Pasťák (1968)

Velmi drsný a syrový snímek ukazující bez příkras život v pasťáku v šedesátých letech. Upřímně by mě zajímalo, jak by snímek vypadal bez následných úprav s vidinou promítání v roce vzniku, která se beztak neodehrála a film putoval na dlouhá léta do trezoru, jelikož i v této podobě se jedná o neskutečně depresivní snímek s výbornými hereckými výkony, který kazí pouze ukvapený konec. Moje hodnocení 75%.

Přežil jsem svou smrt (1960)

Na tehdejší poměry velmi netradiční film z koncentračního tábora, který je bohužel do značné míry ovlivněn režimem, za kterého vznikl. První půle je opravdu skvělá, neskutečným způsobem vyobrazuje tísnivou atmosféru, zoufalství a bezmoc uvězněných, ale rovněž obsahuje celou řadu nezapomenutelných scén. Poté přijde nucená scéna se sovětskými vězni, bez které by nejspíše film nemohl vzniknout, a několik proti kapitalistických žvástů, čímž se film překlene do druhé půle, která se zabývá samotnou přípravou na boxerské klání, což již tak povedené není a výsledný dojem to stáhne značně dolů. Na druhou stranu je film hvězdně obsazen a František Peterka v něm podává jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Moje hodnocení 65%.

The True Memoirs of an International Assassin (2016)

Na partu kolem Adama Sandlera, do které Kevin James neodmyslitelně patří, je to poměrně netradiční film, jelikož není založený na přisprostlých vtipech a nesnaží se každým záběrem útočit na divákovu bránici. Naopak se jedná o celkem slušnou akční komedii, ve které si nemotorný a rozměrný spisovatel proti své vůli vyzkouší povolání elitního zabijáka. Upřímně, film není ani příliš vtipný a celé to stojí na tom, že se daný hrdina snaží všem vysvětlit, že je outsider, ale nikdo mu to nevěří, ale má to velmi slušné tempo a hlavně skvělé herecké obsazení. Moje hodnocení 55%.

Četa (1986)

Jeden z nejpovedenějších válečných filmů zobrazující válku ve Vietnamu bez příkras, ale rovněž také jeden z nejlepších filmů režiséra Olivera Stona. Celý film stojí zejména na tísnivé atmosféře a ukázce toho, jak se z lidských bytostí pod tíhou války stávají prázdné obálky slepě plnící rozkazy či nelidská monstra schopná čehokoliv. Moje hodnocení 80%.

Autobazar Monte Karlo (2015) (seriál)

Internetový seriál, na kterém je krásně patrné, že když dva dělají totéž, není to totéž. Zatímco první sérii pod taktovkou pana Prušinovského lze označit za svěží vítr v rámci zdejší internetové tvorby, který je neskutečně trefný a hlavně vtipný. Druhá série, které se chopila jiná parta, je již pouze silně podprůměrný dojezd, ve kterém se prakticky pouze recyklují vtipy z té první a povedený vtip lze nalézt jednou za tři díly. Moje hodnocení 65%.

Trpaslík (2017) (seriál)

Rádoby komediální seriál, který má jednu vadu a tou je skutečnost, že není vtipný a na to, aby byl něčím jiným, je příliš hloupý. Podobně jako nedávné Kosmo se snaží o jakousi sondu do hlubin české společnosti, bohužel to opět dělá tím nejjednodušším a nejpohodlnějším způsobem neboli tím, že si z ní bude dělat srandu. Proti tomu samozřejmě nic nemám, ale musí to být založeno na něčem jiném než na pouhé vulgaritě a několika proláklých stereotypních vtipech. Pro mě jednoznačně nejhorší dílo mistra Prušinovského a doufám, že to byl pouze ojedinělý krok vedle. Moje hodnocení 25%.

Ben Hur (2016)

Poměrně zábavná sandálovka, která se v žádném případě nevyrovná epickému zpracování z konce padesátých let, ale rozhodně to není takový průšvih, za jaký se to snaží všemožní kritici označovat. Naopak je to svým způsobem zábavný dobrodružný film, který se může v první půli pochlubit skvělými akčními scénami, které by se v klidu daly přirovnat k oblíbené Třístovce. Bohužel se to v druhé půli změní v natahovanou kaši, kterou nezachrání ani samotný závod, kterému není věnováno příliš času a ani nevyvolává žádné emoce. Moje hodnocení 60%.

Krvavá pomsta (2016)

Westernová verze Johna Wicka, která potěší pouze přítomností Ethana Hawka a Johna Travolty, kteří své role zvládají s velkým přehledem, nicméně to je asi tak jediné, co může tento film nabídnout. Vše ostatní je až příliš rutinní a v polovině filmu to spadne do šíleně líného tempa. Jinými slovy, pokud nejste zarytí fanoušci jednoho ze zmiňovaných herců či milovníky béčkových westernů, tak se radši tomuto novému počinu Ti Westa vyhněte. Moje hodnocení 45%.

Sezn@mka (2016)

Takhle to dopadá, když film natočí někdo, kdo nemá o daném řemeslu ani páru a ještě se tím veřejně chlubí. Na druhou stranu si Zita Marinovová zaslouží obdiv, že přemluvila investory, aby jí dali pár milionů na natočení filmu, jelikož silně pochybuji, že jim předtím ukazovala nějaký scénář. Film je sled několika na sebe nenavazujících scén, ve kterých jsou přepapouškovány ty nejhloupější stereotypní vtipy o seznamování, které spojuje dohromady pouze postava Jiřího Langmajera, který hraje svůj prach bídný standard, ale i tak nemá ve filmu žádnou konkurenci, jelikož ostatní herecké výkony jsou opravdu otřesné. Na druhou stranu z filmu by se daly vystříhat tak dvě scény, které by asi měly úspěch v nějakém zábavném pořadu na komerční televizi. Moje hodnocení 20%.

Blázinec (1988)

Na konci osmdesátých let byl Chevy Chase na vrcholu své komediální herecké kariéry a objevil se v několika nezapomenutelných taškařicích, mezi které tato rozhodně nepatří, naopak se jedná o jednu z jeho nejnudnějších komedií, kde celou dobu čekáte alespoň na jeden vydařený fór, ale on nepřijde až do závěrečných titulků. Moje hodnocení 30%.