The Phil Collins: Finally... First Farewell Tour (2004) (koncert)

Phil Collins a jeho zatím poslední koncert z prosluněné Francie , který je ukázkou nejen jeho všestranného hudebního umění. Díky Phile za neskutečný zážitek plný skvělých hudebních výkonů , nádherné stage a to vše v perfektním nekomprimovaném DTS soundu! Stal jsem se hrdým majitelem dvoudiskové edice tohoto skvostu , který je jak po obrazové , tak i po zvukové stránce na špičkové úrovni a mohu jej jen a jen doporučit! 100%

Marley a já (2008)

Obyčejný příběh , který vypráví o životě jednoho hyperaktivního hafana a jeho celoživotní pouti od útlého mládí až po... a poukazuje na jeho důležitou roli v soudržnosti rodiny. Hlavně poslední čtvrtina je velmi , velmi emotivní. Film: 79%

Milionář z chatrče (2008)

Hezky stylizovaný na dvě odlišné poloviny rozdělený film z exotické , bídou sužované Indie , který má své kvality , ale ty oscarové nominace a hlavně následné ocenění jsou mi záhadou. První část vykreslující otřesné vzpomínky z dětství hlavního hrdiny je výtečná , ale ta druhá z dospělosti je naivní , utahaná , předvídatelná a až na ten závěr nudnější. Jako celek mi z toho vychází jen nadprůměrná podívaná plná barev a zajímavé hudby , která ovšem nenadchne tak jak by měla a to je ten problém , tedy pokud beru v potaz ty již zmiňované oscarové nominace a ocenění. A ta taneční vsuvka na konec měla proboha znamenat co? Snad jindy pane Boyle. Film: 77%

Zack a Miri točí porno (2008)

Konečně pro mě stravitelný a zábavný Kevin Smith a s ním kupodivu i Seth Rogen , spousta místy až fekálního humoru , správně sprostých dialogů , trocha toho amaterského porna , k tomu krásná Elizabeth Banks a nebýt té až příliš vtíravé romantické linie díky které film ztrácí na tempu , byl bych snad úplně spokojen. Film: 76%

Yes Man (2008)

Celý snímek trpí hned několika neduhy , kdy tím největším je asi pitomoučká hlavní myšlenka a s tím spojené nebezpečně pozitivní vykreslení vlivu sekt na život jednotlivce , dále slabší scénář , velmi málo komických situací a gagů jinak herecky vynikajícího Jima Carreyho , celková kvalitativní nevyrovnanost filmu jako celku a jedna totálně dementní pěvecká vložka. Ale jinak jsem si u filmu vcelku příjemně oddechnul , párkrát se zasmál , ale žádné převratné podívané (až na roztomilou Zoey Deschanel a její krásné modré oči) se mi bohužel nedostalo , čekal jsem i díky zdejšímu vysokému hodnocení přeci jen víc.Film: 68%

REC (2007)

Nechápu , to ten americký remake byl ještě vcelku koukatelný , ale tohle tedy ne. Na tu kameru mohli dát alespoň nějaký filtr , protože ten obraz (a nejen on) vypadá jak s levné mexické telenovely. O zbytku se raději ani vyjadřovat nebudu a prosím nekamenovat , není to můj šálek kávy. Ještě pro úplnost , americký remake "Quarantine" jsem viděl nejdříve.Film: 35%

Disturbia (2007)

Tak tohle byl až na těch posledních 20 minut slabší kousek a D.J. Caruso to zachraňuje až akčním finále , které se tedy povedlo , ale snímek jako celek to bohužel nezachrání. Nejvíce mi ovšem vadil fakt , že se film skládá ze dvou naprosto odlišných částí , které do sebe prostě nezapadají , kdy ta první delší se chová jako rádoby vtipná teenage komedie a ta druhá kratší nám servíruje mrazivý thriller s prvky horroru. Určitě jsem čekal víc a upřímně řečeno nechápu zdejší nadhodnocení a neubráním se srovnání s Carusovým novějším počinem "Eagle Eye" , který je určitě lepší , ovšem paradoxně dostává horší hodnocení , než Disturbia. Film: 62%

Strážci - Watchmen (2009)

Na první pokus poněkud hůře stravitelný , zcela netradičním způsobem natočený , se silným politickým podtextem a snahou proniknout do hloubky vyprávěný , skvěle charaktery postav rozpitvávající , flashbacky a spoustou dialogů přeplněný , vizuálně do detailu přenádherně vypiplaný , krví , brutalitou a efektními zpomalovačkami nešetřící , skvělou hudbou doprovázený a ve své první polovině poněkud zdlouhavější komiks , který ve mě na poprvé zanechal lehounce rozporuplné pocity , které se ovšem po opětovném shlédnutí prakticky rozplynuly a já mohu Snyderův snímek směle doporučit. Snímek přidávám do své TOP 25. Film: 88%

Zrcadla (2008)

Snímek trpí lehkou dějovou nevyrovnaností , která jej spolu s mírnou předvídatelností trochu sráží do kolen , ale na druhou stranu nám režisér Aja hodně vynahrazuje svým vytříbeným audiovizuálem , také uměním navodit tíživou atmosféru plnou napětí a hlavně svými lahůdkově krvavými a veskrze originálními mordy , které opravdu stojí za to. Nakonec jsem se po druhé projekci v HD přiklonil k vyššímu hodnocení , ikdyž jsem čekal ještě trošku víc. Film: 72%

Stmívání (2008)

Opravdu nechápu zdejší vysoké hodnocení , snad jen u teenagerské osádky csfd , která ho zřejmě takhle nadhodnotila. Snímek trpí mezi jinými totálně přepálenou stopáží , nevyvážeností , topornými herci , zpackaným scénářem , zcela nezvládnutou režií a ten jeden úsměvný pokus o akci v závěru je lepší snad ani nezmiňovat. Kdyby mi bylo patnáct a byl jsem romanticky založený , asi by u mě zavládla jakási spokojenost , jelikož mám ale pubertu dávno za sebou , tak mě tahle romantická blbůstka minula hodně velkým obloukem. Film: 40%