Indiana

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 3.7.2018  22:29
    Deadpool 2 (2018)

Určitě lepší jak jednička. Některý ty pop-kulturní narážky mi přišly zbytečný, ale taky jsem se docela často gebil. Hodně to zvedá Josh Brolin jako Cable, třeba i v konfrontaci se samotnym Deadpoolem, kdy ho ty jeho forky sraly. Vlastně hodně pomohlo, že už to neni Deadpoolova one man show jako předtim a je obklopenej o hodně víc postavama, protože jinak by mě ta jeho postava už začala ve druhý půlce nudit. A navíc, narozdíl od jedničky už to má i větší měřítko a nepůsobí to jen jako jednoubka. 75%

• 2.7.2018  15:29

Hodinu a půl dlouhej pilot, kterej je minimálně stejně dobrej, jako všechnny filmy od Sheridana a já už se nemůžu dočkat na další díly.

• 1.7.2018  21:46

Jednička byla o něco propracovanější, napínavější a její síla byla i v ústřední hrdince, jak se s tim světem seznamovala a byla z toho všeho vyšokovaná. Dvojka je sice taková víc epizodní a vlastně se toho v ní moc nevyřeší, ale zase má svižnější tempo, víc akce a o dost víc prostoru tu mají Josh Brolin s Benicio Del Torem. Je to jinej film než předchůdce, možná o trochu hloupejší, ale pořád jsem hodně spokojenej. 80%

• 9.5.2018  21:11

Nejlepší postavou byl překvapivě Thanos a docela jsem ho jako záporáka bral a chápal. Kvalitní blockbuster a na pokračování se těším. 80%

• 5.3.2018  12:01
    Tvář vody (2017)

První půlka byla super a líbilo se mi tam snad úplně všechno, ale ta následná romance mě spíš nudila a říkal jsem si, zda už to neni trochu na hraně. Nejvíc mě bavil Michael Shannon. 60%

• 26.12.2017  21:51

Bylo to fajn ale ze Síly se probouzí jsem byl přeci jenom odvařenej víc. Bylo tam až moc postav a celkem dost z nich mi bylo u řitě. Poe Dameron je slabá náhražka za Han Sola, kterej mi tam prostě chyběl. Naopak super byli DJ a generál Hux. Ústřední trio Kylo / Rey / Finn mi bylo nějak u prdele a bylo mi celkem jedno jak to s nima dopadne. Je to dobrej film, ale zvláštní Star Wars. 80%

• 4.11.2017  12:38

Po podprůměrném Jigsaw příjemné osvěžení. Svižnej a docela vtipnej horor ve stylu Na hromnice o den více a Na hraně zítřka se sympatickou a hezkou hlavní hrdinkou. 70%

• 1.10.2017  20:35
    Wind River (2017)

Taylor Sheridan začíná bejt nekorunovanym králem v žánru mrazivejch thrillerů. Po scénářích ke geniálnímu Sicariu a silně nadprůměrnýmu Hell or High Water si zkusil i režii a vylezl z toho další geniální kousek, u kterýho sem čuměl s vykulenym ksichtem. Bylo mi líto indiánů i hlavního hrdiny a byl jsem i napjatej, jak to vyšetřování případu dopadne. Jeremy Renner zahrál famózně, dobrej byl i ten indiánskej polda z Tance z vlky a pobavilo mě vidět Jona Bernthala, kterej poslední dobou hraje několika-minutový role nějak ve všech filmech . 90%

• 26.9.2017  22:37

Trochu jsem se bál, že budu zklamanej po prvních reakcích a úvodní akční sekvence mě utvrdila v tom, že to asi bude blbost, ale pak jsem se chytnul a bavilo mě to už po celou dobu. Julianne Moore jako taková stepfordská panička, co ovládá mezinárodní obchod s drogama a šikanuje Eltona Johna, aby jí ve stupidních hadrech hrál debilní písničky, mě bavila. Channing Tatum a Jeff Bridges byli taky fajn, ale měli docela malou roli. Potěšil návrat Colina Firtha a docela mě dostala obětovací scéna jedný postavy na konci. Vaughn je pořád borec. 90%

• 19.9.2017  20:50
    Baby Driver (2017)

Něco tomu chybělo, aby z toho byla těžká kultovka. Možná kdyby to točil Matthew Vaughn, bylo by to ještě lepší. Ale bavilo mě to a Jamie Foxx byl super. 70%

• 13.8.2017  16:32

Nejlepší romantická komedie s Julií Roberts. Navíc jí to tu sekne a v pohodě strčí do kapsy sice sympatickou, ale ne moc výraznou Cameron Diaz.

• 10.8.2017  22:07

Viděl jsem to už dávno jako malý pívo, když jsem se vracel unavenej z lyžáku a táta mě začal v autě přemlouvat, že má máma doma kamarádky a nechce se mu tam, tak jestli nepojedem třeba do kina a já mu to tak nějak rezignovaně odkejval a v sále sem si u toho podřimoval, takže jsem z toho moc měl. Teď jsem to viděl znovu po mega dlouhý době a byl jsem fakt nadšenej, jeden z nejlepších historickejch filmů s tradičně skvělym Cruisem.

