ozeki

Lukáš Kopřiva

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4
    • 28.1.2019  13:56
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Tak takhle divně už mě hodně dlouho nic nepoznamenalo (nevykolejilo) - v dobrým i ve zlým. 8 dílů jsem sjel na 2 zátahy. Atmosféru buranskýho jihu mám moc rád a tady se rejžovi náramně vyvedla. Těch traumat je tam ale na můj vkus přeci jen trochu moc. Určitě by stačil i 2,5 h celovečerák, pokud by se ho zase chopil třeba Fincher. Ale takhle mnohonásobně vyniklo to budování atmosféry, který je prostě bez nejmenší chybičky. Samotná atmosféra je pak asi to, co mě bavilo úplně nejvíc. Sledovat poslední dva díly je fakt očistec :) Obsazení bez nejmenší chybičky. Rozhodně se nebude jednat o mnou doporučovaný seriál, protože tady mainstream fakt nenajdete, i kdybyste si k pátrání přizvali Sherlocka Holmese (tím je ostatně Jean-Marc Vallée dobře známý). Určitě to není obsahem ani formou pro každého. Změna hodnocení: s odstupem času musím uznat, že se to do hlavy dostane nevídaným způsobem...

• 3.1.2019  13:38
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Nepatřím mezi nějaké vyznavače středověku, křesťanství mě vyloženě nebaví, nechodím nikde šermovat a ani dračí doupě mě nikdy nechytlo, přesto je pro mě The Last Kingdom v seriálovém žebříčku na bedně. Když přečkáte úvodní 3-4 díly, které jsou objektivně celkem průměr a které pravděpodobně spoustu diváků odradí, dostane se vám parádního pokračování. Dostatečně surový i syrový, hodně se tady nadává na casting, za mě ale naprosto luxusní vč. hlavní role (tipoval bych, že nejedna dívka při pozorování Uhtreda ztrácí vláhu), dokonale padnoucí hudební doprovod a množství vyhrocených momentů, které k dobrému seriálu neodmyslitelně patří. 3. série totálně gradovala, a já už netrpělivě čekám na 4. pokračování (neoficiálně duben/květen 2020). A jak většina správně poznamenává, "Destiny is all" .... Kam se hrabe Game of Thrones....

• 16.12.2018  18:51

Více než splněný sen fanoušků sportu, kdy nás obraz i zvuk přenese do zákulisí jednoho z nejlepších týmů na světě a ukáže, jak funguje fotbalová kabina. V hlavní roli samozřejmě Pep Guardiola, jehož proslovy budete hltat jak sádlo se škvarkama, ale téměř každý hráč tam má nějaký svůj mini příběh. Ačkoliv fandím United, nelze než smeknout pomyslný klobouk. Sympatie si tahle partička vysloužila úplně hravě. Hudba, režie, dramaturgie i "herecké výkony" na fenomenální úrovni. Všechny díly jsou v naprosto špičkové kondici. Určitě jen houšť takových projektů !!! O kvalitě svědčí i to, že vždycky začal koukat každý, kdo šel kolem :)

• 20.7.2018  08:38
    Pink (2016)

Tak to je poprvý, co jsem svým hodnocením vytáhnul film do červených čísel :) Určitě se tady ale hodí říct, že si to bezesporu zaslouží. Na indických filmech začínám ujíždět podobně jako na indický kuchyni. Sice mi posledně při přípravě jejich jídla dost zásadně ujela ruka s chilli, takže ten zážitek nebyl úplně stoprocentní. Byla to spíš taková dezinfekce zevnitř :) Ale to jsem odbočil. Pink je klasický drama/thriller, který řeší až trochu neandrtálské sympatie mužů k ženám. V Indie se určitě jedná o několikanásobně palčivější otázku, než třeba v Evropě, protože staromilci tvrdí, že slušná Indka se nesměje, nebaví, nepije, nekouří atd. Nedej bože, kdyby se živila šlapáním. Film se dokonce obešel bez těch barevných tanečků, což samozřejmě dost přidalo na vážnosti. A to jsem si vážně myslel, že to dokážou nacpat do čehokoliv. O hlavním hrdinovi netřeba debatovat, jednoznačně to na něm stojí a jakmile vleze do soudní síně, už jen zaraženě sedíte, čučíte a ani nedutáte. Opět mi to nedá, ale pouhých 52 hodnocení je u takovéhoto filmu dost zarážejících.

