Nesmiřitelní (1992)

Nekompromisní western, kde se hlavní hrdina snaží vypořádat se svojí minulostí vraha kohokoliv možného včetně žen a dětí a kde hlavní "záporák" je vlastně celkem správnej šerif, co si chce akorát skrz občas trochu drsnější metody, zachovat ve svém městě pořádek. Přiznám se, že Hackmanovi jsem fandil o trochu víc, ale Eastwood byl taky klasicky výbornej. Dobrej špinavej western, bez správnejch kovbojů a kde nikdo neni vyloženej klaďas. 80%

Krvavý příliv (1995)

Kvalitní Bruckheimerovka, ne tak průrazná, jako jeho jiné počiny z druhé půlky devadesátek, ale i tak napínavá záležitost se skvělými herci.

Wyatt Earp (1994)

Kevin Costner má lepší westerny a ve většině z nich si i vystřihnul sympatičtějšího a zajímavějšího hrdinu, ale i tak mě to bavilo, i když by to šlo trochu zkrátit (hlavně scény s manželkama jeho bratrů). Dennis Quaid byl výbornej. 70%

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Trochu zbytečný dovětek k dokonalému seriálu, ale stejně jsem Jessemu přál, ať se mu povede vzít kramle. Absence nejlepších postav z Breaking Bad je tu bohužel cejtit, ale Aaron Paul už aspoň nehraje takovýho kašpara, co všechno podělá (pokud si to ze seriálu pamatuju dobře, dokoukal jsem ho asi před šesti lety) a uvažuje docela racionálně. Neškodná jednohubka, která nemusela vzniknout, ale zabaví. 60%

Princezna Nevěsta (1987)

Sympatická pohádka. Žádný terno, ale některý scény pobavily.

Yellowstone - Season 2 (2019) (série)

V záplavě všech těch dnešních sterilních nebo rádoby psychologických komiksových adaptací od DC a Marvel působí tohle drsné, nekompromisní, ale zároveň citlivě natočené dílo s duší jako zjevení. Velká rodinná sága, svým měřítkem připomínající Coppolova Kmotra. O tom, jak rodinný podnik rozvrací rodinné vztahy, jak je nemožné si zachovat v tomto světě čisté ruce a jaký neblahý úděl má tento život pro manželky a dcery. Na Kevinovi Costnerovi je vidět, jak celý jeho život je hlavně depresivní přehlídkou toho, jak ztrácí své nejbližší a i když už ho to na světě moc nebaví, pořád má zodpovědnost vůči rodině a musí ochránit rodinný podnik a trpělivě si vycvičit ze svých potomků zodpovědné nástupce. K tomu nádherné scenérie Montany a výborná "Sheridanovská" atmosféra. Teď jen vydržet rok do další série. 90%

Černé zrcadlo - Národní hymna (2011) (epizoda)

Premiér musí živě před kamerou osouložit vepře, aby únosci propustili princeznu. Myslel jsem si, že už jsem toho jsem viděl hodně, ale tohle jsem nečekal a občas jsem se u toho musel fakt smát, ale bylo to i celkem napínavý.

500 dní se Summer (2009)

Hezká a nápaditá romantika. Moc jsem nepochopil, proč byl hlavní hrdina do Summer tak zamilovanej, nepřišla mi nějak extra zajímavá nebo atraktivní. (spoiler) Nápadnice na konci působila na ploše asi jedné minuty mnohem půvabněji, takže vlastně vše dobře dopadlo. 80%

Everybody Wants Some!! (2016)

Po několika letech jsem si tenhle kousek zopakoval a přesvědčil se o tom, že to je jeden z mých nejoblíbenějších a zároveň nejpřirozenějších filmů co jsem viděl. :) Ve 20ti letech by tenhle snímek byl mojí svatyní, teď je to pro mě hlavně nostalgická záležitost, u který jsem se celou dobu spokojeně usmíval, vzpomínal na každoroční týdenní akce na mácháčích apod. a říkal si, že hlavní hrdinové mi v žádnym jinym filmu nebyli bližší než tady :)

Absolvent (1967)

Jeden z mála filmů, co nikdy nezestárne. Strašně se mi líbil výkon Dustina Hoffmana, především na začátku, kdy z něj vyzařovala nervozita a byl až roztomile nervózní a nepřirozenej při verbálních projevech. K tomu nadčasovej, podmanivej a citlivej soundtrack Simona a Garfunkela a nádhernej konec. 100% klasika