V zajetí démonů (2013)

"Otec, mama smrdí ako hnilé maso". Ďalšia sťahujúca sa rodinka, ďalší americký dom..a veď to už poznáme. Tentoraz je však niečo inak. Počet detí. Sú 4 a ich herecký predstavitelia sú tak nepozeratelní, že na konci filmu nebudete vedieť ktorá je ktorá. Inak je všetko klasika. Na to ako je to tu prehypované, som čakal lepší horor. Áno, na to že je to horor je to dost dobrý film ale nič prevratné, žiadny Kruh dnešnej generácie sa nekoná, naviac tu Wan skopíroval ďalších X hororov. Napriek tomu všetkému to funguje a možno niekto sa bude aj báť. Mne sa to ale nepodarilo. No aj tak slušný nadpriemer.

Nic nás nerozdělí (2012)

Najlepšia dráma posledných rokov a možno najlepší film podľa skutočnej udalosti. Pri sledovaní prežívate všetky tie emócie s hlavnými postavami. Hlavne výkony Toma Hollanda a Naomi Watts sú hodné oskarov. A vlastne celý ten príbeh o prežití, rozdelení a znounájdení je tak snáď silnejší než tá emmerichovská spúšť tsunami na začiatku filmu. A kedže to má aj pointu, rozhodne odporúčam !!! Na niečo podobné sa bude čakať roky.

Terapie láskou (2012)

O tom ako dvaja psychicky labilní ľudia lásku prežili. Ale až na konci. Najprv sa musia pohádať, udobriť a znovu pohádať, aby sa nakonci mohli zase udobriť. Je to vlastne klasická americká romantika len s tým rozdielom, že tu je hlavný hrdina, ktorý by mohol byť kludne synom dr. Housa (úprimnosťou totiž nešetri) a hrdinka, ktorá sa vyspala s celou kanceláriou a randí so svojím mŕtvym mužom, aj keď sa cíti občas moc sama :). Oceňujem dramatickú vložku, no psychológia postáv mohla byť ďaleko viac prepracovaná a mňa ako správneho dramatika, trochu znechutil ten presladený koniec. Ale čo. Láska je láska.

Mupeti (2011)

Rozprávka nielen pre deti !! Alebo nie ?!! Na Muppetov íst treba uvolnený a nič nečakat, inak vás film značne sklame. Ak ale vypustíte z hlavy šesťnásťku, ktorú máte za sebou, film vás jedine poteší. Je totiž plný vtipkov, sebairónie a predovšetkým úprimnosti a dobrej nálady, akú som už dávno vo filme nezažil. Okrem toho scenár je celkom kvalitný i keď sa ide klasickým hollywoodskym štýlom (kedysi sme boli slávny, dokážeme to znovu !). Jason dokázal že je lepší scenárista ako herec a to asi nejedného človeka prekvapilo. Inak OST je viac než chytlavý (orignál) takže doporučujem.

Temný rytíř povstal (2012)

Musím sa priznat že som čakal od Nolana viac. Zatiaľ každý jeho nový film bol lepší ako ten predchádzajúci a tu sa skrátka nedalo neočakávať megafilm. Bohužial na rozdiel od Temného Rytiera, ktorý mal v sebe atmosferický náboj a Jokera, povstanie v týchto aspektoch dosť prehráva. Bane neni pre Batmana skutočný záporák (to že vo filme dáva Batmanovi do držky aby vyzeral neporazitelný mi skrátka nestačí) Čo je však horšie, že Nolan si tentoraz odhryzol z riadne veľkej torty a namiesto vykreslenia 3-4 charakterov sa pustil aj do ďalších 5 a s tým prišlo aj to, že Batmana uvidíme vo filme dokopy 20 minút (aj ako Brucea Waynea). To by sa tiež dalo prežit ale keby tie nové charakteri aspoň stáli za to. Jediná z davu vyčnieva Catwoman (alebo čo to je) a to len pre jej Dr. Housovské dialógy. Okrem nej ešte sa dá zniest policajt, ktorý aspon zohrá veľkú úlohu v celom príbehu. Ostatné postavy by som ihneď vyškrkol (a tu scenu Brucea v posteli tiež ). Na záver sa mi celkovo príbeh zdal slabší, natiahnutejší s novými linkami a postavami aby sa film čo najviac natiahol. Jediné čo je lepšie na filme oproti TDK je koniec ktorý som naozaj nečakal i keď !! Nikdy nehovor nikdy ! :D

