ghatos

36% /Kino Lucerna/

• 11.2.2018  22:34

60%.

• 6.2.2018  06:17

Zrežírovat takový typ dramatu chce opravdu zručnost. Na malém prostoru vsadil McDonagh na postavy, dialogy a osobitý tvůrčí přístup. Líbil se mi jeho rukopis, kdy se nebál jít na hranu nebo i za ní a dokázal se vymaňovat z klasických škatulek. Největší předností Ebbingu je nejednoznačnost/tvrdost/nepodlézavost postav a podivná krutost jakoby na povrchu oproštěná od morálky a emocí...snad závěr bych si dovedl představit jiný, ale zase se nese v duchu tohoto díla. 78%.

• 5.2.2018  22:25

Taková pohodovka, jenž svou nenáročností splnila solidní očekávání. V poslední třetině tomu už docházel dech. Sem tam také problesknul ošklivý digitál. D. Johnson si umí ze sebe udělat legraci, což je super :) . Záporák vypadal jako zpěvák z Rammsteinu. Mohlo se více vsadit na hru a sofistikovanější úkoly, ale co už...60%.

• 4.2.2018  23:45

Chudák Ben, všichni do něho hučí a pak to tak dopadá... :) . Tady se více vsadilo na oprašování oblíbených rekvizit Star Wars univerza, než minule. Není to rozhodně takový průšvih jako naposledy (Síla se probouzí). Překvapil Kylo Ren, jehož charakter se docela zajímavě vyvinul a Adam Driver ho zahrál nadprůměrně. Přes všechno to pozlátko se stejně jedná o přežitou pohádkovou látku - Star Wars vlastně v sobě nic pořádného nemají (co vidím v těchto blockbusterech, jinak znalec nejsem). 55%.

• 1.2.2018  21:45

Zvláštní počin, který se velice těžko hodnotí. Technicky a konceptuálně nesmírně zajímavý snímek, ve kterém jsou někdy neskutečné vychytávky (např. obálka pod židlí, Zeman a jeho fans v kápích, přiznaný syn). Mě osobně potěšila reflexe organizace, kterou všichni znají a oni opravdu jsou :) ! Kromě satirického a specifického splývajícího pocitu reality/fikce mě zaujala hlubší rovina Tondy. Za celou to maškarádou se skrývá i u takového "monstra" morální dilema a boj o hodnoty. Asi je to nutné vidět nejen jednou, ale i s určitým odstupem. V ČR zoufalé chybí politická satira. Blaník by měl být správně jen jeden z řady katalyzátorů/mediátorů při společenské debatě, kde bude mít své pevné místo nadhled a humor. 70%. /Kino Dlabačov - premiéra/

• 28.1.2018  21:16
    Chef's Table: France (TV seriál) (2016)

1. díl - Alain Passard (L'Arpège in Paris, France) - hodně velká patetická snobárnička. To sebeukájení...to bylo hodně francouzské. 54%. 3. díl - Adeline Grattard (Yam’Tcha in Paris, France) - další frantíkovská sebestředná onanie. 50%.

• 26.1.2018  22:44

Moc se v tomto univerzu nevyznám, ale tady je kvalita nezpochybnitelná. 70%.

• 25.1.2018  21:33
    Prezidentský duel (TV pořad) (2013)

Plichta v rozhodujícím fightu. Vítězem se stalá Witowská. Ta ukočírovala i Zemana. Voliči se něco dozvěděli...kupodivu. 65%.

• 25.1.2018  20:42
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

a mezitím našlo neschopného Vořecha. Formát debaty nahrál Zemanovi. Všichni se vzácně shodli, že to nemělo úroveň :) . 30%.

• 25.1.2018  18:55
    Plody mraků (studentský film) (2017)

Filozofický filmeček pro všechny o odvaze a prozření/poznání...73%. /Kino Na Beránku: Ozvěny FAMU Festu Inferno/

• 25.1.2018  18:41
    Přátelské setkání nad sportem (studentský film) (2017)

Československá nová vlna v roce 2017? To si nechám líbit :) ! Pan od kejty je přirozený talent, i want more :) . Na konci dobrá music. Celkově to ještě chtělo trochu vyladit. Stopáž byla také zbytečně dlouhá..72%. /Kino Na Beránku: Ozvěny FAMU Festu Inferno/

• 25.1.2018  18:30
    Metro (studentský film) (2017)

Přímé, městsky dynamické s fajn pointou. 74%. /Kino Na Beránku: Ozvěny FAMU Festu Inferno/

• 25.1.2018  18:08
    Jiné perspektivy (studentský film) (2017)

Depresivní náhled do psychologie osobnosti. Důležité (dle mého subjektivního pohledu špatné) rozhodnutí a jeho následky...forma filmu překonává obsah. 65%. /Kino Na Beránku: Ozvěny FAMU Festu Inferno/

