Bobik9

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 16.2.2019  16:33
    Svatý boj (2001)

Velmi zajímavý kousek. Počátky Goslinga byly rozhodně zajímavé a nikdy bych nečekal, že hrál podobnou roli. Nicméně ji zahrál skvěle. Billy Zane byl příjemné zpestření. Film plný rozporuplností, o který v dnešní době jen tak nezavadíte.

• 16.2.2019  16:32
    Upgrade (2018)

Výborný film. Přesto, že se nejedná o nijak extra originální námět, tak tvůrci to udělali jedinečné. Logan Marshall-Green je parádní a práce s kamerou taky. Všechno vypadá cool a futuristicky, což je taky super. Možná bych si představovl lepší vedlejší role, ale nijak to kvalitu filmu neubírá.

• 15.2.2019  06:46
    Úkryt v zoo (2017)

Skvělá Jessica Chastain, skvělý Daniel Bruhl, krásná zvířata, silný příběh, krásná Praha a pár českých herců, kteří potěší.

• 13.2.2019  10:52

Dlouho jsem se u nějakého akčňáku tak nepobavil. Přijde mi to podhodnocené. Smějete se, akci to má, Rko to je a herecky, to dávají Gosling a Crowe naprosto fantasticky. Shane Black ukázal, že tyhle velkofilmy zvládá. Klidně bych si dokázal představit i dvojku, protože charaktery postav by to v pohodě zvládly.

• 11.2.2019  01:34
    Zvíře (1975)

Skutečně je to film pouze pro otrlé diváky. Kdy film začínal, ale člověk viděl první scény, tak mi bylo skoro na blití a byl jsem opravdu zděšen, co to je za kousek. Naštěstí se to potom trošku zklidnilo a další "drsnější" scény působily spíše komicky a rozhodně ne tolik nechutně. Pravdou je, že nevím jestli jsem plně pochopil, co tím chtěl autor říci, ale musím uznat, že film docela rychle utekl aniž bych se u něj vyloženě nudil. Mělo to i jakýsi děj, který dával trošku smysl a mělo to docela zajímavé charaktery postav. Především pan farář byl opravdu děsivou postavičkou. Borowczyk je jednoznačně magor, ale zase bych to s tímhle neviděl tak černě.

• 9.2.2019  02:05
    BloodRayne (2005)

Uwe Boll to znovu dokázal. Tentokrát se možná i jedná o jeho nejhorší kousek, co kdy natočil. Ale postupně. Musím ocenit i to málo, co bylo pozitivního. Například myslím, že vizuální stránka snímku je moc pěkná. Kostýmy, exteriéry, interiéry jsou opravdu hezké. Tady asi pozitiva končí. Je pro mě opravdu zarážející, jakou hereckou skupinku si tam pan Boll sehnal. Dobrá, Kristianna Loken je herecké dřevo až to bolí. Ovšem Michelle Rodriguez byla slušná, proto nepochopím, že se upsala takové konině. Michael Madsen bere kdejakou blbost, ale většinou bývá tím lepším, co ten film má. Tady se snad ani na vteřinku nepokusil hrát. Byl naprosto příšerný, až to působilo komicky. Jeho souboje, jeho kecy, jeho věčná pobíhání někam. Legrační. Co nechápu ovšem nejvíce je účast Bena Kingsleyho. Výtečný herec, který by se na tuto konkrétní roli samozřejmě hodil, ale ne v tomhle snímku. Celkem vtipná je i mini role pro Meat Loafa a Billyho Zana. Jsem v šoku, že se povedlo udělat dvě pokračování.

• 7.2.2019  08:56
    Volver (2006)

Já vím, že budu vypadat jako filmový neznalec atd. Vím, že je to Almodóvar, tudíž kvalita. Přesto mě to nebavilo. Samozřejmě Penelope Cruz byla skvělá, jako vždycky, ale příběhově mě tohle opravdu nebralo. Přesto, že se film tváří překombinovaně a plný zvratů, tak tam není nic, co by vás vlastně překvapilo. Také bych z žánru vymazal komedii, protože ke komedii to mělo míle daleko. Pár vtípků tam bylo, ale legrace to nebyla. Těžko se mi chápe ten obrovský divácky i kritický úspěch tohoto filmu, protože pro mě je to naprosto zbytečná záležitost.

