niethustra

okres Cheb

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 17.7.2018  10:22
    Interview (2014)

Kousání prstů sice bylo vtipné, ale nemůžu kladně ohodnotit něco, co bez zaurdění ukazuje, že pomocí médií (když úkladná vražda nevyjde) lze zemi zbavit jejího diktátora a povzbudit opozici (= lidi se samými nejlepšími úmysly, protože jsou... v opozici) k převzetí moci a nastolení nového režimu. Že se u takovéhleho vytírání si prdeIe "právem na sebeurčení" (kterého ještě nedávno měl Západ plnou držku) nádavkem všichni moc pobavíme nad tím, jak si Franco čuchá ke svýmu olezlýmu péru, to je na fakt dlouhou procházku.

• 16.7.2018  13:25

Pro mě jednoznačné potvrzení toho, že "duck and cover" funguje opravdu jen v instruktážních videích.

• 16.7.2018  12:38
    Odplata (1999)

Vůbec to nebylo, čím to chtělo a tvářilo se být.

• 16.7.2018  10:22
    Hellfjord (TV seriál) (2012)

Na podivnost si to bohužel jen hraje. Zkusím ilustrovat: hned v prvním díle jsme obeznámeni s tím, že všichni obyvatelé Hellfjordu kouří jak prokoplí. Ovšem v dalším průběhu seriálu se objeví postavy s cigaretou v puse skutečně jen výjimečně, pokud vůbec (nehledě na to, že při tak masivním kouření by interiéry i postavy vypadaly docela jinak). Prostě existuje rozdíl mezi tím, když o sobě něco prohlašuje, že to je divné, a když to skutečně divné je. Přesto 3,5* a doporučeníhodné.

• 13.7.2018  15:39

Nenašel jsem tam, čím by mě to mělo oslovit, nechávám tudíž bez hodnocení. (Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale Djakoma tu z temných zákoutí svojí osobnosti vypustil něco, co tam spíš mělo zůstat. Skryté. Navždy.)

• 13.7.2018  10:34

Kdybych měl hodnotit to, jak tenhle film znemožnil zdejší komentující, navalil bych mu pět hvězd. Tak např. verbal si tu stěžuje, že ve filmu nepadla ani zmínka o tom, že ti bezkrupulózní vrahové žen a dětí jsou v podstatě křesťanská sekta. Což je při vědomí toho, že tam Childers kropí vojáky Armády Božího odporu, skutečně impozantní postřeh, který si zaslouží potlesk. Největší problém se zdejším hodnocením bude tedy asi ten, že s hlavou v prdeIi a s přesvědčením, že nevěřit v Boha = automaticky být lepší, chytřejší člověk, MGP sotva oceníte.

• 12.7.2018  23:39

Adaptace lepší originálu. Hirnlego model 2006 je k zulíbání!

• 12.7.2018  23:14

Ledger si dal Jokera fenomenálně. Ten kluk má budoucnost.

• 12.7.2018  19:02

Nemastné neslané.

• 12.7.2018  10:03

Výsostně politický film. Náčrtem: snaha kontrolovat nevyzpytatelného, zákeřného a bezohledného nepřítele, na jehož stvoření jsme se lvím podílem zapříčinili (extrémní počasí = terorismus). Možnost smysluplné obrany spočívá výlučně v utvoření globálního lidu při potlačení tendencí k izolaci v podobě národního suverénního státu (SPOILER: ten největší padouch je nakonec vlastenec, který trpí pohledem na USA jako na "banku převlečenou za stát". Zajímavé je, že podobně si nad současným stavem USA zoufají proponenti konspiračky o NWO, která v podstatě formuluje totéž politické napětí a je silně nacionálně motivovaná: "Make America Great Again" tu dává dokonalý smysl). Že hlavního hrdinu z úzkých dostane Mexičan, snad dostatečně jasně ukazuje, oč tu běží, kdo je kritizován a jaký světonázor se tu protežuje. Atd. atp. S hodnocením proto nevím, byť bych film ke zhlédnutí doporučil, člověk se u něj nudit nebude. A nakonec, ty poučené ofuky, že tenhle film měl vzniknout někdy ne-li v devadesátkách, jsou docela mimo. GEOSTORM je totiž dítě naší doby, pro kterou samozřejmě je příznačné, že si stýská po starých, mrtvých hrdinech.

• 11.7.2018  16:41

Izolovaný a do filmu roztažený skeč z HARRY ENFIELD AND CHUMS (distributorskej převod názvu do češtiny je tak sice zavádějící, ale jména Kevin a Perry by stejně sotva někomu něco řekla). Nejde ani tak o parodii na tzv. teenagerské komedie, KS je mnohem svébytnější. Film spíš pracuje s jistýma stereotypama (ať už generačníma nebo národníma: Němci), který přepaluje mnohdy za hranici dobrého vkusu, a to programově (počet zdejších ohrnutých nosů to dokládá náramně). Výsledkem je ovšem odzbrojující výstižnost. Prostě pracuje s nima v nejlepší tradici britský komedie - pokud vám ovšem nenatejkaj pohlavní orgány u Curtisových hnojů anebo MISFITS. Takže místním apoštolům dobrého vkusu, kteří se KS štítí jako podání ruky od bezdomovce, bych tenhle film rozhodně nedoporučoval. Lidem se smyslem pro humor a schopným si přiznat, že i oni zažili svá trapná, pubertální léta, a nahlas se jim zasmát naopak ano.