• 16.7.2018  17:55

Někomu Indie sedí, někomu nesedí. Já už za sebou pár filmů z tohoto světa mám, čili jakmile jsem zmerčil tenhle titul, okamžitě jsem po něm skočil, protože jsem si říkal, že tady by ty tanečky mohly být tak nějak součástí děje. Fakt ale nevím, proč si tohle dobrovolně pouští lidi, kterým Bombaj nesedí. Je to přehled naivity, nic moc herectví, strašně jednoduchého příběhu a celkem dlouhé stopáže (na poměry Indie spíše průměrné). Ale nevzpomenu si, kdy naposledy jsem si u filmu takhle odpočinul a užil si to. Parádní taneční kreace i hudba. No a páni si přijdou hodně na svý díky hlavní ženské roli :) TOP Bollywood!

• 17.8.2017  08:37
    Dangal (2016)

Takhle citově rozebrat člověka dokáží jedině v Indii. Když už i chlapovi se chce v některých momentech nahlas brečet, museli tvůrci odvést setsakramentsky dobrou práci. Film ale funguje i ve všech dalších aspektech, které vás napadnou. Já bych vypíchnul zápasení. Jeden by myslel, že to bude podobná blbost jako třeba Rocky, ale ono se to tak neskutečně blíží realitě, že jsem byl fakt dost zaskočen. To je hlavní ozdoba celého filmu. Co se týká samotného Bollywoodu, tak pro tentokrát ani nejsme svědky typických bollywoodských tanečků. Filmem pouze prostupuje pár songů, u kterých nikdo se nemůže cítit trapně. Jediný, co mi vrtá hlavou: Proč Aamir Khan podstupoval to martyrium se změnou své tělesné schránky kvůli třem minutám ve filmu, pokud nechtěl vydat příručku "Z McDonalda Mistrem Olympia"? Připomínám, že články uvádějí, že během 25 týdnů ztratil 25 kg tuků a nahradil je svaly... Ale to je jedno, podstatné je, že Dangal bude určitě patřit mezi mnou doporučované filmy. 179 hodnocení? Lidi!!! Přestaňte koukat na srance a pusťte si kvalitu.

• 8.3.2017  09:53
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Normálně, když si pustím nějaký seriál, což je jednou za uherskej rok, doufám, že bude mít konec a nebude to nuda natahovaná jak šlemy visící z tlamy bernardýna. Tady se mi ale po posledním dílu chtělo skoro brečet, že už je konec a že už nebudu volnej čas trávit s tou neskutečně zajímavou tlupou skvěle napsanejch charakerů v čele s náčelníkem Uhnívající Nožkou. John Turturro je prostě božskej. Několik střídajících se prostředí, která jsou stejně atraktivní jak knedlo a zelo vedle vepřa, napomáhá k totálnímu rauši. Steven Zaillian je borec, má to jedinečnou atmosféru a tou svou autentičností překonává vše doposud viděné. I pro neseriálové fanoušky ojedinělý zážitek (vyzkozušeno na sobě).

• 2.11.2016  10:55
    Mr. Church (2016)

Normálně by to bylo za čtyři, ale protože jsem nic takhle dobrýho dlouho neviděl, vyšvihnu hodnocení o jeden stupínek nahoru. Protože říkejte si, co chcete, ale momentálně byste většího sympaťáka než právě Mr. Churche stoprocentně nenašli. Mr. Church je prostě jednička, dokonce i pláče s grácií. Taky mu to docela jde v kuchyni, za piánem a není špatným tanečníkem. Vypadá to, jako by se pro rodinu narodil a taky pro ni dýchal. Že je cizí a jsou v ní nezanedbatelné nepříjemnosti? To nevadí. Rodina, láska a bezpečí jsou přeci to nejdůležitější.... Pro Murphyho životní role, když teda nebudu počítat toho policajta kdesi z Beverly Hills a podobný koniny.

