hrabou všichni Rexové, Beethoveni, Lassie, Dalmatini, Maxipsové Fíkové nebo Hachikové. Psí spřežení z Antarktidy (krajina mimochodem úchvatná), které v sobě má víc lidskosti a slušnýho vychování než kdejaká existence, nezaslouží nic než obdivovat. Osm statečných je opravdu hodně povedený rodinný film, tzv. Zasrdcechytač.

• 30.1.2017  10:53

Gangy New Yorku určitě nejsou Scorseseho nejlepším filmem. Nejsou jeho nejlepší gangsterkou. Nejsou ani filmem, který by si chtěl člověk pouštět opakovaně. Jsou ale zas a znovu filmem, ve kterém můžete sledovat ty nejlepší herecké výkony, tady v tom případě výkon. Role Daniela Day-Lewise je sice zatraceně dobře napsaná, ale k zhodnocení toho, jak se jí zhostil, prostě dochází slova. To se musí vidět na vlastní oči. Škoda toho zlatýho plešouna, ale souboj s Adrianem Brodym v roli Pianisty byl příliš velké sousto. Dobová výprava je hodně rozmáchlá, chvílemi ale připomíná divadelní kulisy. Příběh je z kategorie hodně jednoduchých, ale prosťáčky, mezi něž se řadím, neurazí. DiCaprio i Cameron Diaz dost zaostávají. Prostě hlavní důvod, proč si film i přes spoustu odrazujících komentářů pustit, je Billy the Butcher.

• 26.1.2017  09:12

Patos, my jsme Američani, kdo je víc a zachraňujeme celé lidstvo. V duchu těchto hesel se nám Američané snaží dokázat, že svět by bez nich byl chudší. Já souhlasím, ale hlavně co se týče zbrojení a válečných konfliktů. Nakonec s čím kdo zachází, tím taky schází. Podíváme-li se na to optikou průměrného Muslima, těžko by si do země nechal přivandrovat pár mariňáků, SEALS a já nevím, čeho všeho ještě, nechal si pozabíjet pár kamarádů a pak jim za to ještě zatleskal. Smrt vojáka, který byl něčí syn, otec nebo manžel, je samozřejmě strašná věc, ale na druhou stranu ho nikdo nenutí toto riziko podstupovat. Je to jeho volba. Navíc je velmi nadstandardně placen. Další kaňkou, která mi nešla pod fousy, bylo to rozdělení na dobré a "špatné". Namakaný cool vojáci, který nikdy nešlápnou vedle, a vedle nich debilní náčelník CIA, který si skoro neumí zavázat tkaničky. Dost pochybuji, že tohle je reálný obraz z bitevního pole. A když už pustí k režii Michaela Baye, nemělo by to být u filmu založeného na skutečných reáliích. On to totiž jinak než klasicky po hollywoodsku neumí. Scény, kdy si pak všichni najednou skypují se svými dětmi a drahými polovičkami, působí strašně lacině. Prostě se to sem jaksi nehodí. Protipólem ke všem negativům jsou potom bojové scény á la Call of Duty, kde se Bay hodně dobře vyřádil. V téhle pozici je jeho velká síla. (slabší 4 hvězdičky)

• 24.1.2017  10:48

Občanská válka v USA nebylo asi nic moc pěknýho. Cca 600 000 mrtvých je toho jasným důkazem. Boj za svobodu, což je mimo jiné příšerný "překlad", nám na celý konflikt předkládá jediný úhel pohledu a myslím, že netřeba příliš polemizovat, že se jedná o jediný správný. Z pohledu dnešní doby je nepochopitelné, čeho byli někteří jedinci schopní. A to ani nemyslím Ku-klux-klan a jiná podobná zvěrstva. Filmu nechybí atmosféra, hrdina jak má být ani některé zajímavé scény. Těch je tam ale pomálu, což je spolu s nedynamickým finále, které bohužel vyzní do ztracena, největší slabinou. Nadšení na začátku střídá lehké zklamání na konci. Kdyby to bylo opačně, film by se stal více zapamatovatelným (takhle jsou to slabší 4 hvězdičky). Matthew McConaughey jak je jeho zvykem - naprostá extratřída.

• 19.1.2017  14:09

Na poli středoškolské komedie made in USA je Charlie Bartlett tak trochu zjevením. Při jeho sledování se necítíte trapně a svoje IQ dokonce ani nemusíte snížit na úroveň houpacího koně. Ten malej Rusák má talentu na rozdávání, radost ho sledovat (na to, že mu v době natáčení bylo 18 let, klobouk dolů), ale pořád to je jenom středoškolská komedie. Žádné velké zázraky nečekejte.

• 17.1.2017  14:11
    The F Word (2013)

Jestli Harry Potter není největší paskřiveček všech dob a jeho vyvolená Zoe Kazan není v těsným závěsu na druhým místě (ta teda hlavně kvůli tý příšerný frizúře), tak jsem asi indický bůh tance (čínský bůh srandy je dost provařenej). Petr Novotný ml. je proti Radcliffovi hotovej sexsymbol. Chcete-li něco, v čem kvůli záplavě vtipem sršících dialogů nebudete stíhat titulky, pusťte si radši Gilmorky.

