Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

veeelmi vtipne a inovativne....hviezda hore za skvelu hudbu

Sherlock Holmes (2009)

Ja nechápem ako veľa hodnotení je pod 4 ****. Ľudia, vy sa neradi bavíte!?!! Ja som sa teda nasmiala kvalitne a "vzrušená" som bola už po úvodných tónoch. Guy Ritchie opäť potvrdil, že je jeden z naj režisérov a ja si určite dávam tento víkend repete, aj keď len v menšom kine. A navyše duo Downey a Law sú spolu jednoducho neskutoční.

Hanebný pancharti (2009)

Dokonalý filmový zážitok, ktorý som ani zdaľeka neočakávala. Tarantino dokázal, že vie nakrútiť druhú svetovú originálne, vtipne, dojímavo a zároveň hrôzostrašne. Na moju radosť nebolo priveľa krvavých a nechutných scén, hoci aj tak som si párkrát som musela zakryť oči. Strih bol fantastický, nenudila som sa ani minútu, práve naopak, pomalé a dlhé scény ma najmä vďaka skvelému výkonu "The Jew Hunter"-a bavili najviac. Samozrejme, všetka pocta patrí predovšetkým Tarantinovi, no nedá mi nevyzdvihnúť herecké výkony spomínaného nemeckého plukovníka Landu a taktiež mladučkej Shossany v podaní Mélanie Laurent. A Brad Pitt, ten ma nesmierne bavil svojím južanským prízvukom, ktorý totálne vyvrcholil v scéne v divadle jeho božským "arivederci".

Management (2008)

Zlé!! Nuda nuda. Absolútne nereálny príbeh, čo sa hral na reálny, veľa totálne prázdnych miest, úplne absurdné konanie oboch hlavných postáv, jednoducho strata času. Druhá hviezdička len za krásnu japonskú záhradu v Portlande, kde som prežila pred troma rokmi nezabudnuteľné chvíle a vo filme som ju okamžite spoznala.

Záhady Pittsburghu (2008)

Celý čas som mala pocit, že film o tom, ako sa chlap skamaráti s bláznivým párikom a pritom je zaľúbený do hlavnej hrdinky, som videla mnohokrát predtým a že nesledujem nič nové, nič zaujímavé. To ako sa vzťahy kamarátsko-milostného trojuholníka vyvŕbili ma nakoniec prekvapilo, ale na hodnote filmu to nič nemení. A ani krása Sienny Miller to nezachráni.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Na dokonalú jednotku to nemá, ale slušných 80% si jednoznačne zaslúži. Diego mal trochu menej priestoru, ale zato pobavila nová postavička šialeného Bucka. A kvalitným oživením bol určite aj Scratove zaľúbenie, tango veveričiek nemalo chybu!!

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Stathama považujem za kvalitného herca už od jeho začiatkov, ale ak sa jeho kariéra bude uberať takýmto smerom, tak nemôže ani očakávať, že mu ponúknu slušnú rolu. A to by ma osobne veľmi mrzelo. Cranka 1 som nevidela, a ani už nechcem, hoci aj keď to podľa komentárov vyzerá 2x lepšie, tak mi to za to nestojí. Tak nezmyselný, prehnane absurdný a zlý film som naozaj nečakala.

International (2009)

Pekná prestrelka v múzeu, pekné scény v NY, pekné scény v Istanbule, charismatický Clive Owen, krásna Naomi Watts, aj keď si veľa nezahrala, tak toto všetko nám Tykwer ponúkol. International u mňa aj tak nezíska viac ako 60%, hoci som sa bavila takmer celé dve hodiny, ku koncu už film strácal svoje od začiatku skvele nasadené tempo.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Krásny, dokonalý príbeh, plní farieb, vôní a vášne. Naozaj veľmi mimoriadne dielo, neskutočné ako sa Tykwerovi podarilo zachytiť vône a preniesť ich na plátno. Klobúk dole!!