• 19.7.2016  12:59

Vím o tomhle filmu strašnou dobu, pořád jsem ho odkládal. Víte jak to? Vždycky se snažíte najít něco víc moderního, něco víc cool. Pár správných chlapů (hlavně teda Tom Cruise) mi ale ukázalo, co je podstatou filmu - herci a příběh (scénář). Když jsem s filmy začínal, vždycky jsem nejvíc obdivoval herecké výkony těch největších velikánů tohoto oboru (Al Pacino, de Niro atd.). Dnes? Místo aby filmy stály na hereckých výkonech, studia dávají mnohdy přednost vyhazování stamiliónů za digitální efekty. Přitom je to tak jednoduché, když se to umí. A hlavně z toho čiší to řemeslo. Musím se přiznat, že málokomu jsem v poslední době fandil tak jako poručíkovi Kaffeemu. Tenhle film určitě stojí za to vidět!!!

• 18.7.2016  13:53

Oscara za scénář tenhle film jistojistě nezíská, ale úplný propadák, jak se tady mnozí snaží naznačit, to také není. Wahlberg je parádní mašina na zabíjení, Fuqua si jede tu svou (někomu sedí, někomu ne, třeba já mám ze 6 jeho filmů, co jsem viděl, 4x plnou palbu a 2x za čtyři) a vůbec to celé parádně odsýpá. Když přihlédnu ke zdejšímu hodnocení a spoustě plivanců na všechno možné, s chutí dám nejvyšší hodnocení. (Podobný typ filmu: Jack Reacher.)

• 21.2.2016  12:28

Čas od času mě chytne rapl a minuty (možná i hodiny) brouzdám po csfd za účelem rozšířit složku filmů, které někdy v budoucnu přijdou ke shlédnutí. Jednou si takhle brouzdám a najednou bum - vidím film s celkem slušným vysvědčením, ale s nízkým počtem ohodnocení, navíc z roku 1996: "A hele režíruje ho Billy Bob Thornton, toho mám docela rád, ale vždyť von není režisér nebo jo? Aha... tak už něco málo natočil. Ty vole... a von v tom hraje i hlavní roli, to by mohlo bejt fakt dobrý. No nic, radši to stáhnu. Jeden nikdy neví." Musím říct, že tohle byl jeden z mých vůbec nejlepších brouzdacích zásahů do černýho. Fakt si to pusťte - naprosto skvělé scény a dialogy. V hodnocení se ztotožňuju s komentářem POMA - když to přeložím do češtiny, tak píše: "Osobní a lidský, napsaný, zrežírovaný a bravůrně zahraný jedním člověkem, navíc bez šance na komerční úspěch." Já bych ještě doplnil, že by film mohl sloužit jako instruktážní video pro ženy, které si ne úplně dobře rozumí se svým protějškem jako třeba naše sousedka (co ta si musí každý večer vyposlechnout od takovýho lopaťáka, to je nepochopitelný). Prostě si najděte retardovanýho mentála, co byl od 12ti let zavřenej v ústavu kvůli zabití mamči i s jejím milencem, nastěhujte si ho domů a pak už si jen počkejte na výbuch svého milého. Účinek se dostaví téměř okamžitě, emm hmm :)

• 8.12.2015  10:33

Tady není vůbec o čem. Už dlouho jsem nebyl do filmu takhle "vcucnutý" - fakt nádherný příběh (založený na skutečných událostech) s vynikajícím hereckým obsazením, z něhož vysoko nad všemi ční Tom Hanks s Markem Rylancem (pro Hankse očekávám plešatou nominaci). Atmosféra Ameriky 50.- 60. let naprosto bezchybná (každičký detail sedí na svém místě jak prdel na hrnec), atmosféra "rozpůleného" Berlína nadpozemská, chemie mezi postavami totálně funkční a abych jen nechválil, tak přímo do nebes vynesu závěr filmu, kdy jsem se postupem času obával typicky amerického patetického finále, které se ale nekonalo. Film naopak skončil velice tiše, dokonce i oči se mi zaleskly :) Každopádně nelze než souhlasit s tím, že nepopulární kroky jsou na pranýři ve větší míře než jsou dobré skutky odměňovány.

