Čarodějův učeň (2010)

Nesympatický fracek v kombinaci s Nickovým plachým pohledem??? ....... They tried to make me go to rehab but I said, 'No, no, no.'

Auta (2006)

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhábala, až jsem na něj narazila v televizi - k mému velkému překvapení se ukázal být velmi povedeným a pobavil. Kvalitní a originální animák pro celou rodinu pohybující se v hranicích dobrého vkusu.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

A mě se to náhodou docela líbilo, i když je to takové lacinější. Herecké obsazení je sympatické, atmosféra hezky ponurá, snad jen ten příběh to chtělo trochu víc promakat - nicméné mu nelze upřít že hezky odsejpal. Suma musárum, nenáročná oddychovka která nenudila.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Rozhodně dobrý filmový počin, nicméně ať se Matt snaží jak se snaží, na Delona "V plném slunci" to zkrátka nestačí a celkově pro mě film neměl tak silnou atmosféru a napětí jako zpracování z roku 1960 - "převyšoval" jenom Jude Law, který byl oproti Maurice Ronetovi ve své roli výraznější.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Po dlouhé době jsem se opravdu dobře pobavila a to dokonce u současného českého filmu. Herecké obsazení a herecké výkony výborné a přesvědčivé - nejvíce u mě bodoval Ondřej Sokol coby homosexuální kamarád Rýša :-D - který byl zlatým hřebem panoptika bizardních postaviček.

Habermannův mlýn (2010)

Téma filmu ve mě budí velmi smíšené pocity, ale to by bylo na dlouhý elaborát - velký souhlas s komentářem Šakala a GilEstel. Pokud budu hodnotit ale čistě film jako film, je to, i přes určitou plochost a přílišné nerozpracování postav, docela kvalitní kousek s dobovou atmosférou, který jde nad ten běžný průměr současného českého filmu.

Rodina je základ státu (2011)

Zajímavá momentka ze současné společnosti - námět nepůsobil ani vtíravě, ani trapně (jak to často bývá u českých filmů ukazující ten "současný svět" zvykem), herecký výběr byl kvalitní a povedený, a celkově bylo velmi hezky natočeno. Z mého pohledu byl ale problémem děj, který po dobrém rozjezdu začal ztrácet na dechu, chování postav se stávalo s ubíhajícím časem naivní a nelogické, takže prvotní nadšení tak nějak vyšumělo v rozbředlém konci.

Běžci (2010) (TV film)

Za málo peněz hodně muziky - a ejhle, na české poměry se vylouplo zajímavé, netradiční a nečekaně koukatelné (alespoň pro mě) sci-fi, které funguje i po té psychologické stránce. Ač jsem k němu z počátku přistupovala dosti nedůvěřivě a s despektem, musím konstatovat že jsem ráda že jsem se překonala a vydržela, protože film se docela zajímavě "rozjel" a "musela" jsem ho nakonec i dokoukat. Chvílema zajímavé záběry a hezký výběr krajiny. Chybky to samozřejmě má a chce to kapku shovívavosti.

Pan Vok odchází (1979)

Ač slabší a ne příliš akční děj, Růžek má jako stárnoucí pan Vok bezesporu svůj šarm a osobní kouzlo. Navíc mi film něčím připomněl atmosféru zlaté éry francouzského historického filmu.