Indiana

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 27.3.2020  21:25
    Gentlemani (2019)

Skvělá gangsterka, která mě chytla stejně jako před lety Ritchieho předchozí Podfuck. Je to takový trochu remake Dlouhého velkého pátku s Bobem Hoskinsem (kromě podobné zápletky je i jedna z posledních scén v autě téměř totožná). Svižné tempo, vlastně za nejslabší část považuju asi vysvětlující začátek a pak už se to nezastaví. Výborné herecké obsazení, mnohými vyzdvihovaný Hugh Grant mě překvapivě bavil asi nejmíň, ale i tak byl skvělej. Colin Farrell geniální. 90%

• 19.3.2020  16:09
    Párty Hárd (2019)

Od Okresního přeboru jsem se takhle u žádný český komedie nezasmál. Nejlepší byl ten otec hlavního hrdiny.

• 11.2.2020  09:12

Na mě to celkem fungovalo jako komedie i jako drama. Bavil mě hlavní hrdina i ten jeho tlustej kámoš, stejně tak Waititi jako Hitler a skvělej byl i Sam Rockwell. Několikrát jsem se u toho zasmál nahlas. 80%

• 24.1.2020  11:59
    Na nože (2019)

Bavilo mě to i napínalo. Překvapivě víc než Daniel Craig mě bavil Chris Evans a Ana de Armas byla roztomilá.

• 6.1.2020  20:37

Stejná pohodová zábava jako jednička. Jesse Eisenberg za těch deset let nezestárnul snad ani o den.

• 5.12.2019  14:37
    Ad Astra (2019)

Byl jsem u toho docela slušně vyšokovanej a některé scény byly super (honička po měsíci, souboj s opicí). Brad Pitt si letos připisuje druhej parádní kousek a ani ty jeho mnohými kritizované monology mi překvapivě vůbec nevadily. Jeho postava sice občas nejednala moc pragmaticky, ale kdyby to zabalil a vrátil se zpátky domů, tak je to o hovně :). 80%

• 2.12.2019  06:50
    Irčan (2019)

Líbilo se mi to, ale vlastně tam nějak nebyla žádná scéna, kterou bych si vyloženě užil a chtěl jí vidět znovu. Omlazení herců mě nerušilo, ale třeba ve scéně, kdy tam De Niro mlátí nějakýho toho prodavače potravin, to vypadalo divně, když se s mladym obličejem pohyboval mega jak důchodce. Scorsese to má ale pořád v ruce a nějak mi nejvíc utkvěl v hlavě Sebastian Maniscalco jako Joe Gallo, kterej si pro mě i na prostoru asi 10 minut dokázal ukrást většinu scén třeba i De Nirem a Pescim pro sebe.

• 25.11.2019  14:14
    Joker (2019)

Trochu hype. První půlka mě moc nebavila, sice jsem si užíval skvělou výpravu a Phillips fakt dokonale napodobil styl Martina Scorseseho nebo Davida Finchera, co se týče 70´s atmosféry špínavejch ulic New Yorku, hnusnejch exteriérů i interiérů, přelidněnýho města, kde furt jenom prší a přesto to působí opulentně. Na druhou stranu mě ale postava Jokera prostě nějak nevtáhla a na docela malym prostoru to až přehnaně schytával ze všech stran. Chápu, že to tak muselo bejt, aby se z něj stal totální psychopat, ale nějak jsem to tvůrcům nežral nebo mě to moc nevtáhlo. Druhá půlka začala být ale konečně napínavá a i ta anarchie, kterou Joker v ulicích rozpoutal, byla působivá. Přesto nevim, jak to chtěj s touhle postavou udělat do budoucna, v konfrontaci s Batmanem si nějak vůbec neumim představit, jak by to v tomhle provedení fungovalo. 70%

• 19.11.2019  13:36

Na dnešní dobu už pro mnohé asi trochu pomalé vyprávění o sblížení malého kluka a jeho únosce, ale mně se to líbilo. Citlivá road movie, ve které na útěku před zákonem výborný Kevin Costner učí osmiletého jehovistu, jak si užít dětství jako správný kluk a v patách přitom mají ostřílenýho Eastwooda. 80%

• 19.11.2019  08:51

Nekompromisní western, kde se hlavní hrdina snaží vypořádat se svojí minulostí vraha kohokoliv možného včetně žen a dětí a kde hlavní "záporák" je vlastně celkem správnej šerif, co si chce akorát skrz občas trochu drsnější metody, zachovat ve svém městě pořádek. Přiznám se, že Hackmanovi jsem fandil o trochu víc, ale Eastwood byl taky klasicky výbornej. Dobrej špinavej western, bez správnejch kovbojů a kde nikdo neni vyloženej klaďas. 80%

• 15.11.2019  09:01

Kvalitní Bruckheimerovka, ne tak průrazná, jako jeho jiné počiny z druhé půlky devadesátek, ale i tak napínavá záležitost se skvělými herci.