• 31.7.2015  21:33

Co jinýho byste si chtěli v kině užít? Skvělá jízda s několika památnými momenty (honička na motorkách, vídeňská opera). Akorát do hlavní ženské role taky mohli obsadit někoho koukatelnějšího.... to je jedno - plná palba.

• 28.7.2015  09:01

Patřím mezi těch pár výjimečných (čti: pár tupounů), kterým nebylo všechno jasné hned po pěti minutách. Taky si jako mnozí předem nenačítám komentáře, což je hlavní předpoklad k nepokažení si překvapení u filmů podobného ražení. Spousty nečekaných událostí, zvratů nebo nepochopitelného jednání může působit lehce zmatečně, ale není vše, jak se na první pohled zdá. Clive Owen chvílemi vypadá hodně zbědovaně, na konec by ale s přehledem vyhrál trofej pro klikaře roku. To už ale prozrazuju docela dost. Rozhodně dejte téhle ústřední trojici pod vedením švédského chameleona šanci. Nudit se nebudete. Celkově jsou to hodně silné 4 puntíky, ale s přihlédnutím ke zdejšímu hodnocení milerád jeden přisadím.

• 26.7.2015  21:23
    Spása (2014)

Nesmlouvavá tlupa neřádů s rudým ďáblem v popředí a dánský arcihrdina spolu s krásnou Eva Green mi málem způsobili westernový orgasmus. Tenhle žánr miluju a když narazím na nový přírůstek do této málo početné rodiny, vždycky se na něj dlouho těším. Vytknul bych malou špinavost. Na konci 19. století si fakticky nemyli hlavu dvakrát denně šampónem proti mastným vlasům. Ale to je jen malá vada na kráse. Nelze než doporučit, pro fanoušky Manchesteru United povinná četba :)

• 26.7.2015  21:05
    Bojovník (2015)

Jedná se o klišé? ANO. Jedná se o doják s cílem útočit na všechny možné city? ANO. Jsou boxerské části přestřelené? ANO, hodně (nikdo, opravdu nikdo, nevydrží 427 ran přímo na hlavu). Všechno už jsme minimálně jednou viděli? ANO, všechno několikrát. Působí Forest Whitaker při boxu jako slon v porcelánu? ANO, je to skoro až směšný. Čekali bychom lepší hudební podkres? Rozhodně ANO. Pak je tady ale jedno ANO jako odpověď na otázku, jestli je Gyllenhaal opravdu tak skvělý. A právě on strčí do kapsy všechny neduhy, kterých skutečně není málo. Ke všemu musím přiznat, že mně osobně režie made in Fuqua naprosto vyhovuje. Třešinkou na dortu pak bylo v kině slzavé údolí, ve kterém jsem strávil poslední minuty filmu. Nebyly to ani slzy, ale neskrývané vzlykání zprava i zleva. Zprava to navíc bylo průřezově po celou dobu projekce. Tenhle zážitek už jen umocnil celkově výborný dojem a když navíc vidím ty negativní reakce a kritiku kolem, s chutí zaokrouhlím nahoru, protože takovýchto filmů se za rok zas tak moc netočí.

• 14.7.2015  11:15

Soudní drama, které rozhodně nestárne, naopak má stále co nabídnout a s pokročilou dobou se stává čím dál trefnější. Ukázka toho, jakou moc má stádo ovcí a jak nepopulární je tomuto stádu čelit. V lecčems to připomíná aktuálně probíhající kauzu Kramný. Na první pohled jednoznačná vražda, ale důvodných pochybností je více než tlačítek na qwerty klávesnici. Troufám si tvrdit, že 12 rozhněvaných mužů Sidneyho Lumeta by případ dokázalo zhodnotit lépe než celý náš soudní systém. Ta porota, jakožto všechny možné charaktery ze všech možných sfér, má něco do sebe. Tady jsou navíc hodně dobře vyobrazené a celou dobu mě baví, jak na sebe Fonda nabaluje další a další mozek zapojivší kolegy porotce. Ne náhodou funguje tenhle téměř 60 let starý klenot jako velmi častá předloha pro divadelní inscenace. Nelze rovněž nezmínit českou stopu v podobě George Voskovce. Povinná "četba" pro všechny.