• 13.1.2017  16:18
    Toni Erdmann (2016)

Chápu, co tím chtěl autor říct, chápu i proč to řekl tak, jak to řekl, ale mně je bohužel daleko bližší ta jednodušší varianta (čti: varianta pro telata). Takže nemůžu než povzdechnout nad pro mě nenaplněným potenciálem, protože ve scénáři se určitě nachází více než 3 scény, u kterých jsem se ale hodně od srdce zasmál. Zvlášť vezmu-li v úvahu tu komičnost hlavní postavy (z toho šlo vytvořit kultovní figurku). Mohla vzniknout další komedie z kategorie třeba Nedotknutelných, místo toho vznikla docela posmutnělá óda na "úspěšnost" dnešních managerů, kteří jdou přes mrtvoly, kteří jsou schopní provozovat rektální alpinismus na velmi vysoké úrovni a pro něž je práce vždycky až na prvním místě. Totální absence hudby s náladou rovněž moc nezacloumala, ale nepochybuji, že u akademiků a odborné veřejnosti je úspěch zaručen.

• 2.11.2016  10:55
    Mr. Church (2016)

Normálně by to bylo za čtyři, ale protože jsem nic takhle dobrýho dlouho neviděl, vyšvihnu hodnocení o jeden stupínek nahoru. Protože říkejte si, co chcete, ale momentálně byste většího sympaťáka než právě Mr. Churche stoprocentně nenašli. Mr. Church je prostě jednička, dokonce i pláče s grácií. Taky mu to docela jde v kuchyni, za piánem a není špatným tanečníkem. Vypadá to, jako by se pro rodinu narodil a taky pro ni dýchal. Že je cizí a jsou v ní nezanedbatelné nepříjemnosti? To nevadí. Rodina, láska a bezpečí jsou přeci to nejdůležitější.... Pro Murphyho životní role, když teda nebudu počítat toho policajta kdesi z Beverly Hills a podobný koniny.

• 22.7.2016  10:21
    Nevědomí (2013)

O vizuálu se nemá cenu bavit, ten je prvotřídní. Horší už je to s logikou, ne že by tam snad byly nějaké extra nelogičnosti, ale toho přemýšlení nad nevyřčeným a nevysvětleným bylo trochu moc a dost tak odpoutávalo pozornost. Filmu zároveň chybí výraznější momenty. To je to místo, kde Oblivion nejvíc tlačí bota. Jako kdyby se dítě hnalo pro ten nejkrásněji zabalený dárek pod vánoční stromeček, po kterém celý den pošilhávalo, očekávalo ten nejskvělejší sporťák na ovládání, který se mohl stát nejlepším dárkem všech dob, a místo toho tam našlo "jen" plastovýho popeláře. Podobnou pachuť mi způsobil nenaplněný potenciál tohoto filmu.

• 19.7.2016  12:59

Vím o tomhle filmu strašnou dobu, pořád jsem ho odkládal. Víte jak to? Vždycky se snažíte najít něco víc moderního, něco víc cool. Pár správných chlapů (hlavně teda Tom Cruise) mi ale ukázalo, co je podstatou filmu - herci a příběh (scénář). Když jsem s filmy začínal, vždycky jsem nejvíc obdivoval herecké výkony těch největších velikánů tohoto oboru (Al Pacino, de Niro atd.). Dnes? Místo aby filmy stály na hereckých výkonech, studia dávají mnohdy přednost vyhazování stamiliónů za digitální efekty. Přitom je to tak jednoduché, když se to umí. A hlavně z toho čiší to řemeslo. Musím se přiznat, že málokomu jsem v poslední době fandil tak jako poručíkovi Kaffeemu. Tenhle film určitě stojí za to vidět!!!

• 18.7.2016  13:53

Oscara za scénář tenhle film jistojistě nezíská, ale úplný propadák, jak se tady mnozí snaží naznačit, to také není. Wahlberg je parádní mašina na zabíjení, Fuqua si jede tu svou (někomu sedí, někomu ne, třeba já mám ze 6 jeho filmů, co jsem viděl, 4x plnou palbu a 2x za čtyři) a vůbec to celé parádně odsýpá. Když přihlédnu ke zdejšímu hodnocení a spoustě plivanců na všechno možné, s chutí dám nejvyšší hodnocení. (Podobný typ filmu: Jack Reacher.)

• 14.7.2016  14:14
    Mezi vlky (2011)

Nemusíte být notně himalájský šerpa křížený s eskymákem a instruktorem kurzu "Základní techniky přežití člověka v divočině", aby vás pár scén donutilo nadzvednout levé obočí a ústa stočit do tvaru tunelu na znamení údivu nad jednáním a hlavně dialogy přeživších postav. V některých pasážích dostal scénarista s logikou ve hře na slepou bábu pěkně na (_:_). Digitální vlci působí jako narušitelé celého dobrodružství, měli vyvolávat hrůzu, místo toho vyvolávali spíše úsměv. Nebýt Neesona, film by směřoval spíše do podprůměru. Díky němu je to ale pořád dobře koukatelné.

• 27.2.2016  19:10
    Převrat (2015)

Pětihvězdičkové hodnocení se nekoná jen díky přehnanému štěstí Wilsonovic rodinky a tou přehazovanou mezi věžákama (a ještě pár dalším kravinám). Je ale fajn vidět tu blonďatou máničku taky v něčem (od)vážnějším. Atmosféra tísně, bezvýchodnosti, beznaděje, strachu o vlastní život a totálního napětí popoháněla můj krevní oběh na výrazně vyšší otáčky. Taky to bylo dosti syrové, brutální a s ničím (krom už zmíněné Wilsonovic rodinky) se nepárající. Parádní survival v jedné asi převratem zasažené asijské zemi.

<< předchozí 1 2 3 4