• 11.7.2018  16:18
    Ať jedí koláče (TV seriál) (1999)

... líbilo

• 11.7.2018  10:20

Parafrázuju: Co to je demonstrace?... To, že studenti demonstrují, co všechno neví, tak, že to furt opakují nahlas. Výstižné a aktuální.

• 9.7.2018  13:04

Jsem jenom obětí bilogie a okolností. Přesné... Řečem o "žánrovém cvičení", "iba thrilleri" (nebo jak se to tam u vás píše) apod. vůbec nerozumím (teda rozumím, ale dneska budu hodnej).

• 9.7.2018  12:15

Hloupoučké a slepé vůči tomu, o čem to chce být. Typický Spielberg. (A pokud Spielberg nezvládne natočit naopak film netriviální a citlivý vůči tématu, které si nastoluje, pak zdejší vzdechy o skvělé filmařině jaksi postrádají smysl. Těm, kteří se tetelí blahem pokaždé, když svým bystrým okem padnou na nějakou cool citaci z nějakého cool kooltovního filmu, bych rád vzkázal, že si tuhle "schopnost" osvojili a rozvinuli díky tomu, že celý život čumí na televizi, takže si můžou opravdu zatleskat. O těch, kdo si z toho učinili povolání, raději ani neluvím.)

• 4.7.2018  12:10

Pochopil jsem správně, že se tam Gervais vozil po ilustrované bibli pro děti? A zaznamenal jsem správně, že se tomu lidi smáli, a oceňovali tak, jak Ricky dává všem těm pánbíčkářskejm pověrám a předsudkům na prdeI? Tak jo, no...

• 4.7.2018  11:30
    Bojovník (2015)

Nic naplat, Fuqua je prostě nudař.

• 4.7.2018  10:55

Wannabe srajda pro ty, kterým stačí knír pod frňáčkem Chrise Pina, aby z toho byl "chlapácký" film.

• 29.6.2018  10:33
    Americký zabiják (2017)

(SPOILER) Hezké. Takže CIA v podstatě ani nemůže bojovat proti terorismu, poněvadž sama má problém s tím, že za vydatné pomoci jakéhosi Hurleyho produkuje vnitřně nevratně porouchané atentátníky, na jejichž lov musí verbovat z principu neposlušné, nepřizpůsobivé (je to rebel!) a samozřejmě traumatizované oběti teroristických útoků. Jako satira by to bylo moc fajn, jenže ona to satira není.

• 28.6.2018  14:57

Mít na výběr smrt na hranici, nebo spokojený život po boku Čvančarové, nemrknu okem a běžím si sám do nejbližšího lesa naštípat dříví.

• 28.6.2018  13:20
    211 (2018)

2.5* Škoda, fakt škoda, že to bylo tak uspěchané.

• 28.6.2018  12:44

Na druhou stranu jsem rád, že to nebylo o černoších (jak to úsměvně nepobral kulyk, byť je pochopitelné, že "euroatlanticentristi", pro které je největší problém nedostatek pohybu, stres a kyberšikana, mají z houževnatých černochů, jež nezabije ani poušť, ani moře a kteří si k nám jdou polepšit, pořádný vítr), ale že to bylo tak nějak celkově o migraci a o tom, jak se k ní a k problémům s ní spojeným může postavit (a k nim přispět) blahobytná, ale doposud žárlivě svůj blahobyt a identitu střežící společnost (za kterou si můžete dosadit třeba...). To ale nic nemění na skutečnosti, že to byla ptákovina, navíc nešikovně "nekorektní" (viz pronikavý koment od xxmartinxx).

• 28.6.2018  12:24

... hroznej debil.

• 28.6.2018  12:18
    Terminál (2004)

Ten Spielberg je ale debil.

• 27.6.2018  12:07
    Zvláštní vyšetřování (TV seriál) (2016)

Investigativní bulvár. Pardon, odporný investigativní bulvár.

• 27.6.2018  11:53
    Deadpool 2 (2018)

Nefilm. A dávat hvězdičky za to, že si jedny omalovánky utahují z druhých, se mi fakt nechce.

• 27.6.2018  11:41
    Creep 2 (2017)

Všichni ti Hopkinsové a Spaceyové můžou svými sofistikovanými, tajemnými vrahouny vytřít Duplassovi prdeI. Howgh.

• 25.6.2018  13:40

Dát si takovou šťavnatou trojku s holkama z Říše pohádek byl tehdá sen každýho zdravýho kluka.

• 25.6.2018  13:25
    Mezi dvěma kapradinami (TV pořad) (2008)

A jaký smysl má sledovat tuhle talk show, když 1) je to celé domluvené, a do rozpaků to tudíž může přivést leda tak Mattyho, když si 2) Galifianuilasdfajkzhkis vystřílel všechny náboje druhou položenou otázkou v první epizodě a když 3) nejsem voličem ani obdivovatelem Baracka Obamy (na podobně trapné agitky je u nás expert Kraus)? Osobně bych na to šel spíš takhle.

• 25.6.2018  12:56
    Osvícení (1980)

Ani po xtém zhlédnutí mě to nepřesvědčilo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11