• 28.1.2015  13:20

Ačkoliv nemám úplně nakoukáno, pokládám se za velkého příznivce animáků. Miluju, jak mě pokaždé odzbrojí taková ta "dětská" nevázanost bez limitů. V případě raubíře Ralfa se tvůrci neskutečně vyřádili. Různé nápady a vychytávky, které nepřetržitě prostupují celým dějem, mě nenechaly ani nadechnout ani vydechnout. Pro mě je ale nejsilnější ten nápad - postavičky v hracích automatech jsou "živé" a mají svůj svět se svými pravidly a problémy. Klobouk dolů, protože tohle je animovaně neanimovaný film. Nebo jak jinak byste chtěli ztvárnit legendy hracích automatů? Putování mezi jednotlivýma gamesama prostě nemá chybu. Samotný příběh je také vystavěný na jedničku. Přináší poselství pro ty nejmenší, ale i jejich rodiče. Skvělá zábava pro celou rodinu, kterou si zaručeně užijete dvojnásob v blízkosti nějakých prťousů.

• 19.11.2014  22:11

Dnes už asi nikdo nedoufá, že by se jednou mohla vrátit doba Leoneho opusů, takže každý přírůstek do rodiny westernového žánru je jako dar z nebes. True grit je poctivě uchopená látka, která i na druhé shlédnutí dokáže výborně pobavit. Z Coenovců čiší na všechny strany nefalšovaná láska k řemeslu, což lze velice jednoduše vypozorovat z každého předloženého záběru. A nutno podotknout, že většina těch záběrů je na výsost podařených. Vedle trampot divokého západu, kdy nebylo sebemenším problémem přijít někde nějak o život, ukazují mimo jiné také krásnou přírodu v těch nejrozmanitějších barvách. Co by ale rozhodně nebylo dobré zapomenout zmínit, je Jeff Bridges, který se pro maximální autentičnost postavy Roostera Cogburna musel narodit s flaškou v ruce a který spolu se čtrnáctiletou Mattie Ross, jež nemá žádný problém se v tomto ryze mužském světě o sebe postarat, vytváří jedinečnou westernovou dvojici, ke které se budeme ještě dlouho vracet...

• 30.9.2014  11:39
    Equalizer (2014)

Připadalo mi to jako setkání Walta Kowalskiho, Harryho Browna, Bryana Millse, Kevina McCallistera a Johna Ramba v Hornbachu. Jako cílová skupina jsem byl ale zasažen přímo do srdce, nic se mi nezdálo přehnané, díky Denzelovi bylo vše na svém místě, záporák byl dostatečně psychopatický a z každého záběru na mě vyzařovala zručnost a láska k řemeslu. Klidně bych snesl i o hodinu delší trvání. Nehledejte logiku, o tom ten film není. Taky přeci nepůjdete do Alcronu na párek v rohlíku.

• 22.9.2014  23:38
    Pečovatel (2014)

První dostaveníčko s belgickou kinematografií a hned taková bomba. Naturalisticky vyobrazená nechutnost nejvyššího kalibru vás přes dvě hodiny nenechá vydechnout a a ty méně otrlé po konci přiměje nalít si trochu nějaké silnější lihoviny pro lepší trávení. A abych pravdu řekl, ani si nevzpomenu, kdy naposledy jsem viděl takhle strhující podívanou, která by nesla evropský rukopis. Proč je prolém u nás natočit něco podobného?

