KarKulA

KarKulA

Červená Karkulka

okres Praha

Twitter: KarKulA

16 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 9.11.2012
  This Above All (1942)

  Romantické drama z období 2. světové války. Mladá nekonvenční aristokratka Prudence Cathaway (Joan Fontaine) je nadšenou patriotkou, která chce přispět k obraně své vlasti a vstupuje, k velkému překvapení rodiny, jako mnoho jiných mladých žen do armády. Přes svoji kamarádku se na schůzce naslepo setkává s Clivem Briggsem (Tyron Power), zajímavým mladým mužem, se kterým si začnou vzájemně rozumět a prvotní sympatie přerostou postupně v lásku. Prudence ale začíná zjišťovat, že s jejím novým přítelem není něco v pořádku, a že Clive je tak trochu zahalen tajemstvím. Důvodem se ukáže být jeho zhnusení válkou, které ho nakonec dovede k rozhodnutí nevrátit se do armády - stává se z něj dezertér na útěku.

  • 26.9.2012
  Chicago hoří (1937)

  Mladá rodina O'Learových jede za lepším životem do Chicaga, když těsně před vytouženým cílem cesty zahyne díky hloupé nehodě jejich otec. Matka (Alice Brady) tak do Chicaga přijíždí sama se svými třemi malými syny. Shoda náhod dovede nebohou ženu k otevření prádelny, a rodině se tak začne dařit celkem dobře. Z malých chlapců vyrostou dospělí mladí muži, povahově však velmi rozdílní. Nejmladší Bob (Tom Brown) je vysloveně rodinný typ pilně pomáhající matce s podnikáním. Nejstarší Jack (Don Amche) je právník a prostřední Dion (Ty Power) trochu vykutálený podnikavec, ze kterého se stává majitel největšího salónu ve městě. Dion používá triky na hraně zákona a mistrně využívá svého vlivu ve městě, zatímco zásadový a morální Jack, který se stane později starostou, stojí vždy na straně práva. Přestože ze začátku nevypadá, že by jejich rozdílné zájmy a morální hodnoty mohly ohrozit jejich bratrskou lásku, začne se postupem času situace hodně přiostřovat. Jedním z důvodů je samozřejmě i žena, v tomto případě salóní zpěvačka Belle (Alice Faye). Do již beztak napjaté situace přichází ničivý požár, který respektuje skutečnou historickou událost z r. 1871, a notně s osudem rodiny zatočí.

  • 21.9.2012
  Zrodila se hvězda (1937)

  Příběh o tom, jak se děvče z farmy, Esther Blodgett (Janet Gaynor), rozhodne vydat do Hollywoodu za velkou filmovou kariérou. Krátce po jejím příjezdu se na ni pousměje štěstí, když se jako obsluha na jedné párty seznamuje s hereckou hvězdou Normanem Mainem (Fredric March). Alkoholik Maine, chycený do soukolí filmového průmyslu, dopomůže sice mladé Ester, kterou si záhy bere za manželku, k filmové kariéře, jeho vlastní kariéra ale nenávratně upadá. Zatímco Estheřina hvězda pod uměleckým jménem Vicki Lester stoupá strmě vzhůru, utápí se její manžel v alkoholu, a je jasné, že tohle nemůže dobře dopadnout.

  • 26.1.2012
  Party Girl (1958)

  Hloupou klukovskou nehodou z dětství zmrzačený Tommy Farrell (Robert Taylor) je geniální právní mozek, který se kvůli dosažení rychlého uznání a úspěchu dal na kariéru gangsterského advokáta a kompenzuje si tak alespoň částečně svůj fyzický handicap. I přes své postavení se ale on sám považuje za kulhavého kripla a outsidera, který navíc po svém zklamání v manželství nevěří ani ve svůj normální osobní život. Vše se ale mění ve chvíli, kdy potkává kabaretní tanečnici Vicki Gaye (Cyd Charisse), ve které nalezne milující osobu vedle které může začít opravdu žít. Tommy se tak rozhodne svůj dosavadní život radikálně změnit a nakonec i opustit služby mafiánského bosse Ricca Angela (Lee J. Cobb), pro kterého léta pracuje. Je ale nad slunce jasné, že se Ricco se svým "dvorním" advokátem nebude chtít jen tak jednoduše rozloučit.

