Fhilipo

Twitter: fhilipo

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 21.4.2020  00:00

Jednoducho natočený film s veľmi silnou emóciou na záver. Film je značne melancholický ba miestami až depresívny, no rozhodne zanechá dojem.

• 3.8.2019  23:12

Spoiler alert. Najviac ma pobavili vtipné vsuvky s reynoldsom a hartom. A k filmu? Obsah ako béčkový akčkák z 80tych ale prevedenie so 100 milionovýcm vizuálom. Z traileru sa dozviete čo môžete od tejto jazdy čaka a presne to aj dostanete.

• 4.2.2017  15:07
    Rozpolcený (2016)

Ak máte shyamlana aspoň trochu napozeraného, tak v okamihu kedy vo filme prvý krát zaznie beast, viete veľmi dobre predpokladať čo Vás čaká na konci. Napriek tomu sa tam režisér dopracuje celkom dramaticky a s vyváženou mierou napätia počas celého filmu. McAvoyov prejav pri stvárnení toľkých postáv mi tak nesedel. Chcelo to viac diverzity. Pre mňa absolútny top filmu je záverečný zimomriavkový záber. Dopredu som si totiž nepozrel celý cast a urobil som dobre. Od toho okamihu pre mňa táto scéna predstavovala 80 percent celého filmového zážitku. WELL DONE M.N.

• 31.12.2016  02:22

Konečne sme sa od roku 1983 dočkali Hviezdnych vojen !!! Malý dielik do skladačky veľkého univerza a predsa boli epické. Nápadité, zábavné a emotívne. V novom šate sa dostať späť ku koreňom pokúšal už J.J. ale oproti jeho vykrádačke EIV sa to skutočne podarilo až pánovi Edwardsovi. A ja mu za ten zážitok ďakujem.

• 10.8.2016  22:37

Keby som bol človek z brandže a mal by som sa bez ohľadu na peniaze podpísať iba pod jeden z titulov Suicade Squad alebo animák Assault on Arkham (predloha), tak si vyberiem to druhé. Najlepšia vec na tomto projekte bol trailer s hudbou od Queenu bohužiaľ (čo je zásluha predovšetkým Queenu).

• 10.1.2016  03:57

Keby to nebolo podla skutocnej udalosti tak poviem, ze to bolo jedno velmi podarene gangsterske klise.

• 29.4.2015  23:44
    Chart Show (TV pořad) (2014)

Úspech jednotlivých dielov závisí od hostí. Napríklad taká Andrea Verešová nemá čo divákovi povedať ale veľmi vydarený diel bol s hosťami Marcel & Junior a Slavo Jurko s témou šport. Schválne, kedy naposledy ste sledovali program so štyrmi moderátormi.

• 12.11.2014  21:25

JohnnyD to vystihol ale ja mam na to vacsiu slabost.

• 9.10.2014  00:32
    Zmizelá (2014)

Takýto alebo podobný námet sme mali možnosť sledovať už veľa krát či už vo filmovom alebo televíznom spracovaní no tentokrát je príbeh vyrozprávaný a podaný od špičkových filmových tvorcov a s výborným obsadením. Námet a žáner naplnený a vyčerpaný do poslednej bodky. Príbeh je viacvrstvový, môžte si v nom nájsť čo chcete či už je to analýza súčasných manželstiev, nenaplnených životných túžob a snov, ovládanie spoločnosti a verejnej mienky médiami, karierizmus, medziľudské a rodinné vzťahy. Každá z týchto tém je tu podaná dostatočne a presvedčivo a to bez toho aby bola sama o sebe primárnou témou filmu. A hoci ste mohli mať pri sledovaní pocit, že viete ako sa film skončí a že to nebude ani buď dobre ani zle ale že to bude o kompromise tak ako je to aj v skutočných prípadoch, ktoré píše sám život sa v podstate tomuto snímku nedá vyčítať nič.

• 7.10.2014  21:35
    Kurz sebeovládání (TV seriál) (2012)

Tak ako si pri sledovaní serialu Dva a pol chlapa po tom čo z neho odišiel Charlie Sheen musíte odmyslieť, že je to Dva a pol chlapa tak si pri seriály Anger managment musíte odmyslieť, že je to sitcom a vtedy sa to da sledovať ako celkom dobrý a jednoduchy seriál na pobavenie.

• 16.8.2014  01:47
    2 zbraně (2013)

Z dvoch zanietených synov ameriky, zvyknutých bojovať na strane a hrane zákona pod ruskom utajenia sa stanú vtipne hlaskujuce terce svojích bývalích jednotiek a tak musia vymysliet plán ako by sa pomstili, ocistili a pri tom vsetkom si uliali nejaky ten milionik na jesen zivota. Klasický scenár filmov z minulej ery ako Specialista, Zabijaci (ak by staloneho partáka hral Samuel Jackson) ci Tango a Cash v modernom, zábavnom sate.