• 26.8.2014  21:00

Mám asi nějakou slabost pro indický filmy, protože tohle je další do party tzv. "Odrovnáváků". Ještě dneska musím docházet na rehabilitace a rozcvičovat si málem ukroucený krk, protože opravdu nedokážu pochopit, jak někdo může odvyprávět na tak velkém prostoru s neuvěřitelnou lehkostí naprosto obyčejný příběh jednoho neobyčejnýho kluka. Kluka, kterýho byste nejdřív nejradši trefili baseballkou do hlavy, ale postupem času (od příchodu Aamira Khana na scénu) mu začínáte čím dál víc rozumět. FIlm o tom, jak někdy naprostá maličkost (pochopení, slova chvály, zájem, špetka empatie) může usnadnit život kolem. A v případě devíteletýho "nezvladatelnýho" kluka, jehož ztvárnění se mladému herci povedlo na jedničku (jedniček si chlapec ve škole moc neužil, tak mu to alespoň takhle vynahradím), je těchto ingrediencí potřeba obzvlášť. Těžko se ztotožním s názory, že film citově vydírá nebo přehnaně tlačí na pilu. Já mu to prostě věřím. Nechápu pouhých 107 hodnocení u filmu, který je v podstatě pro celou rodinu, a do žebříčků si jdu vyfiltrovat další neznámé indické výtvory. Bombajskému Hollywoodu zdar :)

• 23.8.2014  13:28
    Zátah 2 (2014)

Scéna v bahně a závěrečný trojsouboj s hello kitty, baseballistou a strejčkem Všeumílkem je absolutní vrchol bojových scén. Asi to nejlepší, co jsem kdy viděl, i když hlavu mi stále zamotává Tony Jaa se svým Tom Yum Goong. Každopádně by se moje nadšení dalo vážit na metráky, přestože stopáž se na první pohled může jevit jako značně přepálená. Pokud vám ale omáčka kolem sedne jako mně, můžou mít delší časové úseky mezi bojovými scénami značně pozitivní efekt v podobě zvyšujícího se těšení na ně. Souboje jsou pak kapitolou samy pro sebe. Brutalita nezná mezí, hlavy záporáků se rozsekávaj o všechno možný, končetiny se ohýbaj do nepřirozených úhlů a já si chrochtám blahem (teď při psaní komentáře jsem si musel to bahno a závěr ještě jednou zopakovat a je to fakt strhující). Kamera, přehlednost bojových scén, herecké výkony a na režisérské sesli chlapík, kterýmu ještě nebylo ani 30 let. No, nevím jak vy, ale já se dost těším na pokračování...

• 6.7.2014  20:03

Nevím, čím to je, ale po 3 idiotech si mě získal už druhý indický boolywood - a to naprosto přirozeným způsobem. O životě normálně moc nepřemýšlím, ale po obou těchto komediích, které se věnují základním a zásadním životním postojům, se mi na docela dlouhou chvíli zastavil svět a do hlavy se mi dralo tolik jindy odsouvaných myšlenek. Asi nejsem úplně normální, ale ty taneční výstupy pro boolywood tak typické mi nepřijdou trapné, naopak je vnímám jako dobrou náladu vzbuzující prvek (několikrát jsem se dokonce přistihnul, jak si dost zběsile podupávám do rytmu:)). A ani scény, které by většině přišly přehnané, patetické a chlapa nehodné, mi přijdou ok, a to nejsem žádný "cíťa". Nádherné záběry, pohodová atmosféra a jednání, s kterým by se ztotožnila většina příčetných lidí, pak povyšují tuhle komediální road movie mezi filmy, které si v budoucnu rozhodně zopakuju a které se nebudu bát dál doporučovat...

• 4.5.2014  21:07
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Problém mnoha seriálů je, že postupem času jim dochází dech. Sympatické partičce kolem Jeffa Danielse by ale tohle tvrzení muselo připadat jako aprílový žertík, protože kvalita jednotlivých epizod (shlédnuty kompletní 2 série) má dost strmě roustoucí tendenci. Může chvíli trvat, než do seriálu proniknete a dokážete s ním a s jednotlivými postavami najít určité souznění, ale jakmile se tak stane, už vás nepustí a lehce si ho zamilujete (já jsem si ho okamžitě zařadil do sekce oblíbených). Před tvůrci smekám všechny klobouky a hluboce se kláním, protože podobně inteligentní seriál tady snad ještě nebyl. Pokud bych měl jednou větou shrnout obsah, popsal bych ho asi takto: Smršť vtipných, charismatických, zamyšleníhodných a dobře umístěných záběrů, dialogů a povedených hereckých výkonů z novinářského, ale i osobního prostředí, která nás provádí skutečnými kontroverzními událostmi posledních let v USA, jejichž neúplná znalost není aboslutně žádnou překážkou (top 3 postavy: 1. Will McAvoy 2. Charlie Skinner 3. Sloan Sabbith).