• 7.8.2017  11:24

Skvělá romantika ze starý školy, kde všechno díky skvěle padnoucí dvojici funguje na 100%. Výborná hudba a Audrey Hepburn byla opravdu nádherná. 90%

• 16.7.2017  00:47

Dokonalý zakončení pravděpodobně nejlepší trilogie současnosti. Citlivě natočená pecka.

• 10.6.2017  15:59
    Love Story (1970)

Bylo to hezký a hodně se mi líbila hudba. Konec byl dojemnej a měl jsem u něj docela na krajíčku. 80%

• 9.6.2017  12:20

Byla to sračka, rezignovaně sem to sledoval z postele zrychtovanej s kocovinou a smutně sem u toho pozoroval ovladač, co ležel několik metrů ode mě na stole, ale neměl sem síly se pro něj zvednout, takže jsem měl holt smůlu.

• 27.5.2017  15:27
    John Wick 2 (2017)

Bylo to dobrý, ale jednička byla lepší, měla mnohem lepšího záporáka i ostatní vedlejší postavy. Docela hodně se mi líbily akční scény s Commonem a to zákulisí světa nájemnejch vrahů, i když ke konci už mi to přišlo trochu přes čáru, jak to byl vlastně každej. A nějak v polovině filmu sem si říkal, že bejt Wickem a je na mojí hlavu všude vypsaná odměna, tak radši do konce života zůstanu v Continentalu a na baru bych se smál ostatnim, že mě nemůžou sejmout. 70%

• 21.5.2017  14:57

Skvělej feel good filmeček, hodně z toho vyzařuje pozitivní atmosféra a fakt mě to bavilo. Moje oblíbenkyně Diane Lane je nejenom dost možná nejhezčí herečka co znám, ale i výborně hraje a tahle role jí sedla jako prdel na hrnec. Je to podobně super jako třeba Dobrý ročník nebo Koupili jsme Zoo.

• 17.5.2017  22:49
    Uteč (2017)

Bylo to zvláštní, docela dlouho sem si nebyl jistej, jestli koukám na nějakou komedii, satiru nebo horor. Třeba scéna, jak si šel hlavní hrdina večer zakouřit před barák a najednou k němu začal zběsile běžet s urputnym ksichtem ten jejich černej sluha a záhy tam chodila ta jejich komorná jako nějaká stepfordská panička. Asi to mělo bejt napínavý nebo strašidelný, ale mně to přišlo jak z nějaký parodie a spíš sem se pousmál, co to je za debilní scénu. Jinak to ale bylo docela napínavý a chvílema mě zajímalo, jak se ten příběh vyvine a zvrat v poslední třetině mě celkem překvapil, jenže záhy se z toho stala už jen tupá béčková vyvražďovačka, čekal jsem něco důmyslnějšího. Jo a bavil mě ten jeho kámoš, co mu dával rady po telefonu a na konci docela hodně vtipně zaglosoval. 60%

• 29.4.2017  15:17
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Po druhý sérii moje jasná srdcovka, která se může směle rovnat i Přátelům. Už dlouho mě žádnej seriál nebo sitcom takhle nebavil.

• 18.4.2017  23:07

Chvílema sem tak docela nepobíral, na co se to vlastně dívám. Kdyby mi někdo tenhle film doporučil a popsal o co tam de, řekl bych si, co to je za úchylnou hipsterskou podivnost, ale jméno režiséra mě přesvědčilo si to pustit a bylo to fakt pěkný. Originální, divný, rozverný, s roztomile nehodící se hudbou a překvapivě fungujícím obsazením. Docela dlouho mi trvalo, než jsem si zvyknul na toho hlavního kluka, protože měl fakt divnej obličej i chování a kamera ho navíc často dlouze zabírala zblízka a nebavilo mě na něj koukat, ale pak jsem si na něj nějak zvyknul a bylo mi ho i docela líto, takže jsem mu fandil, ať mu to s tou labilní holkou vyjde. Docela mě překvapilo, že ačkoliv tu skoro všechny postavy jsou extrémně introvertní suchaři s mindrákama, i přesto de o takovej milej a místy vtipnej film, nějak to sem zapadlo, ale to mě už u Andersona nepřekvapuje. 70%

• 8.4.2017  15:40

Dazed and Confused na vysoký škole a opět je to královská podívaná. Skvělá hudba, slušný párty a banda sympatickejch studentů, co si chce užít posledních pár dní před začátkem semestru. V Linklaterově režijním podání se opět jedná o pozitivně naladěnou komedii, která je ale mnohem víc ze života než 90% jinejch žánrovejch kolegů typu Prcicek a všichni ty kluci tam jsou nebo byli víceméně stejný jako my, nejedná se o žádný zbytečný karikatury. Z herců mi nejvíc utkvěl asi Ryan Guzman, ale třeba i Tyler Hoechlin, Temple Baker a Glen Powell z Expendables 3 byli super. Bylo by fajn kdyby z toho Linklater udělal nějakou třeba televizní minisérii, protože tohle je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Bral bych přídavek.