• 6.2.2019  02:37
    Ráj: Víra (2012)

Ulrich Seidl odvádí rozhodně skvělou práci a díky trilogii Ráj jsem se utvrdil v tom, že nejen Hollywoodem živ je člověk. Nicméně Víra je jednoznačně nejslabším dílem série. A to celkem propastně nejslabším. Až jsem přemýšlel, že bych zůstal jen u 2*, ale vzhledem k respektu, který k této sérii mám, jsem zvolil vyšší hodnocení. Bylo to někde mezi. Chvilkama je to velmi děsivý a nepříjemný snímek, chvilkama je to dosti vtipný snímek, ale většinu času je dosti nezábavný. Jsou tam tradiční dlouhotrvající scény, které ovšem málokdy dokáží zaujmout. Za zmínku určitě stojí "bitka" s ožralou ruskou. Maria Hofstatter není vůbec špatná do své role, ale představoval bych si tam klidně někoho fanatičtějšího.

• 4.2.2019  11:16
    Outlaw King (2018)

Bohužel. Na dvouhodinový film je to příšerně slabé. Ten příběh by asi nebyl tak nudný, ale není to nic, co by mě ted zasáhlo. Podobných věcí jsme viděli už kvanta. Chris Pine je sice sympaťák, ale na tuhle roli snad až moc. Kdo je vyloženě skvělý, tak to je Aaron Taylor-Johnson. Ten hraje totálně afektovaného magora skvěle. Ovšem ostatní je slabota. Ještě stojí za zmínku krásná krajina a pěkné kostýmy a kulisy. Nicméně tady Netflix netrefil do černého.

• 3.2.2019  10:04
    Sestra (2018)

Oproti sérii V zajetí démonů je to o dost slabší. Film je plný hororvých cliché a nepříliš kvalitních dialogů. Celý příběh je hodně překombinovaný a nezábavný. Taissa je sice celá maminka a na podobné filmy se hodí, ale bohužel to není dost. Prostředí a hrad jsou krásné, ale ostatní škraloupy to nesmaže. Film se pohybuje kolem 40%! James Wan jako producent zklamal.

• 1.2.2019  11:38
    Vdovy (2018)

Steve MxQueen mě asi nikdy neohromí, jako ohromuje ostatní. Vdovy jsou nudné, feministické a trapné. Viola Davis je totální zkáza celého filmu. Bez ní by to možná nebylo až tak zlé. Protož jinak je ten herecký ateriál super. Michelle Rodriguez, Colin Farrell, Lukas Haas, Jon Bernthal, Robert Duvall a Liam Neeson! To je skvělá nálož. Navíc Elizabeth Debicki je velmi zajímavá. Je to přesná kopie dnešní doby v Americe. Tohle tam prostě letí. Drsné holky, co vám nakopou. Blbost. Nikdy bych tohle nedoporučil.

• 27.1.2019  09:45

Přehodnocené. Jeden z nejhorších animáků od DC, co jsem kdy viděl. Ostatně, ono i komiks s Doomsdayem mě nikdy nebavi, takže těžko z toho dělat dobrý flm. Charaktery postav jsou zde slabé a příběh je naprosto nijaký! Většinou to bývá lepší, takže se těším na další filmy.

• 26.1.2019  21:52
    Noční hra (2018)

Nepochopím! Nešlo to dokoukat! Po 50ti minutách jsem vypnul. Hrůza!

• 22.1.2019  12:56

Film, ke kterému se člověk asi jen tak nedostane v telvizi nebo na doporučení od známých. Určitě je to pěkný snímek, který chvilkama opravdu pobavý svý vtipem a zaujme nádhernou přírodou. Obě hlavní dětské postavy jsou zábavné a mile se na ně kouká. Nicméně nebudeme si nalhávat, že se jedná o něco převratně originálního. Dvě děti se mají rády a utečou spolu, aby je nic nerozdělilo. Oceňuji francouzsko-kubánskou koprodukci, neoceňuji trochu přidementnělý konec.

• 21.1.2019  10:20
    Stuart: Život pozpátku (TV film) (2007)

Pro mě teda silný undergorund. Příběh je to velmi silný a asi to není úplně pro každého. Velmi vtipnná záležitost je sledovat mladého Benedicta Cumberbatche, který se od toho dnešního liší jen dvěma vráskami na obličeji. Ovšem mnohem vtipnější záležitost je sledovat mladého Toma Hardyho. Co si budeme povídat, Hardyho čisté (nebo naopak hodně nečisté) herectví, je alfa-omega tohoto snímku. Netuším kolik drog v něm při natáčení kolovalo, ale doufám, že méně než ve Stuartovi. Nicméně, je to herecky výjimečný výkon. Né, že by Hardy cokoli někdy vypustil, ale přeci jen, tohle je na všechny ceny za hlavní roli, co existují.