• 6.3.2014  22:57
    NON-STOP (2014)

Jednoduchý příběh spočívající v odhalení, kdo je padouchem aneb Vražda v Orient-expresu po americku. Jaume Collet-Serra s Liamem Neesonem, který v každém svém filmu vytváří pocit málo vídané autentičnosti, u mě bodují zase hodně vysoko. Stejně jako v Unknown se zase jedná o nekompromisní a svižnou akci tentokrát z prostředí, které v poslední době nepatřilo mezi nejfrekventovanější. Doufám v jejich další spolupráci, protože takhle nějak si představuju téměř bezchybnou kinozábavu.

• 2.12.2013  11:52

Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2013, jehož absence v hlavních oscarových nominacích by pro mě byla velkým překvapením. Oceňuju, jak dovede být Greengrass neosobní, popisovat jen holá fakta a elegantně proplouvat příběhem, a přesto mě emočně zasáhne. Možná to bylo hlavně výkonem Toma Hankse, který připomněl, že ještě nepatří do starého železa, a partičkou precizně vykreslených somálských pirátů, ale každopádně to u tvůrce Bourna nebylo poprvé. Dalším plusovým aspektem je napětí, které by mělo být kořením číslo 1 u každého dobrodružného filmu. Tady jsem měl pocit, že kuchař svůj počin vychutil do posledního detailu a výsledek vážně stojí za to.

• 2.11.2013  21:05

Nejsvižnější, nejzábavnější a nejakčnější útěk z vězení, co jsem kdy viděl. Scénář se drží hesla "V jednoduchosti je síla" a dělá dobře. Stejně by se mu v souboji se Slyem a Arniem nepodařilo zvítězit. Tleskám jejich "topornýmu" herectví a přeju si, aby se tahle topornost rozšířila mezi další generace herců. Úsměv na tváři jsem měl vykouzelný častěji než u kdejaký rádoby komedie.

• 7.10.2013  18:01

Napínavá vytříbenina ze sympatičtější části Korejského poloostrova, v níž "hlavní" hrdinové ukazují, jak se dá zábavně trávit volný čas. Jeden se zabývá anatomií lidského těla a vyrábí puzzle o 6 dílech jak na běžícím pásu a druhý (policista samozřejmě) se mu to poté, co se setká tváří v tvář se svojí ženou (5 částí puzzlí tady ale chybí), snaží znepříjemnit. Lépe řečeno se mu chce pomstít mimo hranice zákona hodně krutým způsobem a je mu úplně jedno, že mezitím Oldboy zabije dalších x lidí. Nápad to je hodně originální, zpracování klasicky šikmooké a já se až hrozivě těšil, co dalšího oba zúčastnění vymyslí za trestací metody. V hlavních rolích: krutost, sadismus, gilotina a sekáček na maso. Po dlouhé době asijský film, který nadmíru uspokojil úchylnost, která se ve mně skrývá :)

• 13.9.2013  18:13
    42 (2013)

Američané mají doslova patent na klišovitý příběhy plný patosu. Ale co naplat? Tady to prostě funguje neskutečně dobře, a tak Jackiemu nelze než fandit při přesunu na každou další metu a užívat si jeho životní příběh prvního afroameričana v profesionalním baseballu, který to stejně jako Ernie Davis v americkým fotbale neměl vůbec jednoduchý. Každodenní nadávky, potupení a hodně drsný urážky ustojí pouze lidé výjimečné osobnosti (mně vůbec nebylo dobře po těle, protože v příštím životě bych se chtěl narodit jako černoch :)). Tou Jackie Robinson nepochybně byl, protože jak jinak si vysvětlit, že číslo jeho dresu 42 je v Síni slávy a nikdo ho nesmí používat. Je jen škoda, že srdeční potíže a cukrovka vzaly život této legendě už v 53 letech. Plej bóóóóóóóĺ... Jo, a málem bych zapomněl na famózního Forda a samozřejmě Helgelanda :) (podobnou tematiku řeší i Vzpomínka na Titány a The Express)

<< předchozí 1 2 3 4