• 8.11.2019  11:28
    Wyatt Earp (1994)

Kevin Costner má lepší westerny a ve většině z nich si i vystřihnul sympatičtějšího a zajímavějšího hrdinu, ale i tak mě to bavilo, i když by to šlo trochu zkrátit (hlavně scény s manželkama jeho bratrů). Dennis Quaid byl výbornej. 70%

• 31.10.2019  22:12

Trochu zbytečný dovětek k dokonalému seriálu, ale stejně jsem Jessemu přál, ať se mu povede vzít kramle. Absence nejlepších postav z Breaking Bad je tu bohužel cejtit, ale Aaron Paul už aspoň nehraje takovýho kašpara, co všechno podělá (pokud si to ze seriálu pamatuju dobře, dokoukal jsem ho asi před šesti lety) a uvažuje docela racionálně. Neškodná jednohubka, která nemusela vzniknout, ale zabaví. 60%

• 27.10.2019  11:47

Sympatická pohádka. Žádný terno, ale některý scény pobavily.

• 24.10.2019  07:30
    Yellowstone - Season 2 (série) (2019)

V záplavě všech těch dnešních sterilních nebo rádoby psychologických komiksových adaptací od DC a Marvel působí tohle drsné, nekompromisní, ale zároveň citlivě natočené dílo s duší jako zjevení. Velká rodinná sága, svým měřítkem připomínající Coppolova Kmotra. O tom, jak rodinný podnik rozvrací rodinné vztahy, jak je nemožné si zachovat v tomto světě čisté ruce a jaký neblahý úděl má tento život pro manželky a dcery. Na Kevinovi Costnerovi je vidět, jak celý jeho život je hlavně depresivní přehlídkou toho, jak ztrácí své nejbližší a i když už ho to na světě moc nebaví, pořád má zodpovědnost vůči rodině a musí ochránit rodinný podnik a trpělivě si vycvičit ze svých potomků zodpovědné nástupce. K tomu nádherné scenérie Montany a výborná "Sheridanovská" atmosféra. Teď jen vydržet rok do další série. 90%

• 14.10.2019  11:58

Premiér musí živě před kamerou osouložit vepře, aby únosci propustili princeznu. Myslel jsem si, že už jsem toho jsem viděl hodně, ale tohle jsem nečekal a občas jsem se u toho musel fakt smát, ale bylo to i celkem napínavý.

• 8.10.2019  10:21

Přišlo mi, že se Bradley Cooper pokoušel natočit romantický opus magnum, na který se jen tak nezapomene, ale vyšlo mu to tak na půl. Některý scény měly opravdu náboj a nahnaly mi trochu husí kůži, ale jako celek to bylo takový trochu fádní. Bradley to ale zahrál opravdu výborně a občas mi bylo jeho postavy i líto, Lady Gaga mi vždycky připadala jako nesympaticky extravagantní koště, ale tady mě překvapila svojí přirozeností a přišla mi i nevšednim způsobem hezká. Společná písnička Shallow se jim velmi povedla a na to, že dřív jsem jí v rádiu vždycky přepnul, teď si jí po zhlédnutí snímku pouštím i sám od sebe. 70%

• 4.10.2019  11:19

Hezká a nápaditá romantika. Moc jsem nepochopil, proč byl hlavní hrdina do Summer tak zamilovanej, nepřišla mi nějak extra zajímavá nebo atraktivní. (spoiler) Nápadnice na konci působila na ploše asi jedné minuty mnohem půvabněji, takže vlastně vše dobře dopadlo. 80%