  • 11.9.2011
  Day-Time Wife (1939)

  Mladý manželský pár spolu žije již dva roky, ale Ken Norton (Tyrone Power) díky své práci nemá na manželku Jane čas. Jane (Linda Darnell) však odhalí, že Ken není vytížen jenom prací, ale zejména svoji pohlednou sekretářkou. Aniž by o tom manžel věděl, rozhodne se najít si zaměstnání a nastupuje také na pozici sekretářky, a to u manželova konkurenta Bernarda Dextera (Warren William). Dexter, který s Kenem Nortonem zrovna dohaduje obchod, se chce se svojí novou sekretářkou blýsknout a tak navrhne pracovní večeři, kde si spolu pánové chtějí povyrazit v doprovodu svých "děvčat". Na Kena, který si myslí že jeho ženuška sedí zavřená doma a vzorně na něj vyčkává, tak čeká hodně velké překvapení.

  • 11.9.2011
  Surová kůže (1951)

  Děj filmu začíná vstupem do jednoho běžného dne na dostavníkové stanici, kde spolu žijí a pracují starý Sam (Edgar Buchanan) a Tom (Tyrone Power), syn majitele přepravní společnosti, který tu uprostřed pustiny, ne příliš nadšeně, tráví nějaký čas proto, aby se "učil" businessu. Na stanici dorazí dostavník s pasažéry, mezi nimiž je i Vinnie (Susan Heyword), mladá rázná žena s moderními názory, cestující s malou holčičkou. Po krátkém odpočinku je dostavník téměř na odjezdu, když se náhle objevuje vojenská jízdní hlídka se zprávou o uprchlé čtveřici zločinců vedené nebezpečným Zimmermanem (Hugh Marlowe). Posádka dostavníku vyhodnotí situaci jako nebezpečnou a rozodne se využít interního nařízení společnosti, které v takovém případě zakazuje přepravovat ženy a děti. Doslova proti své vůli je tak Vinnie i s batoletem ponechána na stanici, aby si počkala na další dostavník do druhého dne. Chvíli poté co dostavník spolu s vojáky opustí stanici ale přijíždí muž, který se představuje jako zástupce šerifa Ben Miles. V tu chvíli osazenstvo stanice ještě netuší, že je před nimi jeden opravdu hodně těžký den.

  • 4.7.2011
  Above and Beyond (1952)

  Příběh plukovníka Paula Tibbetse (Robert Taylor), pilota letounu Enola Gay, ze kterého byla shozena atomová bomba na Hiroshimu. Film sleduje osudy a osobní život Tibbetse od chvíle, kdy byl v roce 1942 převelen z evropských operací zpět do USA k testování bombardérů B-29 a následně pověřen vedením projektu Silver-plate, jehož cílem bylo dopravit nad nepřátelské území první atomovou bombu.

  • 26.6.2011
  Ďáblova brána (1950)

  Seržant major Lance Poole (Robert Taylor), indián který získal medaili cti za bitvu u Gettysburgu, se vrací z války domů k rodině a plný ideálů plánuje návrat ke klidnému rančerskému životu chovatele dobytka. Rozlehlé pastviny jeho rodiny jsou ale trnem v oku místním chovatelům ovcí, kteří je potřebují získat pro svá stáda. Pod záštitou zákonů a vedením advokáta Coolana (Louis Calhern) jsou tak proti poklidné indiánské komunitě rozněcovány šarvátky, jejichž cílem je vyvolat takový konflikt, díky kterému indiáni definitivně ztratí nárok na svoji půdu.

  • 16.6.2011
  The Hangman (1959)

  Mackenzie Bovard (Robert Taylor) ja neoblomný a obávaný zástupce US marshala, přezdívaný díky své velké uspěšnosti "The Hangman", nebotˇ jím dodaní lupiči a podezřelí nekončí povětšinou nikde jinde nežli na šibenici - sám nicméně vždy zdůrazňuje, že nikoho nevěší, ale pouze chytá. Bovard se rozhodne pověsit svou dosavadní práci na hřebík a začít nový život v Kalifornii. než ale skončí, chce ještě dokončit svůj poslední případ a dopadnout jakéhosi Johnnyho Butterfielda (Jack Lord), chybějícího člena 4 členného gangu, o němž ale nikdo netuší jak vlastně vypadá. Bovardovi, který jde za svou kořistí jak slídící pes, se ale podaří získat stopu a rozhodne se pomocí peněžní odměny využít zoufalé situace mladé vdovy Selah Jennison (Tina Louise), která podezřelého zná. Žena mu tak má pomoci dopadnout a usvědčit posledního z lupičů a vypadá to, že peněžní odměna pro ni bude velkým lákadlem. Podezřelý, který nyní žije v malém klidném městečku pod jménem Bishop, je ale ve skutečnosti vlastně docela slušný a okolím oblíbený člověk, a má nakonec oporu nejenom v Selah, ale i v mnoha obyvatelích městečka. Bovardovi se tak jeho plány začínají bortit jako domeček z karet a stojí před ním poprvé v životě velké dilema.

