Navaran

Antonie Střítezská

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 30.4.2019  13:00

"I'm hurt!" pronesla postava, která měla zemřít hned na tu první ránu, co dostala, ale ještě asi půl hodiny bojovala sama... dobře s nepatrnou pomocí, proti hordám zombíků, a skonala. Ta relativní nesmrtelnost hlavních postav mi začíná bavit.

• 7.12.2018  15:09

Zápletkou jsem moc oslněna nebyla a vadily mi časté střihy, ale hlavní komisař je fajný. Také nejde o dokonale typickou krimi, což oceňuji. Dala bych tři hvězdy, ale má to moc pěknou kameru a Praha tam vypadá dost epicky, tak dávám o jednu navíc. :)

• 30.9.2018  10:59
    Jessica Jones - Série 2 (série) (2018)

Po brilantní první sérii, která mě hodně bavila, jsem z tohoto počinu trochu rozpačitá. Nechci říct, že to bylo špatné. I tento děj dokázal člověka vtáhnout. Přeci jen to ale z mého hlediska bylo podstatně horší než první série, zvlášť co se týče vypracování postav. Navíc postava matky Jessicy mě nepřesvědčila a do jisté míry mi vadila po celou dobu sledování série.

• 29.8.2018  17:48

Skvělé, milé a oddychové. Bavila jsem se od začátku do konce. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdy, ale natolik mi učaroval soundtrack, že musím přidat ještě jednu :)

• 22.8.2018  10:44
    Válečná generace (TV film) (2013)

Druhá světová válka z německého pohledu je téma věru ošemetné. Vždy vyvstane problém, jak to uchopit, aby to prošlo jak doma, tak ve světě a potažmo, aby to byl dobrý film. Z tohoto počinu mám ale velmi smíšené pocity. Nejsem zrovna fanoušek toho, aby se Němci do nekonečna bičovali, jen tenhle film možná zametá něco podstatného pod koberec. Zpracování je naprosto skvělé, kamera byla super, herecké výkony pěkné, postava Friedhelma měla zajímavý vývoj. Shlédla jsem to jedním dechem a nenudila se u toho. Ale bylo to příliš uhlazené a společnost tam byla vykreslena jako nevinné zviřátko, zasažené propagandou jen co do válečného konfliktu samotného. Co se dělo přímo uvnitř ní v této minisérii prakticky není. Navíc, že by ve 41. roce jel Žid po Berlíně na kole za svými kamarády, z nichž jeden je důstojník Wehrmachtu, a hlasitě na ně volal shalom... no ehm. A že by si židovská rodina v roce 41 myslela, že to s nimi Němci vlastně myslí dobře, a odmítala uvěřit opaku a utéct? Navíc mi přišlo hloupé, že tu byl tak strašně akcentovaný polský antisemitismus. Dobře, je potřeba říct, že Němci opravdu nebyli jedinými antisemity na světě. Ve většině zemí (včetně té naší) to mezi určitými lidmi frčí dodnes a v době před a během druhé světové války byl antisemitismus hotový mor. Co mi ale vadí je, že Němci se zde na rozdíl od Poláků otevřeně antisemitistky neprojevují (až na tu jednu potvoru, co zastřelí holčičku, ale jako c'mon). I ta uhlazenost a férovost většiny vojáků byla taková wtf. Neměla jsem pocit, že by se minisérie jen snažila říct my nic, my muzikanti, ale přeci jen jsem čekala větší míru sebereflexe. Vlastně chápu tu motivaci, proč se snažit vyobrazit obyčejného vojáka, a dokonce ji dokážu i ocenit. Neprahnu po zobrazování Němců jako národu strašlivých zubatých oblud, který se převalil přes jiné země, jejichž populace čítala jen nevinná, chundelatá zviřátka, která nikdy nekolaborovala a rozhodně neměla antisemitské názory. Je určitě důležité vidět i to, co se dělo na druhé straně, totiž, že tam byli lidé se svými příběhy a ne zrůda vedle zrůdy. Jenže z mého pohledu je to dobré vidět, abychom si nemohli říct něco jako: "podívejte, Němci, to byli svině, to by se u nás nikdy stát nemohlo", protože mohlo. Velmi snadno. Stejně jako všude jinde na světě. Jenže tahle minisérie spíše vybízí k tomu si říct "aha, ono to bylo v pohodě, byli to vlastně všechno byli fajn lidi", což tedy také není kýžený výsledek. Abych to shrnula, technicky je to výborné. Chápu i motivaci a dokážu ji ocenit, jelikož té jednostrannosti je až dost (z reakcí zde jsem pochopila, že se to povedlo a mám z toho docela radost). Rozhodně bych o sérii neřekla, že se jedná o propagandu, to je podle mě docela přestřelené. Nicméně to bylo moc měkké, moc nepravděpodobné a příliš uhýbavé. A přes tu akcentaci polského antisemitismu na úkor vlastní viny se prostě nedokáži přenést. Mno. Docela mě to mrzí ale. Mohlo to být naprosto výborné. Inu, dávám tři hvězdy a omlouvám se za obsáhlost komentáře :)

• 20.8.2018  21:13
    Kriminalista (TV seriál) (2006)

Ten plešoun je sympaťák. A případy také nejsou nejhorší.

