Muž, který dopadl Eichmanna (1996) (TV film)

Není to vysloveně špatný film, ale není to ani film nad kterým bych kdovíjak jásala. Je škoda že se téma nepodařilo zpracovat lépe - působilo to na mě celé kapánek povrchně a navíc bez jakéhokoliv napínavějšího vyvrcholení. Na druhou stranu Duvall byl jako Eichmann dobrý.

Richard Sharpe - Nebezpečné poslání (2006) (TV film)

Sharpovka ve které proti sobě stojí Bondovští bad guys - Sean z Brosnanovi první (Golden eye) a Toby Stephens, coby nejmladší bondovský záporňák, pro změnu z Brosnanovi poslední (Die another day). Toby Stephens se tak stal dalším známějším jménem které se k tomudle dlouholetému projektu ve vedlejší roli připojilo - vedle Daniela Craiga, Marka Stronga či Jamese Purefoye nebo Paula Bettanyho. Bohužel scénáristicky a režijně se podle mě tento návrat Sharpa nevydařil tak, jaký byl jeho potenciál - ať už z hlediska postavy Sharpa, tak i ústředního hereckého dua. Herci i tak odvedli dobrou práci, kostými a dobrodružná atmosféra s exotickým nádechem dobrý, takže i přes ty nedostatky jsem si to nakonec užila. Škoda že nedokázalo překonat hranici průměrného televizního filmu - za což tvůrce kapánek proklínám -Sharpe je moje srdcovka..

The King's Thief (1955)

Krapet naivnější zápletka s nepříliš promyšleným koncem, ale jinak hezká barevná dobrodružná zábava kterou jsem si užila.

Ďábel (2010)

Čekala jsem totální béčko, ale film mě opravdu hodně překvapil - jak kvalitním zpracováním (je to spíše thriller s mysteriózními rysy), tak velmi dobrými hereckými výkony. Pět lidí, 4 z nich si sebou nesou nějaký hřích, jeden z nich je převtělený Ďábel, který si přišel pro jejich duše. Bavilo od začátku do konce, plné překvapivých zvratů.

Hotel Transylvánie (2012)

Originální nápad, hezky udělané - jen sem tam nějaká nedotaženost, kterou ale člověk rád odpustí.

Muž z oceli (2013)

Začátek se mi líbil moc, postupně ale ztrácelo dech (akce sice jela, ale scénáristicky to začalo být o ničem), a konec filmu mě vysloveně nudil. Nicméně tvůrcům velké dík za odstranění těch červených spoďárů - konečně se na ten outfit dalo koukat.

Liberace! (2013) (TV film)

Zajímavá biografie s výbornými hereckými výkony.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Velké nadšení z předchozích dílů vystřídalo hořké zklamání. Nevím co touto psychadelickou slátaninou scénáristi sledovali.

Stroj času (2002)

Slátanina se špatnými hereckými výkony. Začátek ještě budiž, ale to, v co se to zvrhlo - to šlo opravdu za hranici dobrého vkusu. Zkrátka - špatný pokus

Željesboj (2011) (TV film)

Oproti svěrákovým Třem bratrům, se kterými jsem měla tu čest den předtím, ještě kulturní skvost.