  • 15.6.2011
  Private Number (1936)

  Mladičká Ellen Neal (Loretta Young) získá místo služebné v bohaté rodině Winfieldů, kde má chod domu a služebnictvo na povel komorník Thomas Wroxton (Basil Rathbone). Wroxton je zákeřný a zlý člověk bez špetky svědomí, vytvářející kolem sebe iluzi vlastní důležitosti, jehož slabinou se stane právě pohledná Ellen. Ellen si ale padne do oka s mladým panem Richardem Winfieldem (Robert Taylor), se kterým se potají vezmou, a Ellen s ním dokonce čeká dítě. Poté co mladý Winfield musí na čas odjet a Ellen nadále zůstává v domě nic netušícího tchána a tchýně jako služebná, začínají se kolem ní stahovat mraky, protože zhrzený Wrixton, kterému odmítně jeho nabídku sňatku, zjistí pravdu a rozhodne se ji zdiskreditovat a zničit.

  • 10.6.2011
  Three Comrades (1938)

  Příběh na motivy stejnojmenného románu E.M.Remarqua, který se odehrává na počátku 20. let dvacátého století v Německu. Film sleduje osud tří nerozlučných kamarádů, veteránů první světové války, kteří se společnými silami protloukají životem v těžkém poválečném období. Erich Lohkamp (Robert Taylor), Otto Koster (Franchot Tone) a Gottfried Lenz (Robert Young) si po návratu do civilu otevřou malou autoopravu a taxi-službu (čítající jeden starý vůz), což je jen tak tak uživí. Do života bez přílišné perspektivy jim ale vstupuje výjimečná žena, která je nerozdělí, ale naopak ještě více semkne. Je to Patricia Hollmann (Margaret Sullavan), zchudlá aristokratka, která se zamiluje do Ericha, který v ní vidí svoji životní lásku a následně si ho i vezme. Bohužel nemá přiliš času, protože bojuje se zákeřnou tuberkulózou.

  • 31.5.2011
  Saddle the Wind (1958)

  Expistolník Steve Sinclair (Robert Taylor) si srovnal v hlavě svůj život a rozhodl se žít v klidu a míru jako rančer. Vše se ale mění ve chvíli, kdy se na farmu vrací jeho mladší bratr Tony (John Cassavetes) a přivádí s sebou svoji snoubenku Joan Blake (Julie London). Duševně nevyrovnaný a impulzivní Tony není schopen se srovnat se svým životem ve stínu "velkého" bratra pistolníka, kterému se chce za každou cenu vyrovnat, proto obrátí život na ruby nejenom bratrovi, ale celému údolí.

  • 22.5.2011
  Kdybych byl králem (1938)

  Píše se rok 1463, Paříž je obléhána Burgunďany, a Francois Villon (Ronald Colman), pařížský zlodějíček, pobuda a ikona místního podsvětí, zabije omylem při rvačce v krčmě Vrchního velitele Francie. Před jistou popravou ho ale zachrání náhoda, neboť tou dobou je v krčmě přítomen sám král Ludvík XI. (Basil Rathbone), samozřejmě v převlečení, který se zde na vlastní pěst rozhodl pátrat po zrádci spolupracujícím s vévodou Burgundským. Zrádcem není samozřejmě nikdo jiný, než onen zabitý. Francois tedy nečekaně dostává velkou šanci a je dosazen na místo své oběti. Netuší ale, že s ním král hraje pouze svoji zábavnou hru.

