niethustra

okres Cheb

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 24.3.2017  11:57
    Noe (2014)

Aronofského nejlepší film (což samozřejmě není kdovíjaká hitparáda). Místy starozákonnější než Starý zákon a nádavkem i nápaditý.

• 23.3.2017  18:16

Vorlův chápavý a bezpředsudečný postoj k některým postavám (ukázkově k té Budařově) do filmu vetkává opravdovost. A aniž bych chtěl IZT podstrkovat nějaké moralizování, jde o postoj příkladný.

• 23.3.2017  12:50
    Pohádkář (2014)

Ne sice obloukem, a přece mě ten film minul. Protože to ale o jeho kvalitách nic nevypovídá, ponechávám bez hodnocení.

• 22.3.2017  13:19
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Seriál s beďarama. A lidi se u toho hihňaj a hihňaj a hihňaj...

• 22.3.2017  11:26
    Taboo (TV seriál) (2017)

Stačil celovečerák.

• 16.3.2017  09:33

Čemu se upocená karikatura češství v KOSMU ani nepřiblížila, to vystihl Michálek naopak mistrně. Protože Češi prostě nepijou víno. Pijou pivo. A když už musí pít víno, lemtají ho jako pivo. Protože Češi se Francouzům omlouvají entschuldigen sie a jejich blafy jim nechutnají. Krajinu Provence připodobňují té české. Ne, oni ji s ní ztotožňují (tohle je Sněžka a tady se táhne Polabí). Češi nepijou, aby se pobavili, ale aby se zdunili, a konečně se se vším poperou (třeba s robotem na čištění bazénů)... PVP je samozřejmě pestřejší a Michálek důslednější. Já mu za jeho výlet s posledními ze skutečných Čechů (a s posledním husitou na Baltu) od srdce děkuji. Snad se mi teď při každém pobytu mezi vydesignovanými mamlasy cumlajícími frisco, přemoudřelými nad každou předraženou břečkou z origoš domácího pivovárku nebo rozvalenými po autentických prostorách moravských vinných sklípků, podaří si připomenout, že svět je stále v pořádku. Michálek je bůh!

• 15.3.2017  12:02

Jen kdyby to mezi akčními scénami nebylo tak blbý. Tak strašně blbý.

• 14.3.2017  16:31
    Marťan (2015)

18. stol. mělo svého Robinsona, tomu 21. (filmovému) Scott opatřil Watneyho. Oba reprezentují optimistickou víru v lidskou racionalitu, schopnosti, houževnatost. Člověk už zemi (potažmo k Zemi) dobyl, teď pokořuje vesmír. 20. stol. převrátilo Robinsona na hlavu. Golding totiž představil svého Pána much. V souvislosti s tím na mě MARŤAN působí jako melancholická křeč. Příliš okázalý pomník pomatených ambicí lidského mláděte.

• 14.3.2017  14:01

O čem ten film vlastně je, víme-li, že užíváním nástrojů se člověk nestal člověkem ani se tím neodlišil od zvířete? Co když je to celé prostě špatně?

• 8.3.2017  22:49
    Hannibal (TV seriál) (2013)

81%? ... jako slepice po flusu.

• 8.3.2017  12:33

Kdyby Pitta do ksichtu střelili na fest (crowstyle), zemřel by se ctí. Jeho škoda...

• 7.3.2017  15:15

Poprvé viděno v televizi. Teď se to kolem mě tímhle "tématem" jen hemží. Takže s nadějí na pořádný drb čekám, až se některý z mých známých pochlapí a svému protějšku a drobotině zarazí svícen do hlavy.

• 7.3.2017  11:15
    Mlčení (2016)

Scorseseho-věřícího mám nejradši, přijde mi v těch chvílích (POČÍTÁNÍ MRTVÝCH, ...) nejopravdovější.

• 7.3.2017  10:56
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Jak to tak bývá, seriál jako celek vystihl už můj komentář k druhé epizodě.

• 7.3.2017  10:47
    Město (2010)

Na téhle srajdě se komu líbilo co?

• 3.3.2017  14:06

Zamiloval jsem si Carpenterův přímočarý anarchismus!

• 1.3.2017  13:51
    Zabít tiše (2012)

Vynikající, výstižný film. Jen je škoda, že ho Dominikovi, podobně jako v případě Jesseho Jamese, doprasil Brad Pitt svou x-tou nehereckou variací na Brada Pitta.

• 28.2.2017  14:23

Dobře pobavilo. Čímž mimo to míním, že poněvadž jsou univerza, postavy a vztahy mezi nimi v každé Horní Dolní komplexnější než celé marvelovské univerzum (kdo v tom cítí nadsázku, měl by se jít projít), je zábava tím, nač by jako na první dobrou měli tvůrci hledět především (jestli si někdo automaticky spojuje zábavu s něčím nízkým, měl by se jít taky projít). A čemu práci s postavami, příběhem a akcí podřídit. Ti příčetnější diváci se pobaví, ti méně na tom zůstanou vesměs stejně.

• 27.2.2017  09:38
    Schmitke (2014)

Najít se v krušnohorském pošmournu, to chce panečku náturu!

• 26.2.2017  11:00
    Moonwalkers (2015)

Druhé zhlédnutí lepší prvého. Všem zúčastněným děkuji!

• 21.2.2017  15:34
    Deadpool (2016)

Taky by to ve mně probudilo puberťáka. Kdyby mi puberta začala v šesti letech.

• 21.2.2017  14:55

Co za kretény poslalo tuhle polopatickou srajdu do červenejch, poznáte ze sloupce napravo.

• 21.2.2017  09:48
    Bohéma (TV seriál) (2017)

V průběhu seriálu mi chyběla reflexe toho, proč život u filmu či divadla za všechna ta osobní selhání stojí. Ústy J. Marvana mi odpověděl poslední díl: Jsem herec, chci hrát. Jakmile jsem si uvědomil, že tohle je celá odpověď, měl jsem jasno. BOHÉMA sice není žádná hitparáda, za podobné geniální momenty ale stojí.

• 14.2.2017  14:44
    The Ward (2010)

Večer chutná, ráno pomáhá a odpoledne si na něj ani nevzpomenete.

• 9.2.2017  13:27
    Interview ČT24 (TV pořad) (2006)

Rozhovor s Kissingerem byl symptomatický: Co si myslíte, že by si Havel myslel o... Žádná zkorumpovanost, jen mizerně odváděná práce.

• 9.2.2017  13:15
    Metalocalypse (TV seriál) (2006)

Stilgar1 a) nemá a b) má pravdu. Ad a) ačkoli nezorientovaný ve světě deathmetalu, seriál si užívám. Ad b) jako nezorientovanému ve světě deathmetalu mi uniká veliká spousta narážek... Tokiho chci domů!

• 8.2.2017  17:46

Film začínající slovy já jsem jebal, když byl Ježíš ještě ucho prostě nemůže být špatný (že je to sofistikovanější rambovské alibi pro usácké násilnické prasárny, mě moc nesere).

• 7.2.2017  21:44
    Ukrajino, nezlob se (TV film) (2015)

Takže Putna by byl mizerný i jako turistický průvodce.

• 7.2.2017  15:03
    Korunní princ (TV film) (2015)

Co to kurva do píči...?! Aneb další doklad toho, že kdokoli do tohohle světa přivede dítě, nebo se o to nedejbože snaží, je zrůda.

• 4.2.2017  14:41

Vždycky mě zajímalo, co se stane se lží, až pravda nakonec zvítězí. Zavřou ji? Vyženou? Zastřelí?

<< předchozí 1 2 3 4 6 7