Georgex

George Brechermann

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 28.11.2017  16:28

S. Craig Zahler opět nezklamal a již silně uvažuji o tom, že ho zařadím mezi své oblíbené tvůrce, jelikož po skvělém Bone Tomahawk natočil další netradiční a dosti brutální film, který stejně jako jeho výše jmenovaný předchůdce sice trochu pokulhává v konečné fázi a finálním rozuzlení, ale i tak jsem hrozně rád, že někdo podobné filmy točí. Je to přímočaré, surové, napínavé a hlavně si to na nic nehraje. Vince Vaughn už v Hacksaw Ridge ukázal, že pro něj vážné role nepředstavují žádný problém, a tady to jenom potvrdil, byl opravdu skvělý a přeji mu víc takových rolí. Každopádně S. Craig Zahler má našlápnuto k tomu stát se novým Tarantinem. Moje hodnocení 75%.

• 25.10.2017  02:10

Trailer vypadal děsivě a nutno dodat, že film nezačíná nikterak lépe a chvílemi jsem přemýšlel, jestli jsem si náhodou omylem nepustil nějaký jiný amatérský film. Nakonec se to ale celkem rozjelo a vyklubala se z toho poměrně zábavná nízkorozpočtová komedie, která sice recykluje stokrát omílané vtipy, ale za tu čtvrt hodinku s Arnoldem a jeho závěrečné country sólo, jí to dokážu odpustit. Rozhodně bych zde nehovořil o nějaké degradaci jeho herecké kariéry, on byl vždycky člověk s velkým smyslem pro humor, tady to pouze opět naplno dokázal a udělal si ze sebe srandu. Docela se začínám těšit na Trojčata, která budou mít daleko větší rozpočet a mnohem lepší herecké obsazení. Moje hodnocení 45%.

• 7.10.2017  02:43

Film to není vůbec špatný, bohužel nesdílím všeobecný názor, že se jedná je jeden z nejlepších českých filmů. Zároveň přiznávám, že knižní předloha od Václava Kaplického, je pro mě naopak jedním z nejlepších českých románů a tento počin Otakara Vávry je pouze jejím slabým odvarem. Ano, je těžké převést takřka pětisetstránkovou knihu do celovečerního filmu a nepřestřelit stopáž, ale tento film, přestože je jasné proti čemu vypovídá a dělá to zdatně, bohužel nedokáže navodit tu správnou atmosféru ba naopak je chvílemi až směšný. Snad je to špatným výběrem scén, přílišným kvapem, vynecháním podstatného úvodu a seznámením se s postavami, ale podle mě je to zejména díky nepříliš povedenému castingu, jelikož téměř žádný z účastněných nepůsobí tak, jak by měl, zatímco v knize je Boblig se svým slouhou už na první pohled nejodpornější pár na světě, čehož řádně také využívají a upevňují díky tomu svojí moc, tady takřka působí jako hodný strejda se sympatickým pomocníkem v podání Josefa Kemra. Rozhodně doporučuji knihu a film v případě až jako jednohubku. Moje hodnocení 65%.

• 15.9.2017  01:21
    Masaryk (2016)

Od filmu, který doslova zbořil předávaní cen zdejších "Oscarů", jsem čekal daleko více než jen další plytké drama, které je téměř celé vymyšlené a s realitou má tak společné pouze na pozadí odehrávající se historické události a jméno Jana Masaryka. Neříkám, že se tvůrcům nedá upřít snaha, a chápu jejich improvizaci, aby vykreslili charakter hlavního hrdiny, ale proč proboha tak nezáživně a pomocí stylu vyprávění, který zamotá hlavu nejen zdejším divákům znalým souvislostí. Pro zahraničního diváka to musí být doslovné utrpení, aby se v tom guláši vyznal, a upřímně chápu ty spíše záporné ohlasy ze všemožných festivalů. Výsledek rozhodně neodpovídá slibované jízdě z prvních ukázek a je jedno, jestli se to tvůrci rozhodli natočit světověji, jelikož jediné čím je tento film takový, je to, že se v něm chvílemi mluví anglicky. Moje hodnocení 45%.