• 5.4.2017  19:15

Andersonův excentrickej smysl pro humor mi občas sedí a občas ne, v tomhle případě jsem si nejdřív říkal, co to proboha sleduju, ale pak jsem si tuhle obsahovou i formální výstřednost oblíbil a bylo to super. Hodně se mi líbila i hudba, třeba při scénách, kdy liška s vačicí kradli farmářům slepice nebo mošt a bylo to fakt nápaditý a mělo to spád. Líbilo se mi to hodně. 80%

• 4.4.2017  19:54
    Pasažéři (2016)

Já jsem s timhle filmem měl už od začátku trochu problém, protože moc nemusim Jennifer Lawrence. Nelíbí se mi jako ženská a ani mi svym projevem neni moc sympatická jako herečka a i když mi tu překvapivě tolik nevadila, často jsem si říkal, že být na místě hlavního hrdiny, určitě bych si tam na probuzení z hibernace vybral lepší babu. Po roce už by mi asi hrabalo víc a pokrytecky bych polemizoval sám se sebou nad myšlenkou probudit rovnou celou posádku, akorát by asi bylo blbý, že by po 90letech na tu planetu dorazila loď plná mrtvol a důchodců. Samotnej film mě bavil tak normálně, že bych to potřeboval vidět podruhý, to ne. Jo a nějak jsem na konci nepochopil, proč tam byl asi na vteřinu v absolutně zaměnitelný roli Andy Garcia. 60%

• 1.4.2017  17:00

Docela jsem u toho byl vyšokovanej, nejvíc mě tam ale stejně bavila postava toho táty, jak se snažil ke všemu přistupovat racionálně a objasnit, co se děje. 70%

• 20.3.2017  22:46
    Mise (1986)

Hodně emotivní snímek o tom, jak si pár Jezuitů užívá dočasnou idylku s domorodými indiány a snaží se je "domestikovat". Nejvíc na mě zapůsobila scéna, jak se De Niro vydal na tu jejich misii formou poutní cesty, aby dosáhl pokání a katarze. Určitě v tom sehrála roli i hudba, ale to jak se očistil a naprosto sesypal, přišlo mi to jako nejsilnější scéna celýho filmu. A taky se mi líbil ten nenápadně vylíčenej vztah toho mladýho domorodýho kluka, co si De Nira oblíbil a všude ho pak doprovázel. A Morriconeho soundtrack je boží.

• 19.3.2017  21:37

Já se u toho docela řezal, fakt to občas byla prdel a musel sem se smát nahlas. James Franco tyhle naivní, dobrácký a zhuleně působící blbečky dává a v konstelaci s umírněnějším Bryanem Cranstonem, co většinou jen s otevřenou hubou nasraně a rezignovaně čuměl, si padli do noty. A jako bonus je tu hyper vyhrocenej Keegan-Michael Key a fakt krásná a sympatická Zoey Deutch. Občas některý fórky šly přes čáru nebo vyšuměly do prázdna, ale většinou jsem se bavil. 70%

• 18.3.2017  14:25

Moc hezká adaptace Steinbeckova románu, atmosférou mi to trošku připomínalo Darabontův Shawshank nebo Zelenou míli. Smekám před Sinisem, že to odrežíroval takhle citlivě a zkušeně zároveň. Malkovich se mi do role Lennieho zprvu moc nehodil, ale zahrál to opravdu výborně. Konec byl fakt smutnej. Jeden z mála filmů, co se může směle srovnávat se svou knižní předlohou.

• 15.3.2017  00:10
    Gwen Stefani - Make Me Like You (hudební videoklip) (2016)

Asi to nejlepší, s čim Gwen Stefani přišla od Sweet Escape (pořád to má ale hodně daleko k tomu, co předváděla s kapelou No Doubt, hlavně v dobách The Beacon Street Collection, Tragic Kingdom a Rock Steady). Tahle písnička je docela osvěžující, dobře se poslouchá a klip je barvitej, energickej a odkazuje textovou i vizuální inspirací k 80´s klasice Peggy Sue Got Married s Nicolasem Cagem. Žádnej šlágr z toho asi nebude, ale spolu s jedinym výraznějším songem Looking Hot z posledního, nepodařenýho alba Push and Showe od No Doubt, je to jediný od Gwen za poslední dekádu, co se mi docela líbilo.

• 14.3.2017  18:26

Docela mě to bavilo, ale něco tomu chybělo. Atmosféra války ve Vietnamu tu byla hodně nevyužitá, je to spíš taková rodinná blbina s komickejma postavama (John C. Reilly) a skvělym Samuelem L. Jacksonem. Ostatní postavy mě moc nezajímaly, samotnej Kong byl celkem dobrej a jeho bitky s jinejma potvorama byly fajn. Ten film měl ale na víc. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39