Labyrint mysli (2013)

Nepovedená kopie Inception. Závěr mě zklamal velmi. Celou dobu to mělo nadprůměrnou úroveň, ale konec byl hrozný. Nic se nevyřešilo. Zůstalo jen plno nezodpovězených otázek a pocit zneužitého diváka. 59%.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Překrásný seriál z první republiky. Bajzův koloniál a s ním spojený mikrosvět určité společnosti (její hodnoty, názory, vnímání problémů, humor) navždy zůstane zlatým fondem české seriálové tvorby. Lidé by se na to měli podívat, je v tom hodně moudrosti. 98%.

V divadélku pod věží (1981) (pořad)

Těžká prkenná socialistická nálož. Ty písníčky, recitace, vyumělkované úsměvy, dialogy a potlesky...ble. Velmi nevkusná záležitost. 23%...Karel Gott, co to jako mělo být :) ?

Rozpal to, šéfe! (2014) (pořad)

Úroveň kuchtění je vysoká, to není třeba řešit. Zpracování pořadu nezaostává za zahraničními vzory. Všechno je ok, ale lepší by bylo vidět Zdeňka v nějakém restauračním bordelu, vesnická pohoda je až příliš uspávající...66%.

Karel Janeček, svět podle algoritmu (2014) (TV film)

Demokratický systém (nebo alespoň jeho napodobenina) potřebuje lidi jako Karel Janeček. Jeho myšlenky a systém uvažování je podnětný i inspirující. Problém však nastává v psychologické rovině. Svět čísel (potažmo volební systém) může solidně nastavit určité parametry, jenže lidé se většinou nechovají logicky a už vůbec neuvažují rozumně (pudy, emoce, komplexy atd.). Janeček by potřeboval zpracovat celkovou koncepci, která by obsahovala všechny společenské vědy (hlavně sociologii a psychologii). Hodněkrát jsem vedl filozofické diskuze a nakonec jsem vždy došel ke stejnému závěru, že než číslo rozhoduje nevyzpytatelná lidská psychika. Tu uchopit a pochopit je nesmírně složité (na tu žádný vzoreček neplatí). Samozřejmě se dá s lidmi manipulovat, ale tohle není asi cíl jeho pozitivní evoluce. 66%.

Mrazák (2014)

Hodně nenáročné béčko z mrazáku. Zápletka ani zvrat moc nezaujmou. 42%.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Šakalík to popsal přesně, akorát to nadhodnotil. Pořád se to rozjíždí, až se najednou objeví závěrečné defilé. Což o to, závěr je fajn (Inception + Terminátor). Na First Class to však nemá. Přes všechny vyčnívá Michael Fassbender. Opět dokazuje, že je to zřejmě nejlepší herec současnosti. Zvládá art i hollywood. Vidět ho v záporáckých rolích je vždy zážitek. 65% (Kino Krnov).

Český žurnál - Zločin pana Chytila (2014) (epizoda)

Ivo Bystřičanovi se zdárně podařilo vykreslit na příkladu Opencard zkorumpovaný systém veřejné správy, kde zodpovědnost nakonec nesou malé ryby. Politicko-ekonomická mafie zase vyhrála. Jako bonus tam vpravil média a jejich práci. Za jeho konfontačně-kritický přístup k médiím palec nahoru. 72%.

Český žurnál - Pančovaná republika (2013) (epizoda)

Vůbec ne špatný dokument, kde se daří v určitých chvílích ilustrovat víceúrovňovou škodlivost alkoholu. Pyramida jenž začíná v nejvyšší politice a končí otravenými lidmi hodně prozrazuje o české nátuře. Systém by měl být samozřejmě nastaven tak, aby chránil konzumenty, ovšem o tom, jestli si dá někdo panáka rozhoduje každý sám a tam by mělo začít řešení celého problému (v ideálním případě). 70%.

Český žurnál - Gadžo (2014) (epizoda)

Pane Kratochvíle, Váš manipulativní selfie-dokument o jedné cikánské rodině, které platíte nájem a ti vám za to podlézají myslíte vážně? Vy asi vycházíte z konceptu, že členové většinové bílé společnosti jsou omezení rasističtí idoti. Sám jste uvedl, že by se lidé měli stydět za svůj odpor k cikánskému etniku (proč ten odpor mají už 700 let se intelektuálně nezamyslíte). Já to vidím jinak. Podle mě jsou zdejší lidé velmi tolerantní a umírnění. Nechají si obrazně i doslovně řečeno skákat po hlavách od cikánů a český stát jim ještě v tom pomáhá. Nebude to dlouho trvat a dojde k výraznějším rasovým konfliktům, takže si nachystejte kameru a točte to. Třeba Vám časem dojde, kde je skutečná podstata problému. 24%. PS: Vypadáte jako dvojník Jareda Leta, běžte to zkusit do Hollywoodu, tady je Vás škoda.