• 27.8.2017  23:57

Jelikož se blíží další epizoda, rozhodl jsem se po mnoha letech opět podívat na všechny Star Wars filmy a nestačil jsem se divit, jak neskutečně tato epizoda zestárla. Jsou desítky let staré filmy, které vypadají i v současné době dobře a nikterak neurazí, přestože po trikové stránce je to dnes jiná písnička. Tento toho bohužel není důkazem a po vizuální stránce vypadá opravdu otřesně, nicméně jedno se Georgi Lucasovi vzít nedá, že po příběhové stránce se řadí k těm lepším a je to velmi důstojný začátek celého tohoto universa a to i přesto, že mu chybí to kouzlo původní trilogie. Moje hodnocení 70%.

• 4.8.2017  13:58

Začínalo to jako fajnová bláznivá komedie, bohužel se to po velmi vtipném, ale také velmi krátkém, úvodu změnilo ve standardní nezáživnou frašku s pár dobrými momenty a absolutně nesympatickými hlavními hrdiny. Naštěstí to čas od času od úplného dna zachraňuje Marcin Dorociński v roli věčně opilého ruského zabijáka. Moje hodnocení 45%.

• 24.7.2017  16:26

Typické válečné drama o židovských dětech během druhé světové války, které nikterak neurazí, ale bohužel v rámci svého žánru ani ničím nepřekvapí a celkově působí spíše jako reklama na nekolaborující Francouze než na drsné a tísnivé drama o pronásledování Židů, kteří si během války prožili to největší peklo. Samozřejmě, je to založeno na skutečných událostech, ale celá ta doba je vyobrazena tak idylicky, že člověk během filmu ani nemá pocit, že v Evropě zuří válka a pokud by ty kluky chytl germánsky hovořící voják či kolaborant, tak je čeká jasná smrt. Chápu, že se to tvůrci snažili vyobrazit z pohledu dětí, kteří si to možná ani neuvědomovali, ale právě ten střet s tou realitou šel zfilmovat mnohem lépe. Třešničkou na dortu je tak jedině přítomnost několika českých herců v epizodních rolích jako například Martina Huba či Marka Vašuta. Moje hodnocení 60%.

• 8.7.2017  15:53

Jeden z nejlepších protiválečných filmů, které kdy v bývalém Československu vznikly. Upřímně, po dramatické stránce to v jednotlivých částech značně kolísá a chvílemi to působí i nechtěně vtipně, ale svoji základní myšlenku si to drží od začátku do konce, proto se malá žánrová nevyváženost dá tvůrcům odpustit. Nicméně tento film stojí na hereckých výkonech, zejména Vlado Müller v roli fanatického kaprála, pro kterého jsou vyznamenání cennější než jeho život, exceluje, ale i další zúčastnění tu podávají skvělé výkony, zejména Josef Bláha, který v tomto filmu podal jeden ze svých nejlepších výkonů. Moje hodnocení 75%.

• 25.5.2017  18:22
    John Wick 2 (2017)

Typické pokračování, které se nedokázalo vymanit ze stínu svého předchůdce a po většinu času ho pouze kopírovalo, i když vyloženě špatné rozhodně nebylo, tak mě již nedokázalo vtáhnout do děje stejně jako první díl. Dá se říci, že tvůrci si vzali stejný scénář a řekli si, tady přidáme, tady taky a skutečně všechno je tady více, ale bohužel už to nemá to kouzlo, přestože se s přehledem jedná o jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby a Keanu Reeves je pořád neskutečný frajer. Moje hodnocení 65%.

• 3.2.2017  16:01
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Nejdříve musím napsat, že jsem se novému zpracování nikterak nebránil, a první díl mě velmi mile překvapil, proto je hrozná škoda, že nezůstalo pouze u něj, jelikož poté to mělo neuvěřitelně sestupující tendenci a dokoukat třetí díl již pro mě bylo doslovným utrpením. Asi největším problémem této třídílné série je to, že tomu chybí zajímaví padouši a že si tvůrci vybrali ty nejlépe zfilmované příběhy z minulosti a převyprávěli je hrozně fádně a bez jakéhokoliv nového nápadu. Na druhou stranu hlavní představitelé jsou fajn, líbí se mi i to temnější a reálnější vyobrazení Divokého západu, nicméně na to, aby se z toho stala klasika, která by se reprízovala každé léto, to jednoduše nemá oné kouzlo starých filmů a bohužel ani kvalitu. Moje hodnocení 50%.