• 16.8.2014  01:11

Pri tomto filme som postrehol ako dokonale je poukázane na náborové požiadavky us army/navy/airforce. Vojaci sú perfektne vycvičení na všetky možné situácie, s ktorými sa môžu stretnúť aby skutočne nemuseli premýšľať a tak dookola nacvičujú nespočet bojových scenárov. Ale keď nastane nepredvídaná situácia tak si páni najtvrdší z najtvrdších lomeno členovia najlepšej vojenskej špeciálnej jednotky na svete vyberú tu najstupídnejšiu možnosť, ktorá si nakoniec vyžiada životy všetkých jej členov. A to že je film natočený podľa skutočnosti mi dáva za pravdu. Nefungujúca vysielačka najmodernejšej armády na svete na super dôležitej misii aka povinná náležitosť všetkých zapeklitých situácií je čerešnička. To sa fakt stalo ?? 3* za pekné a realistické prestrelkové scény a za Marka Wahlberga.

• 19.5.2014  14:49
    Godzilla (2014)

Trochu malo záberov Monštra, po ktorom nesie názov celý film ale o to viac vyniknu, vidno ho len málo, fantázia pracuje. Množstvo silných záberov a temná atmosféra, do ktorej je ponorený celý snímok robí z tohoto filmu intenzívny zážitok. Oproti emerichovej verzii sa jedna o realistickejší (v rámci svoho žánru) film s ozajstnými postavami a príbehmi, ale ani tu sa nevyhneme klišé akože manželka hlavného hrdinu je zdravotná sestrička atď. Ako najvtipnejší prvok filmu pokladam herecký výkon Kena watanabeho, ktorý v celom filme a každom jeho výstupe odprezentoval jediny vystrašeny/čudujúci sa výraz, ktorý jeho postavu sprevádza po celý film. Celkom živo si predstavujem ten casting :D

• 25.2.2014  02:08
    Robocop (2014)

Pripomínalo mi to prvého Ironmana, hlavne ten začiatok. A prvého ironmana pokladám za najlepší diel série.

• 19.12.2013  17:06

Keby sa dotyčná Mimi na konci filmu neotočila a Shia na záver zachoval ako bezchrbtový karierista,alebo by sa film skončil hociako neidilicky dal by som tomuto dozaista zaujímavému snímku s božským obsadením bez váhania 4*.

• 10.12.2013  20:23

Neviem či to nebol len obyčajný film s prvotriednym hereckým obsadením, ktorý v divákovi môže vzbudiť klamlivú predstavu špičkového zážitku. No ale čo, dobre sa to pozeralo tak či tak

• 28.11.2013  21:12
    Kick-Ass 2 (2013)

Po perfektnej jednotke dosť sklamanie. Čakal som, že Jim nahradí Nicholasa , no vo filme nedostal skoro žiaden priestor. Taktiež Mindy na strednej dosť klišé téma ako sa snaží zapadnúť a potom si uvedomí že detstvo nikdy nemala a už ho ani mať nebude. Ani na chvíľu som nepochyboval, že film dopadne ako dopadol, žiadne prekvapivé zvraty či scény ako v prvom diely. Po tomto je tretí diel je už asi len zbožným prianím zarytých fanúšikov a ak by mal byť taký slabý ako dvojka tak nech to tak radšej ostane.

• 2.10.2013  22:41
    Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)

Sledovať túto sériu Spartaka i ked v nej žiadneho Spartaka neuvidíme je ako pozerať sa do naivného detstva hlavných hrdinov prvej série. Do čias keď sa Batiatus učil čo to obnáša byť lanistom, keď sa Oenomous zaúčal za Doktoreho, keď sa vtedajší šampión Gannicus prvý krát zoznámil s láskou a Krixus sa učil ako byť gladiátorom.To vedomie, že viete ako to všetko skonči dáva tejto sérii úplne iný rozmer. Množstvo postáv, spletitý dej, intrigy plus vynikajúca bojová choreografia, dokonalý chrup každého gladiátora a soft core erotika. To všetko robí z tohto seriálu vzrušujúci zážitok, ktorý zo sebou prináša každý diel. Dej je hutný, intenzívny. Seriál nemá slabé miesta a stále sa posúva dopredu možno aj preto že ide len o 6 dielov. Napriek tomu, že sa v seriály stále niečo deje nie je problém sa zorientovať v príbehu.

• 15.8.2013  19:59
    Hon (2012)

Fantasticky Mikklesenov výkon. Dokonale vyobrazenie zlomeného muža. Hoci každý film skresľuje realitu, všetko ostatné mi pripadalo, prehnané, nereálne a absurdné. Pri sledovaní tohto filmu som mal dosť nervy.

• 14.6.2013  20:37
    Highlander (1986)

Krásny fantazy príbeh s minimom špeciálnych trikov. V dnešných podmienkach už takmer niečo nemožné. Plus vynikajúci soundtrack od Queenu. Najvačším rušivým elementom filmu bola postava hlavného záporného hrdinu. Nijako do prostredia nezapadala. Bola celá zle napísana, neuveriteľná a zahraná naprosto mizerne.

