AC/DC: Stiff Upper Lip Live (2001) (koncert)

Excelentní koncert v podání legendárních AC/DC v rámci "Stiff Upper Lip Tour" z Mnichova , kde předvedli fantastický výkon a skvělou show a když k tomu přičtu ještě perfektní diváckou kulisu a DVD obohacené o perfektní DTS zvuk , tak je to opravdový zážitek! 100%

Agent z Hong Kongu (2001)

Slušná akčně komediální záležitost s neuvěřitelně mrštným Jackie Chanem a spoustou rvaček. Byť má Jackie v zásobě natočeno několik lepších filmů , tento patří k těm středně povedeným a vcelku pobaví. 55%

Ajťáci (2006) (seriál)

Anglický humor mě opravdu míjí na míle daleko a i v tomto případě mi připadá většina prohozených "hlášek" značně trapná , nemůžu si pomoci , ale tohle není moje krevní skupina ani náhodou. 40%

Akta X (1993) (seriál)

Pro mě srdeční záležitost mezi sci-fi seriály , ve kterém se snaží objasňovat a řešit zapeklité a nevyřešené případy , plné paranormálních jevů z takzvaných Atk-X dva skvělí detektivové FBI , agent Mulder a spolu s ním jeho kolegyně a spolubojovnice agentka Scully. Líbí se mi jak oba hlavní protagonisté drží při sobě a pomáhají si navzájem v jakýchkoli situacích a v průběhu seriálu mezi nimi nastává zblížení a láska , která ovšem nikdy nedojde naplnění. Seriál je vynikající v prvních 3.sériích , které jsou opravdu špičkové , ovšem postupem času se začíná takzvaně vařit z vody a spousta dalších dílů je jakoby z jiného seriálu a má pomalu , ale jistě klesající úroveň a trochu degraduje předchozí série. Jedná se ovšem v mých očích o zásadní počin ve sci-fi seriálové tvorbě a proto je moje ohodnocení vysoké a dávám 5*. Seriál: 89%

Akta X - Film (1998)

Mulder , Scully , obrovská vládní konspirace , pěkně drsní , slizcí a smrtelně nebezpeční mimozemšťani , velmi dobrý příběh , prostě a jednoduše něco pro fanoušky Akt X , kteří mají možnost znovu vidět , tentokrát ve dvouhodinové sci-fi podívané svoje oblíbené hrdiny , kterak bojují o svůj holý život a je to podívaná nad míru skvělá! Film: 87%

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Největšími slabinami snímku jsou jeho nevyrovnanost , slabší scénář a absence většího mysteriózna na které jsou všichni fanoušci seriálu zvyklí. Za klady považuji odhalení některých dlouho očekávaných a na druhou stranu také šokujících tajemství vztahu mezi hlavními hrdiny nyní již civilisty Mulderem a Scullyovou , klasickou seriálovou atmosféru (hlavně ve druhé části filmu) , zajímavé téma a dobrou režii. Moje očekávání byla vcelku naplněna , ale na předchozí díl tohle pokračování nemá. Uvidíme co bude dál a jestli ještě někdy uvidíme své oblíbené hrdiny v honbě za pravdou , která se skrývá tam někde venku... Film: 73%

Americká krása (1999)

Krásné , vizuálně atraktivní , melancholické , místy komediální a hlavně správně dramatické , atmosférické , herecky vynikající (až na Kevina Spaceyho , ten byl totiž fantastický!) , vše úhledně zabalené a servírované v akurátních dávkách a ve správný čas. Nejlepší počin Sama Mendeze. Film: 92%

Americká zbraň (2005)

Jedná se o zvláštní snímek , ve kterém jsou vyprávěny na první pohled různé příběhy , které mají ovšem jedno společné a to , že se v každém z nich nachází postava , které se již změnil a nebo teprve změní život díky traumatizujícímu a tragidkému zážitku v němž hrály hlavní úlohu zbraně. Film jako celek poukazuje na to , jak velkým problémem je v americe snadná dostupnost zbraní a to i pro mladistvé a také na to , jak dospělí američané zbraně milují a berou je jako samozřejmost každodenního života. Rozhodně jsem se nenudil a né každému se film bude líbit , ale je důležité jaké poselství film přináší. Nutno vidět až do konce titulků. Film: 75%

Americký gangster (2007)

Ridley Scott a jeho oblíbenci a ikony současné kinematografie Russell Crowe a Denzel Washington opět nezklamali a společnými silami vytvořili vynikající , skutečnými událostmi inspirovaný snímek , který je lahůdkou pro fanoušky "gangsterek" , ale na své si přijdou také všichni milovníci poctivého filmařského řemesla , do kterého Americký gangster jednoznačně patří. Vřele doporučuji! Film: 91%