• 31.1.2017  04:07

Povedený válečný snímek, na čemž nic nemění ani fakt, že je nejspíše založený na vymyšlené legendě o jednom veliteli a několika hrdinských vojácích, kteří ubránili pozice před Moskvou proti německému tankovému praporu, jelikož lehce přehnaný je každý druhý válečný film a nevidím důvod, proč bych to měl zrovna Rusům vyčítat. Nejedná se o dokumentární film, propagandu bych v něm také nehledal, je to jednoduše klasický válečný blockbuster plný bojových scén, hrdinských činů a hloupých dialogů, po kterém ani nebudete vědět, jestli se tamten jmenoval Ivan nebo Sergej. Na druhou stranu to má skvělé tempo, slušnou atmosféru, prvotřídní efekty a pokud k tomu nebudete přistupovat jako k lekci z dějepisu, tak si ten film nejspíše velmi užijete. Moje hodnocení 65%.

• 27.1.2017  03:16

Překvapivě zábavná akční komedie s Jackie Chanem, která jakoby navazuje na Křižovatky smrti a v mnohém dané filmy i překonává. Bohužel, stejně jako u zmiňované série, mám zásadní problém s Chanovým parťákem, jelikož Johnny Knoxville se sice snaží být upovídaný, ale je spíše protivný a působí hrozně znuděně. Na druhou stranu Jackie Chan je v této komedii opět famózní a je až neuvěřitelné, jak skvěle na svůj věk vypadá, jak je stále vitální a že většinu akčních scén stále zvládá sám bez kaskadérů, o čemž se může ostatním akčním hvězdám v jeho věku jenom zdát. Moje hodnocení 65%.

• 15.1.2017  17:15

Problémem tohoto filmu není to, že se někdo zbláznil a chtěl oprášit desítky let starou komedii, která se vyčerpala již prvním filmem, ani to, že mužské hrdiny vystřídala partička absolutně nevtipných feministek, která každým druhým vtipem naráží na to, jak nenávidí muže, nýbrž skutečnost, že to má neskutečně stupidní scénář a není to bohužel ani vtipné. Zároveň nechápu, proč se tvůrci snažili dvě třetiny filmu seznamovat s hrdinkami a sestavováním týmu lovkyň duchů, když to šlo rychle převyprávět v prvních pěti minutách a hodnota sdělení by byla dočista stejná. Naopak se daleko více měli zaměřit samotný boj s nadpřirozenými bytostmi, kterému je věnováno až několik minut v závěru a který rozhodně není špatný, ale na to, aby to film vytáhlo z hlubokého podprůměru, to jednoduše nestačí. Moje hodnocení 20%.

• 12.1.2017  14:20
    Pasťák (1968)

Velmi drsný a syrový snímek ukazující bez příkras život v pasťáku v šedesátých letech. Upřímně by mě zajímalo, jak by snímek vypadal bez následných úprav s vidinou promítání v roce vzniku, která se beztak neodehrála a film putoval na dlouhá léta do trezoru, jelikož i v této podobě se jedná o neskutečně depresivní snímek s výbornými hereckými výkony, který kazí pouze ukvapený konec. Moje hodnocení 75%.

• 12.1.2017  13:20

Na tehdejší poměry velmi netradiční film z koncentračního tábora, který je bohužel do značné míry ovlivněn režimem, za kterého vznikl. První půle je opravdu skvělá, neskutečným způsobem vyobrazuje tísnivou atmosféru, zoufalství a bezmoc uvězněných, ale rovněž obsahuje celou řadu nezapomenutelných scén. Poté přijde nucená scéna se sovětskými vězni, bez které by nejspíše film nemohl vzniknout, a několik proti kapitalistických žvástů, čímž se film překlene do druhé půle, která se zabývá samotnou přípravou na boxerské klání, což již tak povedené není a výsledný dojem to stáhne značně dolů. Na druhou stranu je film hvězdně obsazen a František Peterka v něm podává jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Moje hodnocení 65%.

• 12.1.2017  12:56

Na partu kolem Adama Sandlera, do které Kevin James neodmyslitelně patří, je to poměrně netradiční film, jelikož není založený na přisprostlých vtipech a nesnaží se každým záběrem útočit na divákovu bránici. Naopak se jedná o celkem slušnou akční komedii, ve které si nemotorný a rozměrný spisovatel proti své vůli vyzkouší povolání elitního zabijáka. Upřímně, film není ani příliš vtipný a celé to stojí na tom, že se daný hrdina snaží všem vysvětlit, že je outsider, ale nikdo mu to nevěří, ale má to velmi slušné tempo a hlavně skvělé herecké obsazení. Moje hodnocení 55%.

