ghatos

okres Praha
nezávislý pozorovatel

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102
    • 20.11.2017  23:00
    Lajna - Pravda (E04) (epizoda) (2017)

Trošku vážnější nota odkazující na opravdovou vášeň k tomuto sportu. 72%.

• 20.11.2017  21:46
    Lajna - Láska (E03) (epizoda) (2017)

Ten pocit, když víš, že tvé dítě ztrácí vztah k hokeji...70%.

• 20.11.2017  21:13
    Lajna - Denisa (E02) (epizoda) (2017)

Hrouzek a jeho děvky :) . 66%.

• 20.11.2017  09:53

Nemělo to úroveň. Spíše céčková záležitost, kde se dost šetřilo na penězích. 30%.

• 19.11.2017  22:36
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Nebezpečně špatný pořad. Zoufalý pásový produkt TV Barrandov. 6%.

• 19.11.2017  21:34

Slečna se snažila manipulovat, ale Rajko jí na to neskočil. Každopádně tenhle intelektuál má, co nabídnout. Určitě se to dalo natočit lépe. Režisérka se skoro vůbec nevěnovala jeho profesi, no a jeho politická činnost zase nebyla představena dostatečně komplexně. Mělo to dost mezer. 55%.

• 15.11.2017  22:24

Strašně dobře natočený film, který nikdy nezestárne. Kultovní snímek o rebelovi, co se vzepřel strachu a systému živých mrtvol :) . 92%.

• 14.11.2017  22:43
    Brimstone (2016)

Klasický western jako takový je vyčerpaný, takže oživit to náboženským/psychologickým/existenčním dramatem schvaluji. Guy Pearce byl opravdu ošklivý, výpravu to mělo, technicky to také bylo zdařilé. Dokonce ani délka filmu nevadila, přesto to byl průměr. 63%.

• 14.11.2017  20:29

Nakonec to taková jízda (na vozíčku) nebyla. Nešlo to do drsnějšího humoru či psychologie, což byla škoda, protože u takového tématu je to potřeba. 59%.

• 13.11.2017  20:57

Jsem srbský orel! Řádná dávka severského chladného/divného/absurdního humoru. Naplnilo to mé očekávání...74%.

• 12.11.2017  18:11
    Dobrý časy (2017)

Vypadá to na dobrý herecký časy pro Pattinsona. Jeho vývoj se mi líbí. Tady je někdejší sexy upír white trash a má těžký den...64%.

• 12.11.2017  12:53
    90’ ČT24 (TV pořad) (2016)

Jak píše MrGregor. Hyde park mi chyběl a tohle je vhodný substitut. 65%.

• 12.11.2017  02:31
    Kolonie (2015)

Samotný tábor byl zvrácený, ale je třeba vidět politickou situaci tehdejšího Chile komplexně - toho Schäfer využil. Vojenská junta to hrnula a s marxistickým prezidentem skončilo v hrobě spoustu lidí. Kolonie mohla být natočena o něco lépe. Uvnitř i mimo kolonii se toho dělo spoustu... . 73%.

• 12.11.2017  00:33
    Jigsaw (2017)

Fanoušky a asi ani náhodné diváky zvraty a odhalení v tomto díle už nepřekvapí, ovšem na to, že to je osmička, tak si to drží slušnou úroveň. Vyloženě to vychází z legendárních postupu (nejen) jedničky. Snímek stojí a padá na vyšetřování Jigsawa. Samotné vraždy jsou nic moc. Jako celek to dobře rozvíjí mytologii Saw, takže za mě spokojenost. Těžko říct, kam se tohle dá ještě rozvíjet. Už tohle je nastavená kaše a do nekonečna takhle pracovat nejde. 67%. /Palace Cinema Nový Smíchov/

• 12.11.2017  00:31

Pěkné zpracování klasiky, kde se jsou příjemně zpracované psychologické, morální i filozofické důvody konání zainteresovaných osob. Mě osobně to dost sedlo, protože jsem měl na takový film náladu. V kině jsem si u toho krásně odpočinul. 74%. /Cinema City Praha/

• 12.11.2017  00:27
    Rocco (2016)

Dlouhé a jakože psychologie, umění...však to znáte. První půlka byla ok, ale pak už se hledalo v péčku něco, co tam prostě není. Rocco je prostě zavislák a žádná závislost není dobrá, protože způsobuje disbalanci duše. 62%.

• 9.11.2017  22:33

Trefovat se do Číny je snadné, ale ta má několik rovin/úrovní. Jedná z nich je diplomatická, což je pro ČR prospěšné, i když např. havlisté si to nemyslí. Pak je tu ekonomická rovina nebo osobní každého člověka, kde samozřejmě funguje (auto)cenzura. Ta je zaplacena bohatší společností, větším národním sebevědomím, ale opět platí, že je něco za něco. Pochopit čínskou mentalitu pro našince není snadné a nevhodné chování čínských vítačů nahrálo jejich pohledu na věc. Také nelze třeba srovnávat SSSR a současnou Čínu. To je zavádějící a neodpovídá to současné situaci. Remunda zachytil svůj pohled na česko-čínský guláš. 66%.

• 9.11.2017  22:22

Láska až do hrobu. Průměrnější rozjezd, co moc nenavnadil. 60%.