  • 25.11.2009
  Znamení květiny (TV film) (1982)

  Fiktivní příběh natočený na motivy románů baronky Orczy, odehrávající se v období Velké francouzské revoluce. Sir Percy Blakeney (Anthony Andrews), anglický aristokrat, vystupuje na veřejnosti jako naparáděný, znuděný a naprosto idiotsky působící floutek, aby na straně druhé mohl pod pseudonymem Červený Bedrník bojovat proti Robespierrovu krvavému teroru a zachraňovat francouzské aristokraty před gilotinou. Jeho protivníkem je šéf tajné policie Chauvelin (Ian McKellen), který se vytrvale snaží zjistit Bedrníkovu totožnost a zarazit jeho aktivity.
  Percy zachrání při pouliční rvačce mladého Armanda St. Just a následně se seznamuje s jeho sestrou Margaret (Jane Seymour), známou pařížskou herečkou, do které se bezhlavě zamiluje a poté se s ní i ožení. Margaret ale pronásleduje její minulost a vazby na Chauvelina, kvůli kterým je spojována s popravou markýze de St. Cyr a jeho rodiny. Percy si není jist, zda může své ženě věřit, a pokračuje se svým „divadlem“ i v soukromém životě, aby neohrozil svůj nový odvážný plán, kterým je osvobození malého dauphina Ludvíka.

  • 28.4.2009
  Popelka (1947)

  Klasické zpracování pohádky o Popelce. Popelka (Yanina Zhejmo), dcera královského lesníka, žije se svým otcem (Vasili Merkuryev), zlou macechou (Faina Ranevskaya) a dvěma sestrami. Otec se ale své zlé ženy natolik bojí, že dělá přesně to, co ona poručí, a to i na úkor své milované dcery Popelky, která je tak pro svoji macechu a nevlastní sestry jen ušmudlanou služkou.
  Jednoho dne se zastaví za otcem král (Erast Garin) a pozve svého lesníka i s rodinou na královský ples. Poté, co na něj macecha, sestry i otec odjedou, zůstane všemožnými pracemi zaúkolovaná Popelka sama doma. Objevuje se jí ale kouzelná víla, doprovázená svým pážetem, a vyplňuje jí její vroucné přání podívat se na ples.

  • 28.4.2009
  Cesta do Santa Fe (1940)

  Z historického hlediska poněkud upravený příběh poručíka J.E.B. Stuarta (Errol Flynn), známého jako “Jeb”, budoucího generála Konfederace a slavné postavy Občanské války, odehrávající se v období těsně před jejím počátkem. Příběh začíná r. 1854 na vojenské akademii West Point a končí popravou Johna Browna.

  Sedm čerstvých absolventů akademie, mezi nimi i Jeb a George Armstrong Custer (Ronald Reagan), odjíždí do Forth Leavenworth v Kansasu aby se podle rozkazů plukovníka Roberta E. Leeho připojili k 2.US kavalérii. Vedlejší romantická zápletka s Kit Carson Holliday (Olivia de Havilland) se odehrává na pozadí hlavního děje, který se věnuje boji s kontroverzním Johnem Brownem (Raymond Massey) a jeho stoupenci.

  Jeb a Custer se při plnění úkolu, kterým je doprovod konvoje s nákladem do Nového Mexika, střetávají s Johnem Brownem a jeho lidmi, s nimiž je i jejich bývalý spolužák Rader (Van Heflin), který je hned na začátku filmu vyloučen z West Pointu právě kvůli svým kontaktům s abolicionisty a rvačce s Jebem. Následně začíná Brownovo pronásledování armádou, jehož účelem je Browna dopadnout a zastavit jeho fanatické aktivity.

  • 28.4.2009
  The Prince and the Pauper (1937)

  Natočeno podle stejnojmenného románu Marka Twaina (Princ a chuďas), který se odehrává v 16.stol. v Anglii. Příběh dvou, od sebe k nerozeznání podobných chlapců, kteří se narodí ve stejný den, ovšem do značně rozdílných podmínek - Tom jako syn žebráka a zloděje Johna Cantyho a Edward jako následník anglického trůnu. O deset let později se Tom vplíží do královských zahrad a tam se náhodou setkává s mladým princem Edwardem. Ve hře si spolu vymění šaty, ovšem celá legrace bere rychlého konce ve chvíli, kdy je převlečený Edward chycen stráží a vyhozen na ulici. Zatímco Tom zůstává v paláci jako nedobrovolný princ, pravý princ Edward se ocitá na samém okraji tehdejší společnosti. Oba se pokouší celý omyl vysvětlit svému okolí, ovšem ne příliš úspěšně. Do toho všeho umírá Edwardův otec a princ se tak má stát novým králem. Zoufalého Edwarda se nastěstí ujímá šlechtic Miles Hendon (Errol Flynn) a pomáhá mu s jeho návratem do královského paláce.