• 20.4.2013  02:21
    Karanténa (2008)

Tak tento film som si pozrel len omylom ked som si myslel ze to bude španielsky film REC. Bohuzial tento omyl bol o to horsi ked som film dopozeral. Kedze film je ako keby remake spanielskeho originalu nebudem sa kladne vyjadrovat k stylu natacania prostrednictvom reportáze. Neviem ci sa zo mna stava narocnejsi divak ale vsetko co sa dialo v tom dome mi pripadalo ako hlupost od dialogov cez postup bezpecnostných zloziek az po utoky nakazených ludi a snahu ostatných sa im vyhnut.Co ma ale najviac hnevalo boli dialogy postav v dome s karanténou. Jedna postava hovorila o voze a druha o koze a pri tom sa tvárili ze spolu komunikuju a posuvaju dej dopredu. Sry ale na konci filmu som mal nervy.

• 12.4.2013  03:38

Zo všetkých krimi seriálov, ktoré majú pred svojím názvom nejakú skratku je tento najlepší. Svojský humor dodáva tomuto seriálu to čo iným chýba. Taký ten prvok reality, kde si každý človek so sebou prinesie do práce aj kúsok svojej osobnosti.Plus absencia abnormálnych forenzných zázrakov a partia vyšetrovateľov, ktorých si obľúbite z tejto série robia lepšiu než ostatné.

• 10.3.2013  01:55
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Táto rozprávka ma neomrzí a vždy rozosmeje hocikedy, ked na ňu pri prepínaní kanálov natrafím.

• 7.12.2012  03:01

Podľa mňa to natočili ako animák a potom nejakým kúzlom prerobili do filmovej podoby.

• 5.11.2012  17:57
    Valkýra (2008)

Lepšie by to bolo už len v nemčine

• 12.8.2012  02:07

Tento dokument je ako ozajstná dráma, v ktorej sú hlavnými hrdinami divoké zvieratá plus nádherný komentár jeremyho Ironsa.. We admired them, we fear them. They are our wild side.The hunters spirit of our dreams.

• 2.8.2012  01:29
    Mlha (2007)

Z tohto filmu mám silný zážitok. Neviem či je to viac zásluha Darabonta alebo Kinga. Za málo penazí sa podarilo co sa mnohými hollywoodskym produkciam nepodari s 5 násobným rozpoctom. Film si zaslúži 5 hviezdiciek urcite, nie je tu co vytknut ale za ten morbídny koniec a prehru ľudského ducha pod tiahou zufalstva nedám viac ako 4. Šialenstvo by postihlo kazdeho kto by si tým presiel, tak ako hlavny hrdina. Ten film bol natoceny tak jednoducho a reálne, ze ten záver ma fakt dostal. Pri mnohých béčkových filmoch si človek povie "no a čo tak skap" ale tentokrat nie. Cítil by som sa zle ak by som taky koniec dokázal odceniť. Možno časom

• 13.7.2012  01:29

Chaos a zmatok. Skrátit o 30 minút a vypustit nepodstatné scény, ktoré film nikam neposuvaju ale ho iba zamotávaju. Jednotilive postavy príbehu si podla mna nerozumeju, neviem ci je to tým cinskym stylom rozprávania story ale na mna to posobilo negativne. Vo filme bolo par peknych záberov na digitálne mesto, pekne palácové interiéry no z dejepisu by si mali doplniť niektoré informácie. Sherlock Holmes v stredovekej Číne sa rozhodne nepodaril a druhý krát do rovnakej mláky urcite nevstupim.

• 14.6.2012  23:18
    Prometheus (2012)

Ľudia asi čakali veľko výpravné scifi no žiaden Avatar s R-kovou prístupnosťou sa nekonal. Namiesto toho dostali "iba" vysoko rozpočtový scifi horor. Všetci čakali viac aj ja no sklamaný nie som. S filmom som spokojný aj napriek mnohým chýbam, ktoré sú však prevyšované pozitívami. Film mi pripadá tak trochu ako reštart alien série bez alienov. Ak film zarobí peniažky tak sa možno dozvieme všetko čo vraj nebolo vo filme vypovedané v pokračovaní. Ľudia by veľmi hrozne radi poznali pôvod ľudstva a života a nádejajú sa že im to prezradí scifi horor od scotta. S filmárskeho hľadiska si film berie veľa z votrelčej ságy a niektoré scény svojou podobnosťou bijú do očí. Prometheus je film, ktorý podla mňa prináša zážitok a po ktorom sa máte chuť rozprávať čo ste práve videli.

• 1.6.2012  00:34
    Projekt X (2012)

You said it was perhaps the most epic party of all time... It was the most epic party of all time

<< předchozí 1 2 3