• 25.1.2018  17:52
    Praha očima cizinců (studentský film) (2017)

Vizuál významně podpořil (filmovou řeč). 70%. /Kino Na Beránku: Ozvěny FAMU Festu Inferno/

• 25.1.2018  17:50
    Malá (studentský film) (2017)

Melancholie nikoliv samoúčelná nebo patetická. 73%. /Kino Na Beránku: Ozvěny FAMU Festu Inferno/

• 21.1.2018  00:22

Semletá životem na padrť. Ještě více depresivnější, než první dvacetiletka. Šrámy na těle i duši jsou zřejmě už nevyléčitelné. Hodně je věnován také prostor synovi Tomášovi. Ten to nemá jednoduché a ponese si svůj těžký kříž životem jako jeho matka. Třeštíková tenhle typ dokumentu má zmáknutý. 84%.

• 18.1.2018  22:26

O Uhlové si můžete myslet, co chcete, ale určitě je podnětné rozvinout diskuzi na téma nejhůře placených prací v ČR. 59%.

• 16.1.2018  23:02
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Když se na to člověk dívá v rychlém sledu, tak nějaké slabiny objeví. Třeba rychlé opotřebení Franka Burnse nebo protiválečný étos za každou cenu, který působí někdy, až kontraproduktivně. Celkově se však jedná o zaslouženě opěvovanou legendu. 87%.

• 16.1.2018  20:03
    Tvář vody (2017)

Věřil jsem tomu daleko více. Má to pěkný dobový kabátek, ale jinak to je pouze stereotypní romance. 53%.

• 16.1.2018  20:02
    Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Start normální bez něčeho výrazného. Těžko predikovat, jestli se to rozjede více. 64%.

• 16.1.2018  19:59
    Milda (2017)

Dokument kvalitní navzdory svému režisérovi. S Mildou měl pracovat jinak. Je to starý pán, který na svůj věk funguje/vypadá neuvěřitelně dobře. Křemen chtěl nějaké přiznání, omluvu, zvrat nebo nevím co, což ze své podstaty by Jakeš nikdy neudělal/ neudělá. Měl s ním pracovat psychologičtěji - celkově je to cenný dokument z hlediska psychologie osobnosti. 73%. /Kino Pilotů/

• 14.1.2018  00:36
    Trestanec (2017)

Mě hlavně překvapilo, kam to došlo. Není to klišoidní vězeňské drama. Má to svůj vývoj a zajímavou vnitřní logiku. 75%.

• 13.1.2018  20:49
    Coco (2017)

Podprůměr ušitý na míru USA publiku. Věřil jsem námětu, avšak ten mě více méně neuspokojil. Žádná odvaha, snad jen krimi zápletka byla plusem. 53%.

• 8.1.2018  00:26

Dělat si z toho srandu (časová smyčka) je jedna věc, ale tady to byla jen hloupost s touhou vytáhnout prachy z generace, která nezná ani Na hromnice o den více. 38%.

• 8.1.2018  00:23
    Sin Nombre (2009)

Zrovna teď v lednu 2018 dal Trump návrh, že by se měli vyhostit Salvádorci z USA. Má to své racionální důvody a CNN samozřejmě zahájila protiofenzívu a začala přinášet tklivé příběhy této menšiny. Migrace, gangy...všechno se láskou vyřešit nedá. 73%.

• 7.1.2018  18:31
    Masaryk (2016)

Když se šlo do politiky, tak to bylo zajímavé, ale film spíše pitval Jeníkovu duši. Byl to takový výbušnější divočák a Beneš byl jeho protipól. Věnovalo se to jeho anglickému angažmá, přitom poválečný vývoj byl minimálně stejně zajímavý a jeho smrt by vydala na samostatný film. Jinak mi to hodně připomínalo České století, které je celkově vzato lepší, než tento snímek. Oldřich Kaiser byl výborný. Samozřejmě se znázornila historická dilemata a spojenecká zrada. Ta by se jim měla často připomínat. 62%.

• 7.1.2018  14:22
    Drsný časy (2005)

Dva ocasové, co by chtěli změnit život, ale jejich nátura a IQ jim to téměř nedovoluje. Bale dobře ukazuje narušené psychologické polohy jeho charakteru. Není to moc divácké, což není vada. 58%.

• 6.1.2018  23:06

Řemeslně a vizuálně moc pěkně zvládnuté (jedna velká nekomerční reklama na naší vlast). Pastva pro oči potvrzuje Svěrákův talent, naneštěstí se jedná ovšem spíše jen o lyricko-pocitovou vzpomínku. Ta nenabízí nic intenzivnějšího, výrazného či jinak závažného. Mě osobně to nějak zvlášť nevadí, ale určitě má Jan Svěrák navíc. Ono by to také chtělo, aby častěji točil a vybíral si atraktivní látky. 64%.

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 78 104