• 14.7.2018  18:33
    SOKO München (TV seriál) (1978)

Počítám, že takhle moc špatné hodnocení mají asi staré díly? Já jen, že v současnosti je to vcelku koukatelný počin, který mě nijak neuráží.

• 30.4.2018  10:19

Nezklamalo. Od Thana jsem sice, po přečtení zdejších komentářů, čekala mnohem větší koncert, takže ten byl pro mě velkým zklamáním. Jinak film odsýpá a až na pár hlušších míst (většinou obsahovaly Thana) jsem se nenudila. Je těžké dát dohromady tolik postav a udržet konzistenci děje. Zde se to povedlo a to prosím před scénáristy smekám. Navíc s potřebnou dávkou nadhledu a vtipu, pro který je mi Marvel drahý. Ještě musím dodat, že skutečnou radost mi udělalo i to, že v Infinity War fungovala Wakanda, která náhle nebyla jen sterilním dějištěm strašlivých klišé a glycerinových slz, ale místem, které mělo i šmrnc a styl. Ale tedy... Cpt. America bez štítu? A ještě jedna stížnost: Hiddleston jen na pět minut jo? Tedy, že Loki umře, jsem čekala. Ale že takhle brzy? A doufám, že Nick Fury vstane z mrtvých... otherwise I'll be really furious!

• 12.3.2018  08:47

Slabota veliká. Neměla jsem velká očekávání, ale i ta stačila na zklamání. Miluji marvelovský patos, ale tady mi zatraceně chyběly nadhled a nadsázka. Akčních scén bylo velmi poskrovnu. Když už se náhodou odehrál nějaký souboj, byl sestříhaný tak, že kdyby tam nebyl, vyšlo by to nastejno. Dialogy s postupujícím časem fungovaly míň a míň, až nakonec přestaly fungovat úplně. Postavy byly sterilní, toporné, neživotné a fráze, které odříkávaly, byly stejně prázdné jako ony samy. Nuda, nuda, vážení. Žádná jiskra, žádná nadsázka, nic. Nakonec mi ani nepřišlo, že se dívám na marvelovku. A to první třetina vypadala dokonce nadějně, takže věřím, že se z toho něco vykřesat dalo. No, ale alespoň tam byla jedna pěkná honička a Black Panther má fakt cool obleček :)

• 31.1.2018  16:14
    Amazing Spider-Man 2 (2014)

Inu tedy, po povedené jedničce jsem zažila hořké zklamání. Vizuálně je to pěkné. A to je asi tak vše, co mohu říct na obhajobu filmu. Děj je nekonzistentní a překombinovaný. Dialogy sice fungují, ale i ty občas pokulhávají. Řekla bych, že potenciál to vlastně má, leč scénárista se zbláznil a ve snaze nacpat do příběhu vše, co mu přišlo na spider-manově příběhu nosné do jednoho filmu, tento potenciál zabil. Po necelé půl hodině mě film začal neskutečně nudit. A nudil mě čím dál tím víc. Romantická linka nefungovala, frustrovaný Electro nefungoval, Harry Osborn, jehož charisma nemělo jak vyniknout, nefungoval. Po filmu, který měl náboj, vtip a nápad přišel scénaristicky nezvládnutý, nezáživný film, který sází pouze na vizuálno. Nuda, nuda, šeď

• 31.1.2018  16:04

Spokojenost. Děj drží pohromadě a šlape, hlavní představitel je sympaťák, záporná ještěrka se povedla také a Gwen je poměrně fešná. Tenhle pavouk rozhodně předčil moje očekávání.

• 21.1.2018  09:49

Nooooo... byl to takový koukatelný průměr. Hezky natočené. Ale ta závěrečná sebeobětovací a zmrtvýchstávací scéna mi vadila.

• 13.1.2018  10:34
    Wolverine (2013)

Oki, tak tohle ne. Wolverine je nosná postava a Jackman má charisma, ale to celou věc neudrží nad vodou. Trauma ze zabití Jean mi z počátku nepřišlo tak obtěžující. Jenže ona se tam objevuje moc často, a to už rozbíjí plynulost děje. Je tam příliš mnoho klišé a málo vtipu. Navíc mezi akčními scénami se člověk nudí. Po pravdě, několikrát jsem málem usnula...

• 13.1.2018  10:30

Po druhém shlédnutí lepší než po prvé. Ale stejně, když se Wolverine konečně dostane ke Stykerovi a zjistí, že jeho kráska nezemřela, ale pracuje pro zloducha, protože ten drží v zajetí její Schwester, mám chuť protočit oči v sloup. Pro mě jde o průměrný film, na který se dá koukat. Nijak neoslní ani nijak zvlášť nenaštve. Každopádně ale zklame.