• 12.1.2017  12:40
    Četa (1986)

Jeden z nejpovedenějších válečných filmů zobrazující válku ve Vietnamu bez příkras, ale rovněž také jeden z nejlepších filmů režiséra Olivera Stona. Celý film stojí zejména na tísnivé atmosféře a ukázce toho, jak se z lidských bytostí pod tíhou války stávají prázdné obálky slepě plnící rozkazy či nelidská monstra schopná čehokoliv. Moje hodnocení 80%.

• 11.1.2017  12:40
    Autobazar Monte Karlo (TV seriál) (2015)

Internetový seriál, na kterém je krásně patrné, že když dva dělají totéž, není to totéž. Zatímco první sérii pod taktovkou pana Prušinovského lze označit za svěží vítr v rámci zdejší internetové tvorby, který je neskutečně trefný a hlavně vtipný. Druhá série, které se chopila jiná parta, je již pouze silně podprůměrný dojezd, ve kterém se prakticky pouze recyklují vtipy z té první a povedený vtip lze nalézt jednou za tři díly. Moje hodnocení 65%.

• 11.1.2017  12:26
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Rádoby komediální seriál, který má jednu vadu a tou je skutečnost, že není vtipný a na to, aby byl něčím jiným, je příliš hloupý. Podobně jako nedávné Kosmo se snaží o jakousi sondu do hlubin české společnosti, bohužel to opět dělá tím nejjednodušším a nejpohodlnějším způsobem neboli tím, že si z ní bude dělat srandu. Proti tomu samozřejmě nic nemám, ale musí to být založeno na něčem jiném než na pouhé vulgaritě a několika proláklých stereotypních vtipech. Pro mě jednoznačně nejhorší dílo mistra Prušinovského a doufám, že to byl pouze ojedinělý krok vedle. Moje hodnocení 25%.

• 10.1.2017  16:25
    Ben Hur (2016)

Poměrně zábavná sandálovka, která se v žádném případě nevyrovná epickému zpracování z konce padesátých let, ale rozhodně to není takový průšvih, za jaký se to snaží všemožní kritici označovat. Naopak je to svým způsobem zábavný dobrodružný film, který se může v první půli pochlubit skvělými akčními scénami, které by se v klidu daly přirovnat k oblíbené Třístovce. Bohužel se to v druhé půli změní v natahovanou kaši, kterou nezachrání ani samotný závod, kterému není věnováno příliš času a ani nevyvolává žádné emoce. Moje hodnocení 60%.

• 10.1.2017  16:08

Westernová verze Johna Wicka, která potěší pouze přítomností Ethana Hawka a Johna Travolty, kteří své role zvládají s velkým přehledem, nicméně to je asi tak jediné, co může tento film nabídnout. Vše ostatní je až příliš rutinní a v polovině filmu to spadne do šíleně líného tempa. Jinými slovy, pokud nejste zarytí fanoušci jednoho ze zmiňovaných herců či milovníky béčkových westernů, tak se radši tomuto novému počinu Ti Westa vyhněte. Moje hodnocení 45%.

• 10.1.2017  15:42
    Sezn@mka (2016)

Takhle to dopadá, když film natočí někdo, kdo nemá o daném řemeslu ani páru a ještě se tím veřejně chlubí. Na druhou stranu si Zita Marinovová zaslouží obdiv, že přemluvila investory, aby jí dali pár milionů na natočení filmu, jelikož silně pochybuji, že jim předtím ukazovala nějaký scénář. Film je sled několika na sebe nenavazujících scén, ve kterých jsou přepapouškovány ty nejhloupější stereotypní vtipy o seznamování, které spojuje dohromady pouze postava Jiřího Langmajera, který hraje svůj prach bídný standard, ale i tak nemá ve filmu žádnou konkurenci, jelikož ostatní herecké výkony jsou opravdu otřesné. Na druhou stranu z filmu by se daly vystříhat tak dvě scény, které by asi měly úspěch v nějakém zábavném pořadu na komerční televizi. Moje hodnocení 20%.

• 10.1.2017  15:22
    Blázinec (1988)

Na konci osmdesátých let byl Chevy Chase na vrcholu své komediální herecké kariéry a objevil se v několika nezapomenutelných taškařicích, mezi které tato rozhodně nepatří, naopak se jedná o jednu z jeho nejnudnějších komedií, kde celou dobu čekáte alespoň na jeden vydařený fór, ale on nepřijde až do závěrečných titulků. Moje hodnocení 30%.

