Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Roztříštěný v čase (2001) (epizoda)

Časoprostorová fyzika se na školách ještě neučí, takže kdo jsme, abychom kritizovali jak to opravdu funguje a co je nesmysl :-) Retrospektivní díly po několika sériích mám rád. Asi bych vybral trochu jiná časová okna k vzpomínání, ale celkem v pohodě.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Vlastní krev (2000) (epizoda)

Klasická chyba v čase a prostoru, když si uvědomím, kdy jim tu holo technologii dali a od té doby letí směr domů a teď po cestě potkají vybudovanou holo stanici. Hirogeny nemám rád, kromě toho lovení je to rasa tupců. Ale vzpoura fotoniků i zviklání doktora na jejich stranu bylo zajímavé.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Unimatice nula, část druhá (2000) (epizoda)

Ano, akční dvoudíl s Borgy, ale logiky, hlavně co se motivů zúčastněných týče, to moc nepobralo. Společenstvo vedené jakousi královnou, tak nějak ztratili na hruzo-strašnosti. Když dřív jednohlasně a bez milosti pohltili vše co jim přišlo do cesty, bylo to lepší. Ale samotná vzpoura borgů uvnitř je docela zajímavá.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Zuřivost (2000) (epizoda)

Návrat Kes jsem nijak neslavil, nebyla to nikdy moje oblíbenkyně. Byl by to i dobrý díl, kdyby jeho (její) základní motiv nebyl úplně nesmyslný. Taky je otázka, jak je dohnala? Scénárista si mohl dát víc záležet, takhle je to jen napůl...

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Múza (2000) (epizoda)

Vtipné je, jak někdy podle warpových signatur dokážou vyčmuchat loď i několik dnů po odletu (minulý díl) a jindy zase nemůžou najít ani svůj deltaplán... Jaffu bych tady nečekal, ale Tony Amendola mihnul ve spoustě sci-fi seriálů ;-)

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Duchové (2000) (epizoda)

Byla to blbost a je tady spousta nesmyslných chyb, jako ve všech epizodách tohoto typu, když slyším, že simulátor nejde vypnout, tak omdlévám! Taková věc musí sežrat tolik energie, že vypnutí musí být naprosto jednoduché. A kdyby to přece jen vypli, tak přijdou o celý program?! To nikdy neslyšeli o harddisku?? Na druhou stranu, zase taková tragédie to není, prostě lehčí epizoda.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Tsunkatse (2000) (epizoda)

Díl který je v nějaké podobě v každém sci-fi. Tady je docela zajímavý hereckým obsazením. Dwaina jsem kdysi asi přehlédl, nebo ještě nebyl tolik známý, abych si ho všimnul. Herci z DS9 jsou jen tak na okraj. Sedmá je k sežrání i ve skafandru, ale tady má opět tradiční obleček a sluší ji to i v boji (přesto, že je dublovaná)!