• 13.1.2018  10:24

Zklamání bylo veliké už, když jsem film viděla poprvé. Nudila jsem se. Po mnoha letech jsem si řekla, že zkusím The Last Stand dát ještě jednu šanci, jelikož jsem si ho už vůbec nepamatovala. Nudila jsem se. Jean mi lezla na nervy. Vlastně mi na nervy lezli všichni. Mrzelo mě, jak rychle scénáristé odepsali Mystique. A vůbec mi nepřišlo, že se dívám na vyvrcholení trilogie. Škoda.

• 13.1.2018  10:13

'Well at least we can all agree the third one is always the worse' Ano, tento film má jistou sebereflexi. A bohužel musím souhlasit s Jean. Tenhle díl byl skutečně nejhorším z nové řady. Možná nejhorším ze všech X-men filmů, a to počítám i The Last Stand.

• 13.1.2018  10:08

Po X-men First Class trochu zklamání. Ono ten nápad má docela vtip, promíchání starých a nových X-menů funguje vcelku dobře. Z mého pohledu však filmu ublížila překombinovanost děje. Hm.. také jsem více jak půl filmu přemýšlela, jak je možné, že Charles Xavier žije, když ho v The Last Stand Jean roztrhala na atomy... nakonec jsem svůj mozek upokojila nepřesvědčivým argumentem, že se jedná o úplně jiný X-mení n vesmír.

• 2.10.2017  17:13

Do poloviny mi to bavilo, ale pak mi ta rozvláčnost začala vadit...

• 8.8.2017  17:38

Oki, o něco lepší než ten hrůzný díl před tím, ale pořád špatné. Mohli by přestat tlačit na pilu s emocemi (protože se jim to stejně nevede) a víc se soustředit na zápletku a děj... Tvůrci již rezignovali na jakékoli detektivno, což je vlastně k jejich prospěchu, nicméně i tak se jim vše drolí pod rukama.

• 16.6.2017  17:45

Au.

• 14.6.2017  09:12

Moje zklamání je čím dál trpčí. Marně v té změti obrazů, dlouhých sekvencí o ničem, postav a nesmyslných dialogů hledám ono staré Twin Peaks, které mělo náboj, jiskru a spád. Myslím, že jediný důvod, proč jsem třetí sérii, která mě svou artovostí dost ničí, nevzdala, je to, že chci zjistit, jestli se Cooper nakonec vzpamatuje. Pořád jsem si říkala, že Lynch teď zkrátka řádí a v dalších dílech se alespoň trochu usměrní. Zatím se tak nestalo. Uvidím dále.

• 21.11.2016  19:13

Nejlepší díl seriálu. Bezkonkurenčně.

• 23.5.2016  21:27
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Trochu váhám s hodnocením... první tři série byly hodně povedená, ale ta čtvrtá byla dílem krize scénáristy. Vymyslel si toho moc, řádně to zamotal, vyrobil gordický uzel a místo rozseknutí utekl. Posledním dílem čtvrté série jsem byla opravdu velmi zklamaná. Zůstávám na čtyřech hvězdách za předchozí série.

• 23.5.2016  21:23

Nooo... tak jak by se to. Snaha přesunout se do devatenáctého století by nemusela být marná. Nepovedlo se. Hodně se nepovedlo. Roztříštěnost děje a sny ve snech tady hrají úlohu spíše rušivého elementu, než zajímavého ozvláštnění. Hnutí šílených feministek mě ale alespoň rozesmálo.

• 29.12.2013  09:11

Na bratry Coeny pozoruhodně slabý kus...

• 27.12.2013  23:54

Ehm, ehm... chudák Tolkien.

• 18.3.2013  08:01
    Mistr mezi vyděrači (TV film) (1992)

Jsem mile překvapena. Povídka je jedna z nejnevýraznějších, jaké Doyle napsal a udělat z ní celovečerní film, u kterého se člověk nenudí, je mistrovské dílo. Díky tomu přidávám jednu hvězdu navíc...

• 11.3.2013  09:00
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Jo, Benedict má charisma. Hezká kamera, skvělý střih a svižné, vychytané dialogy. Nicméně pointa není vždy povedená, v mnoha dílech jsou nelogičnosti a mnohé scény jsou buď nedotažené a nebo naopak přitažené za vlasy či překombinované. Vzato kol a kolem, je to dobrý nápad a poměrně hezké zpracování, na kterém by bylo záhodno ještě trochu zapracovat.

• 9.3.2013  21:34

Ach ouvej, kdo jen psal obsahy k jednotlivým dílům tohoto seriálu? Shame on him! (Grrrrrrr.......)

• 24.2.2013  09:13

Jde sice o slabší díl, ale Jeremy Brett opět exceluje a navíc povídka sama o sobě je jednou ze slabších Doyleovek. Jen by mě zajímalo, který neomalený idiot napsal obsah... chápu, že je těžké o tom cokoli napsat, ale myslím, že si lze poradit i bez vyzrazení celé pointy případu.

<< předchozí 1 2 3