• 7.1.2017  05:02
    Babysitting (2014)

Překvapivě velmi zábavná francouzská variace na Pařbu ve Vegas, která není takřka v ničem originální, ale je skvěle obsazená, má skvělé tempo a já se při ní neskutečně bavil. Samozřejmě není to žádná sofistikovaná zábava, ale jako ztřeštěná komedie na odreagování to funguje takřka dokonale a rozhodně si ji pustím radši než všemožná pokračování zmiňovaného filmu. Moje hodnocení 75%.

• 5.1.2017  05:03

Ze začátku velmi originální a pohodová romantická komedie, která se bohužel postupem času změní v žánrovou rutinu s naprosto předvidatelným průběhem, nevtipnými dialogy a až ubíjejícím tempem, což je škoda, jelikož potenciál to mělo poměrně velký, nicméně se tvůrci zapomněli alespoň trochu odvázat a tak si na to pár dní po shlédnutí těžko někdo vzpomene. Na druhou stranu Jean Dujardin a Virginie Efira jsou opravdu kouzelná dvojice a své role zvládli s velkou bravurou. Moje hodnocení 55%.

• 12.12.2016  04:32

Bláznivá komedie s opravdu netradiční zápletkou, ze které doslova čiší dobrá nálada. Svůj podíl na tom má zejména herecké trio Jack Black, Owen Wilson a Steve Martin, kteří hrají své typické role, skvěle se doplňují a prožívají jednu vtipnou situaci za druhou, díky čemuž jsem se ani chvíli nenudil. Moje hodnocení 75%.

• 10.12.2016  17:05

Typická komedie Georgese Lautnera plná bláznivých scén a situačního humoru, která má bohužel příliš mdlý rozjezd a přespříliš zdlouhavý dojezd. Nicméně ta krátká část mezi tím je opravdu skvělá, zejména nápadité útoky anglických mladíků na hlavní trio pacifických gangsterů jsou takřka dokonalé. Každopádně pro fanoušky Lina Ventury, Michela Constantina či Jeana Lefebvra je tato komedie doslova povinností. Moje hodnocení 60%.

• 9.12.2016  04:29
    Apokalypsa Stalin (TV seriál) (2015)

Další příspěvek do série Apokalypsa, za který si zaslouží tvůrci obdiv převážně za kolorované dobové záběry, ale i za obsah tohoto třídílného dokumentu mapujícího život této lidské zrůdy, která sice osvobodila Evropu od fašismu, aby jej nahradila stejně zrůdnou ideologií. V takto krátkém dokumentárním cyklu samozřejmě nelze obsáhnout vše, proto se tvůrci zaměřili na to nejdůležitější, což rozdělili do třech epizod, ve kterých se věnovali určitým problematikám, bohužel tato forma neskutečným způsobem ubírá na kvalitě tohoto seriálu, jelikož neustále přeskakuje z jednoho na druhé a daleko lepší by bylo chronologické řazení daných událostí, přesto se jedná o jeden z nejucelenějších dokumentů zabývajících se danou problematikou. Moje hodnocení 75%.

• 9.12.2016  04:11

Všechna čest danému pánovi za takové přistání, ale také Clintu Eastwoodovi, že v osmdesáti šesti letech dokáže natočit takovýto film. Bohužel to tentokrát neměl jednoduché, jelikož příběh, ač hrdinský, není snadné rozprostřít do celovečerního filmu, protože kromě samotného přistání na něm není takřka nic zajímavého. Pan režisér na to šel formou vzpomínání hlavního hrdiny a několika pohledům na samotné přistání, což mi příliš nesedlo, jelikož to ubralo na dramatičnosti daného okamžiku. Na druhou stranu Tom Hanks je opět skvělý a celý film doslova táhne. Moje hodnocení 65%.

• 9.12.2016  01:18

Nejsem zarytým fanouškem předchozích Sedmi statečných, proto se mě nové zpracování nikterak nedotklo a těšil jsem se na pořádnou akční řežbu v podání Antoina Fuqui. Ta se dostavila v závěru filmu a nutno konstatovat, že to je snad jediná část filmu, která mě zklamala. Ne, že by byla špatná, ale od tohoto režiséra jsem si představoval něco s větším tahem na branku se spoustou dech beroucích a dramatických scén, čehož se mi bohužel nedostalo, jenom několik chlapů postřílelo větší množství chlapů na koních a následně odjelo. Nicméně předchozí část je dobře fungující western, který stojí zejména na dialozích mezi hlavními hrdiny, které mě neskutečně bavily. Moje hodnocení 65%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15