Hunger Games (2012)

Jedno dievča čo sa v detstve hralo na Robina Hooda, les a dvaja metrosexuálne založené deti (chlapci) ktorí by po reklame na detský šampon na vlasy nedokázali ani upútať v reklame na maslo. To som od Hunger Games čakal. Ďalší twilight. Skutočnost je však o dosť iná. Vlastne sa jedná o celkom nadpriemerný film s dobrými hereckými výkonmi, príbehom, ktorý naviac pripúta k sedačke a nepustí (až kým vám nedojdú pukance) a atmosférou ktorou by nepohrdla ani samotná Fantagiro. Ten film mal 4 gule a jednu ženskú... a stojí za to film vidieť. Okrem toho OST (či už VA alebo od Howarda) stojí minimálne za 10 vypočutí a Taylor Swift opäť dokazuje že neni len holka, ktorej padajú pod nohy nebeské klacky.

Lidská stonožka 2 (2011)

Malý, tlstý upotený nerd, ktorého v detstve ošahával vlastný otec sa rozhodne dostať na povrch svoju zlosť a inšpirovaný fekálnym filmom je rozhodnutý vytvoriť ľudskú stonožku "v reále". Jednotku som nevidel a o to viac ma to mrzí, možno by sa mi dvojka až tak nepáčila. Ale čo keď, to celé dáva zmysel a ako psycho-fekálny horor to obstojí na jednotku. Celá tá myšlienka, hlavný záporkák (už len z neho na napínalo) a celý film sú tak nechutné, že som skoro vyvracal celú včerajšiu hrachovú kašu, ale stálo to za to ! Je to snád ten najnechutnejší film aký som kedy videl a Tom Six musí byť riadny uchylák. Jedno čo viem už teraz, že ihneď stiahnem jednotku a na trojku som ochotný ísť aj do kina.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Parta blbečkov je hladná po IV. Tentoraz sa vracajú po rokoch do sanatória (kde kedysi spôsobil masívnu vzburu) aby sa ukrili pred hustým snežením. Naštastie ich tam čaká večera v podobe teenagerov, ktorí sa tam ukrili pre rovnaký dôvod. To čo v jednotke bolo cool a strašidelné, v dvojke menej cool a nestrašidelné, v trojke učelové a gore, pôsobí tu smiešne a nudne. Nebyť sanatória, ktoré trochu vylepšíl celý príbeh (a sneh) tak by som dal odpad. Ale inak sa to aspon dalo pozerať aj keď nikdy nepochopim ako sa tí degenerovaní mohli len tak naučiť ovládať snežné skútre.

Válečný kůň (2011)

Spielbergov dokument o tom, ako vycvičiť koňa, ,ktorý prežije aj vojnu. Po pravde ma film dosť sklamal. Čakal som drámu, výborné charaktery a rozmanité prostredie no nič z toho sa mi skoro nedostalo. Na drámu je to moc naivné a rozprávkové, charakteri sú odfláknutú (hlavnému hrdinovi som neveril ani jeho chvôdzu) a celé sa to asi nahrávalo v dvoch hollywoodskych štúdiach. Okrem toho je tam toľko patetických kecov, že by som s nimi dokázal nakrmiť celú stajnu koní a ešte k tomu ten patriotizmus a vykreslenie nemcov (opät) ako najväčších hajzlov ma opäť dostal. 45/100.

Dokonalý smysl (2011)

Dokonalý súlad výborného deja, hereckých výkonov a myšlienok ,ktoré vo mne vyvolali naozajstné existenčné otázky ? Kam vlastne ľudstvo smeruje ? Čo je pre nás skutočne najdôležitejšie ? A dokážeme žiť život aj bez toho aby sme dokázali vnímať najzákladnejšie veci ? Najlepší film o konci sveta a rekonštrukcí pointy života a vzťahov aký som kedy videl.