• 8.11.2017  23:40

Tak se nám skoro po 5 letech vrátil prezidentský cirkus. Zřejmě bude větší a divočejší. Na tenhle dokument se podívat s odstupem jednoho volebního období je poučné. Je tady spousta zajímavých fragmentů. Na mě nejvíce zapůsobily obrazy kariéristického, tlačeného, nervózního Fischera a samozřejmě tam perlil Milda. Nebyli to však jediní účastníci zájezdu. Prezident se nakonec našel, ale co nás čeká v roce 2018 v tomhle ohledu...no nazdar :) . 75%. PS: Drahoš mi částečně připomíná Fischera, aby tak také nakonec nedopadl.

• 8.11.2017  00:34
    Zapomenutí vůdci (TV seriál) (2016)

Kvalitní, moderně udělané dokumenty, jenž mají v sobě dost praktických informací. Z druhé strany se současnému Rusku nechce jít do hlubší kritické reflexe historie, což je vzhledem k soudobému politickému a společenskému vývoji Ruska pochopitelné (monarchie, komunisté, nacionalisté...sladit to je těžké). Jedná se o atraktivního, detailního, smířlivého, elegantního, propagandistického průvodce putinovského Ruska po historických sovětských osobnostech. 1. Felix Dzeržinskij: dynamické Dynamo ze železa. 74%. 2. Kliment Vorošilov: vzácná trvalka, co v sovětském systému přežila, kde co a kde koho. 72%. 3. Vjačeslav Molotov - propagandistický výklad dějin je tady všude cítit. Inteligentní, disciplinovaný bolševik byl také po zásluze (ne)přímo potrestán monstrem (stranou), které spoluvybudoval. 68%.

• 7.11.2017  00:12
    To (2017)

Dětské letní dobrodružství. Nějaké technické kvality to má, že by to však byl nějaký pohlcující napínák...to teda ne. 56%,

• 6.11.2017  23:16

Barevná a hlavně drahá (často samoúčelná) exhibice, co chtěla ukázat, že na to má. Ústřední dvojice nebyla vybrána dobře - nefungovalo to a hlavně slečna byla fakt marná. Nedívalo se na to špatně, ovšem formu bez obsahu nepřebijí ani obrovské prachy. 55%.

• 6.11.2017  15:51

Gnóthi seauton (poznej sám sebe). Katarze v pekle - ráji může život (filozoficky i prakticky) zachránit nebo vzít. Přímým/tvrdým psychologickým způsobem skrze martyrium to odhaluje charakter hlavního protagonisty. Ve svém žánru slušný film. 69%.

• 6.11.2017  13:45
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Tak Miloš říká své názory. Pro někoho to může být nesnesitelné, ale pořad je sám o sobě normální. Soukup je srandovní, což k tomu celému konceptu vlastně patří. 50%.

• 5.11.2017  20:43

Silnější v jednotlivých fragmentech. Vznik a zánik v české politice Bloku proti islámu. Nejde o nějaký ucelenější pohled. Spíše podle postaviček v tomto hnutí si uděláte svůj vlastní obrázek (démon Volfová). Druhá linie je naopak o protipólu antiislamistů. Je tam třeba takový medializovaný pár nebo klasická sluníčkářka. Tam je to zajímavější z psychologického hlediska. 64%.

• 5.11.2017  14:28
    Súmrak bossov (TV seriál) (2017)

1. Jozef Roháč, vrah, ktorý rád diskutoval - nevšední, nájemný intelektuální nájemný vrah. 75%. 2. Jozef Ducký – zabilo ho podsvetie? Obrovský tunel zkorumpovaného mečiárovského pohlavára. 76%. 3. Dunajská streda, malé mesto veľkého zločinu - fascinující malé maďarské, kde to byl opravdu divoký východ na 100%. 78%. 4. Lajos Sátor – vrah na úteku - těžké konce vrahů i obětí. 74%. 5. Zločin ako droga, príbeh Bakiho Sadikiho - tady to nemá ani žádný šmrnc nebo kouzlo. Prostě čistý kriminálník z Kosova, co jen škodil Slovensku. 73%. 6. Vareha – rytier von DPH - jeden obrovský slovenský bizár. Království vybudované na DPH vratkách. 79%. 7. Bratia Mellovci - Černákova franšíza na Hornej Nitre - velice dobrý díl (zatím nejlepší). Mellovci by se spíše hodili do první série. Tady se nepřímo zjevuje samotný vládce podsvětí, navíc celé story mafiánských bratrů je hodně poutavé a znepokojující. Stát tady zcela selhal. 81%. 8. Muszka, Tóth a Zlatý trojuholník na východe SR - lokální mafie na konci světa měla (má) svá specifika. Tam se taky děli věci. SBS-ka suplovala státní orgány...vau. 77%. 9. Biele kone sa tiež strieľajú 10. Sýkorky: Mocné, nebezpečné, večné 11. Trójsky kôň v krvavom tuneli 12. Marián Kočner: Biznis medzi politikou a podsvetím

• 3.11.2017  20:17
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

Hodnocení po 2. dílech: Vysoce atraktivní téma, avšak suchá/formální režie mě odradila. 62%.

• 3.11.2017  20:09

Tady už každý bude definitivně vědět, jestli půjde do dalších dílů. Byť je mi toto téma velmi blízké, tak forma seriálu mi nevyhovuje. 62%.

• 3.11.2017  18:58
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

A tak divák se něco dozví o určité době v USA, kde se nějak na psychologii pohlíželo v kriminální praxi, ale upovídané dlouhé disputace zase úplně skvělé nejsou. 62%.

• 2.11.2017  10:53

No nechtěl jsem, viděl jsem. Kravina pokoušející být vtipná. Jako chemie mezi klukama nic moc. 38%.

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102