• 29.9.2019  21:49

Po několika letech jsem si tenhle kousek zopakoval a přesvědčil se o tom, že to je jeden z mých nejoblíbenějších a zároveň nejpřirozenějších filmů co jsem viděl. :) Ve 20ti letech by tenhle snímek byl mojí svatyní, teď je to pro mě hlavně nostalgická záležitost, u který jsem se celou dobu spokojeně usmíval, vzpomínal na každoroční týdenní akce na mácháčích apod. a říkal si, že hlavní hrdinové mi v žádnym jinym filmu nebyli bližší než tady :)

• 29.9.2019  21:36
    Absolvent (1967)

Jeden z mála filmů, co nikdy nezestárne. Strašně se mi líbil výkon Dustina Hoffmana, především na začátku, kdy z něj vyzařovala nervozita a byl až roztomile nervózní a nepřirozenej při verbálních projevech. K tomu nadčasovej, podmanivej a citlivej soundtrack Simona a Garfunkela a nádhernej konec. 100% klasika

• 18.9.2019  20:00

Roztomilá road movie, které ke konci trošku docházel dech, ale pořád se jedná o originální a povedenou pohádku pro dospělé.

• 16.8.2019  10:31

Čekal jsem něco trochu jinýho, ale i to co jsem dostal, stálo za to. Tempo je většinu děje pomalý, ale přesto jsem se nenudil a líbil se mi ten svět, co Tarantino vytvořil a několik scén bylo vyloženě lahůdkovejch. Zatim mám z toho podobný pocity jako z Hanebných panchartů, Osmi hrozných a Nespoutanýho Djanga - napoprvé velká spokojenost s tím, že tomu ale něco málo chybělo (i když nevím co) a plné docenění kvalit až po několikátém zhlédnutí. Každopádně Brad Pitt a Leonardo DiCaprio jsou naprosto super dvojka a hned bych si s nima dal další film. 85%

• 14.7.2019  08:56
    Spolujízda (2019)

Docela jsem se u toho pobavil, Dave Bautista byl skvělej.

• 8.5.2019  14:25
    King Skate (2018)

Na český poměry parádní a energickej dokument. 80%

• 8.5.2019  11:59

Moc mě to nebavilo ani na ploše devíti minut. Další kraťasy z alien universa už si nepustím.

• 4.5.2019  08:59

Ze všech Neesonovek akčního charakteru z poslední dekády určitě nejzábavnější a nejnápaditější kousek. Bavily mě nenápadný vtípky při dramatických scénách nebo poskoci hlavních bossů, co za zády svejch šéfů dělaj blbosti a kecaj o kravinách. Taky to má pěkný a v rámci žánru neokoukaný scenérie. Víc takovejch filmů. 80%

• 2.5.2019  16:42

Na vlně marvelovek a DC Comics se moc nevezu a jako doják to na mě taky až tak nefungovalo, ale jinak to byla skvělá zábava a občas jsem se fakt zasmál díky Thorovi a Hulkovi. 80%

• 29.4.2019  18:45
    Calibre (2018)

Docela napínavá jednohubka. Párkrát jsem byl celkem vyšokovanej, stejně jako hlavní hrdinové. 60%

• 19.4.2019  18:51
    Skleněný (2019)

Tohle mělo potenciál a zasloužilo si to o něco vypiplanější scénář, větší rozpočet a hlavně lepšího režiséra. Shyamalan už má nejlepší léta dávno za sebou a natočit to ve větším měřítku s lepší výpravou třeba David Fincher nebo Denis Villeneuve, tak věřím, že by to byla absolutní vyhrocenost. Nejvíc to bylo vidět při tý jejich šarvátce na trávníku před ústavem, to bylo tak strašně nudně a skoro i amatérsky natočený, že sem musel kroutit hlavou. Abych ale pořád nevyčítal, tak zas tak jsem se u toho nenudil a herci to držej nad vodou a měl jsem radost vidět Bruce Willise po letech v nějakym zajímavějším filmu. V rámci trilogie sešup dolů oproti skvělýmu Vyvolenýmu, ale určitě lepší než sračkoidní Rozpolcený.

• 3.4.2019  22:02

Další parádní Zahlerovka. Klasicky pomalá a dlouhá, ale stejně mě bavilo se na to dívat a možná s výjimkou odbočky k postavě Jennifer Carpenter tam vše mělo svoje místo. Mel Gibson a Vince Vaughn jsou kvalitní dvojka a postavy bankovních lupičů jsou tak chladnokrevný, že už to asi víc nejde. Kdo se těší na osobitý tvůrcův rukopis a brutalitu, opět nepřijde zkrátka. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40