• 21.1.2019  10:14
    Spojenci (2016)

Moc hezké, moc smutné a naštěstí to celkem graduje a drží vás to v nejistotě konce. Brad Pitt bohužel už zkrátka trochu stárne a v této roli je to celkem poznat. Nic to ale neubírá samozřejmě jeho hereckým kvalitám. Marion Cotillard naštěstí stárne pomaleji a je zde taky skvělá, jako vždy. Nevím moc, co tomu vytknout. Něco tomu chybělo k dokonalosti a spíše než 5* to má blíže ke 3*, ale díky zakončení jsem ty tři dát nemohl. Zemeckis zkrátka udělal další kvalitní kousek.

• 21.1.2019  10:10

Páni. Nepochopím, že takovýhle film nešel u nás do kin. Je to paráda, u které se sice na začátku leknete, že vás čeká vlastně dvě a půl hodiny, ale během filmu zjistíte, že s enebudete ani na minutu nudit. Gosling to ze začátku neskuteně vede a s Evou Mendes tvoří úžasný pár. Najednou si převezme otěže Bradley Cooper a zjistíte, že je to stejně dobré jako doposavad. Potom převezme znovu pomyslnou pochodeň Dane DeHaan a znovu je to stejně zábavné jako předešlé dvě linie. Navíc k těmto super hercům se přidali ještě sympaťák Mahershala Ali, nešŤastná Rose Byrne a výborný sr*č Ray Liotta. Krásné exteriéry natáčení a neskutečně hustá atmosféra, která graduje a drží vás v hrozné depresi. Krásný film, který bych mohl doporučit každému.

• 21.1.2019  10:05
    Deadpool 2 (2018)

Úžasné! Myslím si, že dvojka s přehledem strčila do kapsy jedničku. Je to vtipnější a má to více, co nabídnout. Jde hlavně o vedlejší postavy a herce, kteří se tady přidali. Josh Brolin a Julian Dennison jsou parádní! Navíc miniroličky Crewse, Skarsgarda a cameo Pitta a X-manů byly parádní. Skvělá hudba, výborné vtipy na Reynoldse i Jackmana. Nemám k tomu moc, co vytknout. Takhle bych si to představoval a nebudu se přestávat modlit, aby se opravdu někdy setkal Deadpool a Wolverine!

• 16.1.2019  06:25
    Oklamaný (2017)

Neviděl jsem původní film s Clintem, ale nemyslím, že by mohl nějak zvláště předčit toto zpracování. Protože, co se týče příběhu, tak se jedná o celkem zábavnou ženskou tahanici o jednoho chlapa, která se potom zvrtne. Je to kruté, je to chvilkama vtipné, ale není to nic převratné. Největší doménou tohoto filmu je dozajisté obsazení. Vždy naprosto výtečný Colin Farrell okouzlil ledově chladnou Nicole Kidman, lehce naivní Kirsten Dunst a fackyhodnou Elle Fanning.

• 16.1.2019  06:22

Jsou tak lepší příběhy, jsou tam horší příběhy. První dva stoprocentně patří k tomu nejlepšímu. Ve druhém je jasná nadvláda Jamese Franca a zřejmě to byl i nejvtipnější kousek. Velkým zklamáním pro mě byla část s Liamem Neesonem, od které bych čekal mnohem lepší podívanou vzhledem k obsazení. Kousek se Zoe Kazan byl zase asi nejdojemnějším. Poslední balada byla také povedená, přesto, že si nejsem úplně jist, zda-li jsem ji pochopil doslova správně. Za mě velmi povedený kousek od Netflixu, který ukazuje, že dokáže konkurovat kinofilmům s prstem v nose. A to nejsem žádný velký fanoušek bratrů Coenových.

• 16.1.2019  02:27
    Lizzie (2018)

Je to zklamání. Myslel jsem, že tady tomu filmu všichni křivdí a hodnotí ho nesmyslně nízko, ale bohužel hodnocení odpovídá. Čekal jsem, že se nemůže nic pokazit. Když jsem viděl trailer a četl si o tomto filmu, tušil jsem nájezd na Oscary, ale opak je pravdou. Nerozumím lidem, kteří vybírají filmy do finále na Sundance, ale asi tam pracuje něco jiného nežli kvalita snímku. Neviděl jsem jiné filmy o Lizzie Bordenové, ale ten příběh znám. Proto pro mě byla délka 105 minut naprosto úmorná. Zadruhé, to tempo! Bože, to tempo bylo nesnesitelné. Pomaličku se děje, co vy dávno víte, a to co nevíte, tak vám během pár chvilek dojde, ale musíte si protrpět to "napětí" až do konce. Příběh, Stewart, Sevigny, Dickens a O´Hare měli být zárukou super thrilleru. Bohužel, Craig William Macneill dokázal zdupat neskutečný materiál. Atmosféra nulová. Hudba slabá. Ovšem ne všechno bylo vyloženě špatně. Například výkon Cloe Sevigny byl podle mě naprosto výborný. Denis O´Hare byl také super, a Kristen Stewart byla stejná jako asi ve všem (takže nic, co by zaujalo, ale roli splní). Velká škoda, velký průšvih.

• 15.1.2019  06:32

Nedělal bych kolem toho takový humbuk. Film je to jistě hezký, ale není to nic, co by mě usadilo do židle. Jeho nevýhodou je příběh, který každý zná a podle mě velmi nešťastné herecké obsazení. Ryan Gosling je dobrý herec, ale tady mi (na rozdíl od ostatních) přišel velmi nudný a nezajímavý. Ovšem kdo mi vyloženě vadil a jeho postava mě sr*la, tak to byla Claire Foy. Těžko jí tady přát cokoli dobrého. Naprosto nevyhovující je i délka. 141 minut koukat na něco, co vím jak dopadne a nic mě tam nepřekvapí není úplně košér. Nicméně, co musím vyzdvihnout, tak je skvělá hudba, naprosto brilantní střih a úchvatná kamera, která by si zasloužila i nějakou tu sošku.

• 10.1.2019  01:58

Původně jsem myslel, že to budu hodnotit jednotlivě, ale tím bych strávil hodiny a stejně by to ničemu nepomohlo. Jedná se o výjimečný projekt a já jsem opravdu šťastný, že jsem se k němu dostal. Nejsem velkým příznivcem krátkometrážních filmů, protože, když si něco pustím, tak od toho chci více, než 5 minut. Tady to za mě vyřešili a navíc to bylo opravdu vydatné. Jsou tam samozřejmě totální sra*ky, které si hrají na umění. Nejhorší jsou pro mě C, G, I, M, O. Jsou tam nezapamatovatelné věci. Zábavné věci. A potom tam jsou pro mě klenoty D, F, N, W, Y, Z. Paradoxně musím říct, že japonská tvorba v tomhle kousku totálně semlela všechny ostatní. Japonci to mají originální, zábavné, naprosto dokonalé! Lidé, kteří tento počin srazili na 45% neměli páru, co si pouštějí, protože kdyby do toho šli s tím, že uvidí 26 nezávislých pokusů zaujmout, tak by nikdy nemohli takto hodnotit. 45% je ostuda, protože tohle je geniální projekt!

• 9.1.2019  23:23

Tak konečně jsem se dostal k tomuto slavnému snímku a pochopil jsem, proč je tak chválený. Těžko mu něco vlastně vyčítat. Jedná se o komplexní film, kdy rozuzlení příběhu odhadnete na druhou dobrou, ale na úplném konci dostanete další ťafku, že jste to odhadli jen napůl. Skvělá atmosféra, skvělá kamera, skvělá hudba, krásné interiéry i exteriéry. A nakonec, i když si zaslouží první místo - Jean Reno a Vincent Cassel. Naprosto dokonalí herci, kteří dávají své max. Kultovka, kterou musíte vidět.

• 9.1.2019  01:52
    Lie with Me (2005)

Není to porno, je to jen kanadské romantické drama. Je to shit. Dlouho jsem neviděl nic tak blbého a nudného. 93 minut mi přišlo jako tři hodiny. Co je zde špatně? Asi všechno. Za prvé je to příběh, který nenabídne nic. Akorát vás nas*re. Je to o děvce, která se nechává obtáhnout dvakrát-třikrát za večer, chlastá jak duha a sem tam si dá brko. Potom je to o tupohlavovi, který má holku, pak má děvku, pak má holku a pak jde za děvkou. Řeší se průběžně jestli se někdo z nich udělá nebo neudělá. Problém je i v obsazení. Eric Balfour je totální neherec, který má jeden výraz celý film. Pořád někam běhá nebo vám ukazuje svůj malý penis. A Lauren Lee Smith vypadá jako nejposlednější a nejšpinavější děvka v celé Kanadě. 59% tomuto filmu můžou dělat jen ti, kteří se ztotožnují s hlavní hrdinkou, což mi na náladě určitě nepřidá.

• 7.1.2019  10:23

Musím přiznat, že jsem nakonec docela zklamán. Vizuelně je to nádhera! Barevnost, kamera, interiéry, exteriéry, to všechno je krásné. Herecky je to také parádní. Samozřejmě totálně kraluje Chris Hemsworth, ale i Jeff Bridges a Jon Hamm jsou super. Dakota Johnson nepřekvapila, ale nezklamala. Teď ovšem, co bylo špatně. Tak především je to vylmi zbytečná délka filmu a délka rozuzlení. Dalo by se to osekat na polovic, aby se člověk nestihl začít nudit. Naprosto by se mohly vypustit scény se zpívající černoškou (u které bylo opravdu strašně obtížné odhadnout, jak dopadně - ať žije dnešní Amerika!). A celé to mohlo být ještě trošku brutálnější, odvážnější. Když už točím takovýto kousek, tak bych se neměl bát sebevětší ujetosti.

• 4.1.2019  01:54

Velmi těžko to hodnotit. Samozřejmě chápu ten rozruch okolo toho filmu. Je to velmi odvážné a nezvyklé. Na druhou stranu bych v tom neviděl jen to zlé, jako většina. Rozhodně by mě zajímalo, co se tím tvůrce snažil říct. Jestli se jedná o nějakou zpověď? Vzpomínku? Nebo wannabe sen? Jsou věci, kterým jsem totálně nerozuměl. Například to, jestli nechutný a masochistický Fabrizio byl prostě bezďák? A ta první scéna znamenala co? Hodně divných věcí, sem tam hodně kontroverzních věcí a párkrát i hodně strašidelných chvil. Co mi přijde podivné, ale obdivuhodné jsou herecké výkony Lary Wendel a Evy Ionesco. Zahrát v takovéto věci, takovéto scény muselo být opravdu drsné. Podruhé to vidět nepotřebuji, a že bych to doporučil, to asi také ne. Nicméně rozhodně to nechci odsuzovat, jako ostatní.

• 3.1.2019  01:59
    Bazén (2003)

Dlouhou dobu mě to moc nebavilo a trošku jsem u filmu usínal, ale posledních 30 minut mě zaujalo a zachránilo celý snímek. Charlotte Rampling je opravdu otravná anglická sucharka a Ludivine Saigner je naprosto dokonalý fracek! Osobně bych dal cenu spíše druhé jmenované, ale jinak všechny čest oběma. Atmosférická hudba, jeden bazén a několik scén, kdy jsem se musel skutečně zasmát. Viděl jsem od Ozona Jen 17 a přiznám se, že kvalitativně mi to přijde srovnatelné. Více mě však zaráží fakt, že stylově je to naprosto mimo. Určitě je to zajímavý tvůrce, kterého budu dále sledovat.

• 17.12.2018  10:30

Krásný podhodnocený film! Zajímavý životní příběh, který tvůrci parádně obsadili. Hellen Mirren a joe Pesci jsou naprosto dokonalí! Do toho velmi příjemné překvapení v podobě Sergia Perise-Menchety! A k tomu přicmrndávali Gershon, Ling, Cranston a Manning. Výborná hudba, krásná výprava a spousta vtipu, který se překlene v lehkou depresi. Film, u kterého je podle mě nesmysl, že se neobjevil v kinech, protože se jedná o totální mainstream, který se bude líbit celké škále diváků.

• 17.12.2018  10:21
    Aloha (2015)

Těžko uvěřit, že takhle obsazená věc, je takovou kravinou. Cooper, Stone, mcAdams, Murray, Baldwin, McBride a stejně nic z toho. Dlouho jsem neviděl horší blbost. Tvůrci na vás vybalí příběh několika lidí, kteří mezi sebou mají nejaké vztahy z minulosti, kterým ale vy vůbec nerozumíte a nikdo vám je nevysvětlí. Do toho tam běhá afektovaná vojačka Emma Stone a snaží se sbalit opuchlého Bradleyho Coopera. Vývoj postav je nula, vývoj příběhu je nula. Ztráta času.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34