Zatím spolu, zatím živi (2010)

tak toto bolo aj na mňa trochu priveľa - nesmrteľný Cruise a "podozrivo" coolová Diaz.

Sexy 40 (2009)

Pre Zetu-Jones sadla rola ako uliata, iné je to však s hlavným mužským protagonistom, ktorý mi tam proste nepasoval, inak film pre mňa za jasné 3*, za spomínanú Catherine hviezda naviac:)

Expendables: Postradatelní (2010)

Boys are back (in town) ako to znie v záverečných titulkách, aj keď škoda, že len dočasne. Je očividné, že hviezdy akčňákov nedávnej minulosti už trošku zostarli, ale v každom prípade sa ukázali vo výbornej forme a veru táto záležitosť spĺňa všetky kritériá kvalitného akčného béčka, ktorá určite poteší každého fanúšika.

Muž ve stínu (2010)

Treba uznať, že Polanski vie ako na diváka. Počas celého filmu funguje napätie, ktoré je hudobným doprovodom ešte umocnené a diváka nenecháva ani na chvíľu si vydýchnuť.

Ať vejde ten pravý (2008)

neda sa zapriet, ze sa jedna o "skandinavsky" pocin, ktory ma vsak za srdce tentoraz velmi nechytil, nakolko je tam tych nudnych pasazi koniec koncov celkom aj dost. Zaverom si to u mna splhlo o hviezdu naviac:)

Hlídač (2009)

toľko dobrých ohlasov na "Seagalovku" posledných rokov? Buď v tom bude nejaký háčik, alebo sa koná Seagalovo x-té znovuzrodenie, som si pomyslel... Lenže na ten háčik som žiaľ nenatrafil a od znovuzrodenia to malo veru hodne ďaleko. Jemné inšpirácie z toho času "nářezu" v podobe Hard to kill sú badateľné, ale to je asi tak všetko a na pozdvihnutie úrovne to vonkoncom nestačí. Príbeh stokrát obohratý, a na samotnom Stevenovi už vidno, že je zrelý akurát tak do dôchodku. Taktiež súhlasím s jojineckom, a musím sa priznať, že tie oči boli chtiac nechtiac párkrát aj zatvorené:)

Komici (2009)

označenie komédia by som bral s veľkou rezervou, s troškou nadsázky bola snáď najvtipnejšia vec austrálska angličtina Erica Banu. Film sa zahrýza azda do každej tematiky čo k dráme patrí, ale akosi to tu z globálneho hľadiska nešlape a k tomu sa to strašne vlečie, t.j. neúmerná stopáž k potenciálu filmu. 60%

Orphan (2009)

plny ocakavania co sa pod nazvom sirota bude ukryvat, som sa pustil do toho a na moje prekvanie sa mi dostalo vyborneho thrilleru s prekvapivym rozuzlenim, urcite jeden z najlepsich tohtorocnych svojho zanru a estonski osetrovatelia na cele s Rodenom tomu dali "na frak":)

Zázraky se nedějí (2008)

nemusí mať všetko svoje odôvodnenie, treba len veriť... možno existuje vyššia moc a tie zázraky sa predsa len niekedy dejú. Film s atmosférou, ktorá vás po emocionálnej stránke úplne pohltí, pôsobí ako celok výborne a i keď mám rád netradičné závery, tak tu som si prial jedine